Cenzura aneb Držte hubu a krok

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od Wdog »

A pokud se i poučil, a příště si dá pozor na hubu, tak možná neskončí v moři s betonovýma papučema.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od viktor »

samozrejme i my jsme měli ve sve ogranizaci a to jsme byli pod ministerstevm kultury svého donasece na STB ale bud asi nic nedonesl a nebo je to nezajímalo protože na rezim proste nadaval prakticky kazdej. my samozrejme taky ani c se nedelo.
asi bych to nejak zavrej s tim ze za komancu byla hodne podporovana "masovost" proste věci co bavilo hodne lidi, ale jak si chtěl něco extra tak si dost narazil, ani ne na rezim jako takovy jako na nedostupnost a nebo obtížnou dostupnost vybaveni... zas to byla doba neuveritelneho home-made a co se dokázalo vyrobit ve fabrice :D a pak pasovat přes branu o tom se dnes nikomu ani nesni :D
ono vse ma něco, drive jsem proste prijel na lom a nikoho to nezajímalo, byl jsem tam skoro sam a byl klid, ted prijedes tam dav, majitel natazenou ruku a mam na sobe vybaveni coz bylo drive hodne moc vlhkym snem ...
tak ti nejak nevim co bylo lepsi :D ale to me taky bylo vyrazne méně
viktor
co me sere je to ze to spatne pomalu ale jiste vraci jen forma je jina, výsledek stejnej
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od lagardere »

Ulfhednar píše: 19.01.2021 8:25 Taky už jste si všimli, že pomalu začínáme učit děti, že ve škole se neříká to, co doma?

Dcera dostala trojku z ZSV (to je dneska něco mezi Občanskou naukou a euro-marxismem leninismem). Za esej o lidských právech, kde psala o bílých farmářích v JAR. Byla překvapená, když jsem jí pochválil a ještě víc překvapená byla mladá soudružka učitelka (dohozená neziskovkou), když jsem jí řekl, že u nás v rodině byly špatné známky z marxismu-leninsmu dlouhou a dobrou tradicí, a dceru jsem za odměnu vzal na střelnici (to byla z mé strany mírná fabulace, protože na střelnici chodí běžně).
Ano, napsala to pravdivě. Tady bych šel s učitelkou do sporu, podobných blábolů jsem si užil dost jako dítě. Začínám na to být poměrně alergický. Zastávám názor, že škola má učit a rodina vychovávat.

Včera na Idnes žumpě vyšel článek na téma „O Romech se v učebnicích téměř nepíše. Když ano, tak stereotypně či v číslech“ zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/romo ... domaci_vlc
To, co dokázali, by vydalo tak na ½ stránky A4 a nebylo by to to hezké čtení. Co mě vůbec nezaráží je, že diskuze byla během chvilky zavřená. Taková ta svoboda slova v pojetí novinářů.
Jsou témata, o kterých by se mělo mluvit / psát pravdivě a nepřetáčet historii. To tady byl od února 1948. A neustále se objevují další a další pokusy.
Svoboda slova má být o diskuzi. Můj názor, proti tvému a fakta. Nesmí to být o tom, že platí to moje a zbytek je lež.
Vae victis. Molón labe!
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od Lyster »

EU schválila zákon proti šíření terorismu na internetu. Podle kritiků však hrozí cenzura
https://echo24.cz/a/SBpV2/eu-schvalila- ... ZtQp51rQzE
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od proforma »

https://echo24.cz/a/S2skL/muzi-nemaji-d ... tny-projev

Twitter zablokoval ucet spanelskemu politikovi, ktery napsal, ze muzi nemaji delohu, a proto nemohou otehotnet. Pry jde o nenavistny projev...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od Bill Masen »

Lynčovali nás, že v Kingdom Come nejsou černoši, říká designér hry Vávra
Tohle vypadá jako zajimavej článek, nemohl by ho sem někdo dát v plné verzi?
Jezbo
Příspěvky: 95
Registrován: 28.12.2012 21:02
Pohlaví: muž

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od Jezbo »

O tomhle Vávra mluvil dost v době kdy KC:D vycházelo. Určitě na to půjdou dohledat články a videa. Než něco tahat z toho lžidnes premium . Každopádně doporučuji poslechnout tohle video. I o tohle téma se tam otřou.
https://youtu.be/8N_42vrTS5M
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od devlop »

Bill: zadej fejk email
https://www.idnes.cz/hry/magazin/daniel ... 0799A2FB50

Nějaký cizí fanoušek se ptal, jestli jsou v Kingdom Come: Deliverance etnické menšiny včetně černochů. Odpověděli jsme, že ne, protože ve středověkých Čechách žádní nežili. Pustili se do nás, že prý falšujeme dějiny. Snad bych to ještě chápal v USA, kde lidem nedochází, že Evropa byla prostě jiná než jejich současnost. Útoky ale přicházely třeba i z Německa nebo z Francie. Objevila se i autocenzura vědců. Jeden německý odborník na 15. století se třeba bál tamním novinářům potvrdit, že černoši by byli ve hře historický nesmysl.

K čemu to celé vedlo?
Chvíli to vypadalo, že šest let vývoje hry půjde do háje. Novináři volali po našem bojkotu, zdálo se, že obchody nebudou hru prodávat… Prostě to, čemu se dnes říká mazací kultura. Rozmazávaly to nehezky přední světové noviny. Nebylo mi do smíchu, ale nenapadlo mne, za co bych se měl omlouvat. Ustáli jsme to i díky hráčům, kteří při hraní zjistili, že obvinění jsou absurdní, protože hra řeší vážná historická témata a ve skutečnosti je naopak velmi „liberální“.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od Bill Masen »

Dík, je to fakt zajímavej článek a ten chlap mluví hrozně rozumně. "Dnes už nejsou ostnaté dráty potřeba. Facebook dosáhl toho, o čem snili Stalin a Hitler." Tohle je zajímavá věta z článku.
Pripičkin
Příspěvky: 98
Registrován: 10.05.2021 18:47
Pohlaví: muž

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od Pripičkin »

Polsky satirik S.J. LEC to rekl hezky : "Dej pozor nez nekomu vyrazis z ruky pero. Může se chopit pušky."
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od Lyster »

Dr. Marie Neudorflová s Dr, Josefem Skálou - kdo falšuje naše dějiny a co tím sleduje
https://www.youtube.com/watch?v=4WDbEbQ ... Bure%C5%A1
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od bacil »

Dokud je to VIDEO a není to přepis, tak to má podstatně menší informační dosah.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od Paul »

Skalní komunista Josef Skála mluvící o falšování dějin? Poslední dobou se tahle osoba cpe na skoro všechny "vlastenecký" přednášky a podobně.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od Lyster »

Nový přístroj pro korektní jazyk přehluší nevhodnou mluvu sirénou
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... .seznam.cz
Přílohy
256423696_4827475860598533_6238936480768043013_n.jpg
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od FMJ »

Jak ksem psal v Soumraku západu - už to chce jen platební terminál k "odečtení kreditu za porušení slovního morálního statusu", viz Demolition man....
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od drigon »

Stačilo by se domluvit s ostatními stejně smýšlejícími a pro nepřetržité kvílení by si ani mravokárci neprdli. Jejich zbraně proti nim.
Koukej tak, aby jsi viděl.
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Cenzura aneb Držte hubu a krok

Příspěvek od xajan »

A ministerstvo pravdy by na tebe podalo trestní oznámení pro sabotáž.
Odpovědět