Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vrabi »

Jelikož u mne se jedná o týden rozdílu, tak to řešit nebudu. Chtěl jsem jen stihnout očkování, než bude pro všechny.
Vzhledem k tomu, že jsem si udělal vlastní průzkum a zájem o očkování je v současné době díky nízkým číslům u mladších zanedbatelný, tak asi moc dlouho čekat nebudu.
Zaregistroval jsem pouze zájem o jednodávkový Johnson z důvodu zaplacených dovolených a včasného odletu na ně :lol:
pepaf
Příspěvky: 542
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pepaf »

Otazník nad mRNA vakcínami. USA se zabývají výskytem zánětů srdečního svalu

U některých teenagerů a mladých dospělých očkovaných mRNA vakcínou se objevil zánět srdečního svalu. Jde sice o vzácný jev a přímé spojení s látkami objeveno nebylo, odborníci však doporučují další studium daného jevu.

...CDC informovalo, že se případy obvykle vyskytly do čtyř dnů po podání mRNA vakcín, nespecifikovalo však, o jaký druh vakcíny šlo. Ve Spojených státech mají momentálně povolení k nouzovému užití dvě tyto vakcíny, a to látka firmy Moderna a látka tandemu Pfizer a BioNTech.
Již v dubnu informovalo izraelské ministerstvo zdravotnictví, že se samo spojitostí mezi záněty srdečního svalu a vakcínami zabývá. Ve většině případů šlo o jedince mladší 30 let, kteří obdrželi vakcínu Comirnaty, tedy produkt vzniklý ze spolupráce již výše zmíněné dvojice firem.

Fungování mRNA vakcíny
Látka, jež je člověku vpravena do těla, s sebou nese molekulu označovanou jako mRNA s „instrukcemi“, které tělu umožňují vytvoření takzvaného spike proteinu. Ten se nachází na povrchu koronaviru a virus ho potřebuje k tomu, aby mohl vstupovat do buněk organismu. Tento neškodný koronavirový „hrot“ pak imunitní systém rozpozná jako cizí a začne reagovat.

„Imunitní systém dané osoby poté rozpozná tento protein jako cizorodý, začne vytvářet protilátky a aktivuje T-buňky (bílé krvinky) pro obranu organismu. Jestliže se daná osoba později setká s virem SARS-CoV-2, její imunitní systém jej rozpozná a organismus bude připraven se proti němu bránit,“ vysvětluje na svém webu Státní ústav pro kontrolu léčiv. „Molekula mRNA z vakcíny v těle nezůstane, nýbrž se krátce po vakcinaci rozloží.“
...
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/otaz ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od devlop »

Ten zájem o očkování asi skutečně nebude tak natlakovaný, jako před pár týdny. Zaregistroval jsem se dnes ráno v 9h, teď v půl šesté přišla SMS s PIN2 a zdejší nemocnice mi nabízí termíny už na tento týden. Příští týden termíny každý den včetně víkendu a možnosti volby času téměř po celý den od rána do odpoledne...Moje žena, která šla mezi první vlnou učitelů čekala na PIN2 k zamluvení termínu dva týdny...
třicátníci + na to podle mě už tak trochu serou :lol:
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

V tuto chvíli jsou v Brně na výstavišti dva volné termíny ještě na dnešek, volno je i na další dny. Stejně tak v Praze ve vinohradské nemocnici mají dva na dnešek a nějaké na příští dny. To, čemu říkají národní očkovací centrum je narvaný až do 4.6.
Volná místa doporučuju hledat zde: https://ockovani.opendatalab.cz/
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od jolky palky »

Ve FN HK moc volno není, co vím ,tak ve věku 40-42 čekají na rezervaci termínu. Registrace dnes v 0:02 a doteď nic. Takže to bude asi jak kde...
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Volno je v Náchodě a v Rychnově.
pepaf
Příspěvky: 542
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pepaf »

Moderna je nejúčinnější vakcína, Pfizer nejlíp chrání proti mutacím, uvádí americká studie

Vakcína firmy Moderna proti nemoci covid-19 má ze široce dostupných vakcín nejvyšší účinnost, uvedl ve studii účinnosti vakcín tým vědců z University of Florida. Vakcína od společností Pfizer/BioNTech je na druhém místě, ze všech látek ale má nejvyšší účinnost proti některým nejběžnějším mutacím. Nejhůře pak dopadly čínské vakcíny Sinopharm a Sinovac. Všechny zkoumané očkovací látky ale mají vysokou šanci zabránit vážnému průběhu nemoci. O závěrech studie informuje agentura Bloomberg.

Pravděpodobnost, že očkovaná osoba neonemocní covidem-19, u vakcíny Moderna práce vědců odhadla na 94,5 % po dvou dávkách. U Pfizer/BioNTech je to 94,2 %. Nejhůře dopadla čínská vakcína Sinovac, která má odhadovanou účinnost jen 50,7 %.
Pfizer/BioNTech je obecně z vakcín nejúčinnější proti britské mutaci koronaviru, označované B.1.1.7., u ní má účinnost asi 89,5 %. U jihoafrické varianty B.1.351 má účinnost jen 75 %, která je ale stále z posuzovaných vakcín nejvyšší. U jihoafrické varianty propadla vakcína od AstraZeneca, která má podle vědců účinnost pouze 21,9 %...

https://echo24.cz/a/S9Acp/moderna-je-ne ... cka-studie

Studie: https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 1.full.pdf
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

USA, studie CDC
nákaza po očkování 0,01%, 0,0007 % hospitalizace, 0,0001 % úmrtí spojené s covidem
Bohužel to nemají po jednotlivých vakcínách. Mají Modernu, Pfizer a Johnsona.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/covi ... die-155995

Indická mutace, účinnost, britská studie
Pfizer po druhé dávce 88%, po první 33%, Astra po druhé dávce 60%
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... y-40361387
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

A ještě grafík a mapka.
https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

Podíl očkovaných, tmavě zelená plně očkovaní, světlejší první dávka
vakcíny 25_5.jpg

Podíl lidí, kteří dostali alespoň první dávku
vakcíny 25_5 mapa.jpg
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od mart0 »

Ta mapa je dobrá, je na ní pár zajímavých míst. Například Mongolsko, nebo naopak Japonsko.

How Mongolia Made the Most of Vaccine Diplomacy
https://thediplomat.com/2021/05/how-mon ... diplomacy/
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Zrovna Mongolsko za poslední měsíc působivě vyjelo nahoru.
mongolsko.jpg
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od DeadMan »

Tak to vypadá, že Pfizer je dobrá volba

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dat- ... .seznam.cz
You cannot kill me as I am already dead!
drigon
VIP
Příspěvky: 2977
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od drigon »

Tak už jsem taky okočkovanej. Dali mi comirndaty. Chvíli mne štípalo rameno, asi jako když štípne včela. Momentálně se nic neděje, uvidíme co to udělá dál.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Už se přišlo na to, proč se dělají sraženiny. Bestie adenovir zavede bestii spike až do buněčného jádra a tam se ten spike s něčím spojí.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... m-40361469
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

A to dela jen ten lidsky adenovir, nebo i opici? Protoze pak by to byl problem i u Sputniku a tech cinskych adenovirovych vakcin. Vim, ze v clanku o tom nic neni, jde mi o to, jestli jsi na podrobnejsi informace o tom nenarazila jeste nekde jinde?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od jerry.mysak »

proforma
kdyby byli jen sebemenší problémy Sputniku, už by se rozmazával jeden každej případ. Nezaregistroval jsem nic.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Týká se to Astry, takže to musí dělat i ten opičí. Jestli se to týká i ostatních adenovirových nevím, studie ještě nebyla publikovaná. Ale považuju to za velmi pravděpodobné. Nejspíš se ta příčina schází i s něčím jiným, například s genetikou, protože těch případů je docela málo. Něco jako tvůj oblíbený pandemrix.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od jerry.mysak »

tohle je docela zajímavý
https://www.topcz.net/sok-vakcina-moder ... si-ucinky/

než to šmahem odmítnete jako hoax, doporučuji přečíst
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

@Ivana: Jo, mne se to zda taky dost pravdepodobny, opici adenovir asi neni od lidskeho moc daleko, kdyz opice jsou nasi nejblizsi pribuzni... Takze to spis ukazuje, jak ucinne je ruske informacni embargo. Proto by mne zajimaly zpravy o ucincich Sputniku ze tretich, nezavislych zemi, kde jim ockujou. Myslim, ze hodne se pouziva taky v jizni Americe, kde se ovsem ted potykaji s hodne velkou vlnou novych nakaz, takze na nejake publikace o nezadoucich ucincich nebo ucinnosti vakciny ted asi nemaji ani cas, ani naladu. Uvidime za par mesicu.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
axiom
Příspěvky: 67
Registrován: 21.12.2013 22:18
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od axiom »

@ivana, proforma: Kdo ví, jak to celé je. Já už "odborníkům" a jejich "studiím" nějak přestávám věřit. Můj strýc v Korutanech má aktuálně plicní embolii (cca týden po druhé dávce Moderny - mRNA). Podle informace od jiné naší příbuzné (lékařky), která o něj pečuje a která tu embolii diagnostikovala (první přivolaní lékaři to bagatelizovali jako srdeční slabost s klidem na lůžku) to zdaleka není jediný případ. Tak pak něčemu/někomu věř/nevěř.

A hele, než jsem to stačil dopsat, tak sem dal něco podobného jerry.mysak (reaguji jenom na příspěvek, článek z odkazu jsem zatím nečetl).
Budoucnost má jenom národ, kde muži sází stromy i když ví, že v jejich stínu nebudou sami odpočívat.
Odpovědět