Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Dlužno dodat, že to platí pro Evropu. Indie určitě bude Astrou očkovat dál. I další země.

To Bé je to, že je tu v Evropě dostatek Pfizeru.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Ivana píše: 13.06.2021 13:04
proforma píše: 13.06.2021 12:15 Doktorka rika "to je dobry, to staci".
Hele, a co kdybys jí třeba věřila? Na rozdíl od tebe na to šest let studovala.
:) Ja bych ji verila v okamziku, kdy by mi byla schopna rict, kdy mam mamu registrovat na ockovani.
- Kdyz se ji zeptam, rekne, ze by jeste pockala.
- Jak dlouho? To nevi.
- Za jak dlouho by doporucovala dalsi test na protilatky, aby to bylo mozno rict? Dalsi test neni nutny.
- Tak podle ceho stanovit, kdy ockovat? Neco si o tom prectete a rozhodnete se...

Fakt "skvely" pristup. Bohuzel pote, co loni 3 praktici odesli do duchodu nebo zemreli, ostatni maji totalne plno a neberou a pojistovny o povoleni dalsich ordinaci (nabidka smluv pro ne) neuvazuji. V okolnich mestech situace prakticky stejna. Zacarovanej kruh.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Chápu. Co takhle zkusit se zeptat v očkovacím centru?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Dobrej napad, dik :)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Připrav se na to, že můžeš dostat nemastnou-neslanou odpověď od call centra (stalo se mi). Ještě můžeš otravovat kdekoho (myslím odborníka) a ptát se, možná ti někdo odpoví. Našla jsem ti doporučení České vakcinologické společnosti z 11.5.2021. Kdyby to byl můj problém, tak v případě že bych nezjistila nic dalšího tak bych se tím asi řídila. Jinak ti pomoct neumím.

2. Aplikovat první dávku vakcíny proti covid-19 nejdříve za 90 dnů, počítané od prvního PCR pozitivního vyšetření, nebo antigenního testu u symptomatických osob, kterým se prokazuje přítomnost nákazy.
https://www.vakcinace.eu/doporuceni-a-stanoviska

Edit: A ještě můžeš zkusit hodit dotaz třeba sem: https://www.ulekare.cz/poradna-lekare/c ... tky-431996
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pepaf »

Už tu polední zprávu EMA dementovala---že to bylo vytržené z kontextu...
U mě bez dalšího komentáře
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od JIP »

Vyšší protilátky jsou nad 50 dle dokumentu z Ostravy co jsem viděl:
2021-06-13 23_53_38-Window.png
V Holandsku stačí u svého doktora říct, že už člověk koronáč vyležel doma a diagnostikoval se sám AG testem z lékárny. Pak na certifikát o proočkování/Covidový pas stačí jedno očkování.

U nás je to jinak?

Já se chtěl stihnout naoočkovat před reklamní kampaní. Bohužel reklamní kampaň spustili dříve než se naočkovat šlo. Sice jsem asi viděl víc parodií než skutečných bannerů, ale už samotný fakt, že nějaká kampaň běží, mě (dle očekávání) odrazuje.

Mám proočkováno široké okolí, že mi prakticky nákaza nehrozí.
Navíc blízká ohrožená osoba, kvůli které jsem nechtěl riskovat nic, mi umřela měsíc po první dávce Pfizeru. Tělo nestihlo bojovat s rakovinou i Pfizerem.
Jediné riziko dle lékařky prý bylo, že vakcína nebude dostatečně účinná.
Účinnost před nákazou rovných 100% už po měsíci od první dávce...I lékař se může mýlit.
Lidi s oslabenou imunitou by se dle mého vůbec očkovat neměli.

Já sám asi s očkováním ještě vyčkám. Test nebo prohlášení mi čas od času nevadí.

To, že je tady naočkováno jen 50% osazenstva Rozpadlíků beru jako dobrou předběžnou opatrnost před očkováním.
Stejně jako platí má předběžná opatrnost před samotným koronáčem.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Udává se to ve třech jednotkách, U/ml, AU/ml a BAU/ml. Každý test má jiný rozsah. Například:
1. Roche Elecsys Anti-SARS-CoV-2 S: 0,4 – 2 500 U/ml
2. Abbott SARS-CoV-2 IgG II Quant-test: 21 – 40 000 AU/ml
3. DiaSorin LIAISON SARS-CoV-2 Trimeric S IgG: 1,63 – 800 AU/ml
4. The DiaSorin LIAISON SARS-CoV-2 S1/2: 3,8 – 400 AU/ml
5. Virion/Serion ELISA agile SARS-CoV-2 IgG: 3 – 250 U/ml
https://www.covid19immunitytaskforce.ca ... al-assays/

Takže chápeš, musíš srovnávat jabka s jabkama a angrešty s angreštama. Ten tvůj obrázek by mohl být ten čtvrtý test, The DiaSorin LIAISON SARS-CoV-2 S1/2. Která to byla laboratoř?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Ivano, dokazes z tohohle poznat typ testu, ktery bych mohla srovnat s temi Tvymi tabulkami? Ja tam vidim jenom tu ELISu.
2021-06-14-08-19-13.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od JIP »

Ivana píše: 14.06.2021 0:33 Udává se to ve třech jednotkách, U/ml, AU/ml a BAU/ml. Každý test má jiný rozsah. Například:
1. Roche Elecsys Anti-SARS-CoV-2 S: 0,4 – 2 500 U/ml
2. Abbott SARS-CoV-2 IgG II Quant-test: 21 – 40 000 AU/ml
3. DiaSorin LIAISON SARS-CoV-2 Trimeric S IgG: 1,63 – 800 AU/ml
4. The DiaSorin LIAISON SARS-CoV-2 S1/2: 3,8 – 400 AU/ml
5. Virion/Serion ELISA agile SARS-CoV-2 IgG: 3 – 250 U/ml
https://www.covid19immunitytaskforce.ca ... al-assays/

Takže chápeš, musíš srovnávat jabka s jabkama a angrešty s angreštama. Ten tvůj obrázek by mohl být ten čtvrtý test, The DiaSorin LIAISON SARS-CoV-2 S1/2. Která to byla laboratoř?
AeskuLab Ostrava. Detaily o testu na protokolu neuvádí.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Proforma: Promiň, založila jsem někam křišťálovou kouli a přetrhl se mi provázek na kyvadýlku.
Fakt neumím. Oni to bohužel laboratoře na výsledky nepíšou. Musíš se zeptat toho, co ten test dělal, někdy se podaří dostat odpověď. Kdybys aspoň věděla, která to byla laboratoř, tak by existovala potenciální možnost to nějak dohledat na netu.
Jo, a ještě je tam jedna skrčka, může to být IgG proti nukleokapsidu a předpokládám že hladiny protilátek proti spiku a nukleokapsidu se budou lišit, teda jejich význam. Sem ti řikala že je to složitý jak prase.

Edit: na začátku jména tého testu je S, takže by to spike být mohl. Ale máš to dost na prd, protože jsem tam zahléhla slovo index. A to je jenom něco jako ne-možná-ano.
Naposledy upravil(a) Ivana dne 14.06.2021 9:23, celkem upraveno 1 x.
steve_michalik
Příspěvky: 218
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od steve_michalik »

Obávám se, že pokud máte výsledky v (A)U/ml, tak to skoro s ničím neporovnáte. Jedná se o absorbanční jednotky, které jsou závislé na nastavení mašiny, teplotě a asi i dalších faktorech. Laborka by měla teoreticky být schopná udělat přepočet na absolutní koncentraci g/ml, protože tyto faktory zná. V praxi to bude pro běžného smrtelníka asi složité. Zkusím ještě více zjistit od biochemiků v rodině.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

@Ivana: dik, jsem si rikala, jestli jsem tam neco neprehlidla. Moje kristalova koule je jeste mala a moc toho neumi :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Zkus tu Spadii, srovnávací tabulku máme. Nejbližší, oni jsou po celý republice. Přinejhorším se domluv, že krev odebere doktorka a do labiny to zavezeš ty, aby tam mamka nemusela jezdit.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

steve_michalik píše: 14.06.2021 9:21 Zkusím ještě více zjistit od biochemiků v rodině.
To bude super. Zeptej se mi prosím na jednu věc: jak velké můžou být odchylky na různých mašinách. Jde mi o to, jestli můžu (tipla bych si, že můžu) porovnávat ty polské výsledky ocamcaď https://www.researchgate.net/publicatio ... munization s výsledkem testu, který si nechám udělat v české laboratoři, která používá stejný test (konkrétně Anti-SARS-CoV-2QuantiVac ELISA kit (IgG) EUROIMMUN). Na to porovnání míním brát v úvahu víceméně jen řády (desítky, nižší stovky, vyšší stovky, tisíce).
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od devlop »

Tak tohle bude problém...

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... a-40363235

"Vidina zrušení všech protikoronavirových opatření ve Velké Británii k 21. červnu se rozplývá. Důvodem jsou obavy z indické mutace koronaviru a nejnovější statistiky nákazy, píše server deníku Daily Mail. Z nakažených zatím zemřelo na indickou variantu 42 Britů. Zpráva úřadu PHE potvrdila, že ze 42 zesnulých bylo 12 plně očkováno. Zbývajících 23 nebylo naočkovaných a sedm dostalo první dávku před více než 21 dny."
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

To je to, na co tu upozorňuji - v soucasnosti se z očkování udelalo zlaté tele, které zaručí navrat k predkoronavirove pohodě. Tak tomu se soucasnymi vakcinami 0. generace (experimentální) prostě nebude. Pouze vytváří zdání, že vsechno kráčí k svetlym zitrkum, ale realita muze byt mnohem horší. Prostě respiratory, dostatečně tvrda a vymahana protiepidemicka opatření a zodpovědnost každého jednotlivce nas dostane z nejhoršího a vydrzime do doby, než budou k dispozici vakciny 1. proticovidove generace, tj. které budou dostatečně funkční i proti aktuálně se siricim mutacim.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Martysedlak »

Mě by zajímalo co ti lidi měli za vakcínu. V UK jedou hodně Astru tak jestli tu není spojitost.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vrabi »

Bohužel, v článku chybí spousta důležitých informací:

- kolik očkovaných lidí zároveň umřelo na ne-indickou mutaci
- z jakého počtu hospitalizovaných a nakažených jsou tato úmrtí
- věk a zdravotní stav
- typ a doba vakcinace

To, že žádná vakcína nechrání na 100% je vcelku jasné, důležité je vyselektovat, zda se jedná o konkrétní šarži a typ vakcíny, celkově špatný zdravotní stav nakažených a nebo zda opravdu je tato varianta schopna překonat vakcinační ochranu u všech typů současných vakcín.
Osobně bych se také přikláněl k variantě astra se sníženou schopností odolávat mutacím https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... a-40362781
Pflégr doporučuje vakcíny z usmrcených virů, jelikož nejsou zaměřeny jen na spike a teoreticky by měli poskytnou širší ochranu, podobně by to mělo být u kombinace prodělaný covid a očkování.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 4/fulltext

Danska studie na 500 tis. lidech, porovnavajici protektivni ucinky Pfizeru, Astry a prodelane nemoci pred opetovnou nakazou. Strucne shrnuti: u vekobych skupin do 65 let chrani vsechno priblizne stejne, u 65+ prodelane onemocneni chrani jen ze 47 %, obe vakciny z cca 80-90 %.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět