Koronavirus ve světě mimo EU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od JIP »

Zakládám nejen pro mě dlouhodobě chybějící téma zároveň s informacemi o stavu ve druhé nejlidnatější zemi světa.

Indie
COVID-19 alias "Virus z Wuchanu" nebo "Čínská chřipka" chcete-li, v Indii probíhá zatím mnohem mírněji než všichni očekávali. Už ve stavu okolo 500 případů proběhlo zamčení ekonomiky a omezení pohybu mnohem rázněni než v ČR, ale i tak při vrcholu první vlny pozitivně diagnostikovali bezmála 100.000 případů denně.
Teď vše funguje a jediné omezení je v podstatě pouze povinné nošení roušek vždy a všude. Tohle se konkrétně třeba na svatbách moc nedodržuje. Ty jsou ale plošně nařízením z tradičních vyšších stovek až tisíců účastníků omezeny na sto.
V severní Indii zima, ale predikce, že v lednu bud 250tisíc diagnostikováných se nepotvdily a denně se pohybují do 20 tis (9102 za 25/01/2021).
Všichni už se snaží fungovat co nejvíc normálně, ale pravidelné letecké linky zatím nebyly obnoveny a pro veřejnost se funguje pouze v rámci tzv. Air Bubbles + s dalšími omezeními, například Čech může z Evropy pouze přes Německo nebo Holandsko. Lety z Prahy, Vídně, Moskvy nebo Dubai můžete vpřípadných nabídkách ignorovat.
Dovolenkové destinace typu Goa sice fungují, ale většinou jen pro Indy. Víza za tímto účelem se stále nevydávají.
Veletrhy: Jen jeden příklad za všechny - veletrh AAHAR plánovaný na začátek března nebyl zrušen, ale (prozatím) jen o měsíc odložen.
Očkování je zahájeno a vakcínu i léčiva Indie ve velkém vyváží = viz můj předchozí příspěvek v jiném vlákně:
JIP píše: 24.01.2021 17:56 Dobré video pro ty, který vládnou angličtinou.
Přehled o tom jak více než miliardová Indie zvládá pandemii
- počtem denních přírůstků i nakažených na úrovni ČR (moje vsuvka: testy pro obyvatele zdarma měli půl roku před ČR).
- vyvinutím vlastní vakcíny levné vakcíny a pečlivou přípravou na vakcinaci
- zahájením očkování s plánem do července proočkovat 300mil lidí a celkem 1,3 miliardy.
- darováním miliónů dávek vakcíny mnoha zemím na celém světě
- výrobou známých léků pro celý svět

Video dále ukazuje na Čínu jako slibotechnu ohledně pomoci atd. Stojí za to vidět.
[youtube]https://youtu.be/7O7j5VX0ncs[/youtube]
Fakt jim přeju ať to zvládnou a můžou jít dál příkladem rozvojovým zemím jako...ČR
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od JIP »

Mimochodem jeden známý z vyšší střední třídy, který má k dispozici řidiče, mi ukázal, že má prostor mezi posádkou vzadu a předními sedadly oddělené průhledným plastem, vzhledem k profesionalitě instalace se mám důvod domnívat, že to bude časté i v taxi, ale ověřím. Řešili jsme spolu jiné téma a já se jen pozastavil, že má v autě roušku. Za nenosení roušky v autě (i když jede člověk sám) prý hrozí pokuta INR2000,- tj. cca CZK700,-(což je pro valnou většinu lidí dost).
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od Ulfhednar »

Indie má průměrný věk obyvatel 29 let. Procento obézních a civilizačními chorobami zdeptaných lidí tam nebude velké, oproti třeba ČR. V roce 2005 z tehdejší miliardy+ lidí tvořili lidé nad 65 let zanedbatelných 54 milionů.
Vzhledem k počasí oblékání a životnímu stylu asi budou mít v průměru víc vitaminu D.
Řekl bych, že Indové COVIDU moc nechutnají a většina nakažených ani nezjistí, že něco měla.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od JIP »

Já nevím jakou máš představu o oblékání v Indii, ale myslím, že tělo na výrobu vitamínu D potřebuje sluníčko a odhalenou kůži... Typický ind jde třeba i na koupačku do moře v džínách a tričku a ženy a dívky mají na sobě dost často krásně barevná sárí. Světlá kůže je ceněná, protože znamená lepší lidi (jako kdysi u šlechty v Evropě).

Hodně lidí i tam chce vše rozvolňovat, protože to přece zvládli. Pár takových jednotlivých hlasů co jsem dosud zaznamenal, mi znělo hodně podobně jako v jiné “BEST IN COVID” zemi...
Lidská psychika je asi taková a jsem zvědav jestli to Narenda Modi (premiér) ustojí alespoň než proočkují populaci...
Takoví turisti s nějakou “dobrou” mutací by je mohli hodin zase na začátek a do horšího stavu (a tím i nás).
TomSmith
Příspěvky: 1270
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od TomSmith »

Aktuální video o boji s koronáčem v Číně od Pavla Dvořáka: https://youtu.be/kDQVqErCLdQ
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od mart0 »

V posledních dnech se objevilo několik článků o výrazném poklesu nových případů v Indii, USA, UK..., ale příčinu jsem v tom nenašel. Někteří by si možná rádi připsali zásluhy, ale na mne to spíše působí jako náhoda, vývoj viru, nebo promoření. Např. zde
https://www.usnews.com/news/world-repor ... controlled
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od xgordon »

Ked to porovnam s IT, ked sprtam do systemu a zmenim 50 parametrov naraz, neviem presne povedat co to sposobilo, ze to odrazu funguje.

Takto to vidim aj tu...lockdowny, vakcina, teploty, atd atd sposobili, ze to odrazu klesa. Ak sa situacia zopakuje na jesen, budeme vediet co mame robit aby sme uspech zopakovali? Osobne si nemuslim. Zasa sa tu bude skusat kombinacia 50 parametrov.
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od Kotatko »

Jak delaji karantenu v Kanade, bez Smucleru, Klausu a degenerovanych soudcu a nervou ze nedemokracie apod : https://www.expres.cz/celebrity/diana-k ... ebrity_ren
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od JIP »

Co se týče poklesu v Indii, tak bych si moc přál, aby jim to vydrželo, ale vzhledem k obratu v přístupu nevím nevím.

- I z našeho morového údolí stačí pro přílet jeden PCR test + online registrace s žádostí o prominutí karantény.
- Kamarád mi nabídl, že potvrzení o negativním PCR, které je, mimo jiné, potřebné pro cestování mezi svazovými státy a do některých firem, mi snadno zajistí i bez testu (přece si nechci nechat šťourat do nosu). Takové opatření je k ničemu.
- Plnit očkovací plán chabých 1,3M lidí denně se zatím nedaří.
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od Kotatko »

Jedno tam delaji dobre. Policiste maji metrove rakosove hole na kdo nenosi ochranu, toho na miste zmasti :)
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od Germanik1 »

To by v Praze měl policajt po šichtě pocit, že skládal vagon uhlí
Udělám co musím
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od Indy »

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od JIP »

Indie zpřísnila podmínky pro příjezd. Už nestačí jen PCR při odjezdu. Čeká se na druhý po příjezdu a pokud má kdokoliv z letadla pozitivní nález, tak 3 řady před ním a 3 řady za ním pěkně na 14 dní do vládní karantény...

Takže místa co nejvíce vzadu budou asi hodně žádaná, když mohou skoro o 50% snížit pravděpodobnost vězení...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6013
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... .seznam.cz

V USA se zkrizily 2 mutace.

"Po mne prijde novej, mladej, ten se nezakeca..."
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2767
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od Ivana »

Ten "původní" se takhle namixoval u netopýrů.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hled ... sii-145107

No a v Brně se nám možná takhle zkříží britka a jihoafričanka. To jsou důsledky promořování.
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od Kotatko »

No, řeknu to jen tak, že mrtvých bude ještě dost. Kdo skoro umřel na ty stávající pravděpodobně umře na novou verzi pokud nebudou léky. Na vakcíny se může zapomenout, prostě ty mutace jsou tak rychlé a efektivní, že to bude k ničemu, ale to jsem tak nějak tušil. Jediná rada je starat se o sebe, přestat konzumovat kdejakou srágoru a když je možnost, tak brát i vitamíny na posílení imunity. Jediné co nás ve výsledku může zachránit jsou naše vlastní těla a o ty se staráme my. Co nastane? Bude to asi jak biblická potopa, prostě a ve zkratce konec starých pořádků, hodně toho zanikne a rozežranost lidí bude ta tam na nějaký čas. Netahám sem boha, ale bude to jak boží trest, který stihne celé lidstvo. Otázka je, nezasloužíme si to?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od Germanik1 »

😆Já ne, ale spoustě jiných to přeji 👍Ale vážně, Green Deal prostě zastaví příroda. Na západě od Aše musí pochopit, že PORUČÍME VĚTRU, DEŠTI prostě nefunguje. My už to poučeni historií víme
Udělám co musím
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od JIP »

V Indii po třech měsících oslav alá “vyhráli jsme nad COVIDem” :rock docela svižně nastupuje druhá vlna. :devil
A to mají systémová opatření pořád slušná. Očkují ve velkém, do konce dubna zakázali vyvážet Astru. Nehrají si s AG testy. Testují jak diví, ale levně metodou PCR - I předražený RT-PCR test na letišti v Dillí stojí INR800,- tedy necelých CZK300,-.
Přes 60% případů je i v první vlně nejzasaženějším státě MH (hlavní město Bombaj).
Přitom tam začíná léto - denní teploty okolo 35 C na nejlidnatějším území.
Zaznamenali už i několik stovek “dvojmutací” (že by hybrid?).
Z důvodu rozjezdu druhé vlnky se zakázaly veřejné oslavy největšiho indického svátku Holi (Svátek barev).
Plošný lockdown ekonomiky v této fázi premiér Modi odmítá. Chce zavírat jenom hotspoty.
Tohle bude fakt zajímavé sledovat...Snad to zvládnou ukočírovat lépe než promořovna v srdci Evropy.
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od Kotatko »

Na začátku pandemie byla drtivá většina těch, kteří viru podlehli, buď velmi stará, nebo měli tito lidé předchozí oslabující zdravotní problémy. Experti na viry po celou dobu varovali, že je zcela normální, že viry mutují, a že i nový koronavirus evolučně pozmění svou strategii přežití a začne infikovat ty, kteří mají větší šanci nezemřít, což umožní koronaviru dále existovat a dále se šířit. Nové varianty koronaviru, které vznikly v Brazílii nyní vedou k děsivé fázi intubace a uměle vyvolávaného komatu u více lidí mladších 40 let než u starších skupin. Jedná se o 52,2% nových pacientů a o 58,2% intubovaných pacientů. A tito pacienti mladší 40 let měli minulý měsíc pouze 32% míru přežití, což změnilo situaci na jednotkách intenzivní péče i profil mrtvých.

https://www.blisty.cz/art/103393-ceka-t ... bliku.html
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus ve světě mimo EU

Příspěvek od Kotatko »

Tohle nikoho nezajima ?? Obrazek toho co tady za cca 2 mesice muze byt ??
Odpovědět