Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od d-s »

Kto si chce o plyne precitat nieco presnejsie, napriklad cisla, kapacity, technicke obmedzenia, tak napr tu:
https://www.bruegel.org/2022/02/prepari ... ssian-gas/

A tu ropa:
https://www.bruegel.org/2022/03/can-eur ... e-cut-off/
gonzo23
Příspěvky: 155
Registrován: 22.02.2012 17:22

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od gonzo23 »

Barum omezuje vikendové směny, protožen nemá saze z Ukrajiny. Sfinx propustil ukrajinské agenturní zaměstnance, páč přišel o trh v Rusku....
Je mi jedno, co bude v Rusku, tam si za to můžou sami. Ale tady může být hrůza. Ne, že se chvíli omezíme, ale krize jak ve tricátých letech.. Přesně jak je tu psáno. Pokud budou zdroje omezené, bohaté státy nás přeplatí a budou zachraňovat sebe, to je jasné. Nebudou suroviny, nebudou energie, nebude práce.. A do toho obrovská inflace, vysoké úrokové sazby a vysoká nezaměstnanost..
Rodiny s dětmi, kde jeden nebo oba přijdou o práci a přitom mají hypotéku najednou za 7%, energie na 10ti násobku ( dle některých ekonomů po zastavení dodávek), drahé jídlo...
Obávám se, že by pro mnohé přišla taková bída, že si to neumíme představit... Přečtěte si knihu Den kdy došly peníze. Dosaďte do současné zhýčkané a extrémně zadlužené společnosti... Kdo má alespoň trochu představivost, tak to opravdu nechce...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Maximus »

Alternativa k tomu je nechat se vydirat - utocnik porusujici zásadně mezinarodni pravo je zrejmy. Pristoupit na jeho hru nelze, aniž by se clovek nemusel kazde rano před zrcadlem stydět.
Jak jsem psal drive - krize by prisla velice pravdepodobneji jen o něco pozdeji a byli by jsme v mnohem prekernejsi situaci. Znicene uhelne elektrarny, odstaven atom v Nemecku,...
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
gonzo23
Příspěvky: 155
Registrován: 22.02.2012 17:22

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od gonzo23 »

Ano, útočník je jasný. Výsledek pro mě taky. Putin si nemůže dovolit prohrát. Nemůže.
Ukrajina se vzdá a pak bude čas ma vyjednávání. Aby ukrajina nebyla Ruská, ani Evropská. Aby nebyla v Natu, ani v RVHP ( nebo něčem). Aby byly obě strany nespokojeny, ale domluvily se..
Otázkou je, jestli mezitím musí ČR a Evropa zbankrotovat a stát se závislou na jiných velmocech. A že by si Amerika, Čína a mnozí další ukously kus evropské mršiny je jasný..
Války byly a budou. Američani jich rozpoutaly ve jménu demokracie tolik a stejně s nima dokážeme žít..
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od d-s »

gonzo, to co pises by platilo keby odignorovanie Ukrajiny znamenalo ze vsetko bude ruzove.
Ale to tak IMO nie je. Odignorovanie Ukrajiny by problem iba kusok odsunulo.

Totiz:
- Rus by to skusil zase, niekde inde. A mali by sme to tu zase.
- EU nejde do kytek kvoli Rusku ale kvoli svojej ideologii. A cim dalej v nej zajde, tym tazsie sa bude vracat. Ak by tato kriza zastavila/pribrzdila EU ideologicky rozlet tak by bola na nieco aj dobra (co ale samozrejme nie je vobec iste, ja sa skor obavam ze bude zneuzita na este vacsi tlak).
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Montezuma »

Maxime, morálky a cti se nenajím a neohřeju. A protože jsou na mě existenčně závislí další dva lidi, udělám COKOLIV, abych jim střechu nad hlavou, jídlo a vodu opatřil. A nedopustím, aby kvůli nějakým tlučhubům na západě moje rodina trpěla.

Myslíš, že když Rusku západní země obestaví majetek, že to nechá bez odezvy? Mezinárodní smlouvy se porušujou asi tak posledních čtyřicet let jak na běžícím pásu, divím se, že tě tohle chování najednou tak pobuřuje.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Je hezký argumentovat Evropou, ale u nás jsou rafinerie dvě a obě jedou na ruskou ropu. S plynem to bude podobný ale nahradit půjde snáž (jako že aspoň něco bude - nemluvim o ceně). Zatím ropa teče až přestane tak účinek bude srovnatelný s vybombardováním. Automotive půjde do kelu hned po chemičkách a to kompletně.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Quido »

@Montezuma: To ale neznamená, že když u vás doma budou jen brambory s párkem a u nás stále losos, že k nám půjdete na nezvanou návštěvu s devítkou v ruce. Dá se slušně poprosit, dá se domluvit, dá se vymyslet ledacos, ale pokud sem někdo vleze proto, že jde rabovat, musí počítat s tím, že ho to bude stát čest, zdraví a nebo i život.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od FMJ »

Mno, Maxime, já bych se raději styděl za populistická gesta, vyjadřování "těch pravých" statusů a podobných hovadin navenek, kterých se dopouští jakákoliv politická elita, čistě proto, aby hrála politické divadlo, jen proto, že nějaký "expert" , omezený v rozhledu a bez ohledu na důsledky, prohlásí, že je třeba otočit směr (jakýkoliv) o 180°. Nejlépe okamžitě.
Pokud je třeba zkousnout nějakou nelibost, v zájmu blízkých a mě samého, tak pak by mi nejspíš nic jiného nezbylo. Protože, podle mého soukromého názoru, úderné kecy u piva a bojovnost za klávesnicí český národ dotáhl k dokonalosti, ale pálit si prsty se nikomu nechce (vlastní zkušenost). Tady, myslím, by mělo platit manažerské - ukaž výsledky nebo výmluvy (myšleno obecně, ne na Tebe).
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Nicotinick »

No, já jsem schopen našim staříkům, kteří v domku platí nějakých 35 000,- za plyn ročně, pomoci. I kdyby měli platit (a ono to tak vypadá) desetinásobek. A co ti ostatní senioři ? A co ti propuštění z fabrik, které to začínají zavírat kvůli nákladům na energie ?
A taky si říkám proč ? Kvůli polorozpadlé díře, ze které už před válkou zdrhly miliony Ukrajinců a kde se pučem dostaly k moci nacionalistické skupiny podjebávané vůči Rusovi nějakou vládou za oceánem ? A kvůli tuzemských turboflastencům , kteří se opentlili dvojkolorou a spustili bojovný vřískot, aby je ta vláda za oceánem taky dobře slyšela ? 8-)

Ale asi mi to nedostatečně myslí politicky, jak pravil poručík Troník. :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
axiom
Příspěvky: 67
Registrován: 21.12.2013 22:18
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od axiom »

Z mého pohledu to celé trochu pochopili jenom Maďaři (a řekli nahlas - Maďarsko je na straně Maďarů) + pár dalších si to začalo uvědomovat (a jsou zatím zticha). Spoléhat na to, že Evropská unie bude jednotná a solidární až půjde do úzkých, tak to je smrtelná naivita. Evropa je neschopná čehokoliv, kromě prázdných frází. I teď je vidět, že není schopná samostatně myslet (asi až na Maďary + pár dalších o kterých není ani slyšet). Jestli se Češi budou dál hádat o cizích nesmyslech, a fofrem se nezkonsolidují, bude proti tomu co nutně přijde třicetiletá válka vypadat jako doba míru a hojnosti. A nečekejme, že to za nás vymyslí EU. Mě teda zatím za celá léta nepřesvědčila ani jednou, že vůbec něco smysluplného dokáže.
Budoucnost má jenom národ, kde muži sází stromy i když ví, že v jejich stínu nebudou sami odpočívat.
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od d-s »

Nicotinick píše: 01.04.2022 11:15 A taky si říkám proč ? Kvůli polorozpadlé díře, ze které už před válkou zdrhly miliony Ukrajinců
Nie.
Kvoli agresivnemu statu, aby nemal chut za rok dva pokracovat niekde inde.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od zedik »

d-s : Jenže tím získáme ty dva roky, během kterých se na tom dá zapracovat. To co razíte teď v rámci morálky a hrdosti je, že si klidně nechám chcípnout celé stádo, které mě živí, jen když zlému sousedovi taky chcípne kráva
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od mart0 »

Tak proto jsme pozvali Ukrajinu do NATO, aby Rusko nemělo chuť zaútočit? Povedlo se?
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Radeq »

Někdo se na to ptal:
Plyn se však nevyužívá jen v energetice. „Tam se ho spotřebuje jen 25 procent, dalších 26 procent připadá na zpracovatelský průmysl od výroby hnojiv až po pečení chleba, zbylých 49 procent si vezme maloodběr a domácnosti,“ řekl energetický expert Stanislav Mikeska pro Info.cz.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... let-196390
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od d-s »

mart0:
To su take kecy ospravedlnujuce Rusko.
Mas trochu prehodene priciny a nasledky.

Ukrajina sice pristupila k NATO akcnemu planu (MAP) v 2008 ale potom sa dlho nic nedialo.
Keby Rusi neboli agresivni asi by sa nedialo nic doteraz.
Ukrajina zacala robit konkretne kroky (zacala naplnat MAP) az ked Rusi obsadili Krym, nie predtym.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od mart0 »

Kdyby se Rusové po roce 2008 a následně po Majdanu v roce 2014 nezačali bát, že na Krymu bude místo nich za pár let základna NATO, tak možná nebyla ani akce na Krymu, ale to už se nikdy nedozvíme.
gonzo23
Příspěvky: 155
Registrován: 22.02.2012 17:22

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od gonzo23 »

Kdyby nebylo proamerického převratu na Ukrajině, mohlo být třeba vše jinak. Nelíbí se mi, co Rusko provedlo, ale chápu to. Kdyby v Mexiku došlo k proruskému vládnímu převratu a chtěli vstoupit do nějakého ruského protiamerického "obranného" paktu, byli napadáni američtí občané žijící v Mexiku a Mexiko by kradlo americký plyn proudící přes Mexiko,tak by tam amíci taky vletěli. Taky by se mi to nelíbilo, ale chápal bych to.
gonzo23
Příspěvky: 155
Registrován: 22.02.2012 17:22

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od gonzo23 »

Když dnes Ukrajina zaútočila na ruské území, mění to nějak parametry konfliktu dle mezinárodního práva? Z policejní akce na válku? Co to může znamenat v pokračování konfliktu? Ví někdo?
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od d-s »

mart0 píše: 01.04.2022 12:57 Kdyby se Rusové po roce 2008 a následně po Majdanu v roce 2014 nezačali bát, že na Krymu bude místo nich za pár let základna NATO, tak možná nebyla ani akce na Krymu, ale to už se nikdy nedozvíme.
Zase unika postupnost:
- Yanukovych: ziadny naplnanie MAP, ziadne priblizenie k NATO (do 2014)
- Majdan, docasna vlada: deklarovany nezaujem o vstup do NATO (jar 2014)
- Krym (august 2014)
- nova vlada: zaujem o vstup do NATO (koniec roka 2014)

Keby nebola akcia na Kryme tak by mozno nikdy nebol zaujem o vstup do NATO. Ale to sa uz nikdy nedozvieme.
Odpovědět