Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od zedik »

V tématu vakcín rozhodně kovanej nejsem, ale neměla by zrovna Valneva být účinná právě proti novým mutacím ?
Nepsali, že právě u ní tolik nevadí změny na spike a měla by být i proti jiným virům ?
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Ivana píše: 27.11.2021 13:13 Omikron je náležitě vyděsil a tuším že všichni (vkcíny těch co u nás jsou) zkoumají a slibují úpravy. Pfizer bude 174 dní zkoumat a někde (ten odkaz tady určitě je) jsem četla, že by v případě potřeby dokázali upravenou vakcínu dodat za 100 dní.
174 dní je samozřejmě překlep, je to 14.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

@Zedik: Valneva obsahuje "usmrcenej" celej virus, cili telo se neuci jen na spike protein, ale i na "telo" viru, coz zasadne rozsiruje moznosti jeho reakce. I kdyby se spike protein zmenil tak, ze uz by ho imunita nepoznavala jako nauceny vzor, pravdepodobne bude reagovat na ostatni casti viru (a tedy i na vsechny budouci mutace, dokud se koule nezmeni ve valec...). Takze ano, v tomhle je Valneva lepsi nez vsechny u nas pouzivane vakciny, ktere ruznymi technologiemi davaji telu poznat jen ten spike protein. Ale to jsou zatim vsechno jen teoreticke predpoklady, protoze praxe s Valnevou zatim neni.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od zedik »

@Proforma : To jsem si laicky myslel - proto nechápu, proč se u nás o ní neuvažuje. Dokonce i Evropská komise schválila nákup a za mě je to vakcína, s kterou by třeba někteří neměli problém.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Taky to nechapu. Asi jiny myslenkovy vesmir...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od TommyV »

Paklize bude aplikovaná kdekoli v EU tak covidpass platí v celý EU takže by to nemusel být úplně problém :-) pripadne by mohla být na objednání u praktika jako kdyz člověk nechce pro dítě hexu nebi jine multi vakciny a chce to po jednom tak se to taky objedná a není to zas o tolik dražší..
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »

S tou univerzálností Covidpassu si nejsem úplně jistý. Teoreticky by to tak být mělo, ale praxe může kulhat. Například u Janssena je dle covidpassu účinnost za 14 dní po naočkování, ale Rakušáci to neuznávají a tam funguje až od 22 dne. A od začátlu ledna tam tuším Janssen nebude platit vůbec.

Podobně s tím dětským očkováním mám nepříjemný pocit, se uznávají pouze vakcíny registrované v ČR, takže pokdu ony jednovalentní vakcíny nejsou registrované u nás, tak má rodič smůlu a dítě není považované za naočkované. Minimálně tak nějak jsem to před časem slyšel od příbuzné, jejíž potomek měl dost nedobrou zkušenost s hexavakcínou.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od TommyV »

Je to tak, národní státy to musej uznat jen pro vstup do země, dále můžou stanovit další pravidla, tedy naše zem to snad okopiruje od nejaky země vedle, kde snad valneva a spol budou..

S jednovalentnima vakcinama je to slozity, někteří dr napsali i tak potvrzení že vše naočkovano je ale někdo má i problém že člověk nechce hexu.. Taky jsme to řešili právě.. Administrativní boj často větší než zbytek
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od jerry.mysak »

přítůlkyně včera mluvila s kamarádkou sestřičkou. Ta si nechala píchnout 3 dávku. Druhej den se vyblila z podoby, sračka jak bič, horečky, vynechávali jí nohy a nakonec skončila na urgentu. Ted už tejden marodí a pomaličku se z toho dostává.

Já mluvil v pátek s neteří, holka 24 let. Po první dávce měsíc šílený migrény a halušky (lítali jí okolo hlavy zlatý čárky), po druhej dávce to samý ale jen 14 dní.

Ale hlavně že to je bezpečný
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od TommyV »

Zde by automaticky měla dostat záznam že už nikdy nebude přeočkována nějakou 4. Nebo 5. Dávkou a též 100% plat místo nemocenské + odškodnění... A to přesně definované v nějaké vyhlášce, řekněme alespoň 10tis Kč /den v nemocnici, a 5000 za každý den domácí léčby..

P. S. Nezvazovala neteř nejít na 2 dávku? Co ji nakonec přesvědčilo po první zkušenosti jít na druhou?

Jak se může mluvit o povinnosti..
Též jsem psal o podobných případech a nejhorší je, že můj známý nedostal ani covidpass protože prý i přes ty dny v nemocnici není důvod nedat druhou dávku 🌟👎..
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od jerry.mysak »

tommyV
prakticky byla donucena na vejšce. Dobrovolně povinně.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vrabi »

Oba rodiče přeočkováni 3. dávkou, nikdo žádné zdravotní problémy, naopak si pochvalovali, že už je ani nebolelo rameno jako u prvních dvou dávek. Otec je po očkování cca čtyři týdny, matka 5 dní.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Montezuma »

Manželka na třetí dávce před deseti dny, kromě menší bolesti v místě vpichu druhý den nic.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

TommyV píše: 29.11.2021 7:53 Zde by automaticky měla dostat záznam že už nikdy nebude přeočkována nějakou 4. Nebo 5. Dávkou a též 100% plat místo nemocenské + odškodnění... A to přesně definované v nějaké vyhlášce, řekněme alespoň 10tis Kč /den v nemocnici, a 5000 za každý den domácí léčby..

P. S. Nezvazovala neteř nejít na 2 dávku? Co ji nakonec přesvědčilo po první zkušenosti jít na druhou?

Jak se může mluvit o povinnosti..
Též jsem psal o podobných případech a nejhorší je, že můj známý nedostal ani covidpass protože prý i přes ty dny v nemocnici není důvod nedat druhou dávku 🌟👎..
Tommy, co ti brání jí ty peníze poslat?
Stejně by to šlo z tvých daní, tak proč dělat obstrukce.
Máte tu někdo pocit, že když řekl Babiš, že bude stát řídit jako firmu, že je stát nějaká výdělečná firma?
Stát nemá ani korunu, to jsou naše peníze.
V mém okolí (několik set lidí) kromě únavy, bolest v rameni, a pár podobných blbinek nikdo žádné problémy po vakcinaci neměl.
Je to fakt dost velká náhoda, že zrovna v Jerryho okolí jsou po očko takové problémy.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pepaf »

V mém okolí obdobně - minimální reakce po očkování. Prakticky to samé jako u jakéhokoliv jiné vakcinace.
Dnes jdu na 3 davku. U prvních dvou minimální reakce
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od xgordon »

Tazi píše: 29.11.2021 9:09 Je to fakt dost velká náhoda, že zrovna v Jerryho okolí jsou po očko takové problémy.
Ja mam v okoli tiez 2 pripady zavaznych vedlajsich ucinkov. Jedneho kolegu z projektu to odpisalo uplne, uz 1/2 roka ho davaju dohromady a stale bez uspechu. Musel ukoncit 95 % pracovnych aktivit a to bol pracant.

Dalsi ma tiez problem s ochrnutim pravej strany, a nevidi na jedno oko.

Ano, z celkoveho suboru je to percentualne <1 % oproti tym co su zaockovani a tvrdia, ze nemaju ziaden problem. Takze dokazat suvislost s ockovanim je takmer nemozne.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vratnikp »

Ahoj, mohl bys mi prosím napsat víc o tom ochrnutí pravé strany? Jak to lékaři řeší? Kamarádka (29let, sportovkyně) má po Pfizeru to samý. Začalo jí to do týdne po první dávce. Na pravé oko vidí rozmazaně + létající fleky, brnění, necitlivost, pálivost, bolesti vpodstatě na celé pravé polovině těla. Neudrží hrnek, neuvaří si...

edit: Lékaři odmírají jakoukoliv souvislost s covidem/vakcínou, možnost zamítli tak rychle a bez přemýšlení, až to smrdí nějakejma notičkama co řikat/neřikat
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ibex »

Minulou stredu 1 davka. Uz ten den vecer horecka, bolest kloubu, hrozna bolest hlavy a velka unava. Trvalo to 2 dny. Sobota uz mnohem lepsi, ale nedele uplny navrat predesleho stavu. Cely den jsem prospal pres brufeny a dnes opet ustup k lepsimu. Jsem jen hrozne unaveny, ale aspon bez bolesti.
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od jerry.mysak »

Ono to nebude jedno procento. Většina lidí ani komplikace nehlásí, protože to považují za normální.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Pokud si to ještě pamatuju, tak ve všech studiích všech vakcín takové vedlejší účinky, jako je bolest ruky a únava mělo tuším kolem 60-80% očkovaných. Trochu vyšší než u jiných očkování, ale nic neočekávaného.

Za daleko důležitější pokládám vážnější vedlejší účinky. A súkl uvádí jen nahlášené podezřelé, nikoliv prověřené a prokázané. A neuvádí to ani podle jednotlivých vakcín, protože jako občan jsem samozřejmě úplně blbá a mohla bych "snadno dojít k nesprávným závěrům".
https://www.sukl.cz/tydenni-zpravy-o-pr ... -nezadouci
Odpovědět