Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od gadžo »

Vie sa niekto kvalifikovane vyjadriť k tomu, že mRNA vakciny obsahuju ferromagneticke činidlo a miesto vpichu zostava trvalo magnetické?

https://www.infovojna.sk/article/video- ... to-fiaskem
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Fabulous »

Jak bylo řečeno v Teorii velkého třesku - někteří z vás musí mít v hlavě pořádné peklo.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

Mrzi mě, že se tlaci za kazdou cenu očkování a testovani hladiny protilatek se neřeší - pokud vim, pouze Rakousko chce uznavat vedle covidpasu i potvrzení o dostatecne vysoke hladině protilatek. To je podle mne mnohem fér k lidem, kteří se chtějí očkovat, ale soucasna generace stale experimentalnich vakcin nebudi u nich dostatečnou duveru ci prostě pri vysoké hladině protilatek je vetsi riziko nezasoucich účinků a vlastně ani z medicinskeho hlediska jim očkování moc dát nemůže.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Pojďme řešit protilátky.
Jaká hladina protilátek (hovořím o IgG proti spiku) a v jakých jednotkách mě dostatečně chrání?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

No, to by me taky zajimalo, nikde jsem se toho nedopatrala. Ani doktorka nechce rict. Docela by mne zajimalo, podle ceho to urci ti Rakusaci. Ja bych to potrebovala vedet hlavne kvuli mamine ockovani po prodelanem covidu - kdy vysrihnout chvili, aby na jedne strane nehrozila nejaka premrstena reakce (kdyz jsou protilatky moc vysoky, pry zlikviduji ty proteiny v mziku a nenastane nejaka dlouhodoba naucena imunita), na druhe strane do kdy je bezpecne chranena, aby odlozene ockovani bylo jeste OK a nejak ji to neohrozilo druhou nakazou.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Maximus: Máš nějaký důvěryhodný zdroj? Jakou hodnotu a v jakých jednotkách uznávají v Rakousku? Já si s němčinou nerozumín, neumím to vyhledat.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Germanik1 »

Znám lidi, co je zabil strach. Každý z nás je očkován na 4-6 chorob od dětství. O jeden bodanec více či méně... O těch předchozích očkováních by nikoho mudrovat Nenapadlo. Ale právo každého se svobodně rozhodnout.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od devlop »

gadžo: jasně, po očkování se z tebe stane přirozený 5G přijímač a magnetuje ti celé tělo, u žen hlavně ňadra, tady máš důkaz: https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/z ... a-40363025
Mě se v hlavě promítají filmy z Netflixu, asi je to tím, že sedím hned vedle wifi routeru, a to mám teprve první očkování! Po druhé injekci asi ruším televizi a budu to vše přijímat do hlavy. Dobře to vymyslel ten Gates :chuckle
Ne fakt, neblázněte s těmi konspiracemi už.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Vy to tady porád zamlouváte. Já bych ráda odpověď od Maximuse, jak je to v tom Rakousku.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od devlop »

https://www.bmeia.gv.at/cs/rakouske-vel ... i-v-praze/

Dále platí jako požadované doklady pro vstup lékařský nebo úřední certifikát o uzdravení v německém nebo anglickém jazyce po prodělané COVID-19 infekci v posledních šesti měsících, a nebo méně než tři měsíce staré potvrzení o přitomnosti protilátek.

ale o tom, jakou hodnotu protilatek mít musíš ani slovo, nechápu, jestli stačí hodnota 10 nebo 150min...
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

To by chtělo vyhledat v němčině. Něco oficiálního. Já v němčině hledat neumím, to chce někoho kdo umí.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od honzaH »

tady je original, odkud je cerpano:
https://www.ris.bka.gv.at/GeltendeFassu ... r=20011303

konkretne toto:
(4) Einem ärztlichen Zeugnis über die Genesung ist ein in deutscher oder englischer Sprache ausgestelltes ärztliches oder behördliches Genesungszertifikat über eine in den letzten sechs Monaten überstandene Infektion gleichgestellt. Diesem ist ein Nachweis über neutralisierende Antikörper, der nicht älter als drei Monate sein darf, gleichzustellen.
O hodnote se nepise, jen o preziti v poslednich 6 mesicich nebo o certifikatu ne starsim nez 3 mesice, ale prekladace tu vetu prekladaji nejak divne.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Mě z toho ale vůbec nevyplývá, že by stačil samostatný test protilátek.
Je potřeba " lékařský nebo úřední certifikát o uzdravení v německém nebo anglickém jazyce po prodělané COVID-19 infekci" a v něm se to snad prokazuje nebo může prokazovat pomocí protilátek. Takže tam musí být nejen protilátky, ale i dřívější covid.

Ta věta je asi přeložená na tom odkazu na rakouské velvyslanectví (pátý odstavec):
https://www.bmeia.gv.at/cs/rakouske-vel ... i-v-praze/

Takže jak to chápu já, musím mít: 1. prodělaný covid 2. doktora co to potvrdí 3. úřední papír, tedy přeložený povídání od doktora. A doktor to může napsat anebo nemůže? podle protilátek.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od cipis »

Takže více méně tařka k ničemu. Tohle je, teda byla, modla těch, co to prodělali, aniž by o tom věděli (anebo o tom věděli, ale nedali vědět), ale s tím, že to musí oficiálně mít prodělané, tak jim to padlo ...
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pylorus »

(4) Lékařskému potvrzení o prodělané nemoci je postaven na roveň také lékařský či úřední doklad v německém či anglickém jazyce o prodělané infekci v posledních šesti měsících. Tomuto potvrzení je také postaven na rověň doklad o přítomnosti neutralizačních protilátek, přičemž potvrzení nesmí být starší než tři mesíce.

Konkrétní výše bude možná v nějakém prováděcím předpisu. Je rovněž dobře možné, že stačí jakákoli hladina protilátek (výrobce u testů definu nemá protilátky (hodnota) má protilátky (hodnota vyšší než).
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maric »

Podle mě ani očkování nemá u všech stejnou imunitní odpověď, tak i hodnota protilátek po očkování může být různá. Mohlo by to dopadnout tak, že by ani člověk po očkování nedosáhl požadované výše.

Vlastně je docela zajímavé, že očkování se považuje za jakési zaklínadlo, jenže ano to neposkytuje garanci stoprocentní bezinfekčnosti. Takže i očkovaný může "pašovat" nové kmeny viru.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vrabi »

proforma píše: 11.06.2021 15:39 No, to by me taky zajimalo, nikde jsem se toho nedopatrala. Ani doktorka nechce rict. Docela by mne zajimalo, podle ceho to urci ti Rakusaci. Ja bych to potrebovala vedet hlavne kvuli mamine ockovani po prodelanem covidu - kdy vysrihnout chvili, aby na jedne strane nehrozila nejaka premrstena reakce (kdyz jsou protilatky moc vysoky, pry zlikviduji ty proteiny v mziku a nenastane nejaka dlouhodoba naucena imunita), na druhe strane do kdy je bezpecne chranena, aby odlozene ockovani bylo jeste OK a nejak ji to neohrozilo druhou nakazou.
Pokud by vysoký obsah protilátek "ničil" fungování vakcíny, nemohla bys dostat druhou dávku v okamžiku, kdy máš po první dávce mnohem víc protilátek, než po prodělané nemoci.
Co vím, tak u osob ktitické struktury, jak u nás tak ve světě se očkuje i 14 dní po covidu, bez kontroly množství protilátek.
Očkování v době vysokého obsahu protilátek se běžně nedělá, protože se má za to, že to je zbytečné a je mírně zvýšené riziko potíží po očkování.
Bohužel "přírodní" protilátky nezaručují imunitu proti zmutovaným variantám a u každého klesají jinak rychle, to by ses musela testovat každý měsíc znovu.
Naopak v posledních studiích hodnotí jako nejlepší buď kombinaci prodělaný covid/očkování a nebo kombinaci dvou různých očkovacích látek, obojí by mělo poskytovat nejvyšší hladinu protilátek s pravděpodobnou nejdelší účinností.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Pez »

pylorus píše: 12.06.2021 10:47 (4)

Konkrétní výše bude možná v nějakém prováděcím předpisu. Je rovněž dobře možné, že stačí jakákoli hladina protilátek (výrobce u testů definu nemá protilátky (hodnota) má protilátky (hodnota vyšší než).
V tom certifikátu se výše protilátek neuvádí, pouze že je máš.
Tedy stačí test na přítomnost protilátek a doktor ti výplní certifikát.

Edit: OT - od 10.6 platí nové podmínky pro vstup do Rakouska.
https://www.mzv.cz/vienna/cz/viza_a_kon ... _mezi.html
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

Jako dostatecnou hladinu osobně beru 80 U/ml (IgM+IgG) - to je hladina, ktera se v době krize pouzivala pro tereapii rekonvalescentni plazmou (optimum ale bylo povazovano 120+.
Osobně jsem mel hladinu protilatek 4 mesice po covidu v neco pres 80 a nyni po 7 mesicich neco pres 130.

Je běžné, že hladina protilatek u nekterych lidi ještě behem roku postupně roste.

Jinak zena a deti, které prodelaly infekci ve stejny cas, tak maji protilatek nyní něco mezi 400 až 850.

Mam klienty, kteří po prodelanem covidu (PCR +) maji po půl roce protilatek treba jen 14, ale i 1500 U/ml. Od kolegy vim, že jsou i lidé maji klidně i pres 2500 U/ml.

Pokud nekdo ma vysokou hladinu specifickych protilatek, tak vyžadovat jeste nejaky starý pozitivní test na covid je chucpe :head.

Informace z Izraele ukazují, že očkování od Pfizeru snizuje infekcnost o 60% (ockovany i dvemi davkami muze stále přenášet Covid, který ma na sliznicich, ale nevyvola diky očkování onemocnění), což je jistě dobré, ale rozhodně to nedává právo takto uprednostnovat očkované pred lidmi s přirozeně vysokou hladinou protilatek v krvi po prodelane infekci.

Proc by melo očkování 0.generaci proticovidovych vakcin vyvolavat větší odolnost proti mutacim nez prirozena imunita po prodelane nemoci. Dokud se nezmění struktura puvodnich vakcin, aby akcentovala nové murace, tak je toto tvrzení dle meho dosti nepodložené.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Maxime, diky za ty udaje o protilatkach pro leceni plasmou, to je dobra orientacni hranice.

Problem je, ze nektete testy neudavaji tato absolutni cisla (viz vyse), ale testy ELISA davaji nejaky relativni pomer. Referencni mez (tj. prukaz existence protilatek) je u nich 1,1, maximum 12. Co je mezi tim, je OK, ale jak to prevest na ty absolutni jednotky? Nevite nekdo?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět