Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Audis »

Proockovanost není třeba odhadovat. Statistika je na stránce datalab v polovině stránky , separovane dle vekoveho rozpětí.

Sloupovy graf neodpovídá csv souborům hrubá data z téhož zdroje počty ks lidi hospitalizace jip očko neočko. Studoval jsem ho dost dlouho. Nazdar.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od cipis »

L.C. můžeš sem prosím dát ten test? Resp. co tam přesně bylo?
Protože tyto "malé" hodnoty testu měla máti někdy na jaře, bohužel ale teď u toho nedávného už měli u nás v nemocnici jiné testy, kde to vyhodilo hodnoty v jiných jednotkách. Takže také víme prdlajz.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Wdog »

proforma píše: 04.11.2021 18:25
Wdog píše: 04.11.2021 17:26 No možná bys mohla s námi hlupáky strávit ještě pár minut a vysvětlit např. mě, co za logické chyby a argumentační fauly jsem použil?
Wdog píše: 04.11.2021 16:32 No protože jsou tyto a podobné grafy používány jako ukázka toho, jak očkování funguje proti covidu.

A další dva sloupce (hospitalizace/JIP) mají v tomto smyslu také význam pouze, když se porovnají s poměrem očkovaných, ideálně po věkových skupinách.
K pomerne jednoduchemu grafu, ktery ukazuje pouze pomer 2 kategorii vyjadrenych v jednotkach/100 tis. obyvatel, si primyslis neco, co tam neni (% ockovanych v jednotlivych vekovych skupinach), abys to pak napadal. Grafy po vekovych skupinach jsem postovala o nekolik stranek drive. Chces-li diskutovat faktograficky, musis vychazet ze zdroje, ktery je predmetem diskuse, pripadne argumentovat jinym o srovnatelne strukture udaju. Jinak je to jeden o koze, druhy o voze.
Aha, takže to není o špatné logice, a o argumentačních faulech, ale klasicky o voze a o koze. Ale aspoň je jasno.

Moje koza spočívala v tom, že jsem reagoval na původní příspěvek ze 04.11.2021 10:39, který obsahoval určitý výrok "A k účinnosti očkování mi stačí vidět pouze dvě naprosto zásadní tabulky:", a k němu dva grafy, na základě kterých byl výrok učiněn. Já jsem napadal pouze tuto spojitost, z důvodu, že samotné grafy absolutních počtů obou skupin v nemocnici/JIP bez uvedení pro-očkovanosti skupin nestačí na tvrzení onoho výroku.

Tvůj vůz spočíval v tom, že sis mylně myslela, že napadám samotný graf, existenci těch nemocných nebo tak něco, a z tohoto důvodu jsi mě v podstatě označovala za hlupáka. Příště lépe číst, lépe myslet, a méně pokřikovat.

"No protože jsou tyto a podobné grafy používány jako ukázka toho, jak očkování funguje proti covidu.
...
A další dva sloupce (hospitalizace/JIP) mají v tomto smyslu také význam pouze, když se porovnají s poměrem očkovaných, ideálně po věkových skupinách."
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Wdog »

Tazi píše: 04.11.2021 17:37
Wdog píše: 04.11.2021 17:13 EDIT: odpověď k od Tazi » 04.11.2021 17:47
...
Takže popořadě:
...Proč by se měl tajit poměr očkovaných nakažených, a neočkovaných nakažených. Závěr se snažím udělat,... ale jaksi mě nic tajuplného nenapadá.
... ty grafy se nesnaží ukázat že očkování funguje, tak proč by tam někdo dával proočkovanost v populaci. Kristepane, ty grafy ukazují kdo je v nemocnicích. Nic nenaznačují, nic neobhajují, nic neporovnávají, ani nic nevysvětlují.
...Odkud mám informaci, že je v populaci víc naočkovaných než nenaočkovaných? Stačí se pozeptat po okolí, pokud už tedy nevěříš médiím, a odhadnout to.
.... poměr očkovaných podle věku už tady myslím taky někdo tabulku dával. A očkování funguje na všechny věkové kategorie. To není polopravda, to je prostý fakt.
O poměru skutečném poměru nakažených očkovaných a nakažených neočkovaných se pravděpodobně oficiálně nemluví pouze z důvodu totální podpory vakcinace. Jinak naprosto nechápu, když je dokázáno, že i očkovaný se může nakazit (a být tedy pravděpodobně přenašeč), tak že se očkovaní netestují.

O grafech jsem odpovídal výše, stejně i ty jsi nepochopil, že jsem se vyjadřoval ke spojitosti výroku ohledně účinnosti očkování a těch grafů. O ty grafy samotné vůbec nešlo, ale o jejich použití.

Průzkum okolí je věc ošidná, záleží to dost na sociální bublině. Blízká rodina? Širší rodina? Kolegové? Kamarádi ... každý okruh dá jiný výsledek.

O tom, že očkování funguje na všechny věkové kategorie, bych byl opatrnější. Víme asi jen to, že mlaďoši mají nízkou proočkovanost a skoro žádné těžce nemocné. Co z toho lze vyvozovat? Buď že u nich perfektně funguje očkování a na tu zbylou většinu mlaďochů se covid nechytá, a nebo taky že se na skoro žádné mlaďochy covid nechytá a ta trocha očkování navíc jim už neublíží.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Proč se očkovaní netestují-to je politika, nikoliv medicína. A asi taky peníze, a snaha donutit je očkovat.
Mladí mají nízkou proočkovanost, protože u nich tolik nehrozí vážnější průběh. Jsou mladí, zdraví,... a tak nechtějí.
Nicméně když to chytnou, tak to roznášejí. A ani o tom neví ;) .
Ještě něco nejasné?
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Wdog »

Mě je skoro vše jasné.
Jen mi není jasné, proč chceme očkovat ty mlaďochy, když jim covid neublíží a budou ho roznášet i jako očkovaní.
A taky mne mrzí, že se nám lže (politika), že se dělá správná věc (medicína) a přitom se to dělá (třeba) pro prachy. Přitom by se měla říkat i dělat správná věc (medicína) a dělat to pro lidi.
Ale to už nesměřuje na tebe.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

zajimavy rozhovor na tema : https://www.svedomi-naroda.cz/2021/11/0 ... em-cizkem/
je to samozrejme dezinformator a nebo ne ted fakt nevim :?
viktor
ps. ze se k tomu vracim jaky mate nazor na tohle https://www.mdpi.com/1999-4915/13/10/2056/htm
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Politika je svinstvo, Covid se zneužívá, lítaj v tom prachy, lidem se lže aby se víc očkovali,...
V některých věcech a situacích je ale bohužel dokonce prospěšné veřejnosti lhát. Pokud účel světí prostředky,...
Četl jsem, že očkovaný sice chytne Covid jako neočkovaný, ale díky očkování (nebo prodělání Covidu) má v sobě menší virovou nálož, tudíž s menší pravděpodobností někoho nakazí. A je nakažlivej kratší dobu. Proto také menší množství lidí nakazí.
Proto chtějí očkovat i mladé. Ne kvůli nim, ale kvůli ostatním.
Jenže řekni někomu jdi se vopíchat abys nenakazil souseda. Tobě to k ničemu nebude. A tak lžou.
Ale nemyslím si, že lžou, aby nám škodili. Nebo že v tom jsou jen ty prachy.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

@Wdog: kdyz je neco uvedeno v prepoctu na 100 tis. obyvatel, je to jaksi uz ze sve podstaty "zprumerovane". V kazdych 100 tis. obyvatel, protoze je to dostatecne velky vzorek, bude priblizne stejne procento ockovanych duchodcu i neockovanych deti, nebo priblizne velke % neockovanych mladych a neockovanych duchodcu... Takze to ma vypovidaci hodnotu, kdyz si samozrejme budeme vedomi systemoveho omezeni takoveho vykaznictvi. Jiste, ze prepocet na 100 tis. ocko/neocko v dane vekove skupine by byl presnejsi a zajimavejsi a daly by se z toho vyvodit detailnejsi zavery. Ale to neznamena, ze samotna tabulka/graf nema vypovidaci hodnotu.

Souhlasim s tim, ze cisla nakazenych vzhledem k odlisne strategii testovani ocko/neocko nejsou uplne vypovidajici. Ale jejich pomer ve spitalech, na JIPu nebo na ECMO uz ano. Protoze tam jedinym vyberem je, kdo se tam dostane. Na to uz nejaka statni strategie nema zadny vliv.

Pokud bychom diskutovali takto, byla by to dobra diskuse, na zaklade faktu a treba bychom si i neco navzajem vyjasnili. Ale shazovat graf tim, ze tam nejsou vekove skupiny, kdyz o tom graf evidentne neni, to uz je zavadeni jinam a to zase je jeden z druhu argumentacnich faulu.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od step »

73D13A57-89BD-4D5F-99F2-46DF86857BCD.jpeg
ramm
Příspěvky: 48
Registrován: 17.03.2020 18:23

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od ramm »

"Úplné omezení pohybu neočkovaných ZATÍM podle mě není na stole. Stejně jako platby za pobyt v nemocnici."
https://www.flowee.cz/covid/9268-parazi ... d=14118280

kam až to hodlají odborníci dotáhnout, tu "motivaci" k očkování?
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Andy Glock »

Táta mi vždycky říkal " Někomu stačí poklepat na rameno aby tě vnímal. A někoho musíš holt praštit palicí".
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

Jestli někomu nevadí,ze výrobce určite vakcíny se zříká jakékoliv zodpovědnosti za zdravotní důsledky svého výrobku a navíc požaduje na státech odebirajici jeho vakcínu právní ochranu a beztrestnost, což je krajně nestandartni postup, tak nepochybuji o tom, ze má doma i úžasnou sadu hrnců, co vaří jenom zdravé jídla s minimem energie a stala pouhých 70 tisíc :head.

Ďábel v úpisu také většinou splnil svou část dohody, ta “zábavnější” chvíle začne, až smrtelník má splnit to své :devil.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Myslím, že ten výrobce je slušně řečeno velmi nekorektní, zneužívá situace,....
Přijde mi to jako když někdo na poušti nabízí lidem umírajícím žízní vodu 1.litr za 1000Kč.
Je to také velmi nestandartní a velmi podlé, a určitě by mi to vadilo.
Nicméně ani tato nehoráznost neznamená že voda není pitná ;) .
Na druhou stranu se tomu výrobci nedivím že se takhle chrání. V Americe padají tak absurdní žaloby ( a vyhrávají) že určitě by se našel někdo kdo by je žaloval protože mu po vakcíně bylo 2. dny blbě.
Já v tom nevidím žádnou souvislost proč by měla být vakcína závadná.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od guntroll »

viktor píše: 04.11.2021 20:35
ps. ze se k tomu vracim jaky mate nazor na tohle https://www.mdpi.com/1999-4915/13/10/2056/htm
Nikdo ti na to neodpovídá, tak mi to nedá. Pokud to chápu správně tak se děje to, co výrobci vakcín prohlašovali že se rozhodně neděje - spike protein vyrobený mRNA vakcínou se dostane do jádra buňky a tam dělá čurbes v syntéze proteinů potřebných pro autoregeneraci buňky. Takže potenciálně průšvih s rakovinama a imunitou. Jako oponentní k tomuhle riziku jsem slyšel že každá dávka vakcíny udělá jen fixní počet spike proteinů a tak že těch pár rozbitých buněk neva. Ale z jiných dřívějších studií vyplývá, že to není záležitost pár hodin tvorby spike proteinů, ale dní a možná déle (viz. ta starší japonská studie ohledně nálezu spike proteinů ve vaječnících a kostní dřeni po několika dnech). Takže kde je pravda bych zjistil asi kdybych si koupil elektronový mikroskop, dodělal si youtube rychlokurz biochemie a sehnal očkovanou oběť :mrgreen:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

To Tazi: Když uz jsi v tomto primeru:
V Indii je bezna praktika, že vam pouliční prodavač proda lahev vody - samozřejmě s usmevem vam ji otevre a podá. "Vtip" je v tom, že toto udela s lahvi vody, kterou si plnil sam z nejakeho pochybneho zdroje a vy muzete byt rad, ze z te vody dostanete jenom pořádný prujem. Ale i ta zavadná voda na zacatku určitě osvěží.
Vzdy si kontrolujte originalni zatavení vicka u plastové lahve v techto zemich.

Navic opravdu toto legislativní osetreni nebylo dosud normální u zadnych beznych léků i vakcin.

Pri očkování na tetanus, chripku ci klistovou encefalitidu take normálně podepisujete informovany souhlas, kterym se vzdavate nároku kohokoliv soudit za případné nasledky po očkování?
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Dosud to nebylo normální u žádných běžných léků a vakcín. To bude nejspíš trefa do černého.
Covid taky není žádná běžná nemoc, takže to dosud už prostě asi neplatí.
To že na tom někdo vydělává prachy, sbírá politické body, že se to zneužívá k různým účelům, omezování svobod, ... To není důkaz o nebezpečné vakcíně.
To je důkaz o špatné lidské povaze, a o té jsem nikdy nepochyboval.
To, že nám vláda a politici lžou,... ani to není důkaz o nebezpečné vakcíně.
To je jen voda na mlýn všem těm konspiračním teoriím.
Jediné co může ukázat na nebezpečí vakcíny je medicína, a tam co sleduji, tak pozitiva z krátkodobého horizontu prokazatelně převažují nad negativy.
Z dlouhodobého horizontu ví každý prd. Jen dohady, spekulace, co by kdyby,...
...Souhlas že nebudu nikoho soudit... Neznám nikoho kdo by něco takového podepisoval u vakcín proti Covidu. Ani jsem o tom nikdy neslyšel :D
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Vlastně jo, něco v tom smyslu podepisuju pokaždá na zubní chirurgii.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

viktor píše: 04.11.2021 20:35 ps. ze se k tomu vracim jaky mate nazor na tohle https://www.mdpi.com/1999-4915/13/10/2056/htm
Pánové Viktore a Guntrolle - umíte anglicky a máte alespoň elementární základy (bio)chemie? Fakt jste to celé četli a rozuměli tomu? Nebo jen abstrakt přes Google Translator?

Proč sem postujete texty, jimž nerozumíte a vyvozujete z nich závěry, které neodpovídají tomu, co v těch textech je? Nebo je to cílené lhaní?

Pro ostatní, komu se to nechce číst:
článek pojednává o možnostech, kdy osoby infikované VIREM (nikoliv vakcinované Guntrolle :head ), a které měly zvláště těžký průběh, eventuelně které to nepřežily, měly "nabořený" (čurbes) systém opravy chyb DNA (které vznikají po celý život a s věkem rapidně rostou) v buňkách. Což mohlo přispět k jejich smutnému konci nebo těžkému průběhu. Ten byl (znovu) dán primárně jejich oslabenou imunitou. A navíc všichni staří lidé mají tento systém oslabený. Proto s věkem roste incidence rakovin a proto s věkem chátrá naše DNA (přečtěte si něco o funkci telomerů).
Tato studie se zabývá tím, proč k tomuto poškození (u starých a oslabených) nakažených pacientů dochází a při zkoumání IN VITRO (tedy bez účasti dalších mechanismů, které v těle jsou) dokazuje, že na snížené schopnost oprav DNA se podílí i spikeproteiny. Jak tam oddělují poškození vzniklá věkem a imunitními poruchami jsem si nevšiml.
TO JE VŠE.

Dále vyvozují, že pro některé osoby (staré, snížená imunita) by POTENCIÁLNĚ MOHLY BÝT (2x podmínka) rizikové vakcíny s celým spikeproteinem (ty stávající) a že pro ně by byly lepší vakcíny jiného typu (třeba s částí proteinu).
Jinými slovy: JEDEN Z NĚKOLIKA MECHANISMŮ VIRU, který je nebezpečný pro oslabené a staré pacienty může potenciálně, teoreticky, in vitro... způsobovat i spikeprotein vakcín. Čili to, co s vámi virus udělá celkem jistě (+ milion dalších hnusných věcí) s některými z vás možná, potenciálně... udělá i vakcína.

Ďábel je v detailu:
1.) Poškození autokorekcí DNA je zcela standardní projev stárnutí organismu, stejně jako je to symptom, který je častý pro osoby se sníženou imunitou.
2.) COVID zabíjí, či ničí tělo mnoha způsoby a mechanismy. PROKAZATELNĚ. Je blbost zavrhnout ochranu kvůli tomu, že vakcína MOŽNÁ POTENCIÁLNĚ obsahuje jeden z těchto mechanismů. Jinými slovy (když už to máme jako poetické vlákno s příměry):

-dostanete volbu být týráni bitím, elektrošoky, waterboardingem, pitím látky způsobující křeče, pálením ohněm, natahováním na skřipci a seděním na oslu.
-nebo to nemusíte absolvovat, ale MOŽNÁ se může stát, že někteří z vás přecijenom budou jenom biti.
Kterou volbu si vyberete?

To, že Guntroll píše, že: Pokud to chápu správně tak se děje to, co výrobci vakcín prohlašovali že se rozhodně neděje - spike protein vyrobený mRNA vakcínou se dostane do jádra buňky a tam dělá čurbes v syntéze proteinů potřebných pro autoregeneraci buňky. Považuji za úmyslnou lež, která by neměla být tolerována, nebo jako neskutečně zoufalý nedostatek pochopení textu.
Celý ten článek je o tom, že to (in vitro - sic!) dělá spikeprotein VIRU. Ne vakcíny. A že možná, potenciálně to může (in vitro) u osob "na umření" dělat i vakcína. Jinými slovy ano - je to potenciální a vedlejší účinek vakcíny pro osoby, které by vir zabil, nebo fest zdevastoval. Lidé v tomto stavu většinou mají vedlejší účinky i z brokolice.

Prakticky u všech vakcín se ve vašem těle dějí změny a "boje" které připomínají změny a "boje" při onemocnění. A ze kterých, když si je přečtete takto v detailu, nebudete spát a v životě byste se nedali ničím očkovat. Proto nemáte po očkování čímkoliv třeba běhat maratony.
Óðinn á yðr alla
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od L.C. »

cipis píše: 04.11.2021 19:22 L.C. můžeš sem prosím dát ten test? Resp. co tam přesně bylo?
Protože tyto "malé" hodnoty testu měla máti někdy na jaře, bohužel ale teď u toho nedávného už měli u nás v nemocnici jiné testy, kde to vyhodilo hodnoty v jiných jednotkách. Takže také víme prdlajz.
Na výsledkové listině není nic moc. Jen výsledek na protilátky, test S_anti-SARS-CoV-2 IgG; IgG pozitivní a hodnota 7,10, přičemž hraniční hodnota, odkdy je výsledek brán za pozitivní je 1,0

Nicméně, zkusil jsem se pošťourat v systému a našel jsem tohle:

Metoda: S_anti-SARS-CoV-2 IgG
Materiál: S
Typ vzorku: S
Jedntoka: index – tohle je divné. U jiných metod jsou uvedeny konkrétní jednotky

Meze, jak jsou definovány v systému pro tuto metodu:
Fyziologická do: 1,00
Vyšší do: 7,00
Vysoká do: 20,00
Patologická do: 100,00

Jinak, pročetl jsem část vlákna a pochopil, že každá laboratoř to má nastavené úplně jinak. Takže tu hodnotu u indexu chápu tak, že je to zase nějaký přepočet z "něčeho" na "něco". Nicméně jsou tam referenční meze a ty jsou dle mého vypovídající obstojně.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Odpovědět