Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vrb »

Ivana - Díky. Měl jsem na mysli obecný princip. Přijetí rizika vs neoprávněná výhoda.
Myslel, jsem že když napíšu ve školce, bude jasné, že myslím hexavakcíny atd a ne koronavirovou.

Mám v blízkém příbuzenstvu v minulosti úmrtí malé holčičky po povinném zaočkování proti dětským nemocem, tak jsem k násilnému vynucování očkování poněkud zdrženlivý.
Náš případ byl způsoben hlavně tím, že doktor byl idiot a naočkoval dítě bez ohledu na zvýšenou teplotu a příznaky nachlazení. Jen proto aby dodržel termín očkování a neměl s tím problémy nebo papírování navíc.
Přitom stačilo dodržet základy prevence a počkat ještě dva týdny, až se plně uzdraví.

Všechno očkování je rizikové - smiřme se s tím. Dosud ale přinášelo výrazně více benefitů než nežádoucích účinků.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

jinak me fakt bavi schizofrenie rozpadu. na jedné straně se vydáva jako soubor informací jak se zachovat když stát selže ( postapo, rozpad atd...) na druhé straně prakticky slepě ( tj. bez informaci, založeno jen na duvěře ) posloucha stát, jeho nařízení a jsou jednak protizákonná a dále postradají smysl. zdrojovat to nebudu jde o obecne známé veci... tak buď to to jsou lidé co berou "rozpad" jen jako hezkou hru a pak hezky do civilizace ( nic proti a tak bez urazky ) a nebo je tady neco divne.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Viktore, složení Comirnaty Pfizeru je známé. Pokud nejste schopen si ho dohledat, je to Vaše chyba. Je to otázka chvilky. Je známější, než ta Cola. Popis všech látky v něm běžně najdete. Složení Comirnaty není o nic méně, ani o nic více známé, než složení libovolného léku, potraviny, vakcíny, kosmetiky, čístícího prostředku, nátěrů...které do sebe cpete, užíváte, dýcháte.

Nevím, jak souvisí moje znalost či neznalost složení Coca-Coly se znalostí složení vakcíny Comirnaty. To je idiotská úvaha. To je jako tvrdit, že pokud neznáte přesně způsob, jak realizovat doma jadernou fůzi, nemáte právo psát na Rozpad o čemkoliv, co jen vzdáleně zavání elektřinou.

Odkaz, co jste mi postoval jsem nečetl. S tématem neznámosti složení Pfizeru nesouvisí a po těch tunách srágor z octářských webů, kterými jste mne zavalil, si vážím svého času.
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 01.12.2021 17:30, celkem upraveno 1 x.
Óðinn á yðr alla
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vrb »

Viktor: Myslím, že se shodneme na tom, že teď můžeme sledovat selhávání státu v přímém přenosu.
Naštěstí ten náš ještě tak nějak funguje a přináší to spoustu benefitů. ( Nefunguje systém, fungují lidi ještě ze setrvačnosti ) Snažme se ho udržet při životě a možná i opravit.

Další věc je chránit se proti tomu aby nás zbytečně pokopala chcípající kobyla ( stát ). I kdybych nevěřil ve funkci hadru na hubě, budu ho mít proto, aby mě policajti nezmlátili pendrekama a nezavřeli.
Očkování jsem prostě risknul. Ty to risknout nechceš, protože to stejně asi moc nefunguje - OK. Ale zvažme další možnosti.
U nepodstatných věcí poslouchám stát, protože mi je to ukradené a nechci mít problémy.
U podstatných věcí se snažím rozhodovat sám dle dostupných dat - bohužel někdy špatně, ale pak si za to můžu jen já sám.

Bez civilizace stejně nepřežijeme. Není rok 1800. Snadné zdroje jsou vytěžené, ekosystém otrávený a je tu tolik nových nemocí, že se to nedá.
Po totálním rozpadu by každému do 5 let expirovalo očkování proti encefalitidě a pak jakýkoliv kontakt s travnatou plochou znamená vysoké riziko smrti. I ten nejnabušenější Rambo speciál se všemi kurzy přežití je v koncích když mu virus rozežere mozek a zůstane částečně ochrnutý se sníženým intelektem. To tu v roce 1800 pokud vím nebylo. Nebo jak je možné, že tolik lidí normálně fungovalo v zemědělství, sečení luk, sena atd?
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Vrb, Viktor - myslím, že umřete na vyděšení nebo skepsi a malomyslnost dřív, než se stát rozpadne. Šíříte zbytečnou paniku.
To s těmi klíšťaty třeba - spousta lidí je klíšťové encefalitidě poměrně dost odolných. Pokud jí vůbec chytnou, mají mírný průběh a často ani neví, že jimi ten vir profrčel. Většina populace ani dnes NENÍ očkována proti klíšťové encefalitidě a kupodivu nijak zvláště nemře. Incidence je u nás cca 500 kusů za rok (mimochodem, znáte přesně složení vakcíny proti klíšťové encefalitidě? ;) ) Z jejich pohledu bude zánik očkování nulová změna, a ne smrtelné nebezpečí, jak tu líčíte. Na někoho (třeba já), prostě klíšťata nejdou. I když se válím celý den v trávě na ASG a lidi kolem mě se triumfují desítkami sesbíraných kousků. Atd.
Nečelíme výzvám, a ani nebudeme čelit výzvám, které by předchozí generace nezvládly a ze kterých by byly vyděšené. Ale snowflakes vidí doom za každým stéblem.

Pro představu: proočkovanost proti klíšťové encefalitidě na Slovensku nebo ve Finsku je 10%. U nás 24%. Kde je to vaše smrtelné nebezpečí při každém kontaktu? :?:
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 01.12.2021 17:41, celkem upraveno 1 x.
Óðinn á yðr alla
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Wdog »

Ivana píše: 01.12.2021 16:45
Argonaut píše: 01.12.2021 16:33 nechápu myšlenkový obrat, že očkované dítě chrání školku a ostatní. sorry, ale to je blbost. očkování chrání primárně očkovaného.
Nemluví se zde konkrétně o koronaviru. Jsou i jiná očkování proti jiným nemocem a tam to platí víc než u současného koronaviru. Jde o obecný princip.
Pojďme trochu podiskutovat, jak to tedy je, kdo koho chrání očkováním.

(1) nebereme v úvahu koronavirus, ale "klasická" nám dobře známá a zavedená očkování. Mohlo by to být takto: očkovaný člověk je chráněn proti nemoci, že se jí vůbec nenakazí, není nemocný, resp. případné nakažení odrazí hned a neonemocní. Tím, že není nemocný, není zároveň nakažlivý, a tím odvozeně chrání i svoje okolí (a společnost). Vypadá to logicky? je to takto, nebo je to jinak?

(2) a teď vezmeme covida.
Ze začátku to bylo takto: předpokládalo se, že člověk očkovaný nově vynalezenou vakcínou neonemocní, nebude tedy přenašečem, a tím chrání své okolí (a společnost). Tedy vakcína by chránila absolutně.
Později to bylo (a v současnosti to je): již se vědělo, že člověk očkovaný nově vynalezenou vakcínou může onemocnět a přenášet covida, ale moc se o tom nemluvilo, ale i nadále se tvrdilo, že očkováním sebe člověk chrání své okolí (a tedy i společnost). Pro pořádek doplním, že se předpokládá a sděluje, že očkování chrání před vážnějším průběhem nemoci.

Tak buď je divný sám covid, nebo ty nové vakcíny, nebo oficiální propaganda, ale podle výše uvedené logiky covidový očkovaný svoje okolí asi nechrání. Pak je tady ten argument ochrany nemocnic před přeplněním, no jo, ale proč potom nemáme v provozu ty "polní" nemocnice?
Naopak si myslím, že oficiální metodou "nevšímání" si očkovaných a jejich (plošnému) netestování, se covid výrazně lépe šíří a tedy díky neschopným (či všehoschopným) vládám očkovaný naopak ohrožuje svoje okolí.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Germanik1 »

Očkování chrání mj i před čerpáním kapacit na léčbu právě tím mírnějším průběhem. I to je při objemu nakažených znát. Každý ventilátor, který zbude na neočkované, je pro všechny plus.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Wdog: proč zahájíte debatu postulátem, který neplatí a vy to jistě víte? Pak je celá takto položená debata nesmysl.

1.) U klasických vakcín je člověk s různou a v čase proměnnou mírou chráněn buď proti nákaze, nebo závažným projevům nemoci. U některých vakcín po vakcinaci přestane být přenašečem, u jiných jím přestane být jen po určitý (zpravidla individuálně značně rozdílný) časový interval, i jiných jím zůstane. Některé vakcíny chrání proti nakažení, jiné proti závažnému průběhu a to s různou mírou spolehlivosti. Prakticky všechny vakcíny mají různé vedlejší účinky. Ochranný efekt, jeho charakter i trvání se velmi liší podle typu ohrožujícího onemocnění, podle konkrétní vakcíny a zejména podle imunitního a zdravotního stavu jedince.

S takto položenou jedničkou bych souhlasil, ale pak mi z ní aktuálně diskutované vakcíny nijak zvlášť neční, kromě faktu, že třeba na rozdíl od vakcín proti HPV k nim cítí každý slévač urputnou potřebu páchat domácké analýzy.
Óðinn á yðr alla
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

vrb píše: 01.12.2021 17:26 Po totálním rozpadu by každému do 5 let expirovalo očkování proti encefalitidě a pak jakýkoliv kontakt s travnatou plochou znamená vysoké riziko smrti. I ten nejnabušenější Rambo speciál se všemi kurzy přežití je v koncích když mu virus rozežere mozek a zůstane částečně ochrnutý se sníženým intelektem. To tu v roce 1800 pokud vím nebylo. Nebo jak je možné, že tolik lidí normálně fungovalo v zemědělství, sečení luk, sena atd?
Tohle podle mě přeháníš. Mám propadlé očkování proti encefalitidě a během roku ze sebe sundám průměrně stovky klíšťat. 25 za den není žádná výjimka. A nemyslím, že bych byla ve vysokém riziku smrti. Řekla bych dokonce, že ty nakažené potvory mě docela často "přeočkovávají".
A kolem roku 1800 tu bylo kdeco a umíralo se na kdeco. Pokud mají pravdu tady (http://www.demografie.info/?cz_umrtnosthistorie tak to nebylo vůbec nic veselého: "Na přelomu století v ČR hrubá míra úmrtnosti činila zhruba 22 %, střední délka života se pohybovala od 40 do 45 let."
Nějaké klíště bylo asi to nejmenší, umíralo se na souchotiny, které byly nejčastější příčinou úmrtí, děti umíraly často na záškrt, spalničky a další dětské nemoci, kojenci na černý kašel. Dospělí i děti pak umíraly na pravé neštovice a tyfus.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

viktor píše: 01.12.2021 17:02 :D viš to se prostě stává, jsou lide kteři v jistych situacích jednaji neadekvátně, protože jejich rozlišovací schopnost není schopna rozpoznat co a je a co není duležité... jako například hlášení nadřízenému..... pane letý na nás atomovky.....máte v tom chybu seržante, správně se píše letí a ne letý.... :? :D
viktor
Já to taky nejdřív četl jako neznámé. Nenapadlo mě, že by nějakého "amatéra" zajímalo složení vakcíny :head .
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

klistovku, respektive klistovu encafalitidu mam za sebou. takze mam dozivotni imunitu. Vis prd co to je za nemoc.
cca mesic hospitalizace a cca 6 mesicu dalsich jsem se daval dohromady. Cca 10 % lidi co se s tim setka ma dozivotni nasledky ( jako ja, nastesti zanedbatlne, jen prehozene nektere reflexy na nohou )
Ulfe klobouk dolu, staci si precist slozeni na lahvicce a jupi :D muzeme vyrabet cokoliv :-)
viktor
ps , ze me to nenapadlo priv,,jak proste

kdyz pomineme detaily tak tady mame porad jednu zajimavou vec. Proste takove ockovani ( nebo podani latky ) o jejiz dlohodobejsich ucincich se nic nevi takovemu mnozstvi lidi v tak kratkem case, za takovych podminek tu proste jeste nebylo. Nebo se vi ?
Naposledy upravil(a) viktor dne 01.12.2021 18:08, celkem upraveno 1 x.
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vrb »

Ulfhednar:
No, tebe neskolí ani koronavirus ;) Gratuluju. Vyhrál jsi v genetické a imunitní loterii. V případě evolučního hrdla by jsi narozdíl od nás přežil a my taky chceme přežít. Tak se snažíme vyhnout evoluci.

Ale beru to jako průměr. Encefalitidy je tak málo, protože normální lidi téměř nepřijdou do styku s přírodou.
Pár případů encefalitidy v okolí znám. Pokud nejsou mrtví, tak je to hodně žalostný pohled. To mě přimělo k očkování. Je to kompletně schválená vakcína, taky od Pfizeru, tak věřím, že snad funguje. To je tak maximum co s tím můžu dělat.

ad vyděšení - no to je princip tohoto tématu. Jak už tu kdysi jedna diskutující psala jestli jsme odvážní chlapi nebo zbabělci.
hlavní myšlenka tohoto fóra je předposranost co by kdyby. Zbabělost jít smrti vstříc s celou rodinou, důvěřovat státu a propaganě. Vyděšenost z toho že zásadní věci za nás bude rozhodovat někdo, komu jsme zcela ukradení, jestli přežijeme nebo ne, pokud to ochrání jeho pozice a zisky. V podstatě lze konstatovat, že kdo tu není jen pro zájmovou činnost je zbabělec. Raději být živý srab než mrtvý hrdina.

Wdog:
Ano, Vakcína bohužel funguje jen částečně. Jestli teda vůbec. Proti Covidu v současnosti nemáme účinnou ochranu. ( nepočítám HAZMAT).

Propaganda lže. Já jsem to risknul. Viktor ne.
Pokud vakcína sníží R tak je ohleduplné se vakcinovat. Nutit lidi do toho násilím nelze.
Možná budu za pár let rád, když si Viktorovi zajištění potomci nabalí moji dceru, až moje mRNA zmutované kosti budou práchnivět v hromadném hrobě pro oběti neuvážené vakcinace.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Wdog »

Ulfhednar píše: 01.12.2021 17:48 Wdog: proč zahájíte debatu postulátem, který neplatí a vy to jistě víte? Pak je celá takto položená debata nesmysl.

1.) U klasických vakcín je člověk s různou a v čase proměnnou mírou chráněn buď proti nákaze, nebo závažným projevům nemoci. U některých vakcín po vakcinaci přestane být přenašečem, u jiných jím přestane být jen po určitý (zpravidla individuálně značně rozdílný) časový interval, i jiných jím zůstane. Některé vakcíny chrání proti nakažení, jiné proti závažnému průběhu a to s různou mírou spolehlivosti. Prakticky všechny vakcíny mají různé vedlejší účinky. Ochranný efekt, jeho charakter i trvání se velmi liší podle typu ohrožujícího onemocnění, podle konkrétní vakcíny a zejména podle imunitního a zdravotního stavu jedince.

S takto položenou jedničkou bych souhlasil, ale pak mi z ní aktuálně diskutované vakcíny nijak zvlášť neční, kromě faktu, že třeba na rozdíl od vakcín proti HPV k nim cítí každý slévač urputnou potřebu páchat domácké analýzy.
Chtěl jsem v tom najít nějakou logiku. Ta urputná potřeba domáckých laických analýz plyne obecně asi z oficiálního tlaku na "dobrovolné" očkování proti covidu při nedostatečných oficiálních informacech. Bez vakcíny proti HPV ti nikdo nezakáže jít do hospody, že.

Ale to tvoje doplnění bylo dobré, navázal bych, s mojí logikou, že vakcíny, které chrání proti nákaze (samotnému nakažení), tak chrání jak očkovaného, tak nepřímo i jeho okolí (nenakazí nikoho dalšího). Vakcíny, které chrání proti závažnému průběhu, tak chrání očkovaného, ale ne už jeho okolí, protože očkovaný může být přenašeč a nakazit ostatní. Pokud je tomu takto, mohli bychom nadobro opustit (s)myšlenku, že očkováním proti covidu očkovaný chrání svoje okolí.
Fakt, že očkování proti covidu může snižovat pravděpodobnosti nakažení očkovaného, je zcela vynulován oficiálním přístupem "očkovaný = člověk bez rizika".
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Wdog píše: 01.12.2021 17:41 Pojďme trochu podiskutovat, jak to tedy je, kdo koho chrání očkováním.

(1) je to takto, nebo je to jinak?
U různých nemocí a očkování proti nim je to různé. Některé očkování chrání před nákazou, jiná ne. Zajímavá je třeba vakcína toxoidová - je tvořena bakteriálními toxiny, které mají potlačenou schopnost vyvolat toxickou reakci, ale stimulují imunitní odpověď. Například očkování tetanovým toxoidem nijak neomezí množení původce tetanu, ale zabrání vzniku tetanu. (podle wiki)
Wdog píše: 01.12.2021 17:41 (2) a teď vezmeme covida.
Tam už se dnes ví (prosím vynechme oficiální propagandu, to si vyřiď s vládou :D )
Wdog píše: 01.12.2021 17:41 Tak buď je divný sám covid, nebo ty nové vakcíny, nebo oficiální propaganda, ale podle výše uvedené logiky covidový očkovaný svoje okolí asi nechrání. Pak je tady ten argument ochrany nemocnic před přeplněním, no jo, ale proč potom nemáme v provozu ty "polní" nemocnice?
Naopak si myslím, že oficiální metodou "nevšímání" si očkovaných a jejich (plošnému) netestování, se covid výrazně lépe šíří a tedy díky neschopným (či všehoschopným) vládám očkovaný naopak ohrožuje svoje okolí.
Ano, koronavirus sám je "divný" nebo nestandardní v několika různých ohledech. Vakcíny mi divné nepřipadají. A oficiální propaganda je - asi bych našla lepší slovo než divná - je prostě PR Andreje jak nasrat co nejmíň lidí.
Generální pardon očkovaných je trestuhodnou chybou. Očkovaní přenášejí virus kratší dobu a mívají snad menší nálož, ale toto brát v úvahu jsme si možná (a možná taky že ne) mohli dovolit při nízkých letních číslech.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Viktore, na lahvičce žádné složení není. Složení Pfizeru je veřejně známé a závazně a ověřitelně deklarované. O nic méně nebo více, než jakékoliv léku či vakcíny. To, že tomu nerozumíte je smutné pro vás, ale z pohledu reality je to celkem šumafuk. Myslím, že vy nevěříte ani složení rohlíku a debata s vámi smysl nemá. Jako Alstratt odmítne libovolný věcný argument s tím, že oponent je ruský troll, tak vy odmítnete jakýkoliv fakt s tím, že vám všichni lžou a vy to víte nejlíp.

Abych o nějaké nemoci něco věděl, nepotřebuji ji prodělat. Rovněž tak těžký průběh nějakou nemocí vám nedává nějaký větší patent na porozumění nakažlivosti té nemoci a na její chování a dopad na celou populaci.
Faktem je jen to, že očkován je jen nevýznamný zlomek populace a přesto KME není relevantní epidemiologická hrozba a vstup na trávu není smrtelné nebezpečí.

Vrb -třeba mě skolí další mutace koronaviru, nebo mě zítra přejede auto, nebo mi prdne aneurisma. A třeba vy máte za sebou už X prodělaných covidů, jenom jste, na rozdíl ode mně, nebyl ve správným čas na tom správném testu. Vše je jen loterie.

Vyděšenost dříve nebyla na tomto webu zvykem. Mohu se připravovat a vzdělávat beze strachu. Nemyslím, že ten, kdo tu není pro zájmovou činnost, je zbabělec. Motivace a pohnutky lidí jsou velmi různé, bylo by fajn nesoudit lidi, které neznáte. I stát může mít pravdu (klidně jako nezamýšlený produkt, nebo pod tlakem toho, že věci tutlají stále hůř) a i vzdělaný nezávislý hrdina může svojí nedůvěrou přivést sebe i rodinu do sraček.

Vadí mi zdejší zvyk (resp. často prezentovaný), který rozlišuje podle toho, od koho je informace, místo toho, aby se hodnotila informace samotná SVÝM VLASTNÍM ROZUMEM. Většinou je to znakem nevzdělanosti, či lenosti ducha. Leckdo to často bere tak, že je to informace od státu (výrobce) = lež, je to informace od nějakého mašíbla z anonymního webu = budu tomu věřit. Ani vlastně nehodnotí informaci samotnou, hodnotí zdroj.
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 01.12.2021 18:33, celkem upraveno 2 x.
Óðinn á yðr alla
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Propaganda lže, nicméně vakcíny fungují celkem dobře. To je ta pravda, kterou tu každý požaduje.
Je mi jedno jaké je složení, i to kolik na tom kdo vytříská peněz. Je mi jedno, jestli si na tom někdo staví politickou kariéru.
To je jen hnusná omáčka kolem funkční vakcíny.
A ano určitá míra opatrnosti pomáhá přežít. Ale připosranost už spíš přežití brání.
Jak se říká:
Dřív než hlad tě zabije žízeň,
dřív než žízeň tě zabije mráz,
ale nejrychleji tě zabije strach.
A toho strachu je zde opravdu víc než je zdrávo.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

no Vrbe, moc te nepotesim protoze mam dcery a jedna je ockovana, jsou jiz plnolete a to dost davno a je to jejich vec. Delit lidi na zbabelce a hrdiny neni asi uplne presne. Pokud se pohybujes v prostredi ( prace, konicek atd ..) kde je vysoke riziko urazu ci smrti tak tam nenajdes po par letech ani zbabelce ani hrdiny tveho pojeti. Zbabelci toho nechaji vcas a tvz. hrdinove zemrou. Ti co " vydrzi" funguji dale na principu predbezne opatrnosti a zvazeni rizik. Proste nez se "hrdine" vritit do mistnosti kde muze byt nebezpecny strelec je proste lepsi tam hodit napred granat at odvede svoji praci. mam napřiklad delsi zkusenost s zivotem na tvz technicke podpore zivota. Proste existence tam kde je prostredi kolem tebe prakticky okamzite smrtici v radu sekund a ty tam muzes fungovat jen za podminek ze te technika "podrzi" a zajisti ti "zivotanosne podminky." Je to take otazka duvery v techniku a tu hodne lidi nema a tak to proste nedaj. Take je to zalozeno na jiste obsedantni psychoze ( kdy radeji vse kontrolujes dvakrat ) coz zajistuje vyssi miru preziti.
Je treba zvazit miru rizika. Nic vic nic mene. Jen proste nejsem tak odvaznej :D
viktor :
..to je jak z jednoho pekneho filmu...a vy si ho vezmete na starost ? ano... no, ja si to rozdavam skoro kazdej den s ozbrojenymi gangy, ale Vaši odvahu bych nemel...
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

Až 5 let vězení za šíření dezinformací. I to je jeden ze způsobů, jak chce slovenská vláda bojovat proti covidu-19. Dalším je zavedení očkovacího bonusu pro seniory.

Článek
Ke zvýšení proočkovanosti obyvatel má na Slovensku nově pomoci finanční motivace seniorů. Poukaz bude v hodnotě 500 eur, tedy 12 750 korun, což je zhruba výše průměrného důchodu. Podle vládního návrhu na něj mají mít nárok dosud neočkovaní lidé ve věku alespoň 60 let a také senioři, kteří v určeném čase absolvují nebo se registrují na podání posilující dávky.
..........................
Lidé se ivermektinem doma „léčí“ z covidu-19 navzdory varování lékařů. Právě zázračná pomoc antiparazitika je jednou z četných dezinformací a hoaxů šířících se během pandemie.

zdroj : https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... .seznam.cz

viktor
ps. fakt me nenapadlo ze se neceho takove jeste doziju ..
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Vladimir »

To čo sa deje u nás v SR je fakt hrôza, k tým poukazom len doplním, že sú určené na pomoc podnikateľom, nie primárne dôchodcom (tí ich dostanú za odmenu, že sa naočkujú). Takže poukazy budú platiť v službách (hotely, kaderníctva, salóny, welness, ...). Na hlavu.
Vladimír
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vrb »

Na Slovensku je to teda nářez...

Ukončení svobody slova, a nepokrytá korupce ze strany státního aparátu.
Pěkná totalita. Jsem zvědav, kam až to bude muset zajít než s tím lidi udělají pořádek odspodu.

Ivana- to je teda nálož, tolik klíšťat brrr. Tak držím palce ať se držíš dál. Já jich chytnu tak 5 za rok a bohatě mi to stačí.

Ulfhednar, Viktor
Tady se dostáváme k definici slov.
Je zbabělost nestrčit ruku do vařící vody?
A co si nepíchnout neschválený prostředek, když mi jeho dýleři lžou jakej je to super matroš?
Nebo je zbabělost a předposranost před státem a Covidem si to píchnout a doufat, že se mi nic nestane?
Je hrdinství vběhnout do rozvodny plné hořícího pertinaxu bez dýchacího přístoje? ( Jednoho takového znám, doživotní invalida )
Je projev statečnosti nezkontrolovat si tlak v lahvi a ventily před ponorem?
Je zbabělé si ten dýchací přístroj vzít?

Je zbabělé nepomoct někomu Ivermectinem když za to bude 5 let natvrdo?
Nebo je zbabělé mu tím Ivermectinem zachránit život i přes hrozící trest, abych se nemusel po zbytek života trápit svědomím ( protože strach z vlastního svědomí byl silnější ) ?

Přiznejme si to - všichni jsme zbabělci, jen nevíme přesně z čeho vycházet při našich rozhodnutích. Stateční lidé na tomto fóru nemají co pohledávat.

Nikdo nedělá vědomě špatná rozhodnutí - jen se nakonec ukáže že předpoklady byly mylné.
Odpovědět