Podpora organizací (í jednotlivců) v nelehké době

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Podpora organizací (í jednotlivců) v nelehké době

Příspěvek od Lyster »

Po delším přemýšlení a po tom co se děje v poslední dobou ve světě, např. umlčování lidí s jiným (neliberálním) názorem, mazání jejich účtů na FB, Twitteru, Youtube atp. mě napadlo, založit zde se seznam spolků, organizací či jednotlivců, kteří se snaží podporovat nebo zachovat ve světě demokratické principy. (nebo se snaží pomoci ostatním lidem. zvířatům či přírodě atp.) Prostě udělat tento svět lepším místem pro život.

Určitě mě zajímá názor ostatních členů fóra, koho a jakým způsobem a proč toho či onoho podporujete (ať finančně, propagací, nebo jen třeba laiky atp.)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Podpora organizací (í jednotlivců) v nelehké době.

Příspěvek od Lyster »

Já to například od Nového roku 2021 vidím takto...

Když nepočítám různou podporu propagací či laiky atp, tak jsem si udělal seznam pár organizací, které, když to má situace dovolí budu podporovat i finančně, i když to bude jen pár drobných. Po delším přemýšlení jsem prozatím došel k tomuto závěru (viz. screen z internetového bankovnictví.)

Našel jsem si, nebo jsem si vyrobil QR kódy pro převod a pokud to půjde, budu tyto organizace či jednotlivce každý měsíc podporovat aspoň minimální částkou.
Přílohy
Podpora organizací.jpg
Naposledy upravil(a) Lyster dne 10.01.2021 23:23, celkem upraveno 1 x.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Podpora organizací (í jednotlivců) v nelehké době.

Příspěvek od Tomáš »

Já dávám už asi 5let 400CZK mesícně na Dobrého Anděla.
Zatím věřím tomu, že peníze jdou tam, kde jsou potřeba.

Pak mám aktivováno v bankovnictví, že když využiju kraditní kartu tak i když splatím v termíny bez úroku, tak z té částky jde (asi) 0,5% na výcvik slepeckých psů a to musím jako ten úrok zaplatit.

Jinak moc "dobročinnosti" jako rodina neděláme, přispívám finančně ještě svojí mamince a babičce, abych jim přilepšil v důchodu a to mě finančne dost limituje.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Podpora organizací (í jednotlivců) v nelehké době.

Příspěvek od Lyster »

Trochu zde opráším toto téma, myslím, že v dnešní nelehké době je podpora nezávislých médií důležitá. Chápu, že lidé mají dost vlastních finančních problémů, ale jak se říká, korunka ke korunce...
Přílohy
Podpora nezávislých médií.jpg
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Podpora organizací (í jednotlivců) v nelehké době.

Příspěvek od sigurd »

Akýmkoľvek organizáciam finančne zásadne neprispievam- jedine naturáliami charite. Prispievam (prostredníctvom manželky) pár osamelým matkám s deťmi, ktorých situáciu a históriu poznáme.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Podpora organizací (í jednotlivců) v nelehké době.

Příspěvek od Nightmare »

Tvl FOD Klokánek? Tím, že krom jiného pracuju i v náhradní péči, občas něco zaslechnu... Jim bych neposlal ani kačku
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Podpora organizací (í jednotlivců) v nelehké době

Příspěvek od Lyster »

A zrovna já v FOD osobně rok pracoval... Praha Chabařovická a odloučené pracoviště Kdely (bohužel kvůli nedostatkům financí pracoviště Kbely zrušeno.) Nemohu říct jediné špatné slovo. Ale chápu že všude je to jen a jen o lidech, kteří to v tom daném místě vedou.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Podpora organizací (í jednotlivců) v nelehké době

Příspěvek od Lyster »

Dalši akce pana Xavera a XTV. Xaver Jede.
https://xaverjede.cz/
Odpovědět