Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
Uživatelský avatar
Ironborn
Příspěvky: 115
Registrován: 06.08.2016 17:11

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ironborn »

proforma píše: 23.07.2021 9:01 Napadla mne takova otazka: jestlize vakciny dokazi az v 80 % zabranit nakazeni cloveka, tedy ze 20 % nikoli, a zaroven jestlize tu bude koronavirus kolovat porad, bude vubec nutne preockovani?

Predpokladejme, ze ockovany clovek se 1x rocne nakazi (to je tech 20 %), stejne jako u bezne jarni nebo podzimni virozy. Protilatky, ktere jeste ma, zafunguji, zaroven se zacnou vytvaret nove. Jestlize by se nakazil jen malo odlisnou variantou, nez na jakou byl ockovan (soucasne existujici mutace), telo by si asi ulozilo i tyto nove informace, bez nejakych zavaznych dopadu. Cili by tak bylo "permanentne v pozoru". Potom by podle mne nemelo byt nejake preockovani nutne, ne? Tedy minimalne do doby, kdy by se objevila natolik odlisna mutace, ktera by tuto iminitu umela obejit.
Co se týče otázky výše, tak to pak očkování nemá prakticky smysl, protože vždy bude pozadu za variantami a hrozí, že s každou další vakcinací, která vyvolává systémové protilátky ve vysoké míře se budou z imunitní paměti generovat tyto starší a neúčinné na variantu, proti níž jste byli vakcinováni.
Sestra měla Covid-19 podobný průběh jako já - zasažen nos a toť prakticky vše. Měřitelné protilátky prakticky nemá. Nemyslím, že to je náhoda. Proč by je mít měla, když virus zastavila pravděpodobně slizniční imunita? Z hlediska konfrontace s novou variantou je to zdá se lepší situace, než když se potřetí očkovanému v těle vyskytují a po vystavení viru ještě namnoží protilátky, které mají neutralizační schopnost třeba 30% apod. Až vakcíny definitivně vyselektují únikovou variantu, tak pak bude pochopitelně neutralizační schopnost třeba 5% apod.
Pokud toto nastane, tak hrozí, že budete v podstatě méně imunokompetentní než bez vakcinace.
Vakcinace starých ohrožených se slabou imunitou ano. Zbytek - z mého pohledu víc škody než užitku.
Navíc tady je minimálně 300krát bezpečnější ivermectin, který má na rozdíl od vakcín meta-analýzy a odhadovou ochranu minimálně 80% ve všech fázích od prevence po těžký průběh a vím kolik jsem si toho vzal, jak moc jsem to viru ztížil, mohu to okamžitě adaptovat atd. S očkováním moc nevím. K tomu dalších 20 látek, které také mají aktivitu proti SARS-CoV-2 a jsou vesměs zdravé a dokonce život prodlužující - berberin, quercetin, DHA-EPA, metformin, melatonin atd.
Tady doktoři nejsou schopni ani sdělit (protože to nevědí), že bromhexin by měl být automaticky nasazen na kašel, protože blokuje TMPRSS2 a tím aktivaci ACE2 spike proteinem.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Cep »

proforma píše: 23.07.2021 9:01 ... bude vubec nutne preockovani?
Nechával jsem se posledních pár let očkovat na chřipku, tam byla každý rok jiná vakcína kvůli aktuálním varinatám (aktuálním před x měsíci na jižní polokouli, protože to se přestěhovalo k nám).
Myslím, že to fungovalo, chřipku jsem nedostal. Nevím, jestli to svést na očkování nebo na vlastní imunitu. Jednou lehla postupně celá rodina, jen já nějak fungoval. (To bylo, tuším, rok před koronou, chodilo něco divného virového, někteří pak trvdili, že to už byla korona).
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Jo, ja se po tezky chripce taky nechavam poslednich cca 15 let ockovat pravidelne, aletam je to prave pokazde jiny kmen. Kdezto ted se zacina mluvit o preockovani touze vakcinou, to se mi zda trochu zbytecny. A kdyby tam chteli dat neco proti novym mutacim, asi by to chtelo novy zkousky. Prece jenom tech kmenu chripky neni nekonecne mnoho, stridaji se po cca 10 letech, jednou za 20-25 let vyleze neco noveho. Takze ty chripkovy vakciny de fakto odzkouseny jsou z minulych ockovani. Ale u tech koronacovych by to asi novy zkousky chtelo?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Cep »

Přeočkování stejnou - no, podle toho, jak se to bude vyvíjet. Když budou mustace a vakcína zaměřená na spike (který prý podléhá změnám nejčastěji), tak to má pochybnou hodnotu (může to zmírnit průhěh, to asi ano).
Ale i teď jsem nakonec do očkování šel (první dávka toto pondělí) hlavně kvůli omu, abych nemusel lítat po testech.
Jestli budou muset být u mutací nové zkoušky, netuším. Přijde mi to jako s kmeny chřipky a jestli jsou stejné a cyklují a jsou tedy už otestované, nevím.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Audis »

Ironborn píše: 23.07.2021 10:21 Tady první náznaky v mainstreamu toho, před čím informovaní varovali okamžitě.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesk ... aci-170318
Článek čtení jsem ukončil v třetině. Zapamatoval jsem si jedno jeho stěžejní slovo: může. Pan Petráš se ve světě lékařství vyjadřuje jako debil, který nic vlastně neví. Hlavně si neotevirejte autoservis pane Petráši. Motoristi mají toho může plné zuby. Mimochodem já taky můžu, orgán mám. Až pane Petráši budete vědět, přijďte.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

Myslim, že to nebyl špatný clanek, uz jen diky propagaci Ivermektinu
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Strašlivoskopický
Příspěvky: 100
Registrován: 21.06.2021 13:53

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Strašlivoskopický »

Kdyz zde nekdo debil, tak ten co tak nalepkuje druhe, kterym odborne nesaha ani po paty. Medicina neni exaktni veda, to neni jako kdyz muzes ukontrolovat frezare zda neudelal drazku o 1 mm delsi.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »

Audis píše: 23.07.2021 11:23 Článek čtení jsem ukončil v třetině. Zapamatoval jsem si jedno jeho stěžejní slovo: může. Pan Petráš se ve světě lékařství vyjadřuje jako debil, který nic vlastně neví. Až pane Petráši budete vědět, přijďte.
Ten, kdo v oblasti medecíny tvrdí, že ví, obvykle buď lže nebo je tak nekompetentní, že ani netuší co všechno neví. Ten, kdo dává najevo, že nic není jisté, jednak nelže, jednak dává najevo že možná tuší, kde končí jeho znalosti. Čím víc toho lidi ví, tím víc bývají skromnější. Není nic horšího než narazit na doktora, který si myslí, že "ví".

Celé pro-vax šílenství je řízeno lidmi, kteří drze tvrdí, že ví a davem blbců, kteří tomu věří a tupě je následují. Vakcinační strategie musí být konzervativní právě proto, co všechno se ještě neví. Zdá se, že si Dr. Petráš uvědomuje meze toho co se ví, co se tuší, a co se neví - a to by se mělo ocenit a ne mu za to nadávat.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Většina lidí bude následovat toho, kdo ví a prohlašuje, že si je jistý.
Nějaké to vědecké "data naznačují", "problém je nutno sledovat", "předběžné závěry je nezbytné statisticky potvrdit na větším souboru" většinu lidí nezajímá a reagují na to výše uvedeným způsobem. I proto se v příručkách píše, že manažer nikdy nesmí projevit nejistotu.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »

To máš pravdu. Proto taky kompetentní manažer taky třeba nechá pochybující vědátory vypracovat analýzu rizik a na jejím základě rozhodne.
Strašlivoskopický
Příspěvky: 100
Registrován: 21.06.2021 13:53

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Strašlivoskopický »

Nebyl ockovan a zastrelil se z toho ! https://www.novinky.cz/krimi/clanek/v-c ... e-40353714

14 dní ban. Bod 4. Pravidel. Fab
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Audis »

PeFi píše: 23.07.2021 15:49 To máš pravdu. Proto taky kompetentní manažer taky třeba nechá pochybující vědátory vypracovat analýzu rizik a na jejím základě rozhodne.
přesně tak.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od colek »

To Strašlivý_ článek z března, to se asi neockovalo. Už to nehul, nedělá Ti to dobře.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Jason »

Tak vcera ockovan druhou davkou - Biontech a uplne bez vedlejsich ucinku. Docela rozdil oproti te prvni davce Astry - to me rozmlatilo hodne brutalne..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od guntroll »

Další střípek do mozaiky - o vlivu vakcín na prionové onemocnění, nebo Alzheimera

https://sciencebasedmedicine.org/can-mr ... n-disease/
Uživatelský avatar
Ironborn
Příspěvky: 115
Registrován: 06.08.2016 17:11

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ironborn »

Takto vypadá šíření na Maltě, kde na naočkováno přes 75% populace (některé zdroje uvádějí až 83% oběma dávkami a 88% alespoň jednou).

https://www.worldometers.info/coronavir ... try/malta/

40% hospitalizovaných ve Skotsku jsou osoby přes 60 let, které jsou prakticky všechny vakcinované.

https://www.heraldscotland.com/news/194 ... accinated/
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Liqid »

To víš, turisti, moře musí být, i kdyby na chleba nebylo.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pepaf »

od Ironborn » 25 črc 2021, 10:50
..
40% hospitalizovaných ve Skotsku jsou osoby přes 60 let, které jsou prakticky všechny vakcinované.

https://www.heraldscotland.com/news/194 ... accinated/
Dal by se doplnit i závěr zmiňovaného článku:
...
U plně očkovaných osob došlo k 3 724 infekcím Covid - což představuje téměř 26% z celkového počtu.

Ze 492 hospitalizací v týdnu končícím 16. července, kde je znám stav očkování pacientů, bylo 229 (46,5%) u neočkovaných osob a 219 (44,5%) u lidí, kteří byli plně očkováni.

Tato čísla odrážejí dopad vysoké prevalence virů v komunitě - ne že vakcíny nefungují.

Plně očkovaní pacienti jsou nepoměrně starší a je u nich pravděpodobnější zdravotní stav, což znamená, že pokud se nakazí, je mnohem pravděpodobnější, že budou potřebovat nemocniční péči.

Bez vakcín by bylo přijetí v této demografické skupině mnohem vyšší a podstatně převyšovalo přijetí u mladších zdravých pacientů.

Vakcíny také nemohou poskytnout 100% ochranu před infekcí.

Analýza PHS a Edinburgh University naznačuje, že dvě dávky vakcíny Pfizer snižují pravděpodobnost symptomatické infekce o 83% a AstraZeneca o 61%.

Oba snižují riziko hospitalizace a úmrtí o více než 90%.
Uživatelský avatar
Ironborn
Příspěvky: 115
Registrován: 06.08.2016 17:11

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ironborn »

pepaf píše: 25.07.2021 13:56
od Ironborn » 25 črc 2021, 10:50
..
40% hospitalizovaných ve Skotsku jsou osoby přes 60 let, které jsou prakticky všechny vakcinované.

https://www.heraldscotland.com/news/194 ... accinated/
Dal by se doplnit i závěr zmiňovaného článku:
...
U plně očkovaných osob došlo k 3 724 infekcím Covid - což představuje téměř 26% z celkového počtu.

Ze 492 hospitalizací v týdnu končícím 16. července, kde je znám stav očkování pacientů, bylo 229 (46,5%) u neočkovaných osob a 219 (44,5%) u lidí, kteří byli plně očkováni.

Tato čísla odrážejí dopad vysoké prevalence virů v komunitě - ne že vakcíny nefungují.

Plně očkovaní pacienti jsou nepoměrně starší a je u nich pravděpodobnější zdravotní stav, což znamená, že pokud se nakazí, je mnohem pravděpodobnější, že budou potřebovat nemocniční péči.

Bez vakcín by bylo přijetí v této demografické skupině mnohem vyšší a podstatně převyšovalo přijetí u mladších zdravých pacientů.

Vakcíny také nemohou poskytnout 100% ochranu před infekcí.

Analýza PHS a Edinburgh University naznačuje, že dvě dávky vakcíny Pfizer snižují pravděpodobnost symptomatické infekce o 83% a AstraZeneca o 61%.

Oba snižují riziko hospitalizace a úmrtí o více než 90%.
Vzhledem k tomu, že je léto a v čase účinnost vakcín klesá (zejména u starších osob) a naopak je pravděpodobná selekce ještě únikovějších variant (díky suboptimálním protilátkám řady vakcinovaných, vakcinačnímu schématu, cílení vakcíny pouze na spike protein atd.), je jen otázkou času, kdy tu bude plně úniková varianta.
Pak se může ukázat vakcinace nejen k ničemu, ale jako negativní faktor (antigenic sin, vyselektované virulentnější varianty...). O finančních a společenských nákladech nemluvě.
Nebo z těchto a dalších dat máte jiné závěry?
Připadá tato uspěchaná vakcinace nevhodnými vakcínami uprostřed pandemie někomu jako řešení?
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Liqid »

A jaké vidíš jiné řešení? Kromě lockdownu teda.
Odpovědět