Myslím, že vedle vakcín nám tady zatím chybí vlákno kde se můžeme cíleně bavit o tom jak tuhle čínskou polévku léčit
Kromě léků na rozjetý COVID sem prosím dávejte i důvěryhodným zdrojem ověřené recepty na prevenci. Já dosud znal jen všeobecně známý vitamín D, který má snížit vážnost průběhu.
Přidám tedy rovnou i první tip na skutečný lék, který z prvotních informací vypadá slibně (momentálně ověřuji).
Ivermectin - měl by fungovat preventivně před i po setkání s nakaženým i pomoci během léčby (zní to přímo pohádkově,že jo?).
V "zaostalém Putinistánu" seženete běžně v lékárně bez předpisu univerzální antivirotikum Arbidol.
Na rozdíl od naší pokrokové Evropy kde nic takového neseženete ani na předpis, zato na nás chtějí testovat nějaké experimentální vakcíny, které si tu prolobovaly farmaceutické koncerny.
Co je větší kšeft, prodávat otestovaný lék tisícům lidí, nebo vládou povinně nařízené celoplošné neotestované očkování, u kterého navíc máte ze zákona vyjímku, takže vás nikdo nemůže žalovat, když to z něj udělá uslintaného kripla na vozíku?
Ten Ivermectin v Indii používají, ale normálně proti parazitům. Proti COVIDu prý možná taky, ale prý určitě ne preventivně.
Preventivní léky můj indický kamarád doktor z osobní zkušenosti nedoporučuje, bo měl kolegu z dětského odd. který cosi preventivního na předpis bral a dostal Covida. A ten můj kamarád, co nebral nic a denně s ním sdílel auto do práce a zpět to nedostal. Sám doporučuje pouze pracovat na zdravé imunitě.
Podle mě by mohl stačit v počáteční fázi Preventan Akut po 2-3 hodinách. Funguje to na všechny běžné virózy. Myslím že je to na bázi aktivaci imunity.
Na viry vlastně ani nic jiného než posílení nespecifické imunity nefunguje.. I to očkování je jen na specifický konkrétní kmen. Takže prakticky k ničemu.
Prophylaxis
■ Vitamin C 500 mg BID (twice daily) and Quercetin 250 mg daily
■ Vitamin D3 1000-4000 u/day
■ B complex vitamins
■ Zinc 30-50 mg/day
■ Melatonin (slow release): Begin with 0.3mg and increase as tolerated to 2 mg at night
■ Ivermectin for postexposure prophylaxis (200 ug/kg immediately, then repeat on day
3) and prophylaxis in high-risk groups (200 ug/kg day 1, then day 3 and then every 4
weeks)
Melatonin 3 mg před spaním, bez něho, když se zadaří, tak usnu až za dvě hodiny.
Prej to není návykové, nicméně se má po 3 měsících dát na chvilku pauza.
1 a 1,5 je na mě málo.
Podle informací - třeba od doktora Bukovského bych to Déčko v normě 4000 jednotek bral v současné situaci jako minimum. Já od podzimu beru 6000 jednotek denně... Tisícovka je fakt málo. S ostatním souhlas.
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Co se týče B vitamínů, docela slušně namíchaný je B-komplex Forte značky Generica. (O B-komplexu zn Generica, který nemá v názvu Forte se to říct nedá - některé B vitamíny tam chybí)
Jelikož se v rámci Covidu doporučuje brát vysoké dávky B1, tak je zajímavý i B-komplex Repelent značky RosenPharma, který obsahuje extra dávku B1.
Sice se tvrdí, že B vitamíny se téměř nelze předávkovat, protože jsou ve vodě rozpustné, nicméně realita je opět trochu složitější. Není úplně rozumné dlouhodobě bombardovat tělo vysokými dávkami B vitamínů. Rozumné je když tak brát vysoké dávky konkrétního jednoho B vitamínu, který z nějakého důvodu potřebuji brát ve zvýšeném množství, a to doplnit nějakým umírněným B-komplexem.
Ze západu k nám na trh pronikly B-komplexy někdy označované B-25, B-50, B-100 (číslo označuje kolik vitamínů tableta obsahuje - větší číslo je větší dávka), přičemž mnou zmíněný B-komplex Forte od Generiky je v podstatě B-10:
Thiamín (vitamin B1) 10,00 mg,
Riboflavín (vitamin B2) 10,00 mg,
Pyridoxín (vitamin B6) 10,00 mg,
Kyselina pantoténová (vitamin B5) 40,00 mg,
Niacín (vitamin B3) 50,00 mg,
Kyselina listová (vitamin B9) 1,00 mg,
Kyanokobalamín (vitamin B12) 10,00 µg,
Biotín (vitamin B7) 0,50 mg.
Proč o tom píšu - některé B-vitamíny (zejména B9, ale i B12 a B3), pokud tělo dobře nefunguje, mohou ovlivňovat psychiku a to celkem zásadně. Stejně jako deficit, tak i nadbytek některého z těchto (B3, B9, B12) vitamínů může škodit a to opravdu docela dost -deprese, panika, jednu formu B9 (methylfolát) dokonce jeden biochemik nazývá sebevraženým vitamínem, protože pro určitou skupinu lidí to skutečně škodí až takto).
Právě proto považuji za velmi nerozumné ládovat se pravidelně B-25, B-50 nebo B-100, a i ten poměrně umírněný B-10 bych radši bral spíš několikrát týdne, než úplně každý den. Pokud někdo zjistí, že se po B-komplexu cítí lépe, nebo naopak hůře, tak je dobré zjistit si který konkrétní vitamín a jaká jeho forma jsou za to zodpovědné, protože B-komplexy jsou kobercové bombardování poměrně hloupými bombami. Aby toho nebylo málo, tak jednotlivé B-vitamíny mohou být v různých chemických formách (viz onen methylfolát), které pak fungují v těle různě (a taky některé formy pro některé lidu nefungují).
V současné době na tom prý spousta lidí není už psychicky dobře. Dodávání nesprávného B-vitamínu by taky mohla být poslední kapka a člověka by jen těžko napadlo, že to co ho táhne ke dnu je "neškodný" B-vitamín. (B1 je z tohoto pohledu naštěstí celkem v pohodě, ale konzumace velkých dávek jednoho B vitamínu může znamenat zvýšenou spotřebu jiného B vitamínu, proto je vhodné k "velkému" B vitamínu dodávat "malý" B-komplex).
V Covidových zásobách mám proto výše uvedený B-komplex a k tomu zvlášť přikoupený Thiamin, protože covidová léčba podle některých protokolů zahrnuje 50 mg thiaminu více než jednou denně.
Pravda.sk uz niekolko dni tlaci na titulnej stranke clanok o Ivermektine a vitaminoch.
"Ivermektín, kalcitriol (vitamín D3), vitamín C, zinok, aspirín. Slovenskému lekárovi, ktorý pracuje v nemeckom Meissene, sa veľmi osvedčil nový postup včasnej ambulantnej liečby pacientov s ochorením COVID-19."
Je možné se koronavirové infekci bránit „otužováním“ Waldeyerova lymfoepiteliálního okruhu pravidelným požíváním šťáv z citrusových plodů https://rusvesna.su/news/1610175395
Waldeyerův mízní (lymfatický) okruh je pojem rezervovaný pro lymfatickou tkáň v nosohltanu, která slouží k ochraně dýchacích cest před průnikem infekčních mikrooorganizmů. Součastí totoho okruhu jsou krční mandle, mandle v nosohltanu a lymfatická tkáň v oblasti jazyka a ústí Eustachovy trubice.
Co vidím ve vztahu ke koroně důležitého ve složení - draslík, zinek, flavonoidy, d-limonen
Bohužel americký výzkumník, který to inzeroval na twitteru jako potenciální "lék na covid" byl twitterem zablokován. Našel jsem jediný zdroj, kde je to celkem rozumně popsáno:
Na seznam lze tím pádem asi přidat niacin, tj vitamín B3, ale ve formě kyseliny nikotinové.
Některé zdroje tvrdí, že niacin pomáhá lidem, kteří utrpěli "dlouhý covid", tj nemůžou se vyhrabat z následků.
Osobní zkušenost: Dávka 500 mg je docela vysoká, pro začátek je lepší tobolku vysypat třeba do jogurtu, rozmíchat to a konzumovat to postupně. Niacin flush (prokrvení kůže) je napoprvé trochu strašidelné a u zdravého člověka po dávce 500 mg může trvat dlouhé desítky minut, pokud někdo bere léky, tak si musí zkontrolovat interakce -z hlavy mám pocit, že potenciálně problematické mohou být například: léky na diabetes (niacin má vliv na cukr v krvi), antidepresiva a možná i léky na ředění krve. Naopak pokud má někdo zánět, tak s ním ani 500 mg nemusí udělat nic.