Kdo bude příští prezident?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Zamčeno

Kdo bude prezident?

Anketa končí za 12.10.2021 12:59

Babiš, Hrabiš a Bureš
31
34%
Petr Pavel
53
58%
Danuše Nerudová
8
9%
 
Celkem hlasů: 92
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od guntroll »

Za mě škoda že nekandidoval L. Volný. Rozený diplomat. S ním bychom se nenudili 8-)
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od cipis »

PeFi, to jinak, než černobíle, vidět nejde. Já nemohu zvolit kousek Pavla, kousek Babiše, kousek kohokoliv z ostatních ... Já si mohu/musím vybrat pouze ze dvou kompletních kusů.
A připadám si jak ženská, které umožnili poprvé volit, volím podle toho, jak který vystupuje, jak který na venek jedná, jak vypadá. Nic jiného mi totiž nezbývá ...
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Ivana »

Ještě ti zbývá porovnat to co říkal s reálnými činy. Něco jako Vodu káže víno pije, Vodu káže vodu pije. A to bohužel nedělá příliš mnoho lidí. Radši jdou na pivo. Jenže když si člověk poctivě vyhledá fakta a udělá to, tak se najednou objeví spousta věcí.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Ivana »

A napadá mě ještě jedna otázka: Co očekávám od svého prezidenta?

Já mám jasno.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Permonik »

cipis: Ještě je tu třetí možnost. Prázdná obálka. Já jsem rád, že se nedostala Nerudová a z druhého kola nevidím menší zlo. Jedno smrdí, druhé má uhlazenou mašličku, ale to je tak celý rozdíl. Takže prázdná obálka, pro (v reálu bezvýznamné) vyjádření, že se mi nelíbí ani jeden. Alespoň se vyvaruji toho, že by vyhrál ten, komu bych to hodil a pak bych si vyčítal "bože, já toho vola volil". Takhle naopak můžu říct, že pro něj jsem teda nehlasoval.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od cipis »

To je nesmysl, ta prázdná obálka. Takový alibismus.
"To není můj prezident, já ho nevolil" už někde také bylo ...

Nespokojenost s vlastní volbou se dá vyjádřit jedině "já vůl ho volil", rozhodně ne "já toho vola volil".
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Permonik »

Tak já vím, jak to funguje a že můj prezident bude ten, kdo vyhraje, ať již budu volit koho chci. Zároveň jsem velkým zastáncem volby menšího zla, protože když se nejde posunout k lepšímu a bude to posun k horšímu, tak ať je to zhoršení co nejmenší. Jenže tady je rozdíl v tom horší až na pátém desetinném místě a to se mění dle toho, jakou mám zrovna náladu. Nechci ani jednoho a menší zlo nevidím. Prázdná obálka je můj nesouhlas s kvalitou kandidátů. Vím, že to nebude mít žádný efekt.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Ivana »

Osobně si dovedu představit i to, že půjdu hodit prázdnou obálku. A historicky i u této volby bylo několik tak silných "osobností", které kdyby se dostaly do druhého kola společně, tak to udělám.

Ale i taková volba má své důsledky. To jsou ty úvahy o menším zlu. A kdyby šlo hodit prázdnou obálku jisté procento (nedokážu odhadnout kolik, jestli nad 10% nebo 30%), ono by to určitě výrazný efekt mělo. Ale to už bychom byli v úplné prdeli.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od PeFi »

Zde si nelze nevzpomeout na Janečkův celkem geniální volební systém "2.0", který kdyby byl aplikován v prvním kole, tak by ve druhém kole pan Babiš nejspíš vůbec nebyl, navíc by takový systém pravděpodobně umožil, aby ve druhém kole nebyli jen dva kandidáti, ale byli tři.

Možná právě proto, že by to mohlo fungovat a loutkovodičům v pozadí by to hodně zkomplikovalo život, protože by bylo mnohem složitější protlačit svou figurku do popředí, není o zavedení tohoto systému naprosto žádný zájem.

Ivana: Výkon p. Lábuse je špičkový. Ten můj povzdech mířil jak na obsah pohádky, tak hlavně to jaké dva kandidáty si tahle země poslala do druhého kola.
cipis píše: 27.01.2023 15:10 A připadám si jak ženská, které umožnili poprvé volit, volím podle toho, jak který vystupuje, jak který na venek jedná, jak vypadá. Nic jiného mi totiž nezbývá ...
Jo, taky jsem dospěl k tomu, že vizuální stránka se k mému zděšení i u mě stává validním kritériem. Když na mě z fotek na zdi bude koukat PP, tak mě to nebude vizuálně urážet. :?
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Ivana »

Janečkův systém je složitý (a mimochodem, vyhráli by Piráti, PeFi, jsi stále OK?):
https://is.muni.cz/th/wd5en/Bakalarska_ ... _Final.pdf

Jinak mám splněno. Nicméně poslední dobou zde zanedbávám marketing, a posledních 14 dní mě opravdu ubezpečilo, jak je klíčový a účinný.

Kód: Vybrat vše

[b]product placement start[/b]
Při dnešní cestě tam a zpátky jsem našla tyto jedlé substance z říše rostlinné:
žaludy
šípky
jabka
jitrocel kopinatý
ptačinec prostřední
pampeliška ze sekce "smetánky"
sedmikráska obecná
lípa srdčitá plody
líska turecká jehnědy a oříšky
popenec obecný
mléč zelinný
violka vonná
kokoška pastuší tobolka
šťovík tupolistý
dřišťálky
hluchavka (bílá nebo nachová, ale je to jedno, sežrat se dají obě)
kopřiva dvoudomá (což mě překvapuje, neb mrzlo a kopřivu mráz spálí a né že né)
sléz přehlížený
[b]product placement end[/b]
PS: Momentálně hraju nejoblíbenější českou hru v posledních 14 dnech, panákovku na klíčová slova "provládní kandidát", "asociální vláda" (atd., snad znáte). Žádné pivo, s vodkou. Neruskou, polskou, abych ujistila naše spojence.
mhi
Příspěvky: 448
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od mhi »

Dovolil bych si zde odkazat na aktualni zpravicku:
Na některé české weby související s prezidentskými volbami podle bezpečnostní firmy Check Point opět zaútočili ruští hackeři v čele s hackerskou skupinou NoName057(16). Napadli mimo jiné stránky Pavla, serveru Hlídač státu nebo ministerstva zahraničí. Útoky mohou pokračovat i o víkendu a zaměřit se na weby informující o výsledcích voleb, uvedla firma. Ministerstvo zahraničí potvrdilo, že jeho web byl terčem útoku, neměl ale vážnější dopad na bezpečnost dat.
No, tak alespon ve sve naivite uz vim, koho Rusove (ne)podporuji, kdo je pro ne vhodnejsi.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Ivana »

Ještě cítím silnou potřebu poslat vyjádření osobní podpory našim spojencům:
W związku z wypowiedzią Andreja Babiša pragnę zapewnić naszych sojuszników, że osobiście popieram Polskę. Dlatego w najpopularniejszej obecnie czeskiej grze piję polską wódkę. Oczywiście popieram Polskę nawet na trzeźwo.
Przepraszamy za wszelkie nieścisłości, tłumaczył wujek Google.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od PeFi »

Ivana píše: 27.01.2023 18:47 Janečkův systém je složitý (a mimochodem, vyhráli by Piráti, PeFi, jsi stále OK?):
https://is.muni.cz/th/wd5en/Bakalarska_ ... _Final.pdf
Těmi Piráty jsi mě zarazila a donutila si tu bakalářskou práci projít.
Jedna z nejlepších bakalářských prací jaké jsem kdy z podobné fakulty viděl. :yes

Podezření, že věta "vyhráli by Piráti" úzce souvisí se skutečností, že se voliči rekrutovali pouze ze studentů MUNI, ve mě začalo hlodat hned, jak jsem viděl kam ten odkaz vede. :rock :
A nemýlil jsem se. Mezi studenty humanitních fakult MUNI by Piráti vyhráli bez ohledu na volební systém, což ovšem nebude vada volebního systému - a závěry všech zkoumaných model to ukazují. Ta práce je tím pádem i vynikající sondou toho jak strašlivý kádrový materiál se do simulovaných voleb zapojil. Několik málo studentů politologie FSS MUNI jsem potkal a to ti teda občas byl materiál, že i Babiš by se od nich mohl učit. :puke

Ta bakalářská práce je naopak naprosto luxusní, ale o tom jak by dopadly skutečné volby mezi normálními lidmi neříká vůbec nic, pouze potvrzuje, že Janečkův volební systém má značný potenciál.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Ivana »

PeFi píše: 27.01.2023 20:04 jsi mě zarazila a donutila
Možná už mě znáš a možná víš, že tohle dělám moc ráda. Těm, co se zarazit a donutit k .... nechají.
Ano, souhlasím, že vzorky a počty (2000 proti 8 a něco mega) v průzkumech můžou být klamavé. Viz vyhraje Hillary a najednou kurvadrát (vzpomenete si kdo a vzpomenete si na pizzu?).....
Jo a muni je i Jan Špaček, nezapomeňme.
Možná, že potenciál má a možná má potenciál v tuto chvíli kdeco.
So take it easy and go sleep. Možná se mi ten svět, do kterého se probudím, bude zamlouvat ještě méně než ten co tu byl. A možná že naopak. Dum spiro spero.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od PeFi »

Já tehdy (2016) předpovídal vítězství Trumpa, což byl kandidát prostých lidí, kterého nenáviděly republikánské i demokratické elity a prakticky všechna média. Trump následně podcenil jak daleko sahají prsty elit a co všechno jim projde. On to není žádný svatoušek ani génius, ale není to ani prvoplánový a bezpáteřní darebák, pouze hulvát a slon v porcelánu. To jeho "Make America Great Again" mu věřím dodnes.

Věřím tomu, že volby 2020 byly s velkou pravděpodobností obrovský podvod, který se nepodařilo prokázat díky tomu, že se podařilo zabránit prakticky jakémukoliv vyšetřování a oficiálnímu zdokumentování. I pokud to nebyl podvod, tak míra zachycených nepravostí a šlendriánu byla tak naprosto neuvěřitelná, že je mimo moje chápání jak je to vůbec v civilizované zemi možné, protože to byl bordel odpovídající tak možná rovníkové Africe.
To co se tam dělo je to pro mě silný argument proti korespondenčnímu nebo digitálnímu hlasování a digitálnímu zpracování v té podobě, jakou v USA mají.

----
Jan Špaček? Já jsem asociál a tedy vůbec netuším kdo to je. Chytám se leda na Ladislava Špačka :-)
MUNI mám silně spojenou s působením po všech stránkách dost příšerných znalců na ideozločiny a čtení mysli (Svoboda, Mazel), které ze znaleckého businessu po dlouhém a těžkém boji vykousal Pavel Pecina (Paragraphos.cz).
https://www.novinky.cz/clanek/krimi-sou ... yne-231433
https://paragraphos.pecina.cz/?view=article&id=1051
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Ivana »

Kdyby byl v ameru Trump a u nás Babiš stále předseda vlády, Evropa by dnes vypadala úplně jinak. Zaplaťpámbu za to, že aspoň tyto dvoje volby dopadly tak jak dopadly.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Ivana »

Mám něco, co mi dvacet let chybělo. Budu si toho vážit.

PS: U jedlejch kytek v předchozím postu jsem zapomněla pandán ve škole.
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Kedr »

Chvála bohu za to co se událo :hand :hand :mrgreen:
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Kedr »

Konečně tu nebude symbolem státu někdo , kdo čpí chlastem a nevypadá jako někdo jehož tělo ovládá mimozemšťan z man in black... :D
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Grunt »

On se vrátí, buďte v klidu. Nechápu jak v některých místech mohl mít AB přes 70% podporu, ale nezapomínal bych na to, že i to jsou obyvatelé této republiky a sousedi. Ti teď asi moc spokojeni nebudou, takže bych jim asi naslouchal. Já jsem rád že nemusím emigrovat a doufám, že nový prezident mě nepřesvědčí, že bych radši emigrovat měl. Vlákno bych nechal dojet ještě pár dnů, zamknul a smazal.
Zamčeno