Lék na koronavirus / COVID-19

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od bacil »

Je to vycucané z prstu. Měl problém sehnat důchodce, kteří by nechtěli být alternativně léčeni, to je celé. Navíc je tam argumentační chyba, ten rozdíl v mrtvých by musel být je o jednoho méně, ale o 3 méně (o 75% méně). To sice může být statistická chyba na malém vzorku, ale lze si vzít statistiku kterou poskytuje vláda pro nakažené vs. zemřelé stařečky - tam jich je víc než 14. Takže pro mně je to důkaz parádní funkčnosti, nehledě na to že znám člověka co to už doma nasadil s úspěchem.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Jakubski »

PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od PeFi »

Docela zajímavý sociologický povzdech z Francie nad tím jaký získaly farmafirmy vliv na léčebné postupy:
https://journals.sagepub.com/doi/10.117 ... 3320936740
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od xgordon »

Akoby som cital o slovensku. A to sa netyka len aktualnej situacie. Svagrina robi v oblasti zdrav. potrieb. Popisovala ako sa obchodni zastupcovia predbiehaju, kto ponukne lepsie benefity lekarom, aby preferovali ich produkty. Ale nesmie sa o tom hovorit nahlas, lebo vsetko su to len hoaxy, konspiracie a kotleboviny. :x

This company has managed to create links of interest with many other major doctors, some of whom are at the heart of the decision-making process concerning the management of the health crisis.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Liqid »

Nemáte náhodou na SK generickou preskripci?
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od gabo »

Máme. Zavedená okrem iného z dôvodov obmedzenia korupcie lekárov pri predpisovaní liekov. Pri zdravotníckych potrebách neviem ako to funguje. Ale to sme už mimo tému..
Waldes
Příspěvky: 26
Registrován: 27.10.2019 14:00
Pohlaví: muž

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Waldes »

Na Slovensku sa ivermektin dokonca aj vyrába v bývalej slovakofarme Hlohovec. Pre veterinárne použitie ale to je len malý problém, podla vyjadrenia jedného pracovníka linka by sa dala ľahko upraviť na iné dávkovanie a tablety. Je to pekné svinstvo, že radšej nechajú ľudí umierať len aby mali oni vo vrecku!

Waldes.
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od gabo »

Ivermektin je schválený na použitie v SK od 27.1., už by mohli byť známe prvé výsledky, ale zatiaľ som nič nenašiel..
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Lyster »

Tak dnes mi dorazily dva balíčky, první z toho polského eshopu Groprinosin a druhý balíček byl opět test na vitamín D. Tak jsem zvědavý, jak na tom s vitamínem D po pár měsících zase budu.
Přílohy
IMG_20210216_125310.jpg
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od pylorus »

Isoprinosine (normálně napsaný od doktorky a vyzvednutý v lékárně) jsem užíval od začátku nákazy 4 dny a dále Pulmicort (na astma) a průběh až na velkou únavu docela mírný (zatím)
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Radek07 »

Je na to nějaká srovnávací studie? Možná by byl průběh stejný i bez Isoprinosine - placebo efekt?
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Radek07 »

Mimochodem, covida mám za sebou a můj dotaz na ostatní coviďáky: asi po třech dnech teplot jsem měl problém opačný - tzn. moc nízké teploty - 34,5°C atp. Pocit jako teplota, zimnice, ale byl jsem podchlazený. Kdo by se nezměřil a vzal si nějaký paralen, tak by mohl upadnout do šoku jako při podchlazení.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Liqid »

Klid, paracetamol tě nepodchladí.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Germanik1 »

Zahodit teploměr. To bys nepřežil možná ani při odborném ohřívání z podchlazení. Ale věřím v nižší tlak, po omezené stravě slabší hypoglykemie
Udělám co musím
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od PeFi »

Radek07 píše: 16.02.2021 15:20 Je na to nějaká srovnávací studie? Možná by byl průběh stejný i bez Isoprinosine - placebo efekt?
Na Covid vs Isoprinosin nejspíš jiná studie, než ona od prof. Berana není. Nicméně jsou studie a zkušenosti, že to funguje na chřipku, spalničky herpesviry a nejspíš i nějaké další . Nejedná se o antivirotikum, ale o imunomodulaci, což má tu obrovskou výhodu, že to funguje celkem širokospektrálně.

Pokud jsem správně pochopil jak to funguje, tak isoprinosin vyburcuje tělo k vyšší produkci NK buněk, které dělají první linii obrany (nespecifická imunita), tedy z logiky věci by to mělo fungovat na všechny virové nemoci, kde na buňky útočí virus, který se po napadení buňky neumí dostatečně zamaskovat.

Z logiky věci to taky bude nejlépe zabírat dokud tělo ještě rozumně funguje, tedy je vhodné nasadit hned jak se objeví příznaky a nečekat až to bude špatný.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od step »

Dnes od rána pozitivní, včera večer už pocit zimy a únavy, ovšem po celodenním maratonu se nedivím. Ráno pocit nastupující virosy, pocit slabosti, zimy, teplotu jsem neměl. Isoprinosine mám, ale zavrhl jsem ho. Dal jsem si 3 půllitry čaje s vitamínem C, celkem asi 4-5 gramů odhadem (mám práškové balení z Fichemy 2,7kg, tak se to blbě dávkuje). Nyní stále bez teploty a cítím se snad lépe, než za posledních 14 dnů, mám rozhodně více energie. Uvařil jsem oběd, naložil utopence, vypral pračku, uklidil, něco napracoval na home office.
Přemýšlím jestli zobnu jednu tabletu isoprinosine jen pro pokus, zda mi po ní bude blbě, ale spíše si uvařím další čaj s vit C, tentokrát nezapomenu cukr.
PeFi měl s vit C pravdu, v běžném stavu jsem po 2g vit C měl škroukání v břiše a pocit že se pos..., nyní je vše OK a mám chuť pokračovat další dávkou. Vit D mám na dolní hranici normy a zítra jsem měl mít druhou dávku vakcíny.
Veterinární ivermectin jde použít i pro lidi, jen je třeba upravit dávkování a hlavně to není schválené úřady. Na druhou stranu, netoužím ho cpát do sebe i když mám možnost.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od PeFi »

Ty dávky vitamínu C jsou fakt nesmírně individuální a liší se podle toho jak se tělo cítí. Já se nakonec naučil poznávat jestli mám na vitamín C chuť nebo ne a tím se dá docela slušně řídit. V současné době do sebe preventivně "sypu" ráno 2g před tím, než jdu do práce a 2g večer, když přijdu.

Dr Campbel, který na youtube od jara šíří osvětu a sám od jara zobal 2000 až 3000 IU vitamínu D denně nyní po téměř roce užívání s úžasem zjistil, že mu rychlotest ukázal hladinu pouze cca 55 nmol/L. Je to tím, že 2000 IU je spíš dávka udržovací a ne doplňovací.)

Držím palce a máš-li nějaké důvody proč isoprinosin nezkusit, tak neváhej a poděl se. Mám v plánu až mi přijde jednu tabletu zobnout přesně jak píšeš - abych věděl jak na to reaguji.
----
Groprinosin obsahuje lepek, takže pro lidi citlivé na lepek by z Polska měl být lepší Eloprine, který by měl být bezlepkový.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak Isoprinosin a mega dávky vitamínu C je obecně hodně hloupý nápad. Celkem se nedivím PeFiho chronickým zdravotním problémům, když doporučuje podobné blbosti.
Za druhé efekt Isoprinosinu na COVUD-19 je krajně pochybný.
https://www.zdravotnickydenik.cz/2021/0 ... pochybeni/
Ale možná je za tím spiknutí farmaprůmyslu, jako vždycky ;)
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Ulfhednar »

Podobné články se dají najít i na polském webu v souvislosti s jejich variantami (Isoprinosinu Neosine apod):
http://www.doktorekradzi.pl/bujda-farma ... pranobeks/
https://pantabletka.pl/neosine-groprino ... ne-opinia/
Óðinn á yðr alla
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od PeFi »

Ulfhednar píše: 16.02.2021 18:06 Tak Isoprinosin a mega dávky vitamínu C je obecně hodně hloupý nápad. Celkem se nedivím PeFiho chronickým zdravotním problémům, když doporučuje podobné blbosti.
Za druhé efekt Isoprinosinu na COVUD-19 je krajně pochybný.
https://www.zdravotnickydenik.cz/2021/0 ... pochybeni/
Ale možná je za tím spiknutí farmaprůmyslu, jako vždycky ;)
Ten link na článek ve zdravotnickém deníku zde byl už minimálně dvakrát, jednou jsem je sem dával i já.
Z toho článku ani náznakem nevyplývá, že je efekt krajně pochybný, pouze to, že je Beranova studie neprůkazná, což je významově dost podstatný rozdíl. Máš nějaký konkrétní důvod, proč by přípravek schválený před desítkami let s prokázaným imunomodulačním účinkem měl ve svém principu selhat, jakmile zahlídne Covid?

Samozřejmě je možné že se pánové v článku z roku 2019 kompletně mýlí ...:
https://link.springer.com/article/10.10 ... 19-00995-6

Že není úplně dobrý nápad jen tak naslepo kopat do svého imunitního systému je samozřejmě pravda, ale máš tam něco konkrétního?
Odpovědět