Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pylorus »

Ceny - Nemocnice Sokolov dělá protilátky za 300,- Kč.
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pepaf »

od Ivana » 11 kvě 2021, 17:04

pepaf píše: ↑11 kvě 2021, 01:06
Mam to blizko pracoviste a i vyhovuje tento termin.
Chci si ověřit , jak se projeví v protilátkách vakcinace 30 dni po první dávce a pak následně znovu v intervalu 15 dnů po druhé dávce...
Cena 420,-
Tam číhá menší zrada, není to stejná situace jako při testu protilátek po prodělaném covidu. Musí to být IgG proti spike proteinu. Doporučuju ověřit dotazem v laboratoři, jestli je test vhodný na otestování imunity po očkování. Testy IgA a IgM a též IgG proti nukleokapsidu (proteinu N) se na testování imunity po očkování nehodí.

Ještě k cenám, včera jsem se v tom šťourala a 420.- je nejlepší cena, kterou jsem našla. Ale jsou i vyšší.
Díky za info! Zítra si ověřím u stávající laboratoře (SPADIA), jestli dělají protilátky proti spike proteinu. To co mám objednané jsou téměř jistě jen ty standardní, po prodělaném covidu...I když jsem jim předem specifikoval proč ty testy chci udělat.
Napsal jsem dotaz i na ELISABETH PHARMACON - v nabídce mají sice taky jen ty standardní testy, ale uvidím...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »


... Pozitivní test znamená, že vyšetřovaná osoba v minulosti (IgG) nebo v nedávné době (IgA,IgM) prodělala onemocnění COVID-19. IgG protilátky jsou přítomny též po očkování. ...

Zdroj: https://www.euclaboratore.cz/o-nas/naps ... SARS-CoV-2

Ovšem tipl bych si, že podle typu vakcíny a typu testu se nakonec může výsledek dost lišit, takže interpretace výsledku IgG nemusí být úplně jednoduchá.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

pepaf píše: 11.05.2021 20:44 Díky za info! Zítra si ověřím u stávající laboratoře (SPADIA), jestli dělají protilátky proti spike proteinu. To co mám objednané jsou téměř jistě jen ty standardní, po prodělaném covidu...I když jsem jim předem specifikoval proč ty testy chci udělat.
Napsal jsem dotaz i na ELISABETH PHARMACON - v nabídce mají sice taky jen ty standardní testy, ale uvidím...
Nemáš zač. Dej prosím vědět co ti řekli, též mě to zajímá, u obou laboratoří. Co vím, Elisabeth Pharmacon dělá jen IgG+IgM dohromady za 890.- po covidu. Jestli je IgG proti spiku nebo nukleokapsidu jsem nenašla. A protože na ověření imunity po očkování IgM nebude potřeba tak mi to přijde příliš drahé.

PeFi: ten odkaz co dáváš je už pasé, bylo to jen pro klienty jedné pojišťovny a skončilo to v březnu.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Tak jsem tě předběhla a zavolala do obou. Spadia má test IgG S1, proti spiku za 420.- a kromě toho nabízejí i test na vitamín D, také za 420.-. Což mi připadá z hlediska nákladů jako docela dobrá volba. Ale vyhodnocení mají u IgG jenom jakýsi index pozitivity, a to se mi příliš nezamlouvá. Vitamín D mají v nmol/l, to je OK.
Elisabeth Pharmaton dělá jen IgG+IgM za 890.-, rozdělit se to nedá.

Osobně budu hledat dál.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Moc to řešíte. Kdyby to takhle dělal každý, budeme očkovat do 2050 ;)
U mne očkování trvalo 2 minuty od příchodu do odchodu. Organizace perfektní. Injekci jsem necítil a dostal jsem krásný flastr s prasátkem :lol: Nevím, co tím chtěla sestřička říct. Pak jsem šel nakoupit a běhat. Večer pár Plzní a teď zrovna cvičím. O problémech nevim
Většina haló kolem vakcín bude přílišné sebepozorování úzkostných příjemců.
Óðinn á yðr alla
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od MarS »

Nebyl tu někde návod, jak předejít komplikacím po vakcinaci? Někde jsem to četl a nemůžu si za boha vzpomenout kde. Rodiče mi odmítaj se očkovat, potřebuju je nějak přesvědčit..
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Germanik1 »

Bylo tam 24 hodin dopředu 1tbl antihistaminik, ráno před očkováním půlka. Zyrtec, zodac apod. Já to nakonec nebral
Udělám co musím
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pepaf »

od Ivana » 12.05.2021 13:22
Tak jsem tě předběhla a zavolala do obou. Spadia má test IgG S1, proti spiku za 420.- a kromě toho nabízejí i test na vitamín D, také za 420.-.
Já si SPADII taky obvolal ráno a řekli mě to stejné - že funguje i na protilátky po očkování.
Na mail do ELISABETH PHARMACON mě nikdo neodpověděl, cenu testu znám.
Vyzkouším testování ve SPADII.
od Ulfhednar » 12 kvě 2021, 14:52
Moc to řešíte. Kdyby to takhle dělal každý, budeme očkovat do 2050 ;)
U mne očkování trvalo 2 minuty od příchodu do odchodu. Organizace perfektní. Injekci jsem necítil a dostal jsem krásný flastr s prasátkem :lol: Nevím, co tím chtěla sestřička říct. Pak jsem šel nakoupit a běhat. Večer pár Plzní a teď zrovna cvičím. O problémech nevim
Většina haló kolem vakcín bude přílišné sebepozorování úzkostných příjemců.
Měl by si přečíst o čem si s Ivanou píšeme - o testech PO OČKOVÁNÍ, ne o problémech po očkování.
U mě po první dávce kdy mě zajímá měřitelnost hladiny vytvořených protilátek 30 dní po této dávce a následně zjistit to stejné i po druhé dávce v intervalu 15dní...
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Napiš zkušenosti. Zajímá mě, v jakých jednotkách ti dali výsledek, jak byl obsáhlý a jak tam bylo narváno. A jestli se to dá platit hotově. Já ještě nejdu, na mě je moc brzo.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pepaf »

Napíši po 20.5....
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Tak jsem našla kvantitativní test na protilátky proti spiku, který mě vyhovuje. Dělá to olomoucká laboratoř Spea
https://www.spea.cz/covid-19-blizsi-informace-1794.html
Je nutno zvolit test SARS-CoV-2 S – cena 398 Kč. Výsledky jsou v koncentraci IgG protilátek (v jednotkách U/ml).
Mají ještě jeden test, SARS CoV-2 ( 298 kč) kde jsou výsledky v indexech pozitivity a je to proti nukleokapsidu (takže nevhodné na test imunity po očkování). Název testu se liší jen jedním písmenkem, tím S.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pepaf »

Dobré!
Oni tam, myslím, dělali první takové testy po první vlně očkování zdravotníku - letos někdy v průběhu února...
A tam jsem četl i hodnotu protilátek i po první dávce - 40-70 U/ml.

https://olomoucky.denik.cz/zpravy_regio ... -2021.html

...Protilátky vyšetřovali novou metodou už po první dávce očkování. V některých případech ukázala hodnotu 40, u někoho i 70...
Test pak provedli u více než dvou desítek zaměstnanců polikliniky, kteří již měli obě dávky vakcíny. Tedy by měli být plně chráněni. Ve všech případech zjistili protilátky proti spike proteinu v množství přes 250 U/ml...

Díval jsem se pak prioritně na ně, ale našel jsem jen běžné protilátkové testy...Nerozkliknul jsem, jako Ty, už ty "bližší informace" ...
Tito budou ta správná volba!
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Jason »

Vcera (14hod) ockovani Astrou - ani jsem to necitil, uplna pohoda. Vecer po 22 hod naraz zimnice a az do rana stridani s horeckama. Jeste ted jsem jak po totalni kocovine..

Ockovali nas v praci a nedorazilo nekolik lidi. Tak doktor zacal resit co se zbytkem (6 vakcin) - tak jsem se zeptal a rovnou naockoval i manzelku (sice ma zdravotko v CR ale jak rozumne rekl, ze by vakcina prisla nazmar).. manzelka taky zimnice a v noci horecka a od rana uz uplne v pohode (potvrdilo se zase ze zenska vydrzi vic nez zvire)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od guntroll »

Já si zase dovolím malou konspirační atomovku :

https://www.naturalnews.com/2021-05-14- ... ences.html#

Článek bohužel jen pro AJ mluvící, ale ve zkratce :

- cca 1/4 je jen popis situace ohledně mediální války kdo je a není hoaxer.
- v půlce už je to zajímavější, pár případů lékařů co vakcíně věřili a příliš neprospěla
- za půlkou už popis jak vycucnout oficiální data ohledně rezultu vakcinace přímo od US CDC, systém VAERS - takový webík shromažďující data o nežádoucích účincích vakcín v USA, v současné době je zahlcený, protože dat ohledně očkování COVID19 je tolik, že to nestíhá vypsat (max 10.000 zápisů naráz) a tak se musí filtrovat dle pohlaví a ras - teda dokud to zase nenaroste.
- v 3/4 hezký grafík ohledně smrtí na vakcinace v USA za poslední roky (rok 2020 - 82 smrtí, rok 2021 - 3500 a to ještě jedem). Na vakcíny za první kvartál 2021 umřelo v USA víc lidí, než za 20 let doposavadní vakcinace.

- ke konci - oficiální konec zkoušek vakcíny Pfizer : 6.4.2023 - tzn. jsou to experimentální vakcíny a my jsme subjekty experimentu....

Tak počítám že budu zase po právu ukřičen, ale já myslím že pokud se dodají hard-data tak to není nic proti ničemu i když to nemusí být pro někoho populární...
Naposledy upravil(a) guntroll dne 15.05.2021 12:51, celkem upraveno 2 x.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Tak jsem trochu zkoumala to testování imunity po očkování. Poslední dny jsem došla k následujícím úvahám. Cílem je tedy nechat si otestovat, jak velkou pravděpodobnost mám, že to chytnu, tedy jestli náhodou nepatřím k těm jedincům, jejichž imunitní odpověď je slabá.
Slizniční imunitu a buněčnou imunitu nezjitím, na to běžně dostupné testy nejsou. Zbývají tedy protilátky, a to IgG, které drží hladiny dlouho. Jo a musí to být IgG proti spiku, protože v žádné vakcíně co se s ní očkuje u nás nukleokapsid není. Tedy test S a né N, na to je potřeba dát pozor při výběru testu a laboratoře.

Jenže. Nechám se otestovat a dostanu nějaký výsledek. Výsledky různých testů se udávají ve třech jednotkách, BAU/ml, AU/ml a U/ml. AU znamená artificial unit. Převádět se to nedá. A kromě toho - každý test má jiné rozpětí hodnot a záleží i na konkrétní laboratoři. Případně dostanu IP, což znamená index pozitivity a má tři stupně: negativní, hraniční, pozitivní.
https://www.ulekare.cz/poradna-lekare/c ... tky-431996
Příklady pro rozpětí výsledků u pěti testů (zdroj zde: https://www.covid19immunitytaskforce.ca ... al-assays/:
1. 0.4 – 2,500 U/mL
2. 21 – 40,000 AU/mL
3. 1.63 – 800 AU/mL
4. 3.8 – 400 AU/mL
5. 3 – 250 U/mL

Budu muset zjistit přesný název svého testu a pak si nějak dogůglit jeho rozpětí (maximum a minimum), abych mohla svoje výsledné číslo s něčím porovnat. Dále by bylo vhodné mít údaje o ostatních lidech, kteří si nechali tento konkrétní test dělat, aspoň jaké jsou průměrné výsledky u ostatních lidí v ČR. A tohle nezjistím. Pokud tohle nebudu mít, pak ten výsledek, který dostanu bude vypadat asi takhle nějak: Protilátky máte (index pozitivity) + nějaké číslo v nějakých jednotkách, které mi řekne totální houbelec, pokud to nebudu umět s něčím porovnat.
Navíc se přesně neví, jaké množství protilátek stačí k účinné ochraně před nákazou.

Takže já nakonec nevím, jestli je to dobrej nápad nebo ne.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »

Mimochodem, u některých očkování se vůbec nepodařilo najít korelaci mezi hladinou protilátek po očkování a mírou ochrany proti dané nemoci.
Guntroll: Otázka je zda se do VAERSu dřívejší úmrtí po očkování dostávala, protože očkování bylo z definice považováno za bezpečné. Lze očekávat, že úmrtí po očkování mohlo být vyhodnoceno jako s očkováním nesouvisející, zatímco nyní se karta mohla otočit.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

PeFi: "korelaci mezi hladinou protilátek po očkování a mírou ochrany proti dané nemoci " a to myslíš covid?

Ale s těma hlášeníma je to složitější. Myslím, že podezření na úmrtí po vakcíně se hlásila vždycky. Jenže do formuláře hlášení nežádoucích účinků může napsat kdokoliv cokoliv, zkusila jsem si to a dá se to. Opravdu, zkuste si to taky. Formulář je k rozkliknutí zde: https://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

Takže já, Její Výsost (titul) Karkulka Červená, narozená 31.12. 1800 (dřívější datum narození to neschroustá, ale tohle ano), telefon 1234, věk v době nežádoucí reakce 999, jsa dítětem pohlaví neurčeného, jsem měla nežádoucí reakci. Tu popisujete slovně. Reakce souvisela s očkováním. Doba nástupu reakce se dá vyplnit od roku 1900 (tady už 1800 neprojde), a občas systém schroustá i dobu ukončení reakce dřívější než její nástup. Podaný přípravek byl kyselina acetylosalicylová v množství 10 000 000 litrů ve formě čípku podáním ušním. Pokud zadáte na rozdíl ode mě hovadinu lékařsky věrohodnou a kliknete na odeslat, objeví se vaše hlášení v přehledech súklu.

Přechcat VAERS, americký systém pro hlášení nežádoucích účinků vakcín bude asi těžší, i když i v ameru může hlášení podat kdokoliv. Navíc mají na rozdíl od České republiky sankce za fejčíčky: Knowingly filing a false VAERS report is a violation of Federal law (18 U.S. Code § 1001) punishable by fine and imprisonment. Vědomé podání falešného hlášení VAERS je porušením federálního zákona (18 U.S. Code § 1001), za které lze uložit pokutu a vězení.
Formulář VAERS si můžete stáhnout v pdf tady: https://vaers.hhs.gov/uploadFile/index.jsp

Osobně to vidím tak, že pokud do systému může psát kdokoliv, počet nežádoucích účinků i jejich závažnost je irelevantní. Váhu to může získat teprve po prověření. A to náš súkl bohužel nezveřejňuje (anebo to jen neumím najít?). V ameru to asi zveřejňujou, ale já to taky neumím najít.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pepaf »

od Ivana » 15.05.2021 11:50
...
5. 3 – 250 U/mL
Takže já nakonec nevím, jestli je to dobrej nápad nebo ne.
Já jsem dnes tu laboratoř SPEA a test SARS_CoV-2S vyzkoušel.
Cena 398 CZK - placeno kartou, nebo možno hotově.
Cca 20 čekající přede mnou na odběr - doba max 15 min.
Výsledky mailem a heslo SMS za 1,5 hod.

Výsledky: 4 týdny po první dávce Pfizer - 24,130 U/ml (pozitivní výsledek, došlo k tvorbě protilátek)
U vzorku zdravotníků udávali v 2/2021 po první dávce protilátky v rozmezí 40-70 u/ml.
Věkově patřím do skupiny kde se údajně již tvoří nižší hladina protilátek.

Druhý odběr udělám 14 dní po druhé dávce, tj, celkově od první dávky za 57 dnů.

Nějaká větší detailnější srovnávací base zatím není k dispozici, ale budu mít svoje výchozí data pro ev. další srovnávání. Těch 2 x 400,- a dvě cesty do OL není zas tak moc...
Bohužel v Brně jsem nenašel laboratoř se srovnatelným testem.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od DeadMan »

Tak a já jdu hned zítra, jsem zvědav, co za šmakuládu budou pro mě mít :lol:
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět