Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od devlop »

Jen tak si zapřemýšlím - když se dívám na mapu proočkovanosti ve státech na Zemi, ptám se, kdo by co z toho vlastně měl, kdyby záměrně vypustil vakcínu, která může být potencionálně nebezpečná a aplikoval ji v takovém rozsahu? Kdyby věděl nebo alespoň tušil či předpokládal (tak jako Maximus ;) ), že za 5-10let začnou lidi chcípat a plnit nemocnice kvůli tomu, že do sebe narvali mRNA vakcínu, že se budou rodit děti s postižením? Ty státy s vysokým procentem proočkovanosti, např. Portugalsko (přes 90%), ale i bohaté státy jako Finsko, Švédsko, Saudská arábie, kde se proočkovanost blíží 80%, takto dobrovolně páchají populační i budoucí finanční sebedestrukci?
Pokud by to byl skutečně plán, tak jsme svědky počátku depopulace, ale to se mi fakt nechce věřit, že by to prošlo takto hladce.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

Zhodnoceni rizik, jestli ockovani neřeší relevantni omezení prenosu, je u skupiny, ktera ma zcela minimalni vliv na zahlceni zdravotniho systemu, zcela privatni zalezitosti. Do očkování proti klistove encefalitide me nikdo nenutil a presto ho mam. Stejně tak až bude funkcni a overena vakcina proti borelioze, tak se postavim do řady a za vlastní penize se necham naockovat. Je to ma posouzení osobniho rizika a kazdy ma mit právo na pravdivé informace. Kolik asi lidi vi, že když podepíší informovany souhlas s vakcinaci, tak vyrobce vakciny je z obliga, i kdyby jim zacaly po vakcine vyrustat kravské rohy. Ze vyrobce netuší jake budou ve skutečnosti dlouhodobé vedlejsi účinky se take ockovanec normálně nedozvi. Pouze se "predpoklada" ze to bude dobré. To tvrdili take Zidum, když sli "jen" do sprch.

Sorry jako, tuto hru s vami hrat opravdu nebudu.

To Tazi: do lesa normálně chodit v klidu budu i ockovat se proverenyma vakcinami - do lesa po orkanu s hromadou vyvracenych a polamanych stromů také normálně nepolezu, stejně jako se nebudu ockovat standardně neschvalenymi vakcinami s pochybnou ucinnosti pro nerizikovou skupinu, do ktere stale patrim.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

To Develop: v tomto na nejakou konspiraci moc nevěřím, occamova britva ukazuje spíše na osvědčenou kombinaci mamonu, korupce, naivity az nebezpecné nezodpovednosti.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Ulfhednar píše: 19.01.2022 7:46
Maximus píše: 19.01.2022 1:44 Predchozi pokusy o schvaleni mRNA nedopadly dobře a pak se objevi covidpanika a naráz se vše medicinsky a technicky vyřeší. Zazraky na počkání a nemožné do tří dnů.
Maxime můžeš sem dát odkaz na předcovidové pokusy o schválení mRNA vakcín, které nedopadly dobře kvůli rizikům těchto vakcín? už jsem na to ptal, a nedostal odpověď.
Znovu opakuji svoji otázku Maxime. A ne, ještě jsi to sem nedával.
Pokud má nějaká technologie problémy, není zázrakem, že se jich zbaví, jak podsouváš, ale je to výsledek procesu, kterému se říká vývoj.
Óðinn á yðr alla
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

Pokud vyresis nejaky problém a dostatečně neotestujes jeho vyřešení, tak je to nezodpovednost a v pripade lidskeho zdraví nebezpecny hazard.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Žádný lék a technologie v dějinách nevstoupil do užívání až po 10-50 letech testování. Antibiotiky počínaje a RTG konče. A oboje má výrazné vedlejší účinky, včetně těch pozdních.
Óðinn á yðr alla
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

Neni to spise tim, že v pocatcich RTG i ATB byla mira poznani nekde úplně jinde a bezpecnostni standardy zahrnovaly pouze s jistou mirou nadsazky hasici pristroj v laboratori?

Bezpecnostni standardy jsou tu od toho, aby se neopakovaly chyby s chemikaliemi, leky ci jinymi vynalezy a nemuseli se znovu opakovat rozsahla poškození zdraví a ztraty na životech, když to jednou za cas prostě s tim "pokrokem" nevyšlo.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Nemyslím si to. Ani dnes se u léků nečeká desítky let na pozdní účinky.
Prosím odkaz na to předcovidové neschválení mRNA vakcín kvůli jejich nebezpečnosti.
Óðinn á yðr alla
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

Prumerna doba schvaleni leku v soucasnosti je 12 let.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

Maximus píše: 19.01.2022 9:55
Treba po 4 az 10 letech se zacne objevovat stale častější selhani imunitniho systemu jako na zpusob AIDS u ockovancu mRNA vakcinami - treba jen u nejakych "horsich" sarží. Stačí jen u jednoho z tisice ockovanců - pri množství ockovanych jedinců budou dopady srovnatelné ci horší než u samotneho Covidu.
Jak by byl dopad u 1:1000 jedinců horší, než u Covidu, kde 1:100-1000 umře a násobně z nich má dlouhodobé či trvalé následky?
Mohu si opakované tvrzení, že mRNA vakcíny už před covidem neprošly schválením kvůli bezpečnosti, zařadit do "fejňůs"?
Óðinn á yðr alla
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

jerry.mysak píše: 19.01.2022 10:18 TAzi
proč pořád jako očkovaný nechceš respektovat názor jiného který se nechce očkovat. Tobě přece nic nehrozí!
Ještě jsi mi nikdy na mou otázku neodpověděl. Bojíš se neočkovaných.


Nedávno jsem četl článek o tom, jak před cca 100 lety byl obrovský hit nějaké soli radia (nebo něco takového) , měl to být skoro všelék. Jeden milionářský američan je dlouhodobě používal a propagoval. Po pár letech mu to sežralo dolní čelist, rozpadli se mu prakticky kosti a nakonec jej museli pochovat v olověné rakvi, jak svítil.

Holt pokrok.

říká se tomu předběžná opatrnost a zkušennost nás učí, že ne vše co nám chtějí prodat je pro naše dobro.
Jerry, možná jsem neodpověděl konkrétně tobě, jinak jsem to už psal. Tak to napravím. Nebojím se neočkovaných. Nebojím se ani očkovaných, ani Covidu, ani vakcíny. A respektuji, názor neočkovat se.
V těchto debatách mi jde o jedinou věc. Přijít na kloub tomu, proč se lidi očkování bojí.
Nic víc v tom není. Je mi jedno jak se kdo rozhodne, ale zajímá mě proč.
A pokud napíše důvod který vychází z nějakých dohadů, konspirací, ... prostě blbostí, tak mi to prostě nedá, a tu jeho "pravdu" se mu snažím rozbít.
Nikoho z vás tu neznám (kromě jedné) takže je mi jedno jak se rozhodujete, co děláte,... nesnažím se nikoho přesvědčit k očko, ani k neočko. Proč bych to dělal? Co bych z toho měl?
Jsou to jen debaty, tak debatuju. Mám na to čas, mám na to chuť. A je to zajímavé ;) .
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

Devlope, no taky se tomu trosku divim, ne tomu kdo by z toho co mel, to je celkem jasne a logicke, ale tomu ze to jde az tak hladce. Ale i to zacinam pomalu brat, treba tady z diskuzi. Nakonec se "tvurci" cele teto akce zamery a nazory vubec nataji :D Kdyz to tak vezmes, i kdyz je to stale tezko uveritelne, tak to ma svoji logiku, sve tempo a jednotlive udalosti, ktere si malokdo da do spojitosti tomu nasvedcuji. Samozrejme ze tento text bude pro mnoho lidi proste necitelnej a nebude davat zadny smysl tak asi vis o cem se bavim i kdyz tomu sam mam problemy uverit. Nicmene horsi je to ze cim dal vic lidi zvazuje tuhle myslenku a mozny zamer a zacina to davat smysl a je to nakonec i logicke.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

staci jen malo TAZI, proste ne vse co ty vydavas za konspirace je proste konspiraci a nebo je konspiraci ale proste faktem. Protoze konspirace je proste jen zakulisni domluva a nebo ne ? Pokud smahem odmitnes radu informaci protoze pochazeji z jinych mez mainstremovych zdroju tak ses samozrejme mimo.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ulfhednar »

No označit octářské sračkomety za "jiné než mainstreamové" je krásné zastírání podstaty.
Óðinn á yðr alla
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

viktor píše: 19.01.2022 12:38 staci jen malo TAZI, proste ne vse co ty vydavas za konspirace je proste konspiraci a nebo je konspiraci ale proste faktem. Protoze konspirace je proste jen zakulisni domluva a nebo ne ? Pokud smahem odmitnes radu informaci protoze pochazeji z jinych mez mainstremovych zdroju tak ses samozrejme mimo.
viktor
Já ty sračky, tedy pardon informace neodmítám. Já si je klidně přečtu. Stejně jako i jiné sci-fi, pohádky,....
Spíš mě zajímá kdo, a proč takovým blbinám bez hlavy a paty, bez důkazů,... se spoustou dohad, doměnek, neuvěřitelných závěrů,... může věřit.
Takové zprávy pobaví, ale stavět na tom svoji víru? To je to co mě tu zajímá, a taky baví. Dostat se do hlavy lidí, které ty blbinky baští. Zkusit je pochopit.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

V době zrejme cenzury v mainstreamovych mediich a socialnich sitich hledat tam pravdu je trochu vic než naivní. Nechapu lidi, co jim to bašti a ještě za to platí. TV jsem zrusil a když na navstevach vidim ty "seriózní" zpravy, které jsou horší uz jak za bolševika, tak vim, že z me kapsy "kanaly" ČTV neuvidi ani haléř. Papírové noviny jsem si nekoupil uz vic než 15 let, protoze jejich informační hodnota odpovida množství tepla, které jsou ziskany jejich podpalenim v kamnech. Mel jsem moznost davat rozhovor redaktoru ČTK i s mym podpisem pod textem. Nejpřesněji informaci predal ctenarum paradoxně bulvární Blesk, MF ticha pošta deti v materske skolce a slovenska Pravda uz fabulovala zcela bezostyšně - jediné co zustalo původní bylo snad jen moje jmeno a misto. O par let jsem byl zase v něčem zainteresovany a pravdivost informace zase zmizela pod tihou "novinářské kreativity". I muj rozhovor pro Dobré rano s ČT prostrihala tak, že to ztratilo hlavu a patu. Az na čestné vyjimky současné novinare povazuji pologramotnou bandu sociopatu přesvědčených o sve vyjmecnosti a mimoradnych schopnostech.

Smysl ma diskutovat v teto oblasti pouze nad vedeckymi pracemi a tam uz to tak jednoznačné pro mRNA vakciny není.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

Přesvědčovat presvedcene nema smysl, pleveli to jen diskusi. Mela by být svobodna volba se očkovat a mela by být i svoboda se neockovat, dokud nebude k dispozici bezpečná vakcina, ktera relevantne brani i prenosu. Diskusi bych vedl pokud mozno kolem odbornych článku.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Montezuma »

No tak teda sem už něco postni :D.

EDIT: poslední napomenuti, poruseni pravidel bod 10!!!
Donk
Příspěvky: 41
Registrován: 11.10.2021 22:45
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Donk »

Maximus píše: 19.01.2022 10:42...Sorry jako, tuto hru s vami hrat opravdu nebudu...
Obdivuji tvou trpělivost, se kterou zde vytrvale a korektně (nezaměňovat s výrazem "politická korektnost") diskutuješ s některými zdejšími Svědky Kovidovými, pro které je mRNA vakcína jedinou spásou, respektive novodobým svatým grálem a jakékoliv pochybnosti ohledně její funkčnosti či bezpečnosti vnímají jako kacířství. Přestože se mRNA vakcíny na lidech testovaly pouhý zlomek času (oproti jiným, dnes používaným vakcinám) a jsou dosud schváleny jen podmíněně, Svědci Kovidovi jsou o jejich dlouhodobé zdravotní nezávadnosti neochvějně přesvědčeni, byť něco takového vzhledem k uplynulé době dosud nemohlo být otestováno. Jejich důvěru nenahlodaly ani ty spousty potvrzených lží ohledně funkčnosti vakcín, které vytrvale šířili někteří politici, státní aparátčíci a média. Znovu opakuji, že by očkování za této situace mělo být jednoznačně založeno na individuálním rozhodnutí každého jednotlivce na základě konzultace se svým ošetřujícím lékařem a vyhodnocení zdravotních rizik.

Co se týče onemocnění COVID-19 obecně, tak oproti v naší zemi dosud se vyskytujícím virovým respiračním onemocněním má tři zvláštní specifika:
1) V některých případech dokáže opravdu výrazně snížit saturaci, tedy okysličení krve, což bez zdravotnické podpory nevyhnutelně směřuje ke kolapsu organismu. Tento stav je nebezpečný nejen pro oslabené seniory, nebo lidi s nemocemi oběhového systému a jinými závaznými chorobami, ale i např. pro silně obézní jedince, kteří mají oběhový systém přetížený standardně. A pokud se jejich srdci vlivem poklesu saturace začne dostávat ještě méně kyslíku, tak... (Tato skupina občanů by dle mého názoru měla očkování seriózně zvážit.)
2) Poměrně málo pacientů s kovidem je informováno o tom, že se toto onemocnění může chovat i značně tromboticky, takže při nevhodné medikaci může vlivem krevních sraženin dojít k život ohrožující embolii. (Na tu mimochodem pravděpodobně nedávno zemřela ta naše folková zpěvačka, jejíž nenaočkovanost vakcinační propaganda samozřejmě řádně mediálně ozvučila. :puke ) Proto by pacienti, kteří si již krev neředí léky kvůli jiným onemocněním (a u kterých by měl v takovém případě ošetřující lékař zvážit dočasné zvýšení dávek), měli v průběhu C0VIDu místo např. Paralenu brát léky, které mírně ředí krev, jako jsou třeba Aspirin, nebo Acylpyrin. Nemálo praktických lékařů však dnes ordinuje jen po telefonu, kdy si těžko např. poslechnou plíce svého kovidového pacienta, aby odhalili nastupující zápal plic a vhodnou meditací ho zastavili dřív, než se plně rozvine a bude nutná hospitalizace...
3) Posledním specifikem, o kterém se ohledně COVIDu moc nemluví, ale u hodně jedinců má silný vliv na těžší průběh nemocí, je strach. Lidská psychika má na zdravotní stav obrovský vliv, což v minulosti dokázaly mnohé vědecké experimenty. V souvislosti s tím jsou myslím dostatečně známé i pojmy "placebo efekt" a nebo jeho protiklad, tedy "noncebo efekt". Ohledně COVIDu mnohá informační média (některá přímo placená za vakcinační propagandu) místo reálných informací a propagace zdravého životního stylu dlouhodobě šíří strach ze smrti a popisují příznaky závažného průběhu onemocnění COVIDem. A to se mimo lidského vědomí ukládá i do podvědomí. Jeden konkrétní případ: Jeden můj dobrý kamarád s manželkou, oba proti COVIDu neočkovaní lidé středního věku a bez zdravotních obtíží, v prosinci loňského roku onemocněli, dle testů mutací Delta. U obou to z počátku mělo průběh běžného respiračního onemocnění s mírně zvýšenou teplotou a občasným kašlem, ošetřující lékař je poslal na neschopenku a objednal na PCR test. V den, kdy jim přišly pozitivní výsledky testů, se stav manželky začal horšit. Začala víc kašlat, v očích strach, teplota šla ještě o něco výš. Další den to bylo ještě o něco horší a začala blábolit něco o tom, kolikátý den obvykle končí nemocní s COVIDem v nemocnici a podobně. Kamarád poznal, že se jeho žena psychicky tzv. zesrala a přemýšlel, co s tím. Věděl, že jeho manželka je posera a nechtěl, aby se vystresovala natolik, že opravdu skončí v nemocnici. Tak si šel zatelefonovat na druhý konec bytu a cca za hodinu jim někdo zazvonil u dveří. Byl tam kamarád, který mu se spikleneckým mrknutím předal tajemnou neoznačenou lahvičku s nějakým lékem. Na manželčinu otázku "Kdo to byl?" pak kamarád vítězoslavně odpověděl: "Sehnal jsem pro tebe Ivermektin, zítra budeš v pohodě." Na pozdější dotaz ženy, proč ta lahvička nemá žádnou etiketu, odpověděl ve smyslu, že je to schválně, protože se to u nás správně nesmí volně prodávat. Jeho žena následně pozřela první tabletu, uklidnila se a druhý den se opravdu dostala zpět do stavu lehčí virózy, která po pár dalších dnech odezněla. Ten "Ivermektin" bylo jen méně obvyklé balení vitamínu C, že které jsem sloupnul etiketu.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od cipis »

Jde to i bez urážek?
Odpovědět