Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od gadžo »

vratnikp píše: 09.06.2021 10:53
gadžo píše: 08.06.2021 10:03 Takže polovica tunajšieho osadenstva su blbci, ktorí chcu roznašať koronu... :o
čoveče, na to abys soudil jsi dost neinformovanej. Pokud mám poznámky správně, tak jediné vakcíny pfizer a biontech snižují pravděpodobnost nákazy covidem o cca 40%. Ostatní šanci se nakazit nijak neovlivňují. Všechny vakcíny fungují tak, že tě chrání před těžkým průběhem covidu. Ale nakazit se a pak to prskat kolem může stejně jako já, neočkovaný blbec. S tím rozdílem že já si hledám informace a nechám se poučit a nadále budu opatrnej, zatímco ty si s tím papírem v ruce budeš připadat jako nesrmtelnej...

takže jiný argument proč jsem blbec prosím, rád ti ho vyvrátím
To mal byť pokus o ironicku odpoved na anketu čo dopadla 50/50 a znenie ktorej naformuloval zrejme admin:
Nechate sa očkovať?
1. Ano, som zodpovedny
2. Nie som blbec a chcem roznašať koronu
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vrabi »

proforma píše: 09.06.2021 10:56 @vrabi: a mas ten 2. termin opravdu 30.6., ne 30.7.? :-) Nikde v oficialnich informacich nemuzu nic o zkraceni rozestupu najit.

Edit: volala jsem na tu jejich linku a tam mi to negovali, ze pry rozestup u Pfizeru zustava na 38-42 dni.
Volal jsem na konkrétní očkovací centrum a tam mi řekli, že to mají zkrácené na 21 dní a je to Pfitzer viz. příloha.
Jestli se to liší centrum od centra, tak v tom bude teprv guláš :mrgreen:
Screenshot_2.jpg
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

No jo, Ty musis mit vzdycky neco extra :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

V EU dnes schvalili covid pasy, ktere by mely platit od 1. 7.

Nasla jsem na webu tuhle stranku: https://www.covidpass.cz Seznam testovacich mist, prakticke info. Clovek se tam zaregistruje, nahraje svoje vysledky a pak uz by to melo generovat nejaky QR kody, ktery by mel ukazat pri vstupu do hospod nebo divadel. Jednoduchy, prehledny. Ze by statni sprava jednou udelala neco funkcniho, kdyz ji k tomu dotlacila ta mezinarodni spoluprace s Danskem a dalsimi na pilotnim projektu?

I hledala jsem info o provozovateli webu. Neni. Zvonek v hlave. Koukla jsem se, kdo je drzitelem domeny. Nejaka reklamni agentura. Bingo! Nasledne jeste dlasi info. Kontaktni osobou je SRO vznikle 25. 6. 2020 a zalozene touze reklamkou.

Obavam se, ze se na tech covid pasech bude chtit prizivit spousta subjektu a predevsim na pocatku, kdy bude dost zmatek, budou chtit z lidi vymamit osobni a velmi citlive udaje o jejich zdravotnim stavu. To je hodne velkej problem. Muze to uplne zneverohodnit cely projekt covid pasu, ktery uz ted neni prijiman s nejakym velkym nadsenim. Jsem zvedava, kdy na to stat nejak zareaguje.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Audis »

Jak jsi to našla?
Já jsem to taky teď prověřoval a zjistil jsem, že web (IP 185.146.148.175) patří firmě dataspring sro (cloudova firma, Praha),, vznik 2010, jednatele příjmení matustik chmiel biolek.

A v registru smluv není zveřejněna smlouva se státem v této ani podobné věci. (netvrdím že smlouva není, jen že není v registru)
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Audis »

Omlouvám se ale nerozumím. Rozmohl se v diskusích na internetu takový nešvar. Na internetu mluvme v hádankach hyperbolach a ironiích střídmě. Nejde to často poznat kde je myšlenka.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Audis »

Proforma : aha. Vyhledal jsem majitele IP adresy (cloudova firma u které ma stránky... ) , ne provozovatele domény (... Ta reklamka active24) . Pardon.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Ted nerozumim ja Tobe. Chtel jsi zdroje informaci, o ktery opiram ten muj pripevek vyse. Dala jsem Ti na ne odkazy. Kde vidis jakou hyperbolu a ironii?

Active24 neni ta reklamka, to je jenom registrator domeny, drzitel je reklamka BigBoard Praha, a. s.

Ve vysledku je to jedno. Proste to nijak nesouvisi s oficialnim statnim projektem, prizivujou se na tom divny subjekty, u kterych by zapojeni do takove veci clovek necekal, a buh vi, jaky s tim maji zamery. Proste nejaka covidova levarna.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pedro! »

covidpass.cz je hějaká šaškárna, už to existuje dlouho a v Praze spamovali billboardy už je to dost dávno; nejméně půl roku, spíš rok.

Info o fungování je zde, https://www.lupa.cz/clanky/jak-budou-fu ... rtifikaty/ , i v diskusi zajímavé příspěvky a JSON, takže můžeš vidět, co přesně ten qr kód obsahuje

edit: a ještě tady https://www.zive.cz/clanky/v-evropskem- ... fault.aspx , také vč. diskuse.

Ty jsony jsou na Živě, ne na Lupě. Jsem to trochu popletl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Mam pocit, ze jsem nejakou jejich reklamu taky zahlidla, ale mela jsem dojem, ze to souvisi s tim pripravovanym statnim covid pasem. Proste jsem nalitla, asi jako dost dalsich lidi. Proto tu na to upozornuju.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Audis »

Proforma :
ten nešvar nebylo na tebe, ale na Viktor.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Taky jsem si toho všimla. Ale beru to jako rychlou diverzní akci, přijde, hodí "granát" a zmizne.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

@Audis: aha, prispevky nekterych lidi tu nectu... :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vrabi »

Tak info ze včerejšího očkování, všichni co tam seděli měli 21 dní odstup dávek a ze zvědavosti jsem se ptal na upravení termínu druhé dávky, bylo mi řečeno, že pokud to bude v rozsahu schválených 21-42 dní, tak se v případě potřeby určitě nějak domluvíme. Přišel tam i někdo s tím šestitýdením odstupem, že by ho chtěl zkrátit a bylo mu vyhověno.
Asi to opravdu záleží na ochotě lidí v konkrétním místě.
Jinak druhá hlava mi do rána nevyrostla, do dveří musím dál strkat čipovku a neotvírají se sami od sebe ;) Jen mě bolí levé rameno.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od mart0 »

Německá Stálá očkovací komise (Stiko) / Institut Roberta Kocha (RKI) nedoporučuje očkování dětí pod 18 let z důvodu nedostatku dat a studií. Ke zvážení je očkování rizikových dětských pacientů.

https://www.rki.de/DE/Content/Infekt/Ep ... cationFile

Jestli jsem to správně přelouskal, tak pro starší 60 let doporučeno mRNA (Comirnaty/Pfizer + Moderna), případně vektor (AstraZeneca + Janssen). Pro mladší 60 let jen mRNA vakcíny. Pro mladší 18 doporučují neočkovat. Očkování pod 18 let vakcínou Pfizer jen v případě rizika (obezita nad 97% percentil, imunodeficience, některé srdeční a plicní poruchy, selhání ledvin, nádorová onemocnění, Downův syndrom, těžší cukrovka).
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Já to pochopila tak, že kdo chce tak může, je to dobrovolné. A je to jen doporučení a pokud vím, tak u nás se na doporučení vakcinologické společnosti dost kašle (nedávno doporučila vrátit se k původnímu intervalu mezi dávkama). I když v Německu to bude možná jinak.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od guntroll »

Zase budu otravovat s vakcínama :)

Hezky sesumírované dosavadní následky očkování EU - údaje 2 měsíce staré, takže čísílka budou dnes jistě jiná.

https://principia-scientific.com/euro-d ... d-19-jabs/

Tady další all-english článek, ale v podstatě jde o to že už i CDC trošku plaší ohledně nárůstu případů zápalů srdce u očkovaných 16-24 let. Myocarditida a Pericarditida - přes 800 případů v US. Což je řádově víc než vůbec kdy zemřelo na/s COVIDem v dané věkové kategorii :

https://www.zerohedge.com/covid-19/cdc- ... d-vaccines

Současná vakcinace je v rozporu se článkem 32 ženevské konvence z roku 1949

https://blazingpress.com/w-h-o-and-c-d- ... this-info/

Německý webík ohledně covid vakcín, nejspíš pod vedením Dr. Reinera Fullmicha a jeho 10.000 medicínských expertů a 1.000 právníků

https://corona-ausschuss.de/
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Cep »

Přiznám se, že mám problémy se statistikou, nějak mi to neleze do hlavy (neměl jsem to číst)...
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ocko ... oj=otvirak
Po první dávce onemocnělo 0,93% z očkovaných. 0,93% ze 100 000 je 930 lidí. Kdybych vzal jako průměrný denní přírůstek 8000 (nejhorší denní byl cca 17000, ale za soboty a neděle to bylo podstatně méně), tak za 21 dní (do druhé dávky) to je 21 * 8000 = 168000 lidí. Z 10 000 000 to dělá 1,68% .
Takže první dávka snížila riziko onemocnění o cca 50% ?

Po druhé dávce onemocnělo 0,32% , teď se za den v JMk nakazí 12/100 000 , tj. 0,012%, za 100 dní při těchto počtech to je 1,2%, takže 4x hůře než očkovaní, to by bylo těch cca 80% účinnosti vakcíny..
Pokud se abstrahuje od toho, že počet nakažených po 2 dávce se může zvyšovat, počet onemocněných na 100 000 obyvatel snižovat... No nemají to ti statistici jednoduché.
„Lze učinit jednoznačný závěr, že očkování zásadně snižuje riziko následné nákazy a zejména těžkého průběhu nemoci,“ doplnil ústav.

No, po obou dávkách budiž, to procento po první dávce není zas o tolik nižší.
xb.h
Příspěvky: 43
Registrován: 06.03.2015 19:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od xb.h »

Tchán po tom skončil na kapačkách a kámoška má po očkování ochrnutou půlku obličeje. Já se rozhodně napíchat nenechám.
Odpovědět