Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Zapadlo »

Ukradina je jen další proxy-válka mezi mocnostmi. Hoši si potřebovali vyjasnit hranice mocenského vlivu.
Kvikot presstitutů je nejepším důkazem, že posun očurávaných patníků východním směrem byl na čas ukončen.
Vlhké sny o UA v NATO, západních raketových základnách kousek pod Moskvou a americké námořní základně v Sevastopolu či v Oděse skončily.
Ano, zní to poněkud jednostranně :)
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Butch »

To gonzo23: samozřejmě ze Putin si nemůže dovolit prohrát, ale jednak to není jen úplně na něm a jednak záleží na tom, jestli se bavíme o tom prohrát fakticky, nebo prohrát před obyvateli Ruska.
Když se podíváš teď, jak prezentuje průběh operace okolo Kyjeva, ze všech cílů bylo dosaženo, vše jde tak jak se naplanovalo …..opravdu? Ale asi to stačí.

Doma je pravda, to co Putin řekne ze je pravda.

A pokud teď hrajou na to, ze jde o ty dvě separatistické republiky a Krym, tak ty určitě udrží. A ma tady to svoje vítězství.
gonzo23
Příspěvky: 155
Registrován: 22.02.2012 17:22

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od gonzo23 »

To by bylo super a byl bych za to rád.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Montezuma »

Další bod, který ukazuje, že nejde jen o Ukrajinu.

"Krok Ruské centrální banky navázat rubl na zlato a propojit platby za komodity s rublem je změnou paradigmatu, kterou západní média zatím příliš nechápou. Jak bude domino padat, mohou mít tyto události různou odezvu. Zvýšenou poptávka po fyzickém zlatě. Výbuchy na trzích s papírovým zlatem. Přehodnocení ceny zlata. Odklon od amerického dolaru. Zvýšený dvoustranný obchod s komoditami mezi nezápadními zeměmi v jiných měnách, než v americkém dolaru."
https://www.zlato.cz/zlato/analytik-rus ... omoditami/
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Argonaut »

https://vlkovobloguje.wordpress.com/202 ... t-journal/

Pohled ze strany Wall street Journal. Zkrátka únor se nestal přes noc a pokud se to má nějak vyřešit, je potřeba se zbavit představy černobílého světa.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od dracekvo »

K masakru v Buči.
Rozhodně nechci popírat, že se něco takového stalo, je to spíš jen taková moje úvaha.

Nejde mi zhlavy, že v dnešní době, kdy má skoro každý telefon, neexistuje ani jedna videonahrávka chování ruských okupantů v tomto městě. Například podobného stylu, kdy někdo přes záclonu natáčí, jak se ruský voják snaží vloupat do zamčeného obchodu.
Pokud tam bylo postříleno na ulici takových lidi, neříkejte mi, že nikdo neudělal za celou dobu ani jeden záběr.
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od cipis »

Když ti budou vraždit sousedy, tak budeš mít jiné starosti, než to natáčet.
Nehledě na to, že je to stejně jedno, taktéž to někdo prohlásí za falešné, tak proč riskovat?
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od d-s »

Sice to nikto nenatocil na video ale satelity to tam fotili.
Snimky Maxaru naznacuju ze vykop ktory by mohol korespondovat s tym masovym hrobom tam zacal vznikat uz v polke marca.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od dr78 »

Ne že bych to chtěl zpochybňovat, ale na těch ulicích není ani kalužka krve. Není to divné? Leda, že by to byl chemický útok, ale to by určitě přeživší místní popisovali. Prostě na žádné fotce nic takového není. Je pravda, že některé mrtvoly jsou už v určité stádiu rozkladu, ale u těch čerstvějších? Všimli jste si toho také? Nebo jsem se díval špatně? Hlava mi to nebere.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Montezuma »

V době, kdy o dění na Ukrajině máme prakticky přímý přenos online, objevíme stovky mrtvých civilů až čtyři dny po opuštění území ruskou armádou? Proč má spousta mrtvých kolem ruky omotanou bílou pásku značící příslušnost k bojovníkům LNR a DNR? A pokud bych přistoupil na myšlenku, že se to skutečně objevilo až po čtyřech dnech, víte, jak vypadá mrtvola po čtyřech dnech vystavená současným povětrnostním podmínkám?

Nekomentuji, nehodnotím, jen se ptám. Třeba mi to někdo vysvětlí...

:roll:
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Argonaut »

ono je to teď těžké, jak jsem psal dříve, nevěřím ani Rusům, ani Ukrajincům. U Ukrajinců mi navíc přijde, že už to vytáčí to extrémních PR výšin, a brzo se celému západu neustálé poučování a vydírání Zelenského přejí a o to prudší to pro něj bude pád. Kdokolik kdo si vzpomene na HLP před druhým Irákem, tak by měl mít minimálně odstup.

I v diskuzi zde je vidět, že diskutující mají problém s oddělením emocí a racionálních vstupů. Každý je nastavený nějak, ale teď nám zrovna ty pragmatici mezi politiky chybí. Když je někdo v hněvu, nemá argumentace smysl. A tak nevím, jestli na obou stranách jsou racionální lidé, co jednají a ty emoce jsou dým, a nebo tam žádé raciálno není a pak je to problém pro všechny. Zelenský jako herec spíše bude tíhnout k těm emocím.

Tak jako není v Rusku náhrada za Putina, zajímalo by mě, kdo bude za Zelenského. Jak tohle skončí, skončí i on. Svými požadavky si uzavřel cestu k tomu, aby mohl pokračovat, ať již bude dohoda jakákoli. Přežil by leda fakt, že by Rusové kapitulovali. Např. Churchill také nepřežil v pozici premiera slibujícího jen krev a pot druhou světovou. Pak by mě taky zajímalo, jak se objeví všichni ti oligarochové, co z Ukrajiny utekli a teď je o nich ticho...
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Radeq »

Všechno se vyšetří. Asi jako Majdan, Oděsa, MH17, ..
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Radeq »

Argo - pokud jde o oligarchy - Zelenský asi nebude žebravý pouliční hérec. O takových nepíší v Panama Papers na prvních stranách. Jestli ono třeba tohle není příčinou jeho hrdinství ..
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Argonaut »

jinak k těm satelitum - když se vím, kam koukat, tak asi vidí vše. Ale realita je asi taková, že vlastně nevidí nic, protože v daném čase a podmíkách je spíše náhoda, když rozvědka/obsluha/analytici přijdou na to, co vidí. Ta fronta má stovky kilometrů a kdyby to bylo tak snadné, Ukrajinci již dávno mají postavení každého tanku, PVO prostředku a dalšího od USA.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od PeFi »

dr78 píše: 04.04.2022 13:05 Ne že bych to chtěl zpochybňovat, ale na těch ulicích není ani kalužka krve. Není to divné? Leda, že by to byl chemický útok, ale to by určitě přeživší místní popisovali. Prostě na žádné fotce nic takového není. Je pravda, že některé mrtvoly jsou už v určité stádiu rozkladu, ale u těch čerstvějších? Všimli jste si toho také? Nebo jsem se díval špatně? Hlava mi to nebere.
Vážně tam tu krev nevidíš?
https://twitter.com/Podolyak_M/status/1 ... 01/photo/1
Nemusel jsem to hledat dlouho - byla to hned druhá fotka, kde byla nějaká těla ...
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od dr78 »

OK, díky za link, beru tedy pochybnost zpět. Na fotkách co jsem viděl v našich mediích nic takového nebylo. Asi to byl "výběr", aby fotky moc nešokovaly.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Quido »

To tam ani nikdy neuvidíme, protože tyto publikace mají svá pravidla. Gore do mainstreamu nepatří a kdo to bude nazývat cenzurou, je sociopat. Myšlenka, že veřejnost má konzumovat z médií holá fakta bez filtrace a interpretace, je zcestná.
Uživatelský avatar
Ludo
Příspěvky: 133
Registrován: 22.07.2012 0:09

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ludo »

Niektory by si tu mali vstupit do svedomia

Buca, postup zo strany Ukrajiny:
- 1. den po odchode ruskych, vstupe ukrajinskych sil - fotky, videa, svedectva o zavrazdenych ludoch
- 2. den po odchode ruskych, vstupe ukrajinskych sil - fotky, videa, svedectva o zavrazdenych ludoch
- 3. den po po odchode ruskych, vstupe ukrajinskych sil - fotky, videa, svedectva o zavrazdenych ludoch

Buca, postup zo strany Ruska:
- 1. den po odchode ruskych, vstupe ukrajinskych sil - spravy su samozrejme fake
- 2. den po odchode ruskych, vstupe ukrajinskych sil - spravy su samozrejme fake, na jednom videu sa hybe "figurant" (jednalo sa o odlesk skla mimochodom)
- 3. den po odchode ruskych, vstupe ukrajinskych sil - hned po odchode ruskych sil tam napochodoval Azov, a zmasakroval ludi s cielom to hodit na Rusko

Buca, postup na Rozpad.cz:
- 1. den po odchode ruskych, vstupe ukrajinskych sil - ...
- 2. den po odchode ruskych, vstupe ukrajinskych sil - ...
- 3. den po odchode ruskych, vstupe ukrajinskych sil - a to nie je ani jedno video z toho ako ich strielaju?
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Nicotinick »

Rus evidentně opustil Buču 30.03. 2022, první fotky zavražděných se objevily 02.04.2022.

Výsledkem každopádně je, že Ukrajina obdrží ze západu těžké zbraně které požadovala.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ludo
Příspěvky: 133
Registrován: 22.07.2012 0:09

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ludo »

A je to teda fake, Azov alebo miestna ukrajinska mafia? Lebo Rusko robi dost biedny pokus o tom presvedcit zbytok sveta, ze to neboli jeho vojaci.
Odpovědět