Kdo bude příští prezident?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Zamčeno

Kdo bude prezident?

Anketa končí za 12.10.2021 12:59

Babiš, Hrabiš a Bureš
31
34%
Petr Pavel
53
58%
Danuše Nerudová
8
9%
 
Celkem hlasů: 92
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Hagen »

Koukni se ve kterých místech to bylo.
Proč asi Babiše volí především ekonomicky a mentálně slabší jedinci?
Protože se nechají lépe ovlivnit populistickými nereálnými sliby,...
Každopádně děkuji všem co dali hlas Pavlovi. Nemusím se stydět za prezidenta, a nemusím se stydět za většinu národa. Děkuji.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Trace »

cca 7 az 8 milionu lidi celkem v teto zemi generala nevolilo. To ze na periferii republiky je chudoba, financni negramotnost a nizsi vzdelanost - za to tak nejak muze centrum, tedy ty protestni hlasy tomu druhemu komunistovi celkem chapu

A posmesky prazske kavarny ke spolecenskemu smiru prilis nepomahaji
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Pez »

Voličů je celkem lehce nad 8 milionu, tak Pavla těžko nemohlo volit 7-8 mil.

K té vzdělanosti. MS kaj má srovnatelnou úroveň vzdělanosti jako např. Středočeský. V tom to není.
Je to tou horší ekonomickou situací a lidi víc slyší na sliby, zatím každá vláda na pohraničí sere.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od vrb »

Ivana:
Co se deje v Bělorusku? O nicem jsem zatim neslysel. Co vím, tak Lukasenko zvládá nějak lavírovat mezi tim moc nenasrat Putina a přitom nezatahnout zemi do valky.

Grunt:
Jsem zásadně proti zamykání a mazání vlákna.
Můžem si sem po čase napsat jak moc Pavel naplnil naše očekávání. A co mezi tím provedl Andrej.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od drigon »

V tom s Tebou souhlasím. Vlákno nechat běžet dál. Ať máme srovnání co se splnilo a co ne (jen bych ho možná přejmenoval na : Prezident "23". Kampaň a skutečnost.

A novému prezidentu gratuluji k zvolení. A doufám, že jako bývalý voják bude poslouchat hlas národa a nynějšími bouřlivými vodami nás provede bez ztráty kytičky.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Hagen »

Trace píše: 28.01.2023 20:44 cca 7 az 8 milionu lidi celkem v teto zemi generala nevolilo. To ze na periferii republiky je chudoba, financni negramotnost a nizsi vzdelanost - za to tak nejak muze centrum, tedy ty protestni hlasy tomu druhemu komunistovi celkem chapu

A posmesky prazske kavarny ke spolecenskemu smiru prilis nepomahaji
Nevím jak moc můžou velká města za chudobu a nižší vzdělanost na perifériích, a už vůbec netuším jak by za to mohl Pavel. Ale samozřejmě že chudého člověka více zajímá populistický příslib levné energie, přidání na důchod,... a neřeší tolik morální kredit kandidáta na hrad.
Jinými slovy... ať je to třeba prolhaný zmetek, hlavně že dostanu koblihu. To, že je to jen volební slib, který nemůže dotyčný splnit si neuvědomují.
A samozřejmě že "méně inteligentní" člověk se dokáže lépe vystrašit válkou, a slyší na člověka který slibuje světový mír do 24.hodin.
(To, že naopak Babiš svou rétorikou ten mír ohrožuje, a je mnohem větší bezpečnostní riziko než Pavel si neuvědomují.)
To není o posměšcích pražské kavárny (i v Praze někteří volili Babiše protože přeci Pavel nás zatáhne do války).
Jen jsem rád, že většina lidí na tyto nesmysly "neslyšela", a volili více rozumem.
Samotář
Příspěvky: 338
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Samotář »

Na těchto volbách mi přijde nejvtipnější, že dezoláti ve velkém volili Babiše - miliardáře, co zbohatl na privatizaci a dotacích, podniká v zahraničí a vyhovuje mu další sjednocování EU, bez keců přijal Green Deal a prosazoval všemožné covidové zákazy. Urazil SPD a voliči SPD ho většinově volili.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od cipis »

Hele, tak to pozor zase, zrovna u toho GD udelal to, ze se sice neco odsouhlasilo, ale bez zavaznych hodnot, na rozdil od ostatnich.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od DanBlack »

Slovy klasika: "Nejlepším argumentem proti demokratickým volbám je rozhovor s běžným voličem." :?

Obrázek
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Hagen »

Samotář píše: 29.01.2023 8:00 Na těchto volbách mi přijde nejvtipnější, že dezoláti ve velkém volili Babiše - miliardáře, co zbohatl na privatizaci a dotacích, podniká v zahraničí a vyhovuje mu další sjednocování EU, bez keců přijal Green Deal a prosazoval všemožné covidové zákazy. Urazil SPD a voliči SPD ho většinově volili.
Babiše volili hlavně lidi, kterým je slušnost a demokracie ukradená. (názorný příklad je cikánský Chanov, vězni,...)
Naopak jeho patologické lhaní, hroší kůže a slizkost hada je pro ně větší deviza pro úspěch než "naivní" slušné a poctivé chování.
(Svým způsobem mají bohužel pravdu, protože ve světě většinou nevyhrává slušnost a poctivost).
A pokud těmto "lehce nesvéprávným" osobám někdo slibuje ukončení války na Ukrajině, levné energie, potraviny,... (a je jedno, že i polodebilovi musí být jasné že to nedokáže zařídit), tak radši volí takového populistu a manipulátora, než někoho kdo jim nemaže med kolem huby, a nabízí "jen" tu slušnost a demokracii.
Nicméně stejně jako neexistuje absolutní zlo, nebo absolutní dobro, tak i na takovým zmetkovi jako je Babiš se dá najít zrnko dobra. A to je třeba ten Green deal, který nepodporoval.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Permonik »

DanBlack: podívej se na @userid v té zprávě. Nesmíš všemu věřit, když si někdo dělá prdel a trollí
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od DanBlack »

To je mi jasny, ale jako ilustrace to je presny. :tmi

Jsem z obce, kde Babis dostal 68%... :puke
Takze s jeho volici se potkavam osobne kazdy den. :head
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od vratnikp »

Me spis nez pocet lidi co volil babise prijde smutne, ze jinak slusni lide toleruji, nebo jeste naopak podporuji militantnost tvrdeho jadra libodemo.
To fakt nikomu neprijde spatne, kdyz mistni organizace vladni politicke strany organizuje bojuvku narusujici politicke shromazdeni soupere? Tohle je opravdu to, co se skryva za moderni liberalni demokracii?
Stejne tak tvrzeni, ze burese volili jen dezolati a socky. Opet mi to pripomina dobu pred cc 100 lety, kdy se jedna skupina obyvatelstva citila moralne nadrazena jine. Chrlo by to trochu pokory a zdraveho odhledu bez emoci. Opravdu stoji urazeni sousedu, pokud to fakt neni svoloc se stredovekou mentalitou, za ziskani nazorove prevahy ktery byvali komoussky prominent bude na hrade? Fakt stoji rozdeleni spolecnosti na ty spravne vyznavajici tu pravou demokraturu a na ty blbce z druheho tabora? Snam spoustu lidi, vzdelanych (ne ze by se nekdo stal vzdelanim chytrejsi) se slusnym majetkem i prijmy, kteri volili, nejen ted, babise. Misto urazek by stalo za to si s takovym clovekem promluvit, zjistit jeho motivy a treba ho presvedcit. U osazenstva tohohle fora bych podobnou hloubku slusnosti a premyslivosti hledal oproti bezne populaci dvojnasob.

Dyt pavek i bures jsou jak pres kopirak, az na male detaily. Oba komousi, protoze to znamenalo vyhody. Oba ve vhodnou dobu zacali podle hesla poturcenec horsi turka vyznavat inklusivni liberalismus. Oba tak nejak stejne lezou do brusele a jeste u toho mlaskaji. Oba jsou okrajove spojeni s usa a jenich agenturami. Oba by tlacili totoznou politiku jak na evropske urovni, tak ve vztahu k ukrajine

Pavlovo vyhody jsou, ze az bude viset na zdi nad katedrou, bude na nej lepsi pohled. Je mala sance, ze bude nestranicky prezident. Umi cesky. Co jsem pred volbami vnimal jako hrozbu - zpruzneni delby statni moci - fiala s pavlem jsou na jedne vlne, pavel bude mit urcite velky vliv na generalnim stabu, tedy pavel je spojnice, ktera muze zavest homogenitu soudni (pres nominaci clenu US), vykonne a zakonodarne ( libodemo afinita) a jeste silovych slozek.

Babis podle me do 2. Kola sel s tim, ze nevyhraje a proto to pojal spis jako pripravu na pristi volby. Tim ze kandidoval, dal najevo ze chce byt aktivni jeste min 5 let. Oproti dlouhodobemu zisku anofert ted tiskal 42%. A pristi volby nebudou o nicem jinem, nez o volbe proti fialovi nebo proti babisovi. S pristupem volit proti XYZ se nemuze nikdy nic moc zlepsit. Budem tu mit jak v usa systrm dvou stran.
Takze za me babis neprohral, proste najel na plan B. Kdyby vyhral, tal verim tomu ze by anofert v pristich volbach padl nekam k 12% a tich 18% volicu by pozvedlo jine, snad konzervativni pravicove strany. Mame vlastne nejake? Svobodni? Trikolora? Obe by potrebovali generalni opravu.

No zas sem se nejak rozepsal, takze zaverem:fakt stoji dohadovani, jestli js lepsi komousskej vekslak nebo komousska guma za zlou krev mezi sousedy, pribuznymi i prateli? Pochopil bych, kdyby byl kazdy z jineho politickeho spektra, ale ti dva jsou jak sourozenci, jeden za 18...

P.S. ano ve 2. Kole jsem tam hodil s velkym sebezaprenim babu a to jen proto, aby mel pavek moralne slabsi mandat. I tak je pavek muj prezident. A holt sem teda tupec a dezolat, co ma 3 tituly z techniky a v 32 letech vydelava na standardnim uvazku 750 tis cisteho rocne.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Trace »

vratnik, souhlas na 100%, lepe bych to nikdy nerekl.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od colek »

To. Vratnik:slušnost a respekt k jinému názoru odešla z tohoto fóra nástupem covidové hysterie.. Jinak souhlas.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Ivana »

Slušnost a respekt k jinému názoru odešla nejen z tohoto fóra, ale i z celé společnosti už mnoho let před covidem.
mhi
Příspěvky: 449
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od mhi »

vratnikp: moc hezky napsane.

Pokud jde o to deleni spolecnosti na spatne a dobre, ja myslim, ze to je prave to, co lide chteji. Nejen po prezidentovi, ale tak obecne. Nekam se zaskatulkovat a mit tak nepritele, na ktereho muzu hazet sve problemy (jasne, za to ze nevydelavam 750k muzou hento ti zlodejsti liberalove, ksindl jeden, uz aby s nimi Babis zatocil; opacne muze byt retorika .. no nechce se mi to vymyslet).

Uplna esence tohohle hledani tridniho nepritele bylo duo Zeman+Babis, tedy hlavne Zeman.

Vidim to podobne v tom, ze oba jsou si podobni, akorat Pavel nejspis nema az tak do oci bijici osobni ekonomicke zajmy (nebo je nevidim).

Dival jsem se ted na nejake projevy Pavla abych ho lepe pochopil, jak vlastne uvnitr funguje. Musim rict, ze mi to jasneji neudelalo, prave naopak, zacinam z nej byt dost zmateny. Potreboval bych nejak lepe hlavne pochopit jeho deklarovanou zmenu postoje z pro-CCCP na pro-EU/NATO. Jako nejpravdepodobnejsi mi prijde, ze po zmene rezimu usoudil, ze lepsi pro jeho karieru bude prozapadn postoj, a tak rizene otocil. Proto mu treba vubec neverim jeho "ideologicke vety". Tedy neco na urovni "Zemanovskeho odklonu od bajecne RF" pote, kdy uz to neslo udrzet po 24. unoru.

Treba aby se nestalo, ze jednoho dne zjistime, ze poskytuje vsechny hradni informace smerem na vychod. Az treba zjisti, ze je vyhodnejsi (pro nej) zase nejaka zmena.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Hagen »

vratnikp píše: 29.01.2023 14:18 Me spis nez pocet lidi co volil babise prijde smutne, ze jinak slusni lide toleruji, nebo jeste naopak podporuji militantnost tvrdeho jadra libodemo.
To fakt nikomu neprijde spatne, kdyz mistni organizace vladni politicke strany organizuje bojuvku narusujici politicke shromazdeni soupere? Tohle je opravdu to, co se skryva za moderni liberalni demokracii?
Stejne tak tvrzeni, ze burese volili jen dezolati a socky. Opet mi to pripomina dobu pred cc 100 lety, kdy se jedna skupina obyvatelstva citila moralne nadrazena jine. Chrlo by to trochu pokory a zdraveho odhledu bez emoci. Opravdu stoji urazeni sousedu, pokud to fakt neni svoloc se stredovekou mentalitou, za ziskani nazorove prevahy ktery byvali komoussky prominent bude na hrade? Fakt stoji rozdeleni spolecnosti na ty spravne vyznavajici tu pravou demokraturu a na ty blbce z druheho tabora? Snam spoustu lidi, vzdelanych (ne ze by se nekdo stal vzdelanim chytrejsi) se slusnym majetkem i prijmy, kteri volili, nejen ted, babise. Misto urazek by stalo za to si s takovym clovekem promluvit, zjistit jeho motivy a treba ho presvedcit. U osazenstva tohohle fora bych podobnou hloubku slusnosti a premyslivosti hledal oproti bezne populaci dvojnasob.

Dyt pavek i bures jsou jak pres kopirak, az na male detaily. Oba komousi, protoze to znamenalo vyhody. Oba ve vhodnou dobu zacali podle hesla poturcenec horsi turka vyznavat inklusivni liberalismus. Oba tak nejak stejne lezou do brusele a jeste u toho mlaskaji. Oba jsou okrajove spojeni s usa a jenich agenturami. Oba by tlacili totoznou politiku jak na evropske urovni, tak ve vztahu k ukrajine

Pavlovo vyhody jsou, ze az bude viset na zdi nad katedrou, bude na nej lepsi pohled. Je mala sance, ze bude nestranicky prezident. Umi cesky. Co jsem pred volbami vnimal jako hrozbu - zpruzneni delby statni moci - fiala s pavlem jsou na jedne vlne, pavel bude mit urcite velky vliv na generalnim stabu, tedy pavel je spojnice, ktera muze zavest homogenitu soudni (pres nominaci clenu US), vykonne a zakonodarne ( libodemo afinita) a jeste silovych slozek.

Babis podle me do 2. Kola sel s tim, ze nevyhraje a proto to pojal spis jako pripravu na pristi volby. Tim ze kandidoval, dal najevo ze chce byt aktivni jeste min 5 let. Oproti dlouhodobemu zisku anofert ted tiskal 42%. A pristi volby nebudou o nicem jinem, nez o volbe proti fialovi nebo proti babisovi. S pristupem volit proti XYZ se nemuze nikdy nic moc zlepsit. Budem tu mit jak v usa systrm dvou stran.
Takze za me babis neprohral, proste najel na plan B. Kdyby vyhral, tal verim tomu ze by anofert v pristich volbach padl nekam k 12% a tich 18% volicu by pozvedlo jine, snad konzervativni pravicove strany. Mame vlastne nejake? Svobodni? Trikolora? Obe by potrebovali generalni opravu.

No zas sem se nejak rozepsal, takze zaverem:fakt stoji dohadovani, jestli js lepsi komousskej vekslak nebo komousska guma za zlou krev mezi sousedy, pribuznymi i prateli? Pochopil bych, kdyby byl kazdy z jineho politickeho spektra, ale ti dva jsou jak sourozenci, jeden za 18...

P.S. ano ve 2. Kole jsem tam hodil s velkym sebezaprenim babu a to jen proto, aby mel pavek moralne slabsi mandat. I tak je pavek muj prezident. A holt sem teda tupec a dezolat, co ma 3 tituly z techniky a v 32 letech vydelava na standardnim uvazku 750 tis cisteho rocne.
Mám pocit, že tímto reaguješ na mne ;) , ale třeba jsem jen vztahovačný ;) .
Ale budu tedy reagovat za sebe.
Padl tady dotaz kdo volil Babiše. Z mé vlastní zkušenosti, a koneckonců tomu odpovídají i průzkumy, tak jeho voliči jsou převážně ze sociálně slabších vrstev, a celkově s nižším vzděláním.
(čistě z mé zkušenosti to bylo ještě hodně lidí inklinujících k rusku)
To je fakt, a nemyslel jsem to nijak urážlivě. V každé společnosti jsou slabší a silnější, chytřejší a méně chytřejší.
Slovo převážně znamená, že ho samozřejmě volili i ti chytří a bohatí, takže nevztahoval bych tento průměr zrovna na sebe, pokud do této sorty lidí nepatříš. I Pavla volili socky a tupci. :lol:
A komunistickou minulost Pavla a Babiše taky vidím jako těžko porovnatelnou.
Když to hodně zjednoduším, tak oba udělali chybu, ale pokud ji jeden uzná, potažmo se za ni omluví, a 33.let stojí na druhé straně, jsem ochoten uvěřit, že se změnil. (názory nemění jen blbec a mrtvola, že?)
Ten druhý svou minulost popírá, a z toho mi vychází, že je zaprve lhář, a za druhé to možná ani jako chybu nepovažuje.
Zkrátka Pavlova dávná minulost mě netrápí. Trápí mě Babišova současnost.
Jinak už ale se vším ostatním co jsi psal souhlasím. Společnost je polarizovaná, podrážděná, z Covidu, drahoty, války na Ukrajině,... a doufám, že se to co nejdřív zklidní.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Ivana »

mhi píše: 29.01.2023 16:14 Treba aby se nestalo, ze jednoho dne zjistime, ze poskytuje vsechny hradni informace smerem na vychod.
To už tady dlouho nebylo, to by bylo něco zcela nového. Ale mám otázku: jak ty osobně vidíš pravděpodobnost téhož u Babiše?
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od vrb »

Vratnikp: Tak vítej mezi dezolatama. Už to ze máš technické vzdělání a zaměstnanecký poměr s mizerným příjmem tě k dezolatum směřuje a hlas Bocianovi to jen potvrzuje.
Jestli si chceš být 100% jistý tak bude potřeba pořídit si exekuci a ubrat nějaký ten zub. :D

Pavkovo vítězství po prvním kole byla víceméně jistota.

Ale 100% souhlas. Nejvíce mě děsí ta narůstající nenávist ve společnosti. A to ještě je co do huby. Až klekne vic podniku tak to nechci vidět.
Připadám si jak v roce 1949. Takový předvečer totality a politických procesů.

Nicméně čím víc jsem si zjišťoval o Generálovi, tím více se mi zamlouvá.
Otevřeně odmítá být nazýván provladnim. I na té poslední fotce tam Fiala stoji jako nezvany spolužák, co dolezl na party.
Z minulosti několikrát projevil, že má svoji hlavu a jde i proti svým loutkarum. Zažil si válku na vlastní kůži.

Když Černochová šířila dezinfo a paniku po dopadu S300 do Polska tak zachoval klid a analytický přístup.

Třebas se to ještě ukáže jako výhra pro všechny.
Zamčeno