Kdo bude příští prezident?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Zamčeno

Kdo bude prezident?

Anketa končí za 12.10.2021 12:59

Babiš, Hrabiš a Bureš
31
34%
Petr Pavel
53
58%
Danuše Nerudová
8
9%
 
Celkem hlasů: 92
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Liqid »

lz1 píše: 11.10.2021 21:09
Liqid píše: 11.10.2021 20:32
Grunt píše: 11.10.2021 19:59 Jestli Andreje zvolíte za prezidenta, tak už vážně emigruju a požádám o Slovenské občanství. To kurňa neumíme najít něco jako Čaputovou (akorát by to nemusela být bloncka)?
V čem je tak super (krom toho, že je to dobrá MILFa)? Mně přijde bez názoru, hlavně nikoho neurazit a dělat co si bruselští přejou.
Má aj názor, napr. sa vyslovila za zrušenie práva veta jednotlivých štátov EU v prospech "kvalifikovanej väčšiny"... :roll:
Ak by ste si ju zobrali, ja by som ešte pridal aj 20 korun k nej, aby to bolo čím skorej...
Jinak pro rozpadlíka dobrá :)

Obrázek
vrbodol píše: 11.10.2021 21:22 Grunt. Právě prezident má za svůj národ prosazovat, pronášet, reprezentovat řekl bych lobovat.
Devlop. Co se týče Čaputový plně s tebou souhlasim milfka je to pěkná i když těch jejich koz bych se asi bál. No a s tim ostatním také. Bude to počitám nemlich to samé co minule a mám obavy aby pro mě vůbec bylo nějaké to menší zlo až půjde do posledního kola volby.
To si pleteš, koz se můžeš bát v Chorvatsku

Obrázek
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Grunt »

Liqid: To je Kolinda?
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od bacil »

Říká se o ní na Slovači už hodně dlouho, že má bílý játra.... Nebudu vysvětlovat co to znamená, kdo neví, tak ať raději neví. Ale je to na ní vidět. A chlapi mají pro takový slabost... Je to prostě sexy baba, ikdyž krásy nepobrala, no. Něco jako Bobo u nás, ani nevím, jestli má taky bílý játra, ale pocit tam někde skoro dole mám stejnej...

Na druhou stranu zas ženský mají podvědomou slabost pro buzny, prototože od nich jim nehrozí nebezpečí že se s nima za to milé pokecání vyspí. Tak na to prosím dámy u prezidentských voleb pamatujte. Děkuji i za vnoučata.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Liqid »

Grunt: Ano

bacil: Prosím o vysvětlení, co jsou bílá játra, ani google to neví :D díky :yes
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Grunt »

Vsaďte se, že u nás zase bude duel AB/jinýspasitelnároda a „menší_zlo“ (to mě fakt zajímá koho zas vytáhnete). Všude jinde po světě mají takové prezidentky. Vy si volte koho chcete, já mám docela jasno. Já budu volit Kolindu :D
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od jolky palky »

Bílá játra: že nadmíru užívá/požívá mlíčí? Mrdku chceš-li. :oops:
A ta se jí usazuje na játrech :rock :rofl
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od bacil »

Bobo by mohla jít na prezidentku... Ta by měla docela velký šance, většina chlapů by ji volila a baby by viděli svůj emancipovaný vzor...
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
steve_michalik
Příspěvky: 217
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od steve_michalik »

Bobo už to zkoušela a dopadlo to jako vždycky.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Bill Masen »

Bobo byla nastrčená figurka. Hejma, chytrej chlap, ale prezident? to fakt ne. Loutka Drahoš, to je snad vtip. Generál, asi dobrá volba, ale jen na jedno obdobý, než by se našel někdo vhodnější.
Pro mě by byl dobrý kandidát Alexandr Tomský. Je světa znalý, jazykově vybavený. Není to politik, ale politolog. Po matce polský žid z Frídlantu, 68 emigroval do Británie, přesto se vždy cíti být čechem. S jeho názory na EU a politický vývoj v ČR souzním. Akorát je mu 73, ale je čiperka.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Rafael »

Myslím, že tady řešíme nepodstatné a do jisté míry i neovlivnitelné věci.
Kandidáti budou nastrčení a tak nějak preferování v cizím zájmu. Podobně jako na Slovensku, Ukrajině apod.

Ostatně nemusíme chodit nijak daleko. Stačí vzpomenout akademika Drahoše. Ten se myslím veřejně zviditelnil jen podepsáním nějaké podivné, ale správné a žádoucí výzvy. A málem mu to i stačilo.

Ale z toho se "demokraté" určitě poučili a příště to udělaji jinak a lépe aby tam dosadili nějakou loutku hájící jejich zájmy a ne obyčejných voličů.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Bill Masen »

Jenže tím to celé shodíš Rafe. Příští prezident bude Babiš a bude tam do čtyř měsíců, maximálně do půl roku. To je jasný. Nebo jestli to půjde jinou cestou, tak...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Rafael »

Já nic shazovat nechci. Jen můj osobní pohled to je. Optimizmus, a toho jsem nikdy moc neměl, už jeho zbytky mě rychle přecházejí...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Bill Masen »

A koho by sis tam představoval? z těch co tady zazněli nikdo, nebo aspoň ne na dlouho.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Rafael »

Tak to doopravdy nevím. Vím jen, koho bych tam rozhodně nevolil. Asi jako vždy v takových případech - z mého pohledu to nejmenší zlo.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Patrol »

Ne, že bych některýho z nich chtěl volit, ale mám dva TIPy.
Znenáhla se zase v ČR po dlouhé době zjevil Švejnar a rozdává moudra o volbách.
Podobně fundovaně jsem zahlédl moudrovat v televizi také Kalouska.
Tak schválně, jestli do toho půjdou. :roll:
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od proforma »

Nezalezi na tom, koho si tu my vyfantazirujeme, ale na tom, kdo bude chtit kandidovat proti AB a pulce naroda.

Nicmene mne by se na tom postu libil treba taky Tomas Czernin (jo, porad mam pred ocima toho krale :-)) Distinguovany, politik, ma kindrstube, nepotrebuje si nic dokazovat a v zahranici by nas dokazal dobre reprezentovat. Takova mladsi verze von Weizsackera.

Nebo Milos Vystrcil, predseda senatu. Uz dokazal, ze je rozvazny, umi vystupovat apoliticky a je to dobra "zehlicka" (umi urovnavat spory).

Nezapominejme, ze prezident je funkce predevsim reprezentacni.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Martysedlak »

Když vezmeme možnost voleb letos, či začátkem roku příštího. A důvod může být jakýkoliv, abdikace, úmrtí. Nastane poměrně divoké období. Předseda senátu má 10 dní na vyhlášení termínu, a termín voleb je max 90 dnů. Takže tři a půl měsíce na kampaň.
V tom sehnat 50000 podpisů, udělat kampaň, dobrovolníci atd. je poměrně složité, ne-li nemožné. Z toho plyne, že v tomto případě budou pouze kandidáti, kteří si zajistí podporu parlamentu, nebo senátu.

Když se rozhodne kandidovat Andrej, tak spustí svou madialní mašinérii, která je v podstatě přípravná.
Ten kdo bude chtít toto porazit musí mít velkou, jednotnou podporu nějaké strany. a aktivovat svoje dobrovolníky, marketing atd. Co se týče Spolu a Pirstan nejlépe když budou mít jednoho společného kandidáta. (Černín, Vystčil......... někdo jiný) Drahoš je omyl. Když se sjednotí dopředu, tak má nějakou šanci. Jinak je Andrej vítěz. Jo a myslím si, že Tomio do toho pujde taky.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od dracekvo »

Netroufám si odhadnout, kdo by byl příští prezident. Ale slovák doufám ne...

Jedna technická. Stalo se někdy v čr a jejích předchůdcích, že by zemřel prezident ve funkčním období?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od proforma »

Ano, skoro. Prez. Svoboda - byl po mrtvicich pres rok mimo, az nakonec parlament prijal specialni zakon, ktery ho zbavil funkce. Potom zvolili Husaka. Bez toho zakona by asi zemrel ve funkci.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Liqid »

Ono takových případů není ani ve světě moc, respektive mě žádný nenapadá, i tel Fidel měl víc rozumu.
Zamčeno