Kdo bude příští prezident?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Zamčeno

Kdo bude prezident?

Anketa končí za 12.10.2021 12:59

Babiš, Hrabiš a Bureš
31
34%
Petr Pavel
53
58%
Danuše Nerudová
8
9%
 
Celkem hlasů: 92
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Grunt »

vratnikp píše: 29.01.2023 14:18 Me spis nez pocet lidi co volil babise prijde smutne, ze jinak slusni lide toleruji, nebo jeste naopak podporuji militantnost tvrdeho jadra libodemo.
To fakt nikomu neprijde spatne, kdyz mistni organizace vladni politicke strany organizuje bojuvku narusujici politicke shromazdeni soupere?
Docela by mě zajímalo, jestli si některá ze stran v této kampani může něco vyčítat. Já se teda osobně svěřím, že Babiše nemusím už delší dobu. To nemá nic společného s kandidaturou na prezidenta. Úplně stejně tak by mi tam vadil Topolánek (myslím, že už kandidoval) a nebo třeba Paroubek (mám pocit, že kandidaturu zvažoval). Miloš Zeman, ač jsem ho nevolil mi až zas tak moc nevadil (aspoň bylo v úřadu nějaké tóčo :D ), ale může to souviset s tím, že když byl Zeman politicky aktivní neměl jsem moc šancí ho vnímat.
vratnikp píše: 29.01.2023 14:18 Stejne tak tvrzeni, ze burese volili jen dezolati a socky. Opet mi to pripomina dobu pred cc 100 lety, kdy se jedna skupina obyvatelstva citila moralne nadrazena jine.
A k tomuto si dovolí citovat sám sebe z dřívějška:
Grunt píše: 11.10.2021 20:56 Jenže posláním prezidenta/prezidentky není nic prosazovat a pronášet, ale reprezentovat. Tohle plní Čaputová na 100%. Ať je politicky jaká chce. Mi přijde že my Češi už jsme nějak pokřivení tím, že to furt někdo musí prosazovat něčí zájmy/něco někam tlačit. Vždyť podle toho si asi ty prezidenty taky volíme a podle toho je taky máme. Prostě za mě Babiš ne a když nebude blondýna, tak se taky zlobit nebudu. Nějaké návrhy?
Zase k tomu došlo. Možná je to tím, že mi Češi tu dobu nějak neumíme opustit či co. Pokud bude v příštích volbách kandidovat někdo kdo bude dobře reprezentovat českou státnost (ideálně žena, ještě ideálněji nespojovaná s politikou a úplně ideálně šikovná zrzečka ;)), má můj hlas. Jestli zase bude kandidovat nějaká vychcaná politická vykopávka má můj prostředníček, i když mi naslibuje hory doly. A já se obávám, že nějaká politická vykopávka se zase ozve.
Doufám, že se Orbán nenaučí česky.
Hagen píše: 29.01.2023 16:25 Společnost je polarizovaná, podrážděná, z Covidu, drahoty, války na Ukrajině,... a doufám, že se to co nejdřív zklidní.
No jestli je společnost podrážděná z covidu, tak ani nechci vědět jak by reagovala na něco ostřejšího. Třeba státní převrat nebo nastupující kník.
Naposledy upravil(a) Grunt dne 29.01.2023 16:56, celkem upraveno 1 x.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Ivana »

vrb píše: 28.01.2023 21:43 Ivana:
Co se deje v Bělorusku? O nicem jsem zatim neslysel.
Sorry, nějak jsme zamluvili Bělorusko. V Bělorusku to podle mě proběhlo už poměrně dávno a stalo se tam toto:
demoralizace cílové společnosti
následná destabilizace
následné vyvolání krize
následné převzetí kontroly nad cílovou společností vnitřními silami napojenými na útočníka
vrb píše: 28.01.2023 21:43 Co vím, tak Lukasenko zvládá nějak lavírovat mezi tim moc nenasrat Putina a přitom nezatahnout zemi do valky.
Ano, možná si posléze přece jen uvědomil svou odpovědnost za budoucnost svého národa.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Hagen »

Pokud se vrátím k té komunistické minulosti obou kandidátů, protože je to pro lidi těžko stravitelné,...
Mého dědu, kterého jsem ani nepoznal komunistický režim utýral v kriminále.
Doma jsme o tom moc nemluvili, a táty už se bohužel nezeptám, ale bylo to myslím pokud mě paměť neklame v Jáchymově. To nejspíš odstartovalo náši rodinnou nenávist k režimu.
Já jsem slavil své osmnácté narozeniny ve vazební věznici s paragrafem rozvracení republiky,... takže se nedá říct, že bych komunismu zrovna fandil :puke .
Na druhou stranu kdo to zažil (zvláštní je, že často nejvíc nenávidí komunisty kdo je vůbec nezažil), tak si vzpomíná, že už ve škole byli spolužáci jiskřičky, pionýři,...posléze svazáci (já jsem to odmítl-respektive moji rodiče), byla taková doba. Masírka od narození, strach z imperialistů, branná cvičení,...
Pokud někdo vstoupil do KSČ, nemuselo to vždy znamenat, že je kovaným komunistou. Často to byl jediný, nebo přinejmenším nejsnažší způsob, jak dosáhnout nějaké kariéry, někam se posunout, dostat,...
Ty lidi tím neomlouvám, ale dokážu je pochopit.
Spousta těchto lidí po pádu režimu KSČ s úlevou a s radostí opustila.
Proto i jako účastník těchto zlých časů dokážu lidem kteří po listopadu obrátili odpustit jejich provinění.
Odpustil jsem to Pavlovi, a odpustil bych to i Babišovi. Kdyby ale o své minulosti ku.va tak urputně nelhal.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od vratnikp »

mhi píše: 29.01.2023 16:14
Pokud jde o to deleni spolecnosti na spatne a dobre, ja myslim, ze to je prave to, co lide chteji.

Dival jsem se ted na nejake projevy Pavla abych ho lepe pochopil, jak vlastne uvnitr funguje. Musim rict, ze mi to jasneji neudelalo, prave naopak, zacinam z nej byt dost zmateny. Potreboval bych nejak lepe hlavne pochopit jeho deklarovanou zmenu postoje z pro-CCCP na pro-EU/NATO. Jako nejpravdepodobnejsi mi prijde, ze po zmene rezimu usoudil, ze lepsi pro jeho karieru...
Nemyslim si, ze to deleni chteji lide, clovek je liny tvor,snazici se dosahnout maxima pri vynalozeni minimalniho usili. Tohle pnuti vyvolavaji hranim na spravne struny elity, vlady, korporaty. Dokavad ma prumernej pepik v byte teplo, lahvace a v bedne fotbal a v praci to ojebal jak to slo, bude spokojenej. Nekdo mu musi ukazat, ze by mel chtit vic, ze ma narok na vic. Budu se opakovat, ale z tohohle trendu vinim asocialni site. "Hele tato, ta krava ze skoly, co sem 40 let nevidela ma novy auto a este byla u more, no delej taky neco at to vypada ze na to mame". Kdyby tyhle trendy ovladajici subjekty misto touhy po dokonalosti propagovali slusnost, nejakou dobrovolnou stridmost, bylo by lepe. Jenze afektovany clovek je izolovany a lepe se ovlada+se mu lepe prodava to konzumni pozlatko.

Ja si myslim, ze principielne babis i pavel funguji naprosto stejne, udelaji cokoliv, pokud z toho maji osobni prospech. Oba naprosto chladne logicky kalkuluji naklady x vynosy. Jen maji rozdilnou motivaci, u baby je to egoismus a kapitalismus, u Pavla mozna touha "to" dokazat, zapsat se do historie?. U babise lze hrat na jeho ego a vyprovokovat ho k chybam, nicmene je vyborny strateg a pokud ma prostor si pripravit plan, je i dobry herec (ten jeho soud, to za mne bylo vyborne strategicky uhrano). Pavel ma jinou osobnost, je mu blizsi improvizace a je zvykly poslouchat/naslouchat. Nicmene si nedelam iluze, ze kdyby se neco stalo, tak oni budou ochotne a jako prvni psat zvaci dopisy do kremlu a mavat tou spravnou vlajkou.
Hagen píše: 29.01.2023 16:25
Mám pocit, že tímto reaguješ na mne ;) , ale třeba jsem jen vztahovačný ;) .
Ale budu tedy reagovat za sebe.

tak jeho voliči jsou převážně ze sociálně slabších vrstev, a celkově s nižším vzděláním.

Společnost je polarizovaná, podrážděná, z Covidu, drahoty, války na Ukrajině,... a doufám, že se to co nejdřív zklidní.
Nereagoval jsem primo na tebe, spis to bylo takove obecne si vyliti srdicka, protoze jsem slysel ruzne zajimave vypraveni, jak se v ramci sousedstvi nebo uzsich rodin delaly agitace, politicka skoleni i trestne vypravy. Vse kvuli tomu jestli tam bude ten nebo onen prevlikac kabatu. Chapu proc lidi nesnasi babise a odmitam hodnotit cizi lidi na zaklade odosobnene komunikace, treba si cynik, nebo umyslne provokujes, mels blby den, delals v podniku, ktery baba mafianskymi praktikami privedl na buben... Vyhodnotil bych te az po diskusi na oblibenou otazku "proc" a zhruba nekdy kolem 4. Piva.

Za me majetek ani vzdelani nic nevypovida o kvalite cloveka. Naopak pomerne ostre pak odsuzuju ty povrchni lidi, kteri podle toho jednaji (zpravidla jsou to ti sami, jejichz zivotnim cilem je prezentovat se navenek tak, ze ziji dokonaly zivot o dve platove tridy vys). Moji rodice i prarodice z obou stran jsou jen vyuceni, byli jsme henti politicky nespolehlivi. Ja pul volneho casu chodim v modrakach z lidlu a v gumovkach. Dva nejchytrejsi lide, ktere jsem v zivote potkal byli vyuceni, jeden malir lakyrnik, druhy svarec s maturitou. Vzdelanim se nikdo chytrejsi nestal. Dost vadily komentare militantniho libodemo sturmabteilungu na adresu babisovo volicu, ano je to snazsi,nez a temi lidmi vest diskusi a treba je presvedcit. V tomhle mi pavel zklamal. Jak se prezentuje jako prezident sjednotitel, dustojny slusny pan, tak se od vyroku prasete z reporyj a dalsich hnedokosilacu nijak nedistancoval. Pritom byla velka reportaz, jak se byl priucit u toho mastneho hulvata jak se vladne cechum. To ze si reporyjec v pracovne naaranzoval lahve od tvrdyho a havla na zdi jsem jeste presel, ale to, ze se pavel od jeho a jemu podobnych prohlaseni nedistancoval byl duvod, proc sem k druhemu kolu sel a hodil tam babu. Protoze presne tohle jsou babisovo nastroje. Nekdo za me udela/rekne neco spinaveho a ja delam ze o tom nevim. Za me dalsi dukaz ze jsou ze stejneho testa Bylo jasne ze pavel vyhraje tak jsem si mohl dovolit mu svuj bezvyznamny hlas protestne hodit. Nevolil sem proto, ze chci babise, ale proto abych mohl rikat ze jsem volil babise. Bude zajimave sledovat, jak budou militantní antibabisovci reagovat face2face. Jestli zkrotnou a zahrajou tema do autu, nebo jestli si o tom budem moct popovidat jako lidi, a nebo jestli ti smejdi dostoji svemu a budou rozepri eskalovat.

Nesouhlasim, ze duvodem podrazdenosti jsou udalosti jak pises. Za me to byly jen roznetky. Myslim si, ze lide jsou podrazdeni, protoze nedokazou naplnit sve zivoty, nedokazou dosahnout toho co chteji, protoze proste chteji moc. Bylo nam nalhano, ze do ja nevim 10 let dozeneme nemecke platy. Lidi tomu uverili. V tenhle vidine si zacli zit na dluh. Ze to auto, na ktery by jinak nedosahli, hravě splati az konecne dostane nasypano a bude brat jako nemec. Zkratka tak nejak sme si tu obecne vybudovali model sveta, ze staci uz jen par let tahat a budem mit auta, bazeny... A ze clovek vlastne ani nemusi nic umet, ani nejak usilovne tahat... No a realita je takova, ze se na 30 let zadluzi, aby si koupil byt, co postavili komunisti v panelaku, kterej je za hranou planovany zivotnosti, pod oknem mu stoji ojetej zazrak pred smrti z nemecka, ale vse dobry, na splatky je, na more taky a 6 let pred duchodem uz bude byt muj...a covid jednoznacne ukazal, ze tenhle model svetabje neplatny.
Ukazal, jak je jeho zivotni styl krehky a on ze je moc slaby na to, se vyzve postavit. Ja si tu animozni nenavist vysvetluju jako dusledek toho, ze jsou lide vnitrne slabi. Kdyz je nekdo slaby a boji se, muze se kousnout a zacit se soustredit na reseni problemu a stat se silnym (coz znamena prehodnotit zivot, postoje a vylezt z komfortni zony), nebo muze na zaklade sve lenosti hledat vinika, co mu jeho model sveta rozkopal-a jsme kde sme.
Naposledy upravil(a) vratnikp dne 29.01.2023 20:04, celkem upraveno 1 x.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Ivana »

Hagen píše: 29.01.2023 19:16 strach z imperialistů
Tohle mě zaujalo. Ty znáš někoho, kdo tenkrát měl strach z imperialistů? Co já vím, tak patřilo k všeobecné znalosti přežití v tehdejší době mít po ruce soubor frází, kterými se odpovídalo příslušným lidem v příslušné situaci. Ke všeobecnému vzdělání samozřejmě patřilo i bezchybné rozeznání takových lidí a takových situací. A toto byla fráze právě z tohoto souboru.
Hagen píše: 29.01.2023 19:16 branná cvičení,...
Tohle vůbec není špatná věc. Paniku podporuje právě to, že nevíš co máš dělat. A taky to, že nevíš co se děje. Pštrosí přístup státu právě v tomto se mi nelíbí. Hlavně nestrašit lidi, ještě by byla panika. Osobně jsem přesvědčená, že kdyby tenkrát vydali varování "10-15% nebezpečí tornáda na Hodonínsku" (ta čísla přesně neznám, možná nejsou zcela přesná, dají se dohledat na estofexu), že by zachránili nejméně jeden život, a to té učitelky. Která byla dozajista natolik příčetná, aby podobné varování vzala vážně. Přístup "hlavně nestrašit lidi" se mi hrubě nezamlouvá a státu ho velmi silně zazlívám. A není to jen tornádo, patřila tam i ta "situace je nadmíru výtečná". A další, je to systémová věc.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Grunt »

Mimochodem, nekončí čirou náhodou příští rok mandát Zuzaně Čaputové? Kdy mají vlastně volby Slováci?
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od vratnikp »

vrb píše: 29.01.2023 16:38 Vratnikp: Tak vítej mezi dezolatama.

Pavkovo vítězství po prvním kole byla víceméně jistota.

Ale 100% souhlas. Nejvíce mě děsí ta narůstající nenávist ve společnosti.
Připadám si jak v roce 1949. Takový předvečer totality a politických procesů.

Nicméně čím víc jsem si zjišťoval o Generálovi, tím více se mi zamlouvá.
po dopadu S300 do Polska tak zachoval klid a analytický přístup.

Třebas se to ještě ukáže jako výhra pro všechny.
Ja se povazuju za obycejnyho vesnickyho kluka..

Ja tam spis vidim paralelu k nastupu adolfa (je to asi tim, ze 2ww js jednou z mych oblibenych historickych obdobi), absence politicke diskuse, militantnost, sabotovani konkurencnich stran to vse uz mame. Chybi nam jen fyzicke nasili a vojenska organizace obou taboru. Nastesti si myslim, ze nejmilitantnejsi zastanci obou taboru uz nejsou byvali vojaci a hospodsti rvaci, ale slabi a flustrovani chudaci co si dodavaji trochu dustojnosti a muznosti za klavesnici. Nicmene sam brzy poznam na vlastni kuzi, precijen jsem volil babise a nebudu nikomu lhat...

Ja doufam, ze pavel chce vybudovat sve misto v historii a bude to delat dobre. S tou raketou u me ziskal body, pavla bych i pozval na vino do sklipku,babise teda taky, ale pak bych tam nesl sud a pytle s vapnem...
Nicmene jak jsem psal vys, oba povazuju za tvarne osobnosti co jdou za svym sobeckym cilem a nemaji problem otocit o 180°. Pavel ukazal, zs posloucha a nasoucha. K tematu zakazove smernice eu se vyjadril tak, jak mu poradil stab, ze nejmene ztrati. Od militantnich libodemo a jejich retoriky se nedistancoval, protoze mu spocetli,ze by nohl prijit o procenta a ziskat jen nejaka promile. Stejnetak jak vypichl, ze do polska pojede jen kvuli babisovo vyroku. Tohle povazuju za signal, ze prezidentem sjednotitelem a slusnakem je jen dokud se to hodi, ale kdyz bude moct, tak si do kohokoliv kopne, pokud pover nakladu a vynosu bude prijatelny. Kdyby nevypichoval, ze do polska pojede jen kvuli babovo zvastum, souhlasne bych zamrucel.
Hagen píše: 29.01.2023 19:16 Pokud se vrátím k té komunistické minulosti obou kandidátů
Souhlas,je to maximalne minoritni faktor. Kdyby byl jeden z nich kadr a druhy disident, bylo by to jine. Nicmene za me to ukazuje, jaci jsou lide. Oba jsou stejni, oba byli drive komousi, dnes pokrokovi liberalove, kteri to podle hesla "poturcenec horsi turka" zerou jen proto, ze si vyhodnotili, ze jim to moc neublizi a prinese vyhody. Proste takovy resilientni proutek, ktery se plapola zprava do leva a bude prosperovat za kazdeho pocasi. Coz je zrovna neco, co bych u prezidenta nehodnotil pozitivne.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Ivana »

Tip pro vratnika i pro všechny, kdo hledají viníka současné situace. Podle mě hodně k zamyšlení.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... iti-224702
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od TomSmith »

Nečekaný a zajímavý pohled k volbě na Britských Listech:
https://blisty.cz/art/111814-buh-s-nami-vsemi.html
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od vrb »

Vratnikp: No ještě navíc z vesnice ( a nenávisti ) :D
Je jedno čím se cítíš ty. Pro některé jsi jasným dezolatem. Jako tenkrát sedlák, co 10 generaci jen pěstoval jídlo byl najednou třídní nepřítel a ohrožení republiky.

Jedna věc je pokroucenost " Pražské kavárny" a druhá věc opravdu reakce lidí.
Co jsem se tak bavil s lidmi, tak kdyby se Pavel od začátku postavil ke své minulosti čelem, přiznal barvu jak to bylo, nelaviroval. Distancoval se od prasat typu Řeporyjec, a lidí jako Fiala a i jinak jednal víc na rovinu, mohl prezidentovat už po prvním kole.

Neznám nikoho, kdo by měl rád Babiše.
Ale znám dost lidí, co se děsí libodemo a nasledne války, tak že strachu tam hodili někoho, kdo tu má sakra finanční zájmy a je dost bezpaterni pro zvaci dopis místo tuhého odporu ala UA.
Jestli to dobře chápu, tys ho tam hodil taky jen ze zoufalství a jinak ho dost nesnášíš.

Hagen:
Prostě ti chudí vědí, že by šli do mlýnku jako první. Je jim jedno kdo vlastní fabriku kde hakujou, hakovat budou furt stejně a žít budou furt podobně mizerně. Jestli za jejich mozoly litá tryskacem na Seychelly za stetkama Němec, Američan, Rus nebo Číňan je nijak neovlivní.
Oni nechcou rozstrilenej barák a mrtvé děti kvůli něčimu tryskaci. Radši zvaci dopis a klid na práci a chlast.
Myslím, že komunistickou minulost řešilo jen pár zásadovych nadšenců a zbytek volil menší nebezpečí.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Hagen »

Ivana píše: 29.01.2023 20:01
Hagen píše: 29.01.2023 19:16 strach z imperialistů
Tohle mě zaujalo. Ty znáš někoho, kdo tenkrát měl strach z imperialistů? Co já vím, tak patřilo k všeobecné znalosti přežití v tehdejší době mít po ruce soubor frází, kterými se odpovídalo příslušným lidem v příslušné situaci. Ke všeobecnému vzdělání samozřejmě patřilo i bezchybné rozeznání takových lidí a takových situací. A toto byla fráze právě z tohoto souboru.
Hagen píše: 29.01.2023 19:16 branná cvičení,...
Tohle vůbec není špatná věc. Paniku podporuje právě to, že nevíš co máš dělat. A taky to, že nevíš co se děje. Pštrosí přístup státu právě v tomto se mi nelíbí. Hlavně nestrašit lidi, ještě by byla panika. Osobně jsem přesvědčená, že kdyby tenkrát vydali varování "10-15% nebezpečí tornáda na Hodonínsku" (ta čísla přesně neznám, možná nejsou zcela přesná, dají se dohledat na estofexu), že by zachránili nejméně jeden život, a to té učitelky. Která byla dozajista natolik příčetná, aby podobné varování vzala vážně. Přístup "hlavně nestrašit lidi" se mi hrubě nezamlouvá a státu ho velmi silně zazlívám. A není to jen tornádo, patřila tam i ta "situace je nadmíru výtečná". A další, je to systémová věc.
Ne, neznám nikoho kdo měl strach z imperialistů. Koneckonců k imperialistům se utíkalo ;)
Neměl jsem na mysli že se lidi imperialistů báli, měl jsem na mysli, že nás jimi strašili ;)
A už vůbec jsem neurážel branná cvičení-naopak nás bavilo ulejt se ze školy.
Připomínal jsem jaká byla doba.
Mimichodem...když jsem poprve v base oslovil příslušníka NVÚ soudruhu, stálo mě to dva přední zuby ;) .
Taky prima vzpomínka.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od vratnikp »

Ne ze zoufalstvi. Nesnasim ho, pro to, jakym zpusobem jedna. Nemam rad fales, podrazy, pokrytectvi a takoveto tezko uchopitelne zmrdstvi. A obecne liberalni inklusivni demokracie neni muj salek.

Babu sem tam hodil jen a pouze kvuli komentarum ala reporyjsky umastenec. Takze ted muzu s cistym svedomim tvrdit, ze jsem ho volil a donutit tak sve okoli ukazat karty, nekdo se mnou asi přestane mluvit, nekdo se mozna bude chtit poprat. Nekdo se zepta "proc" a to budou lide, do kterych bych mel investovat cas.

Kdyby byly sance vyrovnane, babu na hrade bych neriskoval
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Grunt »

vratnikp píše: 29.01.2023 21:11 Kdyby byly sance vyrovnane, babu na hrade bych neriskoval
Zde se zeptám já: Proč?
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od vrb »

Jako myslím to tak, že mě se zdál už ten výběr dost zoufalej.
Kdyby proti babovi stal chlápek o kterým si řekneš: Ten ví co dělá, toho si dovedu představit že nám bude prezidentovat, tak volba bude jasná.

A čím víc si o Pavlovi zjistuju, tím se mi zdá víc že není v jádru tak špatnej, jen se v průběhu na něho lepilo víc s víc svinstva. Třeba ho zvládne setrast.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od PeFi »

TomSmith píše: 29.01.2023 20:55 Nečekaný a zajímavý pohled k volbě na Britských Listech:
https://blisty.cz/art/111814-buh-s-nami-vsemi.html
Levice má pocit, že tu vládne pravice. Pravice tu nevládne, takže zdanění máme jako hrom, ale na sociální dávky a důchody není, protože neskutečné množství lidí pracuje pro stát a negenerují žádnou nebo skoro žádnou přidanou hodnotu. Babiš na tomto sebevražedném trendu nezměnil vůbec nic. Řídit stát jako firmu. No to jsme viděli. :lol:
Fiala na tom taky nic měnit nehodlá, protože to není pravičák tělem a duší. Jeden z mála posledních viditelných pravičáků v ODS byl pan Kubera. To by byl býval prezident. Škoda ho.

Podpora podnikání jsou povinné datové schránky, automatické pokuty a takové množství předpisů, že každý něco porušuje a na každého lze zakleknout. Dotace jsou kapitola sama pro sebe. A tihle kašpaři si říkají pravice. Jo bůh s námi.

Pavel na tom nic nezmění.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od vratnikp »

Grunt píše: 29.01.2023 21:26
vratnikp píše: 29.01.2023 21:11 Kdyby byly sance vyrovnane, babu na hrade bych neriskoval
Zde se zeptám já: Proč?
Protoze pak bych si mohl davat za vinu, ze tam uraduje zrovna tenhle sasek. S uzsim vyberem jsem nebyl spokojeny, coz jsem chtel dat najevo neplatnym hlasem/absenci. Nicmene ta nenavist militantnich liberalu mi dohnala k tomu, oslabit pavluv mandat(protoze se od nich nedistancoval) svym jednim bezvyznamnym hlasem. Abych dal militantnim libodemo najevo, ze akce vyvola reakci a ze tu stale jsou lide, kteri se.neboji konfrontace a ze je tu o cloveka navic, ktery se radsi uspini o babise, nez aby se tesil na kristalovou noc 2.0
vratnikp píše: 29.01.2023 21:11 Takze ted muzu s cistym svedomim tvrdit, ze jsem ho volil a donutit tak sve okoli ukazat karty
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od vratnikp »

TomSmith píše: 29.01.2023 20:55 Nečekaný a zajímavý pohled k volbě na Britských Listech:
https://blisty.cz/art/111814-buh-s-nami-vsemi.html
Bude to tou pokrocilou hodinou, ale uplne ted nepobiram myslenku clanku,krom toho ze novy pan prezident nepomuze potrebnym, kteri si vestinove zivot zpackali sami a ted doufaji, ze je nekdo z zumpy vytahne

dokázal pochopit a hájit naštvanou samoživitelku s autistickým dítětem(mela se zamyslet nad tim, komu da..), bývalého havíře ve zdravotních problémech (nemel to lehky, ale minulej rezim mu poskytl socialni vyhody jako kompenzaci ne?), rodinu v exekuci (protoze nechtej hakovat a musi si zit nad pomery?) , seniora, kterému hrozí výpověď od majitele (seniorova chyba, ze neni ve vlastnim, nebo nevychoval deti tak, aby mu pomohli)

Jestli neco v tomhle svete funguje, tak kazdy sklidi, co zasel
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Grunt »

Pánové, vím že reagujte česky, ale zkuste buď psát nějak relevantně česky a nebo sepište nějaký slovníček. Tyhlety populární politické obraty/zkratky každého jen matou. Já si celou dobu myslel, že se bavíme o ženě.
vratnikp píše: 29.01.2023 21:55 Abych dal militantnim libodemo najevo
Komu prosím?
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od vratnikp »

Moderni tvrde jadro liberalni demokracie hlasajici:

Nenadávat dva týdny naivnímu venkovu, prosím; co bych pro stát neudělal, ale mele se to ve mně a hned po zvolení generála si to s tupým a bezohledným (já vím, chudým, neotravujte s tím, jsou to naivní kreténi) venkovem vyřídím. A normálové odtama mlčí, málo s plebsem mluvíte!“

Svoje přesvědčení dokladoval i dalším svým textem na facebooku.

„Přemýšlím, že bych sundal klapky z očí a přestal bych se dívat na věc těma pražskýma očima. Co potom pochopím? Proč je správné a pochopitelné volit zmrda Babiše. Aha,“ uzavřel člen ODS svůj příspěvek vulgaritou.

Praha a láska musí zvítězit nad vsí a nenávistí! ??

— Jan Tuna (@JanTuna) January 14, 2023

„Praha a láska musí zvítězit nad vsí a nenávistí,“ napsal a nenechal nikoho na pochybách, že v jeho humanismu je Praha symbolem pravdy a vesnice naopak lži.

To ostatně dokazuje i jeho další tweet.

Já bych ty vesnice zakázal.

— Jan Tuna (@JanTuna) January 14, 2023

Toto a podobne projevy tech, kteri se citi byt moralne cisti, protoze bojuji za pravdu, moralku a demokracii mi nakonec presvedcili abych namisto bezvyznamne prazdne obalky dal bezvyznamne promile babisovi
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Ivana »

Tohle pokládám za mimořádně zajímavou zprávu:
https://reportermagazin.cz/a/pFSrT/petr ... m-neduvera
Zamčeno