Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

viktor píše: 18.01.2022 16:07 no on je to trosku problem, TAZI neni "ockovan" tak jako starsi generace, kdo si prozil svoje za "sociku" tak chape " pokrok" a "verejny zajem" trosku jinak. Zpival jsem tvz pokrokove pisne, tak se to skutecne jmenovalo v hodinach zpevu na ZS. SSM dbal o moji telesnou a dusevni vychovu a zil jsem ve vseobecne pokrokove spolecnosti. Sveho prvniho bezdomovce jsem videl asi az ve 35 letech v nemecku.
TAZI vubec netusis po cem volas, je to fakt nic moc. ..
Drahý Viktore, že tě baví pořád se vracet ke Komančům.
Za Komančů jsem si za svůj názor vysloužil několikaletý výlet po našich krásných Bory, Ruzyň, Bytíz, Pankrác, Oráčov. Za Komančů jsem byl na vojně. Za Komančů jsem se zůčastňoval všech demonstrací od Palachovo týdnů, po výročí "osvobození" v 68.
Co zlého jsi prožil za Komára Ty?
Nebyl jsi to nakonec ty, s těma tvýma pokrokovýma písněma (které já nikdy nezpíval) který u mého soudu pokřikoval REPUBLIKU SI ROZVRACET NEDÁME?
Nejsi jediný, kdo žil za Komančů. A co to má společného s vakcínama???
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Viktor: proč ne? Protože nemalá část uživatelů fóra nejsou idioti, a poměrně prostou informaci pochopí když ne na podruhé, tak na po patnácté celkem spolehlivě. Takže není nutné to psát 50x.
Drtivá většina příspěvků žádná čísla a fakta nejsou. Je to točení jedné nebo druhé víry dokola a opakování týchž argumentů ad nauseam.

Ani ty, ani Taz, ani já... svůj názor nezmění, ani když ten samý argument uslyší po 150. Tak proč to psát 150x? Myslíte, že je tu někdo s alespoň torzem kognitivních funkcí, kdo by neznal váš, Tazův, Jerryho, Guntrollí...názor?
Óðinn á yðr alla
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Jenda »

viktor píše: 18.01.2022 16:07mrna vakcinam se dejme tomu dalo verit ze zacatku i kdyz s velkym otaznikem, ted uz vubec a je ted uz verejne zname ze v soucasne situaci jsou prakticky na prd..z hlediska covidu ( jinak verim ze fungujou jak maj )
Proč jsou na prd? Je smutné že už moc nebrání proti šíření (což se prý dalo odhadnout z toho jak fungují respirační choroby a množení na sliznicích, no já jsem bohužel v biologii amatér tak to nedokážu posoudit), ale proti těžkým průběhům (to si vysvětluju tak že na to se virus musí dostat „hlouběji“ a tam už imunita funguje) pořád jo.
Maximus píše: 18.01.2022 13:51Tazi, toto byl ve sve době take uzasny lek povazovany za velky pokrok.
Srovnávat thalidomid s covidovými vakcínami, to je jak srovnávat rentgen s 5G. A už nesedí ani to časování, ty děti se předčasně narodily za půl roku, covidové vakcíny jsou tu s námi už přes rok (a pokud ti nestačí rok… proč by nám mělo stačit třeba 5, 10 let u libovolných jiných věcí?)
Maximus píše: 18.01.2022 14:06Info z jedne KHS - zatim nejvic řeší nakazene, co meli treti posilující davku.
Jsem zvedavy na "oficialni statistiky".
Jsou na tom stejném místě jako posledních několik měsíců: https://ockovani.opendatalab.cz/statistiky_srovnani
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

To Jenda: to srovnani ti kulha na obě nohy Contergan byl prodavan od října 1957 až do listopadu 1961 a jeste v roce 1960 vyrobce se snazil preparat dostat oficialne na americký trh - medikament uzivalo asi 5 milionů osob, ve 300 miliónech denních dávek po 100 mg.

Ten lek se prodaval víc než 4 roky a to i v době, kdy vyrobce zcela jasně vedel o hroznych vedlejsich ucincich.
Jak dlouho že používáme mRNA vakciny?

Nikde prece netvrdim, že to musi mit ten samý ucinek jako Thalidomid, jen ani samotný výrobce mRNA vakcin nemá tušení jake budou dlouhodobé ucinky. Predchozi pokusy o schvaleni mRNA nedopadly dobře a pak se objevi covidpanika a naráz se vše medicinsky a technicky vyřeší. Zazraky na počkání a nemožné do tří dnů.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pepa_z_brna »

Tazi píše: 18.01.2022 13:50
Očkování je stále svobodná volba.....
No pokud nepatříš mezi skupinu, kde to momentálně nařizují. Mě to hrozí v DE od 16.3. v ČR od 1.3. Je pravda, že nikdo mi nedrží pistoli u hlavy, ale taky nikdo neví, jestli dostanu povolení po 16.3. dál pracovat. Sice mi bylo už teď řečeno, že DE hygiena nebude moc mít ani jinou volbu,než lidi stejně nechat pracovat....ale už nemám ani zájem a náladu se někoho "prosit".
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Andy Glock »

Maxime, a ty máš tušení jaké budou dlouhodobé vedlejší účinky?
Poděl se s náma o tom co nás očkované ovce čeká za rok, za dva roky,... za 10.let.
Posledních asi sto stran se tu stále dokola píše něco jako "my to sice nevíme, ale my se toho bojíme".
Není zvláštní ignorovat prokázané pozitivní účinky, a strašit neprokázanými negativními účinky?
Vedle tebe bych se bála snad i dýchat.
Sice je to životu prospěšné, ba dokonce nezbytné, ale co kdybych se náhodou zalkla?
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Maximus píše: 19.01.2022 1:44 Predchozi pokusy o schvaleni mRNA nedopadly dobře a pak se objevi covidpanika a naráz se vše medicinsky a technicky vyřeší. Zazraky na počkání a nemožné do tří dnů.
Maxime můžeš sem dát odkaz na předcovidové pokusy o schválení mRNA vakcín, které nedopadly dobře kvůli rizikům těchto vakcín? už jsem na to ptal, a nedostal odpověď.
Óðinn á yðr alla
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Maximus píše: 19.01.2022 1:44 ani samotný výrobce mRNA vakcin nemá tušení jake budou dlouhodobé ucinky.
...ale Viktor, Jerry, Maximus,... to ví, a varují nás před tím. ;)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

ale TAZI mas to vubec zapotřebí se takle snižovat ?
JÁ nevím jaké budou účinky vakcín v budoucnu, :D Ani jsem to nikdy netvrdil ze to vim. :D
Ja jen tvrdim ze pokud to nevi ani vyrobce ( coz nijak neskryva ) je docela hezky experiment s tim opichat celou zemekouli. Navic kdyz ted lezou na povrch zpravy ze vyrobce zfalsoval co se dalo :D
Takze TAZI bud alespon presnej ok ?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Ludo
Příspěvky: 133
Registrován: 22.07.2012 0:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ludo »

viktor píše: 19.01.2022 9:05 Navic kdyz ted lezou na povrch zpravy ze vyrobce zfalsoval co se dalo :D
ktory vyrobca ktorej vakciny sfalsoval co sa dalo?

nemyslis dufam toho subkontraktora Pfizeru ktory mal procesne chyby pri testoch a bol zodpovedny za asi desatinu z celkoveho poctu uvodnych testov
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

viktor píše: 19.01.2022 9:05 ale TAZI mas to vubec zapotřebí se takle snižovat ?
JÁ nevím jaké budou účinky vakcín v budoucnu, :D Ani jsem to nikdy netvrdil ze to vim. :D
Ja jen tvrdim ze pokud to nevi ani vyrobce ( coz nijak neskryva ) je docela hezky experiment s tim opichat celou zemekouli. Navic kdyz ted lezou na povrch zpravy ze vyrobce zfalsoval co se dalo :D
Takze TAZI bud alespon presnej ok ?
viktor
A čeho se tedy bojíte když nejsou známé žádné dlouhodobé nežádoucí účinky?
Mám za to, že jsi psal Andy co všechno za problémy ji potká jako očkovanou?
Takže jsem dost přesnej ;) .
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Jenda »

Maximus píše: 19.01.2022 1:44Ten lek se prodaval víc než 4 roky a to i v době, kdy vyrobce zcela jasně vedel o hroznych vedlejsich ucincich.
Jak dlouho že používáme mRNA vakciny?
Jak dlouho trvalo zjištění u rentgenu? Tady máš zařízení z 1940s které by „nemělo existovat“ - skoro 50 let od vynálezu rentgenu. Budeme teď u každé technologie čekat 50 let „co kdyby“? Nebo po jaké době prohlásíš nějakou vakcínu/5G/ploché monitory/... za bezpečné a proč?
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

Ale TAZI vzdy je to jak pises porad dokola ... :head ale dobre, kdyz to chces zas zopakovat ...
tak jen lehce napr. minulost fy. Pfizer, okolnosti kolem testovani, atd atd..uz proste nemam chut do psat porad dokola. Proste za jinach podminek bys sis od nich nekoupil snad ani vrtacku a ted to neresis ? Ok to si mohu dovolit pokud si kupuju neco na cem me vubec nezalezi a ted risknu svoje zdravi ? jsem snad blazen ?
prima den
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

Myslim ze toho tu bylo vic a opakovaně. Postovat veci dokola nejen mne nebaví.

Dlouhodobé nežádoucí ucinky Conterganu se na verejnost dostaly až za tri roky. Pokud si dobře pamatuji, tak u pokusnych mysek, na kterych se testovaly prototypy mRNA vakcin, tak mely velke problemy s imunitou. Pak se jako zazrakem tyto problemy vyresily a uz je to samozřejmě zcela bezpečné. Good luck.

Teď si trochu zafabuluji ci zaveštim - doufam ale v to první, v některých vecech nemam opravdu radost z toho, že jsem mel pravdu.
Treba po 4 az 10 letech se zacne objevovat stale častější selhani imunitniho systemu jako na zpusob AIDS u ockovancu mRNA vakcinami - treba jen u nejakych "horsich" sarží. Stačí jen u jednoho z tisice ockovanců - pri množství ockovanych jedinců budou dopady srovnatelné ci horší než u samotneho Covidu.

Nevim to, ale vyrobce mi nemuze toto zarucit, protoze to sam neví a vedet nemůže. Schvalovani a důkladné testovani vakcin trvalo v poslednich dekadach 8 az 12 let. Současné schvalovani bylo provazeno obchazenim a vyraznym zjednodusovanim metodiky, teleskopizaci testu, tj. kdy se urcite testy vsunovaly do jinych atd.

Ať se dají k dispozici funkcni a standardně otestované vakciny a problémů s "antivaxery" výrazně ubudou.
Pro mne je riziko jako cloveka s nerizikove skupiny schopneho si v případě rady problémů pomoci sam menší od Omikronu než od z dlouhodobeho hlediska neotestovane vakciny, ktera stihla zastarat drive než dosahla plneho schválení.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

takovej "malej" rozdil by tu Jendo byl. Pokrok je vzdy dva kroky vpred a jeden vzad. Automobilka nekde hezky "ulitne" nekoho to zabije a pak udela svolavaci akci a u par desitek tis aut vymeni vadnou soucastku. Jsou vadne serie, leky co se nepovedly, cesty ktere nikam nevedou atd..ale nikdy v dejinach to nebylo v takovem mnozstvi, a tak rychle. Proste kdyz se neco nepovedlo a bylo takovych veci hodne, tak to bylo vzdy v podstate lokalni. Ted je situace uplne jina a to hodne lidem proste nedochazi. :head do ted bylo vydano cca 9,7 mld vakcin viz : https://coronavirus.jhu.edu/map.html. tj . vice nez je obyvatel nasi planety. A to v dobe dlouhe cca 1 rok. Tj. jestli tady se neco "nepovedlo" ci naopak "povedlo" protoze vime kdo je hodne za denim a jeho nazory jsou dobre zname. Tak to bude mit v kazdem pripade globalni nasledky. Respektive tohle srovnavat s necim co ma omezena nasledky, napr letecke nestesti v dusledku vadneho noveho motoru je sorry lehce mimo :head
v kazdem pripade jsou uz kostky vrzeny a pokud jsou ty temne predpovedi jen lehce pravdive bude uhlikovy problem snadno vyresen... a to jsem dlouho premeslej jak to vlastne chtej udelat s tou uhlikovou stopou... :D
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Maxime, třeba na tebe po 4 až 10 letech spadne v lese (kam chodíš často) strom.
Přestaneš do toho lesa chodit, nebo to riskneš.
Žádný hajný ti bezpečný průchod lesem taky nezaručí.
A to, že v lese na lidi padají stromy, není na rozdíl od škodlivosti vakcín teorie.
Ale nic. Nechám toho. Každý si myslí své, zhodnocuje svá pro a proti,...
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Jenda »

Maximus píše: 19.01.2022 9:55Nevim to, ale vyrobce mi nemuze toto zarucit, protoze to sam neví a vedet nemůže.
A co když se přesně totéž stane 4 nebo 10 let po prodělání covidu? To ti zaručuje kdo? (to je odpověď i viktorovi)
Maximus píše: 19.01.2022 9:55Ať se dají k dispozici funkcni a standardně otestované vakciny a problémů s "antivaxery" výrazně ubudou.
Těžko může existovat "standardně otestovaná" (k čemuž požaduješ 8-12 let) vakcína na něco co se objevilo před 2 lety.
Maximus píše: 19.01.2022 9:55Pokud si dobře pamatuji, tak u pokusnych mysek, na kterych se testovaly prototypy mRNA vakcin, tak mely velke problemy s imunitou.
Tak to jsem bohužel nikde neviděl.
viktor píše: 19.01.2022 10:02Jsou vadne serie, leky co se nepovedly, cesty ktere nikam nevedou atd..ale nikdy v dejinach to nebylo v takovem mnozstvi, a tak rychle.
Chvíli jsem přemýšlel, jestli mluvíš o 5G nebo o covidových vakcínách. To teď taky během pár let nainstalují všude možně a budou hromadně ozařovat lidi.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od jerry.mysak »

TAzi
proč pořád jako očkovaný nechceš respektovat názor jiného který se nechce očkovat. Tobě přece nic nehrozí!
Ještě jsi mi nikdy na mou otázku neodpověděl. Bojíš se neočkovaných.


Nedávno jsem četl článek o tom, jak před cca 100 lety byl obrovský hit nějaké soli radia (nebo něco takového) , měl to být skoro všelék. Jeden milionářský američan je dlouhodobě používal a propagoval. Po pár letech mu to sežralo dolní čelist, rozpadli se mu prakticky kosti a nakonec jej museli pochovat v olověné rakvi, jak svítil.

Holt pokrok.

říká se tomu předběžná opatrnost a zkušennost nás učí, že ne vše co nám chtějí prodat je pro naše dobro.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

Jendo, :D samozrejme ze 5G zacne hromadne ozarovat lidi, na tom to prece funguje :D . Kazda obrazovka, mobil, stanice, dokonce i puncoska lapmy te necim ozaruje. :D to neviš ? :D Ale máme s tím už sve zkušenosti, víme třeba že nechat se ozarovat televiznim prijimacem ma take sva negativa, treba blbnes a tloustnes :D ale je to porad lepsi nez stat cele hodiny napr pred rengenem :D . sice taky zari, ale ponekud jinak. A tak je to nejak s vakcinama, stare vakciny jsou ta televize, ale mRNA ? jen proste verejne nevime co to udela :-) no a o tom to je :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

Lidstvo sbírá zkusenosti a princip rozumne předběžné opatrnosti vetsinou zacal zvitezit, tedy až do bezbreheho optimismu s mRNA vakcinami. Po Cernobylu i Fukusime se koncipuje bezpecnost atomovych elektraren vzdy lepe na základě zpetnovazebnych zkušenosti. Proto nebudeme stavět na zelené louce znovu atomovou elektrarnu podle bezpecnostnich predpisu z 60.let.

Nemame tu jen Contergan, ale i DDT, polychlorovane bifenyly, freony, bisfenoly,... to vše vyvolavalo sveho casu bezbrehe nadšení a bylo to vnimano jako pokrok. Cas vsak ukazal, jaky to byl tragicky omyl.

Proto byla vytvorena metodika, ktera mela predejit temto prekvapenim. Samozřejmě to mnozi lide povazuji za zbytecnou byrokracii, ale případně dopady omylu by mohly byt dalekosahle.

Ze si zapad takto zariskoval se svou populaci povazuji za krajně nezodpovědné a velice velice nebezpecny precedens. Nyni to treba s mRNA vakcinami projde a nebude to takovy průšvih, jak se někteří "odmitaci" domnivaji. Nicméně projde lidstvu to same obejiti bezpecnostnich protokolu a pravidel i příště ci prespříště?

Pandorina skrinka byla otevřena. Kvuli nemoci, ktera mela smrtnost v ČR 1,5%, přičemž z toho 95% postihla lidi duchodoveho veku, polymorbidni a chronicky nemocne stalo takto riskovat a nespolehnout se na neco méně účinné inaktivovane vakciny minimálně pro nerizikovou skupinu a alespon z kratkodobeho hlediska účinnejsi mRNA vakciny nechat jen pro rizikovou skupinu, která hypoteticke dlouhodobé nežádoucí ucinky tolik resit nemusí?
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět