Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Butch píše: 15.09.2021 14:29 Me se líbí jak všichni řeší bezpečnost vakcín, pochopitelně, všichni chceme byt zdraví.

Ale opravdu si někdo mysli, ze vakcíny které dostal (starší ročníky) jako dítě, tak ze je v SSSR ladili a zkoumali zda je to pro lidi bezpecne? Ze se starali aby tom nikomu neublížili? V režimu, kde člověk byl až na posledním místě.

Jakej je mezi tím rozdíl?
Ale určitě. V době studené války si nemohli dovolit přijít o možné vojáky.
„Ceterum autem censeo Unionem Europaicam esse delendam.“
Impfung macht frei!
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Ivana píše: 15.09.2021 13:44 Bavarian Nordic. Je ve druhé fázi, je vyvíjená v Evropě, je proteinová proti nukleokapsidu.

Další volba je Entos, se skončenou fází 1, kanadská. Též nukleokapsid, DNA vakcína.
Beru zpět Bavarian Nordic, je to taky spike (RBD). New York Times to mají blbě. Na nukleokapsid zbývá jen Entos.
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od gabo »

Nie som si úplne istý, ale čosi sa mi vidí , že vakcína založená na nuckleocapside je nebezpečnejšia z hľadiska vzniku ADE.
Našiel som k tomu čosi, ale pôvodne som to čítal niekde inde..
Targeting the Spike protein is another big benefit that we got from the earlier SARS work; which suggested that (for example) targeting the Nucleocapsid (N) protein was riskier. https://www.science.org/content/blog-po ... nhancement
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Jerry: žádný test jsem si nedělal a víte, co se mi stalo po očkování? Vůbec, ale vůbec nic. A co hůř, byl jsem po Covidu.
Stejně tak mému nemocnému 88 tchánovi, 71 letemu otci s pěti bypassy a operovanými chlopněmi, ani matce, dětem, ženě... Prostě nikomu nic. Smutné, že?
Státu nevěřím ani v nejmenším, ale na rozdíl od vás mám v oboru celkem slušné vzdělání a jsem schopen si výnosy a náklady spočítat sám.
Vůbec mě štve to neustále omýlání, že kdo se nechá očkovat, dělá to z důvěry ve stát. Debilnější argument, aby pohledal :ne

Znovu: chcete u každé vakcíny čekat deset, patnáct let na výsledky testů? A u každého léku? A neoperujte, prosím, novosti mRNA vakcín. Největší průšvih s léky, Thalydomid, byl naprosto banální, běžná látka, podobné se užívají masově. O "novosti" to není.
Óðinn á yðr alla
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Gabo dík, zajímavý odkaz.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

no :D zrovna lekarska pece byla u nas za dob CSSR na hodne vysoke urovni respektive vyssi nez byla v zapadnich zemich, neresim spickova pracoviste ale bezne dostupna pece. Ve vakcinach jsme byli svetova spicka. Zdravotni system byl tak dokonaly ze se do dnesnich dnu nepodarilo uplne znicit.
Fakt me bavi ze titiz lide co tvrdi ze zalezost vakciny je zalozana na duvere vlade, obratem na tuhle ( Babisovo ) vladu desne nasazuji :-) coz me prijde obvzlas humorne, bud nekomu verim a nebo neverim.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Butch »

Ulfhednar píše: 15.09.2021 17:31 Jerry: žádný test jsem si nedělal a víte, co se mi stalo po očkování? Vůbec, ale vůbec nic. A co hůř, byl jsem po Covidu.
Stejně tak mému nemocnému 88 tchánovi, 71 letemu otci s pěti bypassy a operovanými chlopněmi, ani matce, dětem, ženě... Prostě nikomu nic.
Nic si z toho nedělej, já i manželka jsme to taky prodělali a pak jsme šli na očkováni, taky jsme nedělali žádný test.
Jeden den me bolelo rameno, manželku bolelo dny dva 🤷‍♂️
Dokonce jsem to zaznamenal od víc lidi, i manželka to tak měla, ze problémy které měla po covidu, taková specifická bolest hlavy se po očkováni ztratily.

U nás v práci se slo očkovat cca 80%lidi a v podstatě nikomu nic nebylo.

Samozřejmě ze můžeme říct zatím, uvidíme co přinese čas, to nikdo neví. Ale stejne tak nikdo neví co z dlouhodobého hlediska způsobí covid. (Mrtvice, rakoviny, demence ….)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2110345

Velmi dukladna studie o ucinnosti, vedlejsich ucincich Pfizeru a o ucincich po 3. davce.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

Proformo, diky, perfektni az na par veci :D
za a) Podporováno společnostmi BioNTech a Pfizer. Respektive studii si napsali sami na sebe.
b) Studie je za 6 mesicu...na tak kratkou dobu nedostanes ani zaruku na mixer :D

nechapu tvuj jasot, prakticky v libovolnem jinem oboru by byl takovy material smeten ze stolu, ale tady se ozyva jasot, nerozumim, nechapu....

viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Andy Glock »

Tak jsem si doma pročetla nežádoucí účinky všech léků co tu mám (nikdy jsem to nedělala), a zjistila jsem strašnou pravdu. VŠECHNY léky mají nějaké vedlejší účinky.
Asi se na to vyprdnu, hodím je do koše, a až mi něco bude, prostě si to pofoukám. Tím nic neriskuju. Teda pokud sama sebe tím foukáním něčím nenakazím ;) .
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

Bud v klidu Andy. hele neveresis ani tomu ze je zeme kulata ( protoze si ji nevidela , viz tvuj predchozi prispevek ) tak proc se zabejvat nejakym pribalovym letakem, davkovanim a pod ? Nebo je to jinak ? :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Andy Glock »

Především se mi nechce věřit, že jsem na prepperským fóru. Čekala jsem bandu drsných chlapů, co se jen tak něčeho neleknou. Chlapy co jsou schopný přežít, riskovat,... Ale spousta zdejších panelákových teoretiků by raději umřela žízní, než by se odvážili napít z louže.
Nikdo v mém okolí není z té chřipky tak vystrašený jako valná část zdejších "drsňáků".
A nestačí že se sami bojí, ještě straší ostatní a snaží se to nazývat "moudrostí starých lvů" ;) .
Ale moje chyba, proč se vždy nachytám a reaguju na to kňučení.
Radek344
Příspěvky: 41
Registrován: 02.06.2015 8:42

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Radek344 »

Prepperství se stalo módní záležitostí a tím pádem doménou pozérů.
Přemýšlím, jestli to něčemu vadí a nic mě nenapadá.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od guntroll »

Tak on ten odčervovač na indy asi funguje. Nebo je to antivaxxerské spiknutí?

https://indianexpress.com/article/citie ... w-7311786/
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

he :D Andy a z tveho hlediska je " preperstejsi " si nechat bodnout vakcinu a nebo verit svym silam a neockovat se ? To by me fakt zajimalo. Respektive "spravny" preper se boji vice vakciny a nebo covidu ? :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Andy Glock »

Radek344 píše: 16.09.2021 11:38 Prepperství se stalo módní záležitostí a tím pádem doménou pozérů.
Přemýšlím, jestli to něčemu vadí a nic mě nenapadá.
Máš pravdu. Vlastně to pozérství ničemu nevadí.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Germanik1 »

Pro některé z nás je to trochu návrat do dětství. Do doby parních lokomotiv, ručního dojení a domácího zpracování zemědělských produktů. Jednoho auta na 10 rodin, černobílé televize a opakovaných cvičení CO na radiační nebezpečí. Do doby, kdy bylo normální chodit od 1. třídy 3-4 km pěšky do školy za každého počasí. Ale taky do doby, kdy být parazit znamenalo vězení za příživu. Možná je to naše preperství trochu něco jako vytváření kmenové paměti, možná i pozerství s postojem, že to co přijde tu už vlastně bylo
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Moc to Andy neprožívej. Sám nejsem vůbec tvrdý a bez kafe už ráno ani pořádně nenabootuju, ale pozitivně vím, že jsou tu i chlapi, se kterýma bych se v krizi blbě necítil. Naopak. Jen většinou moc nepíší a o Covidu už vůbec ne.
No a pak jsou tu holt chlapi, co deset stránek řešili zda a jak jít k volbám a návštěva volební komise, nebo supermarketu v době covidové pro ně byla zatím nejtvrdší životní událost s nejvyšší mírou adrenalinu. Taky mají právo na život. Alespoň zatím :twisted: :lol:

Není to seznamka ani soutěž na pobočníka Chucka Norisse. Každý má své strachy a demony. Někdo o nich mlčí, někdo o nich píše. Strach je motor prepperství a survivalismu, pokud to člověk nemá čistě jako hobby.
Óðinn á yðr alla
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Andy Glock »

Já vím Ulfe, moc to dnes prožívám. Jsem smutná, vzteklá, nevrlá, zlá, ve stresu, někoho bych nejradši praštila,...
V úterý našemu psovi ufikli kulky i s pytlíkem, protože měl nádor, hlídám ho aby si to nelízal, protože krunýř na krku rozsekal do 2.hodin,... čekám na výsledky jestli ten nádor byl zhoubnej či nikoliv,... takže taky nejsem tak tvrdá jak bych ráda ;) .
Tak se všem omlouvám, nemyslím to zle.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

Tvrdé kecy si nechte do nejakeho OT fora. Zazil jsem to uz mockrát - největší drsoni, horšti vudci, co se nikdy nehrouti se pri prvnim velkem pruseru rozlozili, zatimco lidi, co byli povazovani na netu za "mekkyse" ukazali že maji v sobě srdce Rohanovo. Takže internetové pózy "drsoňů a drsoňek" jsou mi k smíchu.

To Andy: Dle tve logiky byli největší drsoni Židé, co se šli v klidu "vysprchovat" po prijezdu do Osvetimi. Pro mě byli skutečným hrdiny třeba bratři Bielski.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět