Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

To Ulf:
Tady je slíbený článek o předchozích nepovedených pokusech schválit mRNA vakcíny - vím, že je to jen "Nature". ale snad to ještě nepatří mezi "Fake News":

https://www.nature.com/articles/d41586-021-00019-w

Do začátku roku 2020 se z mRNA vakcín dostal tucet kandidátů k lidem; čtyři byli po počátečním testování rychle opuštěni a pouze jedna, proti cytomegaloviru, postoupila do větší, navazující studie. Vše ostatní prostě neprošlo standardní metodikou posuzování léčiv a vakcín.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

Pro nekritické zastánce mRNA vakcín doporučuji si poslechnout názory profesorů Berana a Turánka. Oba jsou považováni za kapacity ve svých oborech (na rozdíl od názorů nějakých internistů, pediatrů či firemních psychologů fušujících do o protiepidemických opatřeních v této zemi) a jejich názor na věc je blízký tomu, co mě učila na škole jedna z nejlepších žákyň profesora Karla Rašky.

https://www.kupredudominulosti.cz/beran ... i-opatrne/

https://www.kupredudominulosti.cz/beran ... -obyvatel/

https://www.kupredudominulosti.cz/turan ... -o-byznys/

https://www.kupredudominulosti.cz/turan ... ni-system/

https://www.kupredudominulosti.cz/turan ... ni-system/

https://www.kupredudominulosti.cz/turan ... povednost/

Vhled do situace kolem vakcín, covidu a vědy obecně dá i doktor Tomáš Fürst:

https://www.kupredudominulosti.cz/furst ... v-mediich/

https://www.kupredudominulosti.cz/furst ... eockovani/

https://www.kupredudominulosti.cz/furst ... a-do-haje/
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Myslím, že nekritický zastánce vakcín se tu Maxime nevyskytuje (narozdíl od nekritických odpůrců)
Myslím, že rozumný člověk jen zvolil menší zlo v podobě vakcinace, oproti většímu zlu v podobě Covidu.
Ale je to stále dokolečka dokola ;) .
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

Tazi: Konformní postoj je pro mne možná ještě méně pochopitelnější. Z pozice člověka, který o tom ví s dovolením "prd" a má potřebu se stále zapojovat do diskuse ještě méně.

Asi jako bych měl osobně nick na Policista.cz a chodil tam dávat moudra třeba o překážkách přijetí do policejního sboru, o čemž jsem si možná něco přečetl na internetu či mi o tom povídali kamarádi v hospodě.

Dal jsem odkazy na názory uznávaných odborníků, kteří jsou více či méně cenzurováni mainstreamovými médii. Výsledný názor ať si každý udělá sám.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Tazi píše: 27.01.2022 13:36 Myslím, že rozumný člověk jen zvolil menší zlo v podobě vakcinace, oproti většímu zlu v podobě Covidu.
Ale je to stále dokolečka dokola.
Pod tohle bych se podepsala.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

Když myslíte, ale byly takové časy:
DDT.jpg
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Tazi píše: 27.01.2022 13:36 Myslím, že nekritický zastánce vakcín se tu Maxime nevyskytuje (narozdíl od nekritických odpůrců)
Myslím, že rozumný člověk jen zvolil menší zlo v podobě vakcinace, oproti většímu zlu v podobě Covidu.
Ale je to stále dokolečka dokola ;) .
:yes

Maxime, ze zacatku jsem chapala Tvoji opatrnost, taky jsem mela pochyby. Nakonec jsem si vyhodnotila, ze pro mne osobne je ockovani i s jeho riziky vetsim prinosem nez riziko prodelani covidu. Ty sis to vyhodnotil jinak, OK. Ale nevim, proc tu porad dokola opakujes stale stejne argumenty, ktere jsme tu od Tebe cetli uz 100x a ten 101. v podstate nic noveho neprinasi. Uz je to trochu unavujici... ;)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Jenda »

Maximus píše: 27.01.2022 13:27
Otevřel jsem náhodný z odkazů a odscrolloval náhodně doprostřed. Stěžuje si tam na spike protein, že se může z ramene náhodně šířit po těle, resp. že se můžou šířit ty částice s mRNA, dostat se do jiných buněk a dělat neplechu:
A nemáte šanci kontroly nad tím, kolik S-proteinu se bude exprimovat. A teď si představte, že S-protein se ve velkém míře začne exprimovat v játrech, což je velmi pravděpodobné, začne se produkovat. A to se našlo, že dlouhou dobu cirkulují fragmenty, S1 fragment proteinu cirkuluje v krvi, a může přecházet do mozku, což jsou migrény a bolesti hlavy. [...] Varlata, vaječníky, a tak dále. Podstatné je, že se tím pádem exprimuje protein, který má spoustu toxických vlastností.
OK, super, takže se nenaočkuju, nakazím se covidem a pak mám kontrolu nad tím kolik se toho exprimuje a v těle se mi to náhodně šířit nebude?

Pak to pokračuje třešničkou na dortu:
Asi ne příjemně. Jednou z funkcí, která je velice podezřelá, je to, že to může být prion.
1) Jediný protein, u kterého byla ukázána prionová aktivita ever, byl PrP. Jak pán přišel na to, že zrovna tohle bude další protein s prionovou aktivitou co objevíme?
2) Jak má fungovat prionové onemocnění u něčeho, co se v těle normálně nesyntetizuje? Kde to bude brát další elementy pro připojení do rostoucího krystalu?
3) Pokud to tak opravdu je, tak už jsme stejně doomed, protože ten stejný spike protein z živého viru už má v sobě tak půlka populace a vzhledem k dnešním číslům to za chvilku bude mít i ta druhá půlka.
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pracintl »

Jenže ono je jiné chování celého viru vs těchto částic. Na začátku říká, že to proniká i kam nemá.
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Jasne, zatimco cely virus se drzi striktne pouze dychaci soustavy a jit jinam ho ani nenapadne. Takze vubec nezpusobuje trombozy a embolie, neposkozuje neurologicke a kognitivni funkce, nezpusobuje zanety srdce, selhani ledvin, multiorganove selhani u deti, long covid u dospelych... Dlouhodobe nasledky po covidu nema cca 40 % nemocnych... :tmi
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

To Proforma:
Myslím, že je fér, aby oba názorové proudy měly prostor. Prof. Beran píše skripta a učí epidemiologii - je na místě poslechnout si názor člověka, který je autoritou v oboru.

Nejsem apriori proti očkování mRNA vakcínami, jen mě přijde šílené šílenství kolem povinného očkování v Rakousku a Německu i řada nesmyslných a logiku nemajících "protiepidemických opatření".

Z pozice člověka, který má nad 60, je obézní a hulí dvě krabičky cigaret denně řešit riziko mRNA vakcín je nesmysl. Na 99,99% ho zabije jeho nezdravý životní styl. U zdravého 12 letého kluka řešit očkování takovouto vakcínou, jejíž pozitivní vliv se projeví u jednoho dítěte ze 100 000 očkování a to v kohortě je s chronicky nemocnými dětmi a tento benefit se srovnává s množstvím nežádoucích účinků či jej možná i překonává, tak je to špatně - stejně jako dělat kampaň na očkování malých dětí od 5 let a těhotných. Pročpak asi v Rakousku jsou těhotné ženy vyloučeny z povinného očkování - asi ani zapřisáhlí rakouští státní "provaxeři" si nejsou 100% jistí bezpečností u těhotných.

PR akce na očkování je i u nás a i někteří spolužáci mých synů na prvním stupni ZŠ jsou naočkováni - respektuji vůli rodičů, ale je fér dát na stůl karty otevřené a mít možnost srovnat pro a proti.

Byla by to svobodná vůle jednotlivců a nikoliv nekritická "provax" PR vedoucí k polarizaci společnosti nesoucí jedině zlo. Vidím to na jedné mladé sousedce, která nekriticky přejímá vše z TV. Samozřejmě je i se svými dětmi ve věku mých synů naočkovaná a pomalu ani nezdraví, protože patříme mezi ty "roznašeče viru" a zcela vážně tvrdí, se pokud by se všichni povinně naočkovali, tak ona bude moci žít konečně normálně, protože nebude žádný koronavirus a hlavně by nevznikly žádné mutace. I toto má dnes maturitu a patří mezi "produkt TV" :head :head :head

Primum non nocere - základní zásada medicíny!!!
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Maxime, nikdo přeci Beranovi nic neupírá, ale proč je to tu 100x? To opravdu zavání obsesí. Jaký to má informační přínos? Někdo říká to, druhý ono, v čase se to mění, ale neustálé opakovani, v rozporu s tvrzením pana Geoblesse, z toho větší pravdu nedělá.
Opravdu to spíše odrazuje.
Mě to nechávám klidným.
Ve vakcínách jsem bezrizikovou spásu neviděl (a byl za to nenáviděn), stejně jako v nich nevidím Armageddon (a jsem za to asi nenáviděn). Ale kdybych tu hledal nějakou radu, kam se postavit, kdybych to prožíval, gak mě ta repetivnost spíše odradí. Dříve než bych začal řešit fakta na pozadí.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Audis »

Protože 100x tady nějaký očko vocasi a picky, aniž by to četli, píšou, že ta (ty všechny) studie je kravina.

Důchodci u nás v domě se bojej nakažení. A bojej se mě neočko. Tak blblí jsou.

Ban. Bod 4. Pravidel. Fab
Naposledy upravil(a) Audis dne 27.01.2022 15:59, celkem upraveno 1 x.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od tajfun »

si dlouho audisi nemel ban co? :roll:
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

No, za mnohem mírnější komentář dostala Andy Glock od Maximuse 14.dní banán ;) .
Tolik k objektivnímu hodnocení přispěvatelů.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Tazi, neskuhrej. 14 dní banu uteče a dal bude mladá a hezká. Někdo je bez banu, ale zůstaneme staří a oškliví :lol:
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od devlop »

Tak za to co napsal Audis by němelo být 14dní ban, ale full BAN, nazývat zdejší členy jako "očko vocasi a pičky"... Ale tak to je jen můj názor.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Máš pravdu, a jí to za to rejpání určitě stojí.
Ale abych se vrátil k vakcínám s osobní zkušeností.
Po třetí dávce (první dvě uplně bez problémů) jsem se za 2-3 dny nějak vosypal, všechno mě svědilo, kousalo,...
Výsledek doktorského šetření byl takový:
Po vpálení třetí dávky se moje imunita načas rozhodila, a setkal jsem se důvěrněji s někým (vím o kom je řeč) co měl tuto vyrážku.
Takže jsem dostal kapky Fenistil, jakýsi pudr, a čekám až si to zase všechno "sedne".
To bych se z toho fakt vopupínkoval ;) . Zrovna já, který netrpěl ani v pubertě s beďarama.
Jnak s tím trvalým Banem za hrubé urážení bych Devlope souhlasil.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Jenda píše: 27.01.2022 14:11
Maximus píše: 27.01.2022 13:27Asi ne příjemně. Jednou z funkcí, která je velice podezřelá, je to, že to může být prion.
1) Jediný protein, u kterého byla ukázána prionová aktivita ever, byl PrP. Jak pán přišel na to, že zrovna tohle bude další protein s prionovou aktivitou co objevíme?
Tady prosím pozor, ty prionové sekvence v koronáči jsou dokázané.
Jenda píše: 27.01.2022 14:11 3) Pokud to tak opravdu je, tak už jsme stejně doomed, protože ten stejný spike protein z živého viru už má v sobě tak půlka populace a vzhledem k dnešním číslům to za chvilku bude mít i ta druhá půlka.
Ano, pokud by se časem ukázalo, že to nějak umí škodit, tak je to průser. Ale nikoliv kvůlivá vakcínám, ale kvůlivá existenci samotného koronáče s tímhle svinstvem.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Od 1. února registrace na Novavax, očkování někdy v březnu
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/regis ... ra/2151832
Odpovědět