Volby 2021

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Koho budeš volit?

Anketa končí za 21.03.2021 15:30

Neschopné a zlodějské ANO
8
5%
ČSSD na cestě zapomnění
1
1%
ODS/koalici co peče s Piráty
18
12%
Trikolóru/koalici co skončí pod 5%
35
23%
Zloděje a vrahy KSČ
2
1%
Nové zloděje a vrahy Piráty
7
5%
SPD - Tomio O. bussiness plan
67
45%
Ostatní šmouly
11
7%
 
Celkem hlasů: 149
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Volby 2021

Příspěvek od drigon »

Dobrý den.
Letošní volby budou s velkou pravděpodobností klíčové pro další směřování ČR.
Co to zde zkusit trochu probrat. I včetně návrhů jak co zlepšit.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Volby.

Příspěvek od lagardere »

Volte Piráty. Díky nic budeme blíže k evropské integraci. :clap :clap :clap
Kdo nepochopil, jedná se o ironii.
Vae victis. Molón labe!
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Volby.

Příspěvek od PeFi »

Posledních 25 let, komu jsem hodil hlas, ten ve volbách neuspěl. Tak fakt přemýšlím komu mám svůj hlas smrti hodit :lol:
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Volby.

Příspěvek od Ivana »

PeFi, určitě Andrejovi.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Volby.

Příspěvek od viktor »

me tahle "anti" nebavi, proste me to prijde stupidni a vůbec tak nejak moc nechapu proc a jak se tim lide nechaji unest...
jde jen o jednu věc, když se rekne a ) tak taky b )
je nesmysl si myslet, pokud mam cim, ze nase problémy zmizi z Andrejem...nezmizi a taky každý vi ze tam proste někdo bude, to je to b)
takze me vůbec nezajima ted Andrej, protože me daleko vice zajima, kdo tam bude pokud tam nebude Andrej..
odstranit Andreje ani odstranit Zemana není program.. :D pokud tohle někdo nabidne jako program tak si budte jisti ze ma jen jeden program a to delat to co mu někdo naridi...a to by mohlo byt ještě daleko horsi nez je Andrej..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Volby.

Příspěvek od Ortvar »

Tak můj politický vývoj...
Veverky (byl jsem mladý a ... mladý), Svobodní, pak epizoda Trikolory..

Vše velké zklamání, do politiky opravdu ale opravdu nechodí charakterní lidé.

Proto volím tzv. "sobecky". Volím někoho, kdo je mi názorově blízký, zároveň bez reálné šance na zvolení. Z toho plyne několik "výhod". Splním svou občanskou povinnost a právo, můžu nadávat na vládu a ostatní voliče a není argument, že však jsi u voleb nebyl, tak nemluv, a hlavně, nemusím si pak říkat otřepanou větu "Proč já vůl jsem je volil". Navíc, kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali.
Když mi bylo naznačeno rok před volbami, že nemám rýt do jistého neschopného podřízeného, protože kluci co spolu mluví s ním počítají do senátu, ztratil jsem veškeré iluze. A naznačeno to bylo dost důrazně.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Volby.

Příspěvek od Hohepa »

asi se opakuji,
ale nejhorší "volba" je nejít volit..
hoďte to Cibulkovi, Domkářům, Č.P.S., Nestraníkům, Zednářům.... v principu je to jedno ...
ALE VOLTE :devil
Uživatelský avatar
Teal'c
Příspěvky: 106
Registrován: 21.10.2020 18:25

Re: Volby.

Příspěvek od Teal'c »

To zní jako nějaký náboženský rituál, který se dělá pro rituál, bez jakéhokoliv dalšího efektu. Volit cibulku (nebo podobnou marginální stranu) ma úplně ten samý efekt, jako nejít volit vůbec. Co to přinese kromě pocitu "byl jsem volit" a zvýšení čísla volební účasti?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Volby.

Příspěvek od Hohepa »

Hohepa píše: 16.03.2021 12:57
vrbodol píše: 16.03.2021 10:46 Já jako nejmenší zlo vidim SPD ,případně nějakou nicotnou stranu, která se nikam nedostane .Hlavně ubrat procenta klasickejm dinosaurum.
Paul píše: 16.03.2021 11:35 Jo, je to naopak než navrhuje vrbodol - volbou nicotné strany se dinosaurům nic neubírá, naopak se jim přidávají propadnuté hlasy
Dovolím si trošičku nesouhlasit.
Lépe je to i hodit nicotné straně, než nejít volit vůbec.
Velmi zjednodušeně když při 40% účasti má Babiš 30% hlasů,
tak při u 80% účasti, i když těch 40% by byly nicotné strany, by měl Babiš ve volbách "jen" 15% hlasů.
I když mu ty hlasy "přerozdělilí" tak "morálně" získá ve volbách pouze těch 15% .
Je to sice slabá náplast, ale třeba by to nakoplo k přemýšlení i ty váhající voliče.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Volby.

Příspěvek od Hohepa »

Jinak řečeno:
Nejít volit je ztráta osobní účasti na demokratickém vedení státu :head
je to způsob jak vyjádřit JSEM OVČAN
Z vyššího principu mravního ztrácíš morální právo si ztěžovat! :envy
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Volby.

Příspěvek od pylorus »

Ortvare nejsme v Cimrmanech, abys nemohl ani naznačovat.... tak jen do nás? Kdo tě z pidistran zaujal?
Já to posledně hodil Robejškovi (kterého znám osobně - hlava mapa), ale uznávám, že projekt Realistů dopadl pod psa...
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Volby.

Příspěvek od Ortvar »

Trefa do černého, teda do Robejška. Spousta chytrých vzdělaných lidí, ale v politické džungli bez šance, i kdyby je zvolili.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Volby.

Příspěvek od Permonik »

Volit pidistranu bez šance ale dává smysl jen v okamžiku, kdy jsou všechny ostatní možnosti rovnocenně špatné. Jenže ať již s ohledem na finanční investice či jakoukoliv jinou hru (ve smyslu teorie her), tak když zjistím, že nemůžu vyhrát, tak se snažím alespoň minimalizovat ztráty a škody. Ne, že když vím, že nevydělám, tak je najednou jedno jak moc prodělám. Po čase se budu snažit z toho problému vytáhnout nahoru, tak je dobré nezapadnout příliš hluboko.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Volby.

Příspěvek od Hohepa »

ano,
ale znovu polopaticky
NEŽ NEJÍT VOLIT VŮBEC,
raději volit pidistranu
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Volby.

Příspěvek od Ortvar »

Ano. Pro mne jsou všechny ostatní volby rovnocenně špatné, i když z různých důvodů.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Volby.

Příspěvek od vrbodol »

Hohepa- Hele já bych to zas tak nebral.Byla doba kdy jsem na to sral, poslední roky volím, teda vyjma darmožroutů v senátu. Hele ven si kdyby byla možnost volit jen mezi klasickejma kryplama co tam jsou a nebyla jediná možnost to hodit těm malejm stranám nebo SPD. Asi jako za komoušů kdy byla jedna strana. Hodíš to estébákovi,pirátum ,fialovi apod? Koho z toho zla vybrat? To už tam jít a lístkama si za plentou vytřít prdel a strčit do obálky. Asi jako kdybych si měl v Osvětimi vybrat jestli chci bejt zplynovanej v krematoriu A nebo B ,taky bych to asi už nechal na místnim fhůrerovi protože výsledek by byl stejnej.
Já osobně to dám SPD protože jinou alternativu zatím nemám leda nějaký ty malý zahrádkáře.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Volby.

Příspěvek od Hohepa »

na to mám jedinou odpověď
a tesat do kamene:
Maximus píše: 14.03.2021 23:20 Snaha o resuscitaci skutečné demokracie, svobody a naší státnosti je jedinou cestou z krize. Není nic větší zárukou svobody než stát hájící většinové zájmy občanů - stát ale nesmí být nějací ONI (dosaď si politiky, Ilumináty, Bilderberg, ještěry v maskách...to je ve své podstatě jedno), ale my občané.

Pouze zájmem o věci veřejné, bojem za svá práva spojené s plněním i z toho plynoucích povinností, dodržováním demokratických zákonů i přes všechnu nedokonalost demokracie je nejlepší cestou k přežití.

Občan sám samojediný, ideálně anarchokapitalista bojující sám za sebe, je na nejlepší cestě časem přijít o všechny svá práva a majetky.

Začínal jsem původně s ideou, že si najdu samotu, tu si opevním s rodinou a přáteli ji budu spolu s přilehlými polnostmi hájit proti všem "zombíkům" a nástrahám přírody. Jak naivní to tenkrát bylo. Pokud by ten systém přežití měl být skutečně životaschopný tak se dostáváte k řešení stále komplexnějších a komplexnějších problémů a jedinou rozumnou odpovědí je stát - právě ta republika, kterou nám chce eurofašistická věrchuška z Bruselu vzít. Je to naše území a pokud si ho neuhájíme, tak budeme asimilováni, vyhnáni či zotročeni. To se stalo již mnohokráte na tomto území, kdy se tu v průběhu věků střídalo nepřeberné množství kultur a nově příchozích a následně nahrazených národů. Myslet si že od 6. století většinové slovanské obyvatelstvo je to poslední, které si bude nárokovat toto území je hrozně hloupé či naduté. Pokud ztratíme "evoluční drive" a vůli bojovat za svá práva, způsob života, pojetí svobody a demokracie, svoji kulturu a svá rodová území, tak budeme jako Češi, Moravané a Slezané odsunuti do historických publikací. Kde jsou ti kdysi mocní Wendové alias Polabští Slované?

A spoléhat se na to, že nově příchozí budou k autochtonnímu obyvatelstvu tolerantní, civilizovaní a nebudou považovat za normální prznit moji či vaši devítiletou vnučku či pravnučku je velmi velmi krátkozraké a naivní.
Maxime promiň za citaci, ale sám to lépe říct neumím :angel
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Volby.

Příspěvek od Ortvar »

Problém je, že v komunitě nad 150 až 200 lidí již není kontrola (všichni už neví že Pepa je zmrd, Franta krade a Lojza je čestnej). Proto byly kmeny a později rody v této velikosti. Víc lidí už musí mít strukturu, něco jako vládu a ostatní nástroje "státu".
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Volby.

Příspěvek od pylorus »

Souhlasím a podepisuji to, co napsal filmový velitel legie Felix. Otázka do pranice zní: lze zachránit Řím v době těsně před rozvrácení barbary, ergo máme ještě šanci?
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Volby.

Příspěvek od Ortvar »

Ne nelze. Stejně jako v Římě, populace je natolik zhýčkaná, líná a dekadentní, že málokdo je ochotný bojovat či zemřít za svou vlast, kulturu, civilizaci. Z pohodlí své luxusní rezidence se nechce do zákopů, nepohody, bolesti, zimy. Radši si najmeme někoho, kdo to udělá za nás. A ten časem zjistí, že si může všechno vzít.
Vemte si nynější situaci. Vše celkem funguje, je teplo, jde proud, je co jíst, je na čem vařit. A přesto polovina národa kolabuje, protože nemůže do fitka, ke kadeřníkovi, na welness, na lyže, k moři.
Dovedete si představit že by byla fakt hardcore krize ? Já ne. I když by se asi lidi vzpamatovali (ti co by přežili), a začali si opět vážit skutečných hodnot.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Odpovědět