Volby 2021

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Koho budeš volit?

Anketa končí za 21.03.2021 15:30

Neschopné a zlodějské ANO
8
5%
ČSSD na cestě zapomnění
1
1%
ODS/koalici co peče s Piráty
18
12%
Trikolóru/koalici co skončí pod 5%
35
23%
Zloděje a vrahy KSČ
2
1%
Nové zloděje a vrahy Piráty
7
5%
SPD - Tomio O. bussiness plan
67
45%
Ostatní šmouly
11
7%
 
Celkem hlasů: 149
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Ulfhednar »

Asi tak. Docela mě pobavilo Proformino přehánění i manipulace.
Když nebude Internet i "v nejodlehlejších oblastech", budou všichni žít v Praze. Ne, mezi nejodlehlejšími oblastmi a Prahou se nachází asi 90% území této země a Internet tam je. Tato země nesestává z nejodlehlejších oblastí a Prahy.
Za další ty montovmy zrovna ten Internet fundamentalně potřebují. Často víc, než nějaká výroba či vývoj s vysokou přidanou hodnotou. Takže jasná manipulace.
Vůbec to tvrzení, že když nebude net v nejodlehlejšími oblastech, budeme montovnou, je blábol par excellance.

A mimochodem - na tom být mj. montovnou neshledávám nic špatného. To je jen takový progresivistický blábol a neucta k fyzické práci.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Volby 2021

Příspěvek od Bill Masen »

Nesouhlasím, naopak, montovna plná agenturních pracovníků, kteří nemají vztah k místu kde bydlí, zvyšují kriminalitu, neutrácí peníze a posílají je domů a sama fabrika posílá zisk také za hranice není něco, co je užitečné svému okolí.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Volby 2021

Příspěvek od Germanik1 »

No, za chvíli lepší jakákoliv práce než žádná.
Udělám co musím
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Volby 2021

Příspěvek od Martysedlak »

K dostupnému internetu:

Pro ČR je dostupný internet i v odlehlejších oblastech přínosný.

Nelze toho dosáhnout regulací zhora - dáme dotace natáhneme drát. Pamatuji doby l, kdy Telekom masivně tahal dráty v zemi, nevím jaký to mělo význam a kolik zbylo pevných linek.
Technický rozvoj je rychlejší, než centrálně řízená dotacemi podpořená, byrokracií zatížená akce.

K vývoji ČR kde bychom měli směřovat - méně papírů, úřadů, více svobody jak v podnikání tak v osobním životě.
Podpora lidí, tak aby nakonec nemuseli stát u pásu v montovně. Avšak ne dotacemi, ale zjednodušením byrokracie a státní buzerace.
V stávajícím spektru politických stran k tomu mají nejblíže Svobodní, ze stran které mají šanci dostat se do sněmovny ODS.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Volby 2021

Příspěvek od mart0 »

Pokud chci bydlet někde na hájence v horách, tak nemůžu počítat s tím, že mi všichni ostatní zadotují přívod elektřiny, vody, kanalizace, internetu a autobus, kterým pojedu sám. Prostě takové bydlení má své skvělé výhody, ale také nevýhody. Do budoucna dává z mnoha důvodů spíše smysl rozšiřování menších měst s tisíci až desetitisíci obyvatel, tím nebude vše centralizované v pár největších, ale zároveň bude snadnější budovat infrastrukturu a zajistit lékařskou péči, školy, péči o staré, pracovní místa...
Mimochodem možná tam časem přijde rozumný internet přes satelity apod.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Volby 2021

Příspěvek od Maximus »

To Ulf: Montovny nejsou rozhodne cestou k prosperitě. Jediná cesta vede k produkci progresivních výrobku s vysokou přidanou hodnotou, rozvoji primárního a aplikovaného výzkumu. Potřebujeme dostatek lékařů, zubařů, středního i pomocného zdravotnického personálu do zdravotních a sociálních služeb. Chybí tu spousta zručných řemeslníků - zedníci, elektrikáři, tesaři, instalateri,... .

Pro to vše nám montovny berou lidi a vzhledem ke koloniálním způsobu zdanění techto firem, to takový benefit není, abych nadšeně jásal nad jejich existenci. Řada těch “montoven” by tu byla i bez nesmyslných státních pobídek, protože se to tu proste firmám vyplatilo.

Navíc v době robotu a cobotu, tj. při nástupu Průmyslu 4.0 je plýtváním omezených lidských zdrojů je využívat na takovou práci. Optimalizace alokace omezených lidských, surovinových a přírodních zdrojů je cesta k prosperitě státu.

Nevidím například důvod, proč by stát měl platit studium takového množství humanitních oboru bez reálného praktického a prospesneho využití v zivote. V žádném případě to neznamená, ze by stát neměl financovat akreditované obory jako sociologie, archeologie a další (to jsem uvedl ty ještě velmi smysluplné, ale “gendrovych ekologů” opravdu moc stát nepotřebuje). Proto by měl mít právo stanovit strop studentů pro jednotlivé obory (třeba na základě nástupu jednotlivých absolventů oboru na Úřad práce a délku setrvání na sociálních dávkách a v celkovem uplatnění v oboru).

Předvolební diskuse mi na tato témata velmi chybí.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Volby 2021

Příspěvek od Germanik1 »

Opravte mě, ale být dneska kapitánem pirátů, tak tento týden stáhnu plachty a odstoupím jako strana z voleb. Zástupné důvody si v pohodě najdu. A budu raději mohutnou mimoparlamentní opozicí až do krachu. A potom zvednu prapor a budu pro lidi voňavou iluzí, že vím jak z toho ven. Takhle stejně dostanu na prdel a budu směšnej, že jsem si hrál na premiéra atd. A strana na jedno použití bude out.
Udělám co musím
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Volby 2021

Příspěvek od Hohepa »

Kdyby měl kapitán tvůj přehled a intelekt,
tak by nedělal kapitána....
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Volby 2021

Příspěvek od Germanik1 »

👍😆Dobře mi tak😆
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Ulfhednar »

Maximus: myslím, že reagujete na něco jiného, než jsem napsal.
Zkratka mj., kterou jsem použil, znamená mimojiné.

Můžete mít ekonomiku plnou výzkumu kryptonitu, červých děr, genetického výzkumu, lékařů... Ale když si nemáte kde vyrobit hajzl papír, nebo hilznu, a nikdo to neumí, je taková ekonomika dlouhodobě naprd, extrémně křehká a nestabilní.

Montovna je prostě pejorativní kavarenské označení pro průmyslovou výrobu. Zpravidla s ním šermují pokrokáři u sójového latte, kteří by si ani neutáhli šroubek v klice ve dveřích.

Škodovka je také montovna plná agenturních zaměstnanců, která patří někomu jinému, Bille.
Óðinn á yðr alla
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Volby 2021

Příspěvek od Maximus »

Montovna, jak ji chape vetsina z nas je firma, téměř většinově vlastnena zahranicnim kapitalem, který vyuziva dobreho pomeru kvalita/cena/kvalifikovany personal v ČR. Vetsinova prace v "montovne" znamena skládání kovovych či plastovych dílů a subdilů do funkcnejsich části vyrobku ci jiz finální kompletace samotnych dilu. Tato vyroba není nijak technologicky vyjmecna a lze ji v případě ekonomické vyhodnosti přenest bez vetsich obtíží na druhou stranu sveta.
Pro majitele "montovny" ma vyroba hodnotu teď a tady a nemá problem ji posunout o pár státu vedle, pokud dostane od jineho státu zajimavou ekonomickou pobidku nebo prostě si jinde zajistí levnější vyrobu. (treba presun vyroby z Vagonky Studenka do Rumunska).
Skoda automotive je trochu jiny příběh - firma ma v nasem státě vývoj a lidé tu maji velmi nadstandardní platy za pohodovou praci. Mel jsem moznost vidět rozdil v provozu v MB a beznych strojirenskych firmach na Moravě a Slezku. Bez přehánění maji na nekterych delnickych pozicich ve Škodovce dvojnásobný plat za polovinu prace jinde.
Vyroba toaletaku a jinych věci běžné spotreby by mela být jaksi soucasti běžné vyroby, kterou si ma regulovat trh sám a ve své podstatě stat by nemel do volneho trhu zasahovat (maximálně chránit firmy pred dumpingovymi cenami pomocí cel a dalších ochranarskych opatření v rámci fair play byznysu) .

Otazka prilakani firem s vyrobky vysoké pridané hodnoty (sem patri vetsinou i strategické firmy jako zbrojni vyroba, "aerospace", farmakologicky prumysl, etc.) je jina a tam ekonomické pobidky od statu dávají smysl, samozřejmě jen pokud firmy budou danit své zisky tady.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Ulfhednar »

Když si to takto nadefinujete... Otázka je kolik procent firem do vaší definice spadá. Nicméně i montovny dávají práci. Zkuste jít říkat klukům do Benteleru, že dělají v montovně a je to špatně. Že mají jít raději na pracák. A bez jejich dílů se může jít i ta Škodovka zahrabat. Prostě ne každý je Steve Jobs. Něco mi říká, že jste také žádnou high-tech fabriku nezaložil...Na jednu stranu chcete nechat hajzl papír na trhu, na druhou stranu bojovat netržně s montovnami. Nechte lidem jejich práci a mějte v sobě pokoru, abyste ji nenálepkoval.

Každopádně montovny jsou na Internetu fundamentalně závislé, abych se vrátil k meritu věci.

Mimochodem značná část zbrojní výroby žádný high tech fakt není. Ono i v těch montovnách mají CNC a kalírny. A většina zbrojní výroby je skládání plastových a kovových dílů dohromady.
Óðinn á yðr alla
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Liqid »

Jeden z problémů montoven je, že v dané lokalitě doslova vysají levnou pracovní sílu, které pak chybí jinde. A proto pak musí jezdit agenturní pracovníci.

Proti montovnám bych nic neměl, kdyby byly mnohem víc robotizované a nezaměstnávaly tolik lidí.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Volby 2021

Příspěvek od Maximus »

Zbrojní vyroba ma právě obvykle vysokou pridanou hodnotu a o te mluvim primárně (z pozice statu by mělo jít hlavně o vyber daní, podporu vyzkumu a zamestnanost v regionu) . Pokud montovna subdilu a soucastek ma ziskovost 1,1 až 1.6 a zahraniční matka po nejakem banalnim technichnologickem kroku a zabaleni výrobků s popiskem Made in Germany ma ziskovost 6,0 i vic, tak to spadá do definice montovny a to zemi nijak dal neposume a vyroba bude zranitelná fluktuaci vyroby i z banalnich ekonomickych důvodu, natož v době krize.

Nic proti samotné práci v "montovnach", videl jsem radu provozu potravinarskeho, lehkeho i tezkeho prumyslu. Jako student jsem si zkusil brigádu u Tyco Kurim alias Foxconn. Rada pracovnich pozic byla na hranici ci za hranicí danych hygienickych limitů a myslim si, že lidé by meli pracovat v dustojnych podminkach a vytvářet pridanou hodnotu svym člověčenstvim a lidskymi schopnostmi a nikoliv konkurovat jednooperacnim automatum.

Myslim, že lidé by vice ocenili praci, ktera nebude na hranicích hygienickych limitů a že nepracuji na pozici ve výrobě jen proto, že jejich prace je z pohledu vyroby tak levná, že se ani nevyplatí uvažovat nad její automatizaci.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Volby 2021

Příspěvek od Maximus »

Netrzne s montovnami bojovat nechci, jen mi vadila jejich adorace a předhánění se ekonomickymi pobidkami o kterych se mohlo tuzemskym firmam jenom zdát. To bylo netrzni a prolezle korupci. Viz průmyslové zony - treba takovy Holešov :devil.

Jejich doba by mela skončit a stat by mel pobidkami lákat právě technologické firmy a firmy s produkcí výrobků s vysokou pridanou hodnotou.

Napriklad pri výběru kandidatu na nové BVP tak dlouho vybirame, že i Maďaři stihli podepsat s Rheinmetall kontrakt na výrobní linku pro jejich armádu i zahraniční trhy pro nás nejlepšího kandidata BVP Lynx.

Dokazat spojit byznys, strategické zajmy, zamestnanost, transfer hi-tech technologií - to je oč mi tu běží.

Co nejlevnější vyroba předních sedadel do Citroenu nas nikam neposune.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Volby 2021

Příspěvek od Maximus »

Abych se vratil k meritu vlakna. Jako "Zlíňak" budu volit MUDr. Laďu Zlinskeho z SPD. Znam ho osobně, je to srdcař, patriot a hodně mi v ramci svych možnosti pomahal v mé snaze prosadit ze své podstaty apoliticky koncept Teritoriální obrany, který aspoň vykrystalizoval diky lidem z MV do podoby SZS (Stanovená zaloha státu).

Okamura mi není sympaticky, nechapu jeho antiNATO retoriku, když k ni neexistuje zatím pro nás žádná rozumná alternativa, etc.

Nicméně MUDr. Vladislav Zlínský bude mit v kazdem případě muj preferencni hlas a prosim o jeho přednostní krouzkovani.

Jsem si jistý, že od něj budeme mit vždy hlas v parlamentu jako strelci i jako patrioti. A o tom to je.

I s jeho pomocí mam větší šanci bojovat za vznik druheho pilíře dobrovolné SZS cestou AČR.

Pokud jste rozpadlici ze Zlinska, tak verim, že máte už kandidáta 👍

V jinych krajich je to váš boj.

.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Audis »

Ok snad nezapomenu.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Volby 2021

Příspěvek od Martysedlak »

Mě teda silně děsí ta proti NATO rétorika SPD.

České země byly velmi průmyslové že silným zbrojním průmyslem. Měli jsme šanci navázat na tuto tradicí a vyjednat spolupráci ( nové BVP, houfnice, radary....) Vlivem nekompetentních panáků Stropnický, Metnar jsme doslova příležitost prosra... V době hospodářského růstu, se poměrně významné částky rozpočtu na obranu každoročně vraceli zpět, jelikož min. Obrany nebylo schopno v podstatě ničeho.

A jak říká Maximus Maďaři, Poláci naši kámoši z V4 za stejnou dobu nejen kupovali (většinou Německo, USA), ale hlavně provedli transfér výroby moderní techniky.

A teď si čtu rozhovor z Okamurou:
1)Podmínka vstupu do vlády referendum o vystoupení EU, NATO. - jestli to spojí v jedno tak se zvedne taková levičácká vlna a jdem pryč z obou spolků.
2) zastavení zdrojích zakázek za 60 miliard.

Viz: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ok ... e-40372488

Já vám nevím, pan doktor Zlínský, může být super chlap a nejspíš i je, jen jestli ho v poslanecké sněmovně pak nepřevalcují.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Liqid »

Já bych se vystoupení nebránil, zatím nám členství přineslo jen výdaje za účast na pochybných operacích.
A když je problém, stejně nezasáhnou, viz nedávný Afrín.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Volby 2021

Příspěvek od Martysedlak »

Jelikož jsme nevyužili příležitost. Podívejte se jak chytli šanci za pačesy Poláci, Maďaři, Estonsko, Litva..
Odpovědět