Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Pokud budou lidi vládě u pr... je to ještě dobrý. Horší je když se vláda začne o lidi zajímat ;) .
Uživatelský avatar
Ironborn
Příspěvky: 115
Registrován: 06.08.2016 17:11

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ironborn »

Ulfhednar píše: 13.09.2021 16:34 Na jednu takovou studií je zase X jiných, které říkají něco jiného, nebo rovnou opak. Každý si najde tu svojí, kterou pak šermuje. Vtipné je, že pokud nějaká studie, názor... koresponduje s názorem dotyčného, s chutí vypisuje všechny jeho tituly a akademické zásluhy, oponent se stejnými tituly je spravidla titulován jenom jménem, nebo jako " blbec z ministerstva" apod.
Tak nevím jak polemizovat s tímto, každopádně se tím média nechlubí.
Skotsko 5.-26.8.2021 - úmrtí na Covid-19:
Celkem 132
Plně vakcinovaní 92 (74.8%)
Vakcinovaní (1. dávka) 6 (4.9%)
Nevakcinovaní 25 (20.3%)

https://market-ticker.org/akcs-www?get_gallerynr=11610
https://www.pressreader.com/uk/the-scot ... 3654147043

Že by vakcínou posílená infekce a protilátky ze spike proteinu made in Wuhan Virology Lab?
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Andy Glock »

A přesně o tom Ulfheadnar mluvil. Kdo vakcínám nevěří, najde si článek který účinnost vakcíny popírá. A kdo vakcínám věří, najde si článek který účinnost vakcín potvrzuje :D .
Je to jak jídelní lístek. Každý si vybere co mu chutná. ( v tomto případě čemu věří) :D .
Hlavně že je pořád o čem plkat ;) .
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Iron: ty vaše studie, resp. vaše vývody z nich mají nulovou hodnotu, když schválně neuvadíte podíl očkovaných ve sledovaném vzorku.
Žádná vakcína není 100% ( a zrovna Astra na Deltu už vůbec ne). Když budete mít milion naočkovaných a jednoho nenaočkovaného, a z tohoto vzorku uděláte studii nemocných, u sebelepe fungující vakcíny vám nutné vyjde větší procento očkovaných mrtvých.
A pokud nám obecně primárně umírá ta část populace, která je více očkovaná (stáří, nemocní, tlusty), pak se tato disproporce dal zvětšuje.
Stáří jsou více očkování. Očkování infekci moc nebrání. Takže není problém, aby umírali staří očkování s Covidem. Sice neumřou na COVID (který u nich měl díky vakcině minimální či žádný průběh, ale očkování byli), ale Ironbornovi se to hodí.
Znovuj stará píseň. Dříve fanatici tvrdili, že každý s Covidem umřel na COVID a ne na věk, rakovinu apod. Dnes se fanatici rozdělí na vaxerské, které budou tvrdit, že za úmrtí může covid, a anitvaxerské, které budou tvrdit, že umřel na vakcínu.
Že ani COVID ani vakcína nemusely na jejich smrti mít žádný podíl, to nepřipustí. Protože Svatá válka. :ne
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 14.09.2021 18:28, celkem upraveno 1 x.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Ironborn
Příspěvky: 115
Registrován: 06.08.2016 17:11

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ironborn »

Já uvádím vládní statistiky. Případů u vakcinovaných je kvantitativně méně než nevakcinovaných.
Vy uvádíte vaše dojmy.
Jinak to běží "podle plánu" - selekce variant a vaccine enhanced infection. Jenom si pak nestěžujte, že vás nikdo nevaroval.
Každá další vakcína nás v současnosti odsouvá od kolektivní imunity a zhoršuje situaci, toť vše.
Bohužel tomu z valné většiny nerozumí ani tzv. odborníci.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Ironborn: statistika bez popsání vzorku je o ničem. Navíc ta statistika neuvádí, že umřeli na COVID.
Pokud to nechápete, jste excelentním důkazem, že vaše poslední věta je pravdivá.
Znovu se zeptám na vaše vzdělání.
Óðinn á yðr alla
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »

To je asi taková statistika jako "statistika", že škodovky jsou nejporuchovější, protože tu člověk vidí odtahovat nejčastěji, zatímco Lamborgini je etalon spolehlivosti, protože Lambo většina odtahovek ještě nevezla.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

Ando Glock a země je kulata a nebo placata ? tak ti nejak nevim nasel jsem hezke clanky a obe varianty :-) Co myslis jaka verze plati ? Placka a nebo koule ?
ten placate zemi by v mistnim platku podporovanem nabozenskym fanatikem a ten o kouli byl i s hezkou fotkou od jednoho kosmonauta co letel na mesic….
tak když sam jeden z vynalezcu mRNA vakcin varuje před unahlenym a to je unahlene pouziti, tak asi vi proc …
viktor
ps. ale doufam ze si Adny ockovana, protože jinak by ockovani ztratilo smysl....
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Andy Glock »

Dokud si tu zeměguli sama neprohlídnu (a nebudu zrovna v rauši) mohu věřit oběma variantám :D .
Robert Oppenheimer taky tvrdil že se stal ničitelem světů, a že atomová zbraň je zlo. Jistě měl pravdu. Ale díky němu nevypukla 3.světová válka.
Automobily jsou také nebezpečné, a spousta lidí v nich zemře,....
A vakcíny jsou na tom podobně. Někoho to může zabít. Ale víc lidí to před smrtí zachrání. A o tom to asi je.
A ano jsem očkovaná, a možná jsem měla i Covid, a zcela určitě jednou umřu ;) .
fubus
Příspěvky: 15
Registrován: 26.01.2021 12:11

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od fubus »

Na popud této diskuse jsem našel na statistiky proočkovanosti UK a je to skutečně impresivní: https://www.england.nhs.uk/statistics/w ... r-2021.pdf

50 letí mají cca 95%, starší skupiny ještě víc :o
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

jj Andy Glock, to je take naprosto v poradku.. :D prave komunikace s lidmi me presvedcuje ze ockovani je nutne.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Ja jsem dospela k nazoru, ze nejefektivnejsi obrana do budoucna bude:

1) Nechat se naockovat jakoukoli ucinnou vakcinou, aby se snizila pravdepodobnost tezkeho prubehu.
2) POTOM se nakazit, aby se telo seznamilo s celym virem, ne jen se spiky dle vakcin.

Kombinace umele a prirozene imunizace by mohla byt "lekem" na budouci mutace, kterych je na muj vkus za ten 1,5 roku az moc - ten virus je pekne zivotaschopna potvora a neverim, ze tohle nekdy "vysumi". Ale nemam odvahu aktivne vyhledavat prilezitosti k nakazeni :-) Skoda, ze tu neni povolena zadna vakcina na principu inaktivovaneho viru, to by mohlo byt vhodne jako 3. davka.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od devlop »

proforma: byla jsi před očkováním na testech protilátek? Je docela možné, že jsi covid před tím prodělala a ani jsi o tom nevěděla (tak jako já a moje žena)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Byla. Neprodelala.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Dobrá strategie, jen mít štěstí a vyhnout se antigennímu hříchu.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesk ... aci-170318

Jen tak mimochodem, kdo ze zdejších očkovaných půjde na třetí dávku?

Edit: Proteinový Novavax podle aktuálního info: "V současné době společnost plánuje požádat o povolení nouzového použití ve třetím čtvrtletí roku 2021." Společnost měla problémy se zpožděním a testováním kvality, v srpnu jí americká vláda zastavila finance do vyřešení problémů. Ještě něco hezkého pro antivaxy, vakcína obsahuje nanočástice.

A již delší dobu jsem toho názoru, že nakažení se nikdo (a myslím tím nikdo) v horizontu několika dalších let prostě nemá šanci vyhnout.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Můj favorit je v současné době Bavarian Nordic. Je ve druhé fázi, je vyvíjená v Evropě, je proteinová proti nukleokapsidu. To by se mohlo líbit Maximovi. PeFimu by se mohlo líbit, že je bez adjuvantů.
A pokud na mě Maximus vlídně shlédne, mohl by mi napsat, jak často mutuje nukleokapsid (myslím si že míň než spike).
https://8b308f56-ce2d-4857-87a8-461fb53 ... 4584d8.pdf

Další volba je Entos, se skončenou fází 1, kanadská. Též nukleokapsid, DNA vakcína.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

A to u těch nových vakcín vážně chcete čekat deset let, než budou řádně otestovány? Ve všech ostatních případech to stejně budou jen "experimentální" vakcíny, které se od Pfizeru nebo Astry budou lišit jen tím, že je dostala tisícina lidí před krátkou dobou.
Já jen že pořád nemohu přijít na rozdíl mezi fuj stávajícími vakcínami ("experimentální") a těmi hodným příštími, kterým končí vývoj či ladění výroby a rovnou už budou dekádou testů prověřené. Jaksi v tom shledavám trhlinu v teoriích neoantivaxerů (Maxim etc).
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od jerry.mysak »

Ulfhednar
ono to je tím, že pro vakcíny a léčiva obecně, se postupy pro testování a uvádění na trh ladili skoro století. A to z toho důvodu, že se kolikrát stalo že úúúúúžasná vakcína či lék se během pár let projevili jako smrtící, případně zdaví poškozující. Proto mě fascinuje, že nyní v kvůli nemoci s marginální smrtností (neoperuj mi tu ted s našimi zfalšovanými statistikami) se celý století poznatků hodí do koše.


každý dospělý a zodpovědný člověk by si měl vyhodnotit plusy a mínusy. Rozhodnu se neočkovat s tím že je to riziko. Je to MOJE rozhodnutí. Pro mě mínusy převažují nad plusy. Tobě jako očkovanýmu můžu bejt úplně u prdele. Jestli chcípnu nebo ne tě nemusí trápit. Je to MOJE rozhodnutí.

A argument že si neočkovaný vypěstuje fujkyfujky mutaci neobstojí, páč se prokazuje, že mutace šíří hlavně ti očkovaní mRNA vakcínou.

Víc k tomu není co dodat.

PS
snad jen jedinou věc. pokud se necháš očkovat a neuděláš si předtím test na protilátky (negativní) tak se pak nediv, že to jednoho semele. To jsou pak následky slepý důvěry občana ve stát
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Butch
Příspěvky: 772
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Butch »

Me se líbí jak všichni řeší bezpečnost vakcín, pochopitelně, všichni chceme byt zdraví.

Ale opravdu si někdo mysli, ze vakcíny které dostal (starší ročníky) jako dítě, tak ze je v SSSR ladili a zkoumali zda je to pro lidi bezpecne? Ze se starali aby tom nikomu neublížili? V režimu, kde člověk byl až na posledním místě.

Jakej je mezi tím rozdíl?
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Andy Glock »

Jediný rozdíl vidím v tom, že dřív nebyl internet,... tudíž lidi nezískávali enormní množství protichůdných informací, a nebyli tak vystaveni zmatku a nedůvěře.
Dnes všichni ví, že voda je závadná, vzduch je závadný, potraviny jsou závadné, vakcína je nebezpečná, Covid je nebezpečný,.... Vlastně už narozením člověk riskuje život:D .
Dřív takové "blbiny" nikdo neřešil.
A časem tyhle novoty taky lidi přestanou řešit. Vlastně to v mém okolí neřeší už nikdo. Stejně jako neřeší obezitu, alkohol, cigarety,... a o tom je známo že je to škodlivé. Ale už se to ví dlouho, tak to nikoho neděsí ;) .
Odpovědět