Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Aktualne ve Strepinach zaznela informace, ze do CR zatim dorazilo 100 tis. vakcin a od pristiho tydne by mela nabehnout Moderna.

Jestli se nepletu, Babis v patek rikal, ze ockovano bylo 40 tis. lidi. Predpokladejme, ze ockovani pokracovalo i o vikendu a ze se lidi neflakali. Takze rekneme 60 tis. ockovanych.

Cili nam 40 tis. nekde lezi nevyuzitych

Ale jo, logistiku mame zmaknutou...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Seznam má přehled kdy a co má přijít:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/preh ... iny-136059

Ale snad to EU a tudíž i my navýšíme. A samozřejmě to platí jen pokud bude Astra, Curevac a Johnson schválené. V tom termínu, který je očekáván.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

https://www.lidovky.cz/svet/bezpriznako ... nici_lihav

CDC zverejnila studii, podle niz pres 50 % nakaz pochazi od bezpriznakovych nosicu. Tim nejsou mysleny deti, ale spis lide, kteri uz jsou infekcni, ale jeste se u nich neprojevily priznaky.

V te souvislosti mne napada:
- i u lidi s bezpriznakovym nebo velmi lehkym prubehem byly zjisteny dlouhodobe (trvale?) nasledky.
- ockovani nezabrani infekci ani sireni viru, pouze tezkemu prubehu.
- co se stane, az bude vetsina lidi ockovana a bude si mezi sebou bezpriznakove, zato "trvale" vymenovat ten virus?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od mart0 »

Uvádí 59% přičemž 24% přenašečů ani žádné příznaky mít nebudou, 39% je před jejich propuknutím.
https://jamanetwork.com/journals/jamane ... le/2774707

Zajimavý je i tento graf ukazující závislost úmrtnosti hospitalizovaných na věku u chřipky a u COVID. Založeno na datech z Francie COVID 1.3.2020-30.4.2020 a starších datech chřipky
0108_FIG2.png
https://www.cdc.gov/library/covid19/010 ... pdate.html

Proforma: Podstatné bude jestli virus nějak významně poškozuje zdraví i u lidí s lehkými průběhy. Pokud ne, tak pravděpodobně očkování rizikových skupin ochrání je, ostatní to nemusí řešit a rizikoví neočkovatelní nebudou příliš chráněni.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Kapo »

proforma píše: 11.01.2021 7:31
...V te souvislosti mne napada:
- i u lidi s bezpriznakovym nebo velmi lehkym prubehem byly zjisteny dlouhodobe (trvale?) nasledky....
Tak toto je dáky nový bubák. 8-)
Co to je za zdroj? A aké následky môže mať niekto bez príznakov?
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Izrael dnes zacina ockovat lidi nad 55 let. To my to mame jinak:

img.png
img.png (37.56 KiB) Zobrazeno 2479 x
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od devlop »

nevím, zda se to odvážit dát sem, ale jo, Markův youtube chanel zná stejně asi většina "rozpadlíků", že?

https://www.youtube.com/watch?v=Kitd1H6fYvE
Nechá se CHLÍBEK očkovat proti VIRU?
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Johnson and Johnson, fáze 1/2
https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 20199604v1

časem dám zas výcuc
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Sorry error, špatný odkaz

Tady je ten správnej
https://www.medrxiv.org/content/medrxiv ... 4.full.pdf
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Woody Crafty »

devlop píše: 08.01.2021 9:41 Woody, ale takto by jsi to mohl praktikovat na jakékoliv omezení, státem nařízené...

ale jaké je tedy řešení? Vir tu bude pořád, s tím se musíme smířit. Takže buď:
a) na vakcínu se vysrat a doufat, že to většina prodělá bez vážných problémů a získá cca 9 měsíců imunity, což je ale zatím stále jen teoretický předpoklad a reinfekce jsou známy. S tím samozřejmě spojená omezení jako karanténa atd. Další rok, to samé, doufat že dostanu "chřípku" jen s mírnými příznaky. Že to může pokosit ostatní či zanechat dlouhodobější následky, je jen "side effect" a je nutné jej přijmout jako fakt.

b) nechat společnost proočkovat vakcínou, která má jistou deklarovanou účinnost. Dopady (dlouhodobější) na organismus +- stejně nejasné, jako prodělání nákazy COVID, s tím lze souhlasit ne?
Člověk může dál přenášet a vylučovat vir, ale když si to mezi sebou předají jen očkovaní jedinci, zdravotní riziko 0.

Vir tu bude stále, stejně jako je tady s námi např. bakterie Clostridium tetani, kvůli které jsme povinně očkováni...

Takže proti tomu, co se nedá zcela vymýtit budu bojovat tak, že budu jen doufat, že mi to neublíží (a nikomu z mé rodiny) nebo ublíží jen maličko, nebo se budu účinně chránit a tím nemyslím do konce života chodit v polomasce a s nitrilovými rukavicemi. Jaká cesta je ta správná?
1) nějak mi není jasné jak může farmaceutická firma po 3 (či kolika) měsících testování deklarovat 9měsíční ochranu (pro mě další švind a důkaz že lžou)

2) jak se prosímpěkně prokazuje mírnější průběh u očkovaného když nevíme, jestli by tento mírnější průběh u něj nenastal i bez očkování ? Toto nelze nijak experimentálně dokázat.(další očividná manipulace- ohání se nečím co nelze ani potvrdit ani vyvrátit)

3) jakou má vakcína reálně deklarovanou účinnost po 6 měsících když pořádné testování trvá roky?

4) očkování proti tetanu je dnes nesmysl, jen se na tom pakují výrobci vakcín, kdo se při dnešním životním stylu dostane k hluboké ráně způsobené v prostředí fekálií přežvýkavců? Jinde je prakticky nemožné dostat tetanus, protože pro tuto bakterii je kyslík smrtelně jedovatý.

Podle mě je celá provakcinační hysterie způsobená rafinovaným mícháním teorií, polopravd a vyložených lží okořeněných špetkou faktů. Já v tom ale tu manipulaci rozhodně vidím.

Roušky, lockdowny, omezení tu budou napořád, vakcína nevakcína. Obhajovat se to bude různými latentními přenašeči a "bezpříznakovými" nemocnými a nakaženými. Což je absolutní kravina se kterou kdyby jsi do nemocnice přišel před 2 roky, tak se ti vysmějí nebo tě nechají vyhodit ochrankou.

To je můj osobní názor jaký jsem si udělal během posledních 9 měsíců.

Za mě je jediná smysluplná cesta posilování imunity přírodními prostředky a celkové posilování organizmu a psychiky. Protože psychika má na imunitu obrovský vliv.
Takže se v budoucnu budu spíš účastnit debat na tahle témata v příslušném vláknu. Vakcíny jsou podle mě jen kšeft tisíciletí který takto může běžet několik let dokud se tato společnost definitivně nezhroutí ekonomicky i lidsky na úroveň pravěku. A v tomhle nikomu ani nasyslené prepperské zasoby nepomůžou.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Woody Crafty píše: 11.01.2021 22:05 3) jakou má vakcína reálně deklarovanou účinnost po 6 měsících když pořádné testování trvá roky?
Jak dlouho trvá, než se třeba HIV nebo ebolou nebo virem Zika nakazí 200 lidí ze 40 000?
Jak dlouho trvá, než se covidem nakazí 200 lidí ze 40 000?
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Mrkva »

Woody Crafty:
1) Pfizer testuje kandidaty na covid vakcinu od dubna. Navic, pokud je videt, ze protilatky / ucinnost klesaa podle nejake krivky, jde snadno extrapolovat.
2) U konkretniho ockovaneho jedince spatne. Stejne jako se blbe dokazuje, ze (napr.) u konkretniho cloveka zpusobil azbest rakovinu. Navzdory tomu jde ale ucinnost vakciny vedecky dokazat. Zkratka pokud budu mit nahodne dve skupiny (placebo a vakcina), bude fakt, ze se covid vyskuytuje prakticky jen u placebo skupiny (nebo tam bude vyrazne prevazovat) silny dukaz pro hypotezu, ze vakcina funguje.
3) Ucinnost vakciny po 6 mesicich zname, protoze vakcina se testuje uz dele jak 6 mesicu :)
4) V zemedelstvi pracuje vic jak 100k lidi. K tomu je fajn si zapocitat zahradkare, hobbyisty, rozpadliky a podobne existence.

Mel bych jeden dotaz do plena na mistni odpurce ockovani:
Proc se vice bojite moznych dlouhodobych nasledku vakciny (u ktere vime, ze je v horizontu mesicu bezpecna), nez nasledku virove infekce (o ktere vime, ze vyznamnou cast lidi zabije rovnou, a cast lidi zanecha s dlouhodobymi nasledky)? A proc je pro rozhodnuti, jestli se ockovat podstatne, jestli ziskana imunita trva pul roku, rok, nebo deset let, kdyz ani nevime, jak dlouho trva po prodelanem covidu? (Resp. navic v situaci, kdy vime, ze po "prirozenem" prubehu neni imunita garantovana).
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

V bodě 3 má pravdu on. Normálně trvá roky, než se nakazí dostatečné množství lidí,aby se z toho daly udělat nějaké závěry. U vakcíny na cokoliv jiného by to opravdu trvalo dlouho.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od mart0 »

Woody Crafty:
2) Na tohle fungují statistiky a velká čísla. Když naočkuješ jednoho, tak nepoznáš nic, ale pokud porovnáš skupinu 10 tis. lidí naočkovanou versus podobnou skupinu neočkovanou (resp. očkovanou placebem), tak se z počtu nakažených už dá vyvozovat jakou účinnost vakcína má.

Mrkva:
Významnou část zabije rovnou a část lidí zanechá s dlouhodobými následky - jenže toto je významně závislé na některých parametrech (věk, pohlaví, BMI...). Takže u určitých skupin, jako jsou děti a mladí zdraví lidé, pak řešíš hlavně možné dlouhodobé následky a ty neznáme ani u nemoci, ani u očkování. A abych něco nacpal do dětí, tak chci mít argument proč a ten mi chybí. Pokud jej nemám, tak raději neudělám nic. Třeba kvůli přístupu samotnému (nevíš - nedělej nic). Nebo i proto, že když je naočkuješ, tak se jim to do těla dostane 100%, u covid z přírody to 100% není. U starých rodičů to ale vidím jinak, tam jsou ty pravděpodobnosti jinde. No a já se ženou jsme někde uprostřed. Takže jedna z možných variant je naočkování prarodičů + já s větším rizikem než manželka. Manželka a děti bez očkování.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Děti ti nikdo nenaočkuje ani kdybys chtěl, na děti musí být zvláštní studie a ta ještě není.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od mart0 »

To já vím. Snažil jsem se naznačit můj přístup, který platí na 4 leté i na 20 leté.
Edit: A to jsme obecně zastánci očkování a jsme včetně dětí očkovaní i na některé nepovinné věci.

Jiní mohou mít jiné důvody, třeba nedůvěru ve vládu, která si o to svým chováním říká.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Aha, já to pochopila že jsou nezletilé.

Jinak si myslím, že kdo se rozhoduje v takovéto věci podle toho, jestli má důvěru ve vládu nebo ne není až tak úplně skalní rozpadlík. Ale souhlasím s tím, že to tak řada lidí dneska bere.
Vláda si říká o odvolání z mnoha důvodů a kdyby nebyla ta mrcha, tak jdu na ten Staromák taky.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od bacil »

Woody...
1. tak jako exponenciální růst existuje pokles a z něj se to dá spočítat
2. statisticky, máš 2 soubory lidí, jeden S a jeden BEZ a pak porovnáš
3. viz 1.
4. chodíš na výlety po lukách? Tetanovka do prdele mi nic nikdy neudělala, navíc je to levná vakcína.
5,6,7,8. ano

Ivano, jakou máš představu o nové opoziční vládě? Piráti ve vládě se starostama, TOP09, to bude jak hariska v česku. Víš, to je tak. Před lidma by se málem postříleli, ale jak je nevidíš, jsou to nejlepší kámoši. Nebo máš představu, že by to Klaus ml. s Okamurou a Bahníkem udrželi? Vždyť Bradáčová jen ukáže prstem a mají o zábavu na 10 let postaráno. Buďme rádi za našeho malého oligarchu.

Mrkva: protože následkům covidu se můžeš aktivně bránit (resp. tomu abys ho dostal), kdežto následkům očkování nikoli. Je to stejná ruleta, jen s víc okýnkama.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

AstraZeneca podala žádost o registraci v Evropě:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/kor ... 121033_ako

Bacil: Mám velmi jasnou představu co a jak by mělo být a oligarchové v tom nejsou zahrnuti, ale raději se do politické diskuse nepouštějme...
Co se týká vyhodnocení ruské rulety covid versus očkování, tak já mám názor, že covid má daleko víc ostrejch.

EDIT: Tak podle jiných zdrojů EMA už AstruZenecu doporučila pro schválení:
https://www.ema.europa.eu/en/news/ema-r ... isation-eu
Odpovědět