Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Jenda »

Ivana píše: 27.01.2022 16:42
Jenda píše: 27.01.2022 14:11
Maximus píše: 27.01.2022 13:27Asi ne příjemně. Jednou z funkcí, která je velice podezřelá, je to, že to může být prion.
1) Jediný protein, u kterého byla ukázána prionová aktivita ever, byl PrP. Jak pán přišel na to, že zrovna tohle bude další protein s prionovou aktivitou co objevíme?
Tady prosím pozor, ty prionové sekvence v koronáči jsou dokázané.
Aha, zajímavé, díky. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7988450/ Tak to se pán jenom nešťastně vyjádřil, snad to nebyla úmyslná manipulace ;) ale jen nepovedené zjednodušení pro publikum.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Jenda píše: 27.01.2022 17:07 jen nepovedené zjednodušení pro publikum.
Zjednodušení pro publikum už z principu musí být u každé odborné věci. Ty nejsložitější odborné věci je velice těžké vysvětlovat kterémukoliv laikovi.

A k těm banům: Opravdu jsou tu bany za daleko, daleko míň, já třeba vůbec nepochopila, proč dostal ban combatmedik.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od MartinSk »

Děcka, fakt už tomu tady přestávám rozumět. Ve starých časech zde byla velice kultivovaná debata. Audise komentovat nebudu. Na to jsou tu jiní... Mohli by konat...
Ale obecně k myšlenkovému posunu - s manželkou jsem se očkovat dříve nechtěli. Ale postupně jsme dospěli k tomu, že klady, alespoň u nás, převyšují zápory. Oběma nám za chvíli bude šedesát a pracujeme s lidma. Takže takové ty výkřiky že všichni můžeme pracovat z domova, tak s tím se můžeme jít vyfotit... Princip předběžné zodpovědnosti ano - ale nevíme co s dlouhodobého hlediska udělá jedno, nebo druhé. Vím co Covid udělal s manželkou a jejími kolegyněmi. Tak to mi stačilo.

M.
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Germanik1 »

S mou neudělal nic. Za 14 dnů vstala a byla stejně hubatá.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od MartinSk »

Tak mi jse brali před rokem a věděli dost dobře do čeho jdeme. Takže skutečně manželka je nejlepší kamarád... Po X letech vztahu... Ale musím si dávat pozor. Střílí lépe než já... :D

Viděl jsem nějakou práci, kde kdosi vybádal po dvou letech že Covid útočí na nejslabší místa v organizmu. No kdo by to byl řekl - je podzim 2021. U manželky baby ve věku od padesátky do šedesátky. Jedna měla problém se zády - v covidu že se jí přelomí... Maželka problém s dutinami - už jako děcko jezdili k moři - hlava se jí málem rozskočila. Další paní má astma a nemohla to udýchat. Další trošku nadváha - a problém s trávícím traktorem. A teď mi řekněte co ti výzkumníci ten rok a půl dělali...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

MartinSk píše: 27.01.2022 19:19 A teď mi řekněte co ti výzkumníci ten rok a půl dělali...
Oni jedou jak fretky, akorát to nevidíš, protože nejspíš nechodíš na scholar ale na novinky.
Germanik1 píše: 27.01.2022 18:24 S mou neudělal nic. Za 14 dnů vstala a byla stejně hubatá.
Třeba má ten druhej neandrtálskej, pardon, denisovanskej gen, který způsobuje odolnost proti koronáči. Koronáč postihuje kdeco, ale ještě jsem nečetla, že by koronáč měl špatný vliv na hlasivky.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od MartinSk »

Ivanko, už ani pomalu na Novinky nechodím... V rámci zachování duševní hygieny. Ale co mě zaráží je, že tyhle informace nejsou civilistům běžně dostupné. A třeba ani jsem si nevšimnul nějaké vládní kampaně ke zvyšování imunity organizmu. Vitamíny, déčko, nadváha a podobně...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Ještě k tomu prionovému motivu, není mi jasná jedna věc: narazila jsem v několika odborných článcích na to, že je v nukleokapsidu. A tak mě není jasné, proč antivaxi hovoří o vakcínách, protože tam je jen spike protein. To je ta sviňa v obou? Nevíte někdo?

Edit: Martinsk: Vědecké studie většinou nebývají běžně civilistům dostupné. Je ale pravda, že toto je speciální případ, kdy by to bylo velmi, velmi užitečné, s příslušnými komentáři pro laiky. Komentáře odborných studií bohužel dnes člověk najde pouze na takových těch stránkách, které se nazývají dezinformační a většinou jsou zcela mimo mísu. No a kampaně a naše vláda, co si budem povídat.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Patrol »

Koronáč postihuje kdeco, ale ještě jsem nečetla, že by koronáč měl špatný vliv na hlasivky.
Tak moje dcera měla projev koronáče právě takovej, že nejdřív začala odpoledne chraptět večer už nemluvila vůbec a teploty 39°C trvaly do druhého dne. Odpoledne už úleva, dva dny únava a pak už pohoda.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od guntroll »

Prima CNN má občas koule, asi ji její mateřská TV brzy srovná :

https://www.youtube.com/watch?v=82PLDwBdaeU

O podobném efektu jsem slyšel ze svého okolí, ale tam to po 3 dnech odeznělo - taky náctiletý.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Dnes potvrzeno dermatologem,... mám celkem slušnou alergickou reakci po 3. dávce očkování.
Jsem kropenatej jak slepice, celý tělo mě svědí,... Vzhledem k tomu, že jsem na podobné věci nikdy netrpěl, a stalo se to 2. dny po 3. dávce Pfizzeru, dá se téměř s jistotou předpokládat že to je po očko.
Už mě to trvá 3.týdny, a teprve teď jsem za zenitem, a začíná se to pomalu zlepšovat.
Do uplného konce vyrážky je to odhadem ještě 2-3 týdny.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »

Tazi píše: 01.02.2022 10:49 Dnes potvrzeno dermatologem,... mám celkem slušnou alergickou reakci po 3. dávce očkování.
Tazi píše: 29.12.2021 14:11 Ale když to tu čtu, tak jsou jen 3. možnosti.
1) ty vakcíny jsou bezpečný a pomáhají proti Covidu.... fajn ;) .
2) ty vakcíny jsou bezpečný, a jsou k ničemu.... taky žádná tragédie ;) .
3) ty vakcíny všechny očkované zabijou, a na planetě zůstanou jen blázniví antivaxeři,.... a u toho být nemusím ;) .
Že by existovala ještě nějaká čtvrtá možnost ? To snad ani není možné! Vítej mezi biomatky :lol:

Bonusové otázky:
- nahlásil ve tvém případě někdo do systému vedlejší účinek?
- myslíš, že tvá reakce byla dost závažná na to, abys v případě případného očkování čtvrtou a dalšími dávkami dostal výjimku ?

Jinak samozřejmě držím palce, aby to přešlo a nevracelo se to. Disbalance imunitního systému je prevít.
----
V mém případě naštěstí divný pocit na hrudníku, který se objevil za cca dva dny po očkování, za dva měsíce po očkování snad už definitvně zmizel.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Čtvrtá možnost žádná není, třeba jsem druh na vyhynutí :lol: .
Myslím, že takovou banalitu jako je vyrážka nikdo nikam nehlásí. A já už vůbec ne.
Naštěstí očkování nikdy nebylo povinné, takže rozhodnutí o čtvrté dávce je opět jen na mě.
A protože jsem blázen, a zvědavej prevít, zajímalo by mě jak by ta čtvrtá dávka dopadla ;) .
Dvakrát mi nic nebylo, po třetí jsem se vosypal,... čtvrtá je lákavá,...ale asi už nebude třeba :D .
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Argonaut »

PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »

Banalita, no jak se to vezme. Můj otec taky na žádné alergie nikdy netrpěl, pak si jednu při práci v laboratoři pořídil. V nemocnici před plánovanou operací svou alergii nahlásil. Odborníci usoudili, že to taky bude banalita (většině lidí s touto alergii pouze zarudne pokožka) a narvali do něj látku, na kterou byl alergický. Otec to málem nepřežil (opuchnutí se po čase se rozvinulo v opuchnutí dýchacích cest). Z následků banální alergické reakce, navíc odborně léčene antibiotiky, se dodneška nevzpamatoval. Takže na banality bacha.

Historie se málem nedávno opakovala, protože vloni ho museli z plánovaného zákroku přeobjednávat, když se ukázalo, že on na své alergii trvá, důrazně trvá na tom, že to banalita není a má na to papír a, zmetek jeden, nechce se nechat zabít. Nemít na to papír, tak by pak jenom lomili rukama a říkali, "kdo to mohl tušit?".

Doporučuji sehnat si od nějakého bílého pláště potvrzení, že jsi tu alergickou vůbec reakci měl, protože nemít na to papír je dost blbý.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Já nejsem s doktory moc kamarád. Jejich nedůslednost mi zabila před 8.lety sestru :evil: .
S tou vyrážkou jsem šel ke svému obvoďákovi až včera, a dnes jsem byl na kožním. Tři týdny jsem se to snažil ignorovat, a čekal, že to přejde. A možná by to i přešlo, začíná se to lepšit, ale už jsem toho měl fakt plný zuby, a začínal jsem o pouhé léčivé přírodě trochu pochybovat ;) .
Na kožním mi samozřejmě oficiálně neřekli, že to je alergická reakce na vakcínu. Ani to nemůžou s jistotou říct bez nějakých dalších testů a vyšetření (pokud by vůbec šlo zjistit příčinu).
Ale jelikož jsem 52.let nic takového nezažil, a dva dny po očko se to rozjelo,... je na 99,999% příčina jasná;) .
A já doufám, že se tím už nebudu zabývat.
Mimochodem, smrt sestry mi trochu pozměnila myšlení. Od té doby je pro mě banalita vše co nekončí smrtí.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »

Je vůle považovat to za prokázaný následek především pokud se to podaří zopakovat, čímž se prokáže příčinná souvislost. Na jednu stranu je to logické, na druhou stranu je to dost zásadní problém:
- v případě úmrtí se to zopakovat nedá,
- v případě závažných následků málokdo položí své tělo na oltář vědy a nechá to do sebe (svého potomka) šlehnout podruhé,
- v případě nezávažných následků se to neřeší.
No a ve výsledku jsou pak vakcíny považovány za bezpečné, protože kdyby tomu tak nebylo, tak by se na to přece přišlo :lol: .
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Já ale nadále považuji vakcíny za bezpečné. To moje imunitní selhání nepovažuji za změnu názoru. Třeba bych bez vakcíny nechytil vyrážku, ale skončil na ventilaci s děravýma plícema,... kdo ví?
Před lety jsem si ve službě vykoledoval 2x 9mm Luger do hrudníku. Slušný podlitiny a vyraženej dech.
Ale díky balistice jsem nejspíš ještě naživu. S vakcínama to vidím podobně.
Vykoledoval jsem si pupínky ;) . Mohlo být i hůř.
steve_michalik
Příspěvky: 218
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od steve_michalik »

No vidíš a to ti tu balistiku ani nemuseli píchnout.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

To Tazi: Jenže příště může být průběh alergické reakce mnohem dramatičtější a vzhledem k možnosti, že mohou očkovat i lékarníci či zubaři, tak pro některé optimisty to může být i drama poslední.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět