Lék na koronavirus / COVID-19

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Indy »

Zvysena hladina kyseliny mocove + diuretikum se rovna jeste vyssi hladina kys. mocove. Ledviny to poskodit muze, zalezi na farmakokinetice kazdeho z leku a tom, jak "souperi2 o ledviny.
Zrovna Indapamid je takove zvlastni diuretikum, protoze se o nem v ucebnicich pise , ze je sice zarazen mezi diuretike, ale jeho ucinek na snizeni tlaku je jinym mechanismem, nez tou zvysenou filtraci pres ledviny. Otazka je jakym.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od vrabi »

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz

Takže hledat Pulmicort nebo Budesonid.
Jestlipak to nejde odněkud v EU objednat volně ?
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Redneck »

Máte někdo zkušenost s objednávkou Groprinosin z Polska ? Zkoušel jsem jeden obchod a neposílají do zahraničí....
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od vrabi »

Obchodů posílajících do zahraničí je v polsku dost, počítej ale s vysokým poštovným, většinou cca 400-500,- za balíček. Platba většinou (předem) kartou. Dej si ve vyhledávači "Apteka Internetowa".
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od cipis »

https://www.cefarm24.pl/groprinosin-500 ... -tabl.html

max. 7 balení, doprava celkem drahá, no ...
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od J-e-n-n-y »

V Polsku prý Groprinosin, Eloprine nebo Neosine (u nás Isoprinosine) v lékárnách kupují skoro všichni, mluvila jsem s polskou lékárnicí. V Polsku lze koupit volně bez receptu, u nás jen na recept, který vám lékař jen tak nenapíše a prý i v lékárnách je ho nedostatek. Je nějaký důvod proč si dát na lék pozor a proč ho u nás lékaři lidem nedávají? Proč je u nás na recept a za hranicemi volně prodejný? Nehrozí při takové stimulaci imunity naopak cytokinová bouře? Mám ho teda doma pro všechny případy, ale já bych tedy po případném pozitivním testu určitě nejprve konzultovala užívání s lékařem...
Naposledy upravil(a) J-e-n-n-y dne 10.02.2021 13:37, celkem upraveno 1 x.
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od proforma »

Ja kupovala Delimmun v Nemecku (na recept) za 120 €/100 tablet. Tohle je jeste brnkacka, i s postovnym.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od proforma »

@Jenny: proc je v Polsku volne a u nas ne, netusim. Ale v CR uz ho nesezenes. Zkousela jsem to, v lekarnach neni a kdyz jsem poptavala u znamych doktoru, rikali mi, ze ho maji nemocnice v trezorech. Nevim, co je na tom pravdy, ale vzhledem k tomu, jak je nesehnatelny, bych tomu i verila.

Trochu mne prekvapuje, jak se na jednu stranu tvrdi, ze je to o nicem a Beran je desinformator, na druhou stranu neni k sehnani - coz znamena, ze to stat bud pouziva, nebo si to stahl do strategickych zasob (nebo oboje). Proste zase bouda na lidi, jako vzdycky, uz mne to neprekvapuje.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Přesně tak, pokud se nepoužívá, tak jaktože není u nás k sehnání, zatímco v Polsku ho mají plné regály?
Kdo je připraven, není překvapen.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od vrabi »

Když si ho necháš napsat na recept na vlastní žádost, zaplatíš plnou částku a ta je tuším u 1000mg balení něco přes 900,- (a preventivně ti ho pravděpodobně nenapíše)
Při zdravotní idikaci platíš pouze doplatek cca 150,-.
V lékárnách u nás je špatně dostupný, jelikož je zvýšená poptávka a do nedávna se v ČR předepisoval minimálně.
Oficiálně ti ho na covid obvoďák nedoporučí, jelikož není na seznamu schválených indikací a v tom případě on nese odpovědnost za případné vedlejší následky.
Když už náhodou ten recept vydyndáš, tak stejně v lékárně čekáš až bude, protože většinou není skladem :roll:
V polsku se běžně bere na pásové a jiné opary a infekce dýchacích cest.
Určitě bych ho nebral v kombinaci s onemocněním ledvin a při alergii na některou ze složek.
Zde je článek ze zdavotnického deníku, kde jsou rizika vysvětlena https://www.zdravotnickydenik.cz/2021/0 ... pochybeni/
To že u nás není bych nedával za vinu jeho zamykání do trezorů, ale tomu, že doteď ho nikdo ve větší míře nechtěl a tak nejsou nasmlouvané dodávky do ČR.
Naposledy upravil(a) vrabi dne 10.02.2021 13:49, celkem upraveno 1 x.
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od cipis »

U nás je, dá se předepsat a dokonce ho mají i v lékárně.
Kámoš si jel prvně pro krabku z mých strategických zásob (aby se mě pokusil nakazit na druhý pokus, když to doufám v sobotu nevyšlo), nakonec nedojel, protože mu ho napsala MuDr. a dostal ho normálně v lékárně.

Já bohužel s tím indapamidem to radši preventivně brát nebudu, protože bych si mohl spíš ublížit.

Je to obecně preparát na zvýšení imunity, že u nás není povolený, tak hádám právě kvůli té kyselině močové a náporu na ledviny. V Polsku asi lidi víc vydrží.

Podobné je to s melatoninem, defacto je to psychofarmaka, neměl by se prodávat volně, takže mají akorát takové malé obsahy, max. 1 mg (ale dají se občas sehnat vyšší dávky). A ve státech naprosto volně ...
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od vrabi »

Každopádně, nedával bych maximální doporučenou dávku t.j. 3-4g/den, tam už bez pravidelné laboratorní kontroly hrozí možnost komplikací.
Pokud už bych se rozhodl, tak v dávkování Isoprinosine 2g/den + Stacyl 100-150 mg/den.
Vše samozřejmě ne preventivně, ale pouze v případě prokázání nákazy :idea:
Doba podávání u Isoprinosine cca týden, u Stacylu cca 14 dní.
V případě delšího podávání použít pouze pod lékařským dozorem a pravidelným laboratorním vyšetření krve a moči.
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Redneck »

Cipis: děkuji, to jsem potřeboval.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od FarmářJan »

isoprinosine - vyzkoušeno z této online lékárny v Polsku, hledat podle účinné látky po polski inoziny pranobeks. Cena od 120,-, poštovné levné a doručení rychlé. Vyzkoušeno. https://www.i-apteka.pl/?lb.sort=price_ ... +pranobeks

vyzkoušeno i úspěšné nasazení u pozitivního seniora nad 90 let, oproti ostatním v zařízení je zcela ok.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Lyster »

Tak jsem z toho Polska taky ještě objednal. Tentokrát GROPRINOSIN 0,5g x 50 tablet.
Tak snad to bude v cajku. :)
.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Ivana »

Tocilizumab, studie
úmrtí 29%, kontrolní skupina 33%
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... e-40350757
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Pez »

K tomu léku Isoprinosine, jsem našel přímo od Prof. MUDr. Jiří Beran, CSc. popis jak funguje a jak jej používat.
Tak snad to tady ještě není.
Isoprinosine-informace pro zdravotníky.pdf
(229.68 KiB) Staženo 176 x
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od cipis »

Ale je. Stejně tak odkazy na chyby v té analýze.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Lyster »

cipis píše: 11.02.2021 22:58 Ale je. Stejně tak odkazy na chyby v té analýze.
Někde jsem to taky četl, proto jsem isoprinosine i zakoupil, možná jsem to tu psal (dával někde) i já, (jen už nevím kam.) Ale můžu poprosit ještě jednou odkaz na ty chyby? (ten se tu asi neztratí.) Ten jsem asi nečetl. Díky.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od PeFi »

Odpovědět