Volby 2021

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Koho budeš volit?

Anketa končí za 21.03.2021 15:30

Neschopné a zlodějské ANO
8
5%
ČSSD na cestě zapomnění
1
1%
ODS/koalici co peče s Piráty
18
12%
Trikolóru/koalici co skončí pod 5%
35
23%
Zloděje a vrahy KSČ
2
1%
Nové zloděje a vrahy Piráty
7
5%
SPD - Tomio O. bussiness plan
67
45%
Ostatní šmouly
11
7%
 
Celkem hlasů: 149
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6013
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Volby 2021

Příspěvek od proforma »

@Patrol: Odlisit cisty a spinavy lobbing je tezke. Ale bez ucinneho lobbingu by se treba nezabranilo 100% implementaci zbranove smernice do naseho zakona o zbranich - jenom diky praci skupine odborniku a PR poradcu mame tento zakon v jeste uchazejici podobe. Nesmis s vanickou vylevat i dite :-) Lobbing byl, je a bude, s tim nic neudelame. Da se udelat to, aby dostal jasne hranice, pravidla a aby byl vyuzitelny ve prospech volicu, ne korporatnich zajmovych skupin.

Ja treba vim o pripadu, kdy mesto chtelo odvodnit pomerne cenny mokrad, aby si tam developer mohl postavit cosi komercniho. Nepomohly "normalni" komunikacni cesty vcetne referenda. Co pomohlo, bylo osloveni poslance (STAN), ktery promluvil s hejtmanem kraje a nasledne to byl kraj, ktery ten projekt zarizl. Nebo to lednove volani chebskeho primare o pomoc - bez toho, aby si jeho tweetu vsimnul poslanec (Pirat) a trochu to medializoval, by se nedelo vubec nic. To jsou podle mne priklady dobreho a zadouciho lobbingu.

Takze jeste jednou: vite o nejakych dalsich konkretnich pripadech, kdy poslanec nejake strany konkretne pomohl svym volicum s nejakym problemem?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Maric »

Z Facebooku Václava Klause ml.:
Po zralé úvaze jsem se rozhodl, že nepovedu Trikolóru do sněmovních voleb 2021, nebudu sám nikam kandidovat a ukončím veřejné aktivity.

Důvody jsou z drtivé většiny osobní.
V tom, co jsem hájil, jsem si jist, že šlo o věci nezbytné pro úspěšnou budoucnost republiky. Neměnil bych na tom ani čárku. Zeštíhlit stát, nechat lidi pracovat a žít. Bohatství vzniká z práce, ne z dávek a dotací. Hájení národní svrchovanosti, aby o této zemi rozhodovali lidé, kteří zde žijí. Obrana tradičních konzervativních hodnot, protože z nových ideologií často přichází jen teror, chudoba a vlády nových vyvolených. Snaha nežít v covidovém koncentráku.
To vše je pravda a silný a zásadový politický program a v naší zemi ho komplexně nikdo jiný přesvědčeně nehájí. Ovšem musí ho hájit někdo s politickým talentem a zejména obrovskou energií.
V létě 2017, těsně před volbami se mi rozpadla (ne mojí vinou) rodina a pozitivní energii víceméně od té doby prostě nemám. Dostal jsem mraky hlasů, ale z pozice naštvanosti, smutku či rozzlobenosti se politika dělat nedá, člověk musí vyvolávat naději a mít zcela pozitivní myšlení. Myslím, že to bylo vidět. Jasně, nějak jsem s tím bojoval – podpora lidí zavazovala. Podpora vycházející z toho, že hodnoty, které jsem hájil – jsou latentně většinové. Ale ztratil jsem vtip, někdy rozvahu, někdy se rozhodoval radikálně, kde byl na místě nadhled. Někdy naopak. A jste v tvrdém prostředí, kde Vám nikdo nic nedaruje.
Do politiky jsem se dostal (sám trochu překvapeně), na základě obrovské podpory lidí, kdy jich statisíce čítávalo v pondělí můj pravidelný sloupek na Novinkách. Neměl jsem žádný plán, ani mecenáše. Povolební útěk ODS do levého proevropského středu – jsem považoval za chybu, respektive jiný politický směr a snažil se něco udělat. Objezdil jsem republiku dodávkou, setkával se s lidmi.
Trikolóra dosáhla v krajských volbách cca 3,4% hlasů celostátně, má strukturu ve všech krajích, máme nějaké peníze na kampaň, ale něco nám chybí. Jasně, covid a nemožnost se setkávat nám hodně uškodil jaké mladé straně a tyhle okolnosti a tamhlety a v některých krajích nám místní kmotři posílali členy, aby nám tam škodili, a média nás nemají rádi, a málo vlivných lidí se stejnými názory se přidalo a blablabla – to je všechno pravda, ale to je vždy řešitelné. V tom není problém. Chyba je ve mně. Nemám energii a prostě nemůžu teď svolávat ostatní na zteč, když vím, že bych sám šel bez chuti. Všechno na světě je práce.
Kandidovat jen jakoby „proti Pirátům“ je stejně jako „proti Babišovi“ – politický nesmysl. Když chcete někoho porazit či ho oslabit – musíte sám posílit a strhávat lidi pod svůj pozitivní program. Že je někdo druhý takový nebo makový – to je program pro komentátory, ne pro lidi, co jsou na hřišti.
Svoláme, co nejrychleji celostátní sněm, abych se mohl i formálně vzdát funkce předsedy.
Ale toto není politický status, co se má stát a kdo má co dělat. Tohle je osobní rozhodnutí.
Tulák
Příspěvky: 75
Registrován: 19.03.2021 9:06
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Volby 2021

Příspěvek od Tulák »

Pokud zachováme základní předpoklady a těmi jsou velikost skupiny s volebním právem a zásada, že každý hlas má stejnou váhu, potom lze vytvářet spousty volebních systémů a výsledek bude více méně identický. Většina tady volá po změně, po nových tvářích, neokoukaných přístupech. Nejsou snad Babiš, Piráti a SPD produkty právě takové poptávky po změně? Já opravdu nevěřím, že příště už to konečně vyjde. Také proto preferuji volbu tradičních (zase sprosté slovo) stran, s jejich klady i zápory. Jedná se o partaje ideologicky ukotvené a mnohem snáze předvídatelné.

Poznámka: opravdu si myslíte, že ve starém Řecku byla demokracie méně prolezlá korupcí, kamarádičkováním, rodinkařením a demagogií? Nikdo neslyšel o politických vraždách, popravách a posíláním do vyhnanství? Vždyť lidé jsou pořád stejní, někteří dobří, někteří zlí a většina z nás někde mezitím, podle toho, jak nám to zrovna vyhovuje.

Paul: Jak dlouho trval přechod od feudální habsburské monarchie k moderní demokracii????? Stovky let a nejdůležitější bylo 19. století, během kterého se císařství měnilo v konstituční monarchii. Byla smůla, že Franz Josef žil trošku moc dlouho - prostě nebyl z nejbystřejších, ale já ho mám celkem rád.
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Kotatko »

Takze Trikolora odepsana, naprosto, jedine co tam tahlo byl ten Klaus ml. Opravdu zbyla jen SPD... Nevesele, ale neda se nic delat. Japonec dneska asi bouchl šáňo :)
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Paul »

Já to beru, lepší odejít se ctí než to totálně podělat jako Mach, akorát 6 měsíců před volbami je docela šibeniční pro tu stranu. Jo už zbývá asi jen SPD, bohužel, leda by šéfování Trikolory vzal starej Klaus :) (v posledních rozhovorech něco takého připouštěl)

Tulák: ne, trvalo to zhruba od roku 1914 kdy Masaryk a další šli do ilegality nebo exilu, vytvořili Maffii a víceméně všem došlo, že R-U je nereformovatelné, za 4 roky usilovné práce (financování, legie, spolky, lobbování u spojenců) byl převrat, který proběhl zcela hladce.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Volby 2021

Příspěvek od DeadMan »

No tak to je poprvé, co asi nepůjdu volit, nebo hodím neplatný hlas. Ten výběr stran a osobností je opravdu otřesný......... :ne
You cannot kill me as I am already dead!
Tulák
Příspěvky: 75
Registrován: 19.03.2021 9:06
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Volby 2021

Příspěvek od Tulák »

Paul píše: 23.03.2021 13:01
Tulák: ne, trvalo to zhruba od roku 1914 kdy Masaryk a další šli do ilegality nebo exilu, vytvořili Maffii a víceméně všem došlo, že R-U je nereformovatelné, za 4 roky usilovné práce (financování, legie, spolky, lobbování u spojenců) byl převrat, který proběhl zcela hladce.
A postupné utváření politické kultury za Rakouska, vývoj volebního práva, rozvoj tradice politických stran, ústavní vývoj - to se nestalo, že? Masaryk (a mnozí jiní politici první republiky) nevyrostl politicky působením v Říšské radě - prostě toto všechno se nestalo a první republika začala od úplné nuly?
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Maric »

Uvidíme co se s Trikolórou vyvine. Je brzy na to sundávat kalhoty, když volby jsou ještě daleko. Stejně to udělám tak jako před každými volbami. Podívám se na pár debat se stranami které mě zajímají, přečtu si volební programy, a hodím to těm, kteří mi nejvíc sedí. Každopádně si myslím, že pokud se vlády ujme slepenec Piráti, STAN, ODS, TOP09 a KDU-ČSL, tak se od nich dočkáme tak maximálně hádek a předčasných voleb, protože tmelící element, kvůli kterému ty koalice vznikly - Antibabiš - už nebude téma, a ten jim v opozici bude vše vracet vrchovatou mírou.
A to ještě nevíme jak to bude s ekonomikou a Covidem vypadat na podzim. Taky se může stát, že si povolební vítěz vyžere to nejhorší, a na Babiše to nepůjde házet věčně. Nejkratší paměť má totiž nasraný volič.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Paul »

@Tulák: První republika víceméně začala od nuly, jelikož Země Koruny české byli po válce vyjedené a zadlužené, Československo platilo válečné reparace, Rakousku poskytlo půjčky atd. Co se týče vybudovaného průmyslového zázemí, to postavili Česi, Moravané a Němci zde žijící, stačí si projít historii všech velkých podniků u nás - Škodovka, Baťa atd. My jsme vytvářeli cca 2/3 HDP celé monarchie, vyživovali celé Rakousko. A globálně zatímco na západě už nějaký ten čas frčel kapitalismus, svoboda podnikání a vyznání, v R-U stále přežívali středověké teokratické a feudální zvyky a zaváděly se manafaktury..

Co se týče politiky, naše strany vznikaly u nás a ne v Rakousku, postupně se transformovaly do nových struktur. Masarykovo působení v Říšské radě nikam nevedlo a v podstatě tam byl zcela zbytečně, navíc kandidoval za stranu nestranu, dostal se tam jen díky tomu, že vyhrál v irelevantním okrese (tj. podobný mechanismus jako v současném senátu). Masaryk vyrostl na tom, že neustále šel proti proudu, byl chytrý a schopný, ovládal x jazyků, přečetl hromadu knih, dokázal rozlišovat mezi zbytečným filozofováním a praktičností.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Volby 2021

Příspěvek od Desouza »

Novej úřad vlády ;)


spd.jpg

Jsem si stoprocentně jist, že nás ekonomický migrant před kolegy ochrání. :lol:
Vincit omnia veritas .
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od pylorus »

Tím, že to Klauzík zabalil znamená, že budu volit (ne moc nadšeně) SPD
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5313
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Volby 2021

Příspěvek od Rafael »

Musel jsem použit Search By Image abych ten obrázek úplně pochopil.

https://zivotvcesku.cz/palac-tomio-okam ... neobvykle/
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Ortvar »

No po nahlédnutí pod pokličku Trikolory mě to nepřekvapuje. Japonca nevolím, populista nejvyššího zrna.
Takže Rozumní nebo nějaká jiná sranda strana. Ach jo.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od pylorus »

Japonec je populista, ale u nás to regionálně není zas až taková katastrofa (Maříková)... krom Trikolory bohužel jinou vhodnou stranu nevidím :envy
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Paul »

Starej Klaus se pasuje do role sjednoditele v boji proti novodobým bolševikům - https://xtv.cz/x-talk/pirati-jsou-zlo-d ... clav-klaus

V rozhovoru vychvaluje syna a Trikoloru, který to následně vzdal.. to akorát dokazuje, že je dost mimo, když neměl ani info z první ruky (postprodukce může tvrvat maximálně pár dní). No škoda, chtěl bych viděl jak se domlouvá s Okamurou.. :) Každopádně krize by mohla vyplodit nějakýho pořádnýho lídra.

Trikoloru povede do voleb Zahradníková a to je jen taková podržtaška s pravicovými názory. Nevěřím, že dokáže vést účinnou kampaň. Klaus ml. dokázal oslovit alespoň nějaký lidi už jen svou osobností. Mimo jiné to tedy znamená, že do voleb ani nebudou volit nového předsedu, který by mohl být lepší než Zahradníková, to je dost absurdní.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Volby 2021

Příspěvek od jerry.mysak »

Paul
víš hovno co se dělo. Třeba mladej Klaus dostal návštěvu mužů v černém. Nebyl by první ani poslední.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od RedneckBear »

Desouza píše: 23.03.2021 16:42 Novej úřad vlády ;)



spd.jpg


Jsem si stoprocentně jist, že nás ekonomický migrant před kolegy ochrání. :lol:
Troufam si tvrdit, ze Okamura neni ekonomicky migrant, jelikoz je to Cech.
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Volby 2021

Příspěvek od Desouza »

Okamura se narodil v Tokiu. Takže je to Čech. Jasný.... :lol:
Vincit omnia veritas .
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Volby 2021

Příspěvek od JirkaK »

Wikipedie
"Narodil se v Tokiu, kam se jeho česká matka Helena Okamurová, rozená Holíková, po svatbě s Japoncem Matsuem Okamurou v roce 1966 přestěhovala. V Japonsku však Tomio Okamura strávil necelých 10 let. Většinu života prožil v České republice"

Sice vypadá jinak a narodil se jinde, ale většinu života žije v ČR, takže to Čech je aspoň pro mě.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Paul »

To je dáno čistě biologicky. Že někdo někde žije z něj Čecha nebo příslušníka jiného národa nedělá.
Odpovědět