Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
drigon
VIP
Příspěvky: 2983
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od drigon »

vrb píše: 14.09.2022 15:18 Pokud Gruzie vyhlásí Rusku válku, bude to znamenat, že Rusko je oficiálně ve válečném stavu a válku mu vyhlásil vnější stát jako první.

TZN nic nebude stát v cestě všeobecné mobilizaci v Rusku a aktivaci záloh. Putinovi to rozváže ruce.
Kam pošle mobilizovaná vojska už dále ošetřeno nijak není pokud vím.

Ale stejně Rusové chtějí SVO protahovat ještě dlouho a věří v ekonomické zhroucení Evropy po zimě, nebo po žních 2023.

Zajímalo by mě kdo tuhle gruzínskou aktivitu rozjel.
Může se jednat o "přesmyčku" (nebo jak to nazvat) sloužící k tomu, aby Putin mohl vyhlásit všeobecnou mobilizaci.
"Speciální operace na Ukrajině" mu v tuto dobu hrozí "havárií", bez mobilizace v podstatě nezvládnutelnou tak na to může jít oklikou.
Pokud mu válku vyhlásí jiný stát on bude moci naplno mobilizovat a to kam pošle čerstvé jednotky se budeme moci jen dohadovat.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Hagen
Příspěvky: 1379
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Já bych sázel na ruskou propagandu.
Možná je to provokace ze strany Gruzie.
A jako nejméně pravděpodobné jde u uskutečnění tohoto referenda (opět jako provokace ruska), a tím by to skončilo.
Je opravdu nepravděpodobné, že by Gruzie skutečně vyhlásila rusku válku.
Otázka spíš zní,... Co tou propagandou rusové zamýšlejí (pokud to není jen plk ve větru).
Potin potřebuje na pokračování války s Ukrajinou mít na své straně ruskou veřejnost.
Samotář
Příspěvky: 354
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Samotář »

Ukrajinci osvobodili vesnici Kyselivku (Chersonská oblast) na hlavní silnici kousek od Černobajivky a Chersonu.

Ale v politice došlo k velkému posunu.

Mezi Ukrajinou a velkými státy NATO, zeměmi Střední Evropy, ale třeba i Austrálii se vyjednává o uzavření Kyjevské bezpečnostní smlouvy.
https://www.president.gov.ua/en/news/an ... ndac-77729

Asi nejhlavnější body dohody:
1. Neomezuje se rozhodnutí Ukrajiny o vstupu do NATO a bezpečnostní smlouva by byla v platnosti až do případného přistoupení.
2. Hlavní bezpečnostní zárukou UA je jeho schopnost bránit se: silná armáda, silná obrana k odstrašení všech plánovaných nepřátelských akcí. Když se dostane pod útok, do 24 hodin UA obdrží vojenskou, politickou, finanční, informační pomoc od signatářů smlouvy.
Dokument může být jako vzor pro jiné země v podobné situaci, jako Moldavsko, Gruzie apod.

No, kdyby se podařilo takovou dohodu uzavřít, to by bylo vynikající. Mezi nás a Rusko by se dostala další obranná linie. Kdyby to dopadlo, takhle dobře oddělení od Ruska jsme byli naposledy za Polsko-Litevské unie.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od proforma »

Putinovi asi fakt tece do bot. Pri navratu z Izjumu, ale uz v Kyjeve, melo Zelenskeho auto nehodu - do prezidentskeho auta v kolone nabouralo jine auto. Zelenskyj je udajne OK (aby ne, prezidentska auta obvyykle vazi 2x tolik co normalni...).

No, prituhuje. Asi by na sebe mel davat vetsi pozor. Ale myslim, ze i kdyby bylo nutne "vymenit" vrchniho velitele, Ukrajinci jsou v teto fazi valky uz tak nabuzeni a maji tak schopne armadni veleni, ze by to asi nic moc nezmenilo.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od vrabi »

vrb píše: 14.09.2022 9:42 Minimálně 5let aktivního chlazení. Spíš více. Po přemístění do trvalého kontejneru ( má cca 40 cm litinové stěny ) se tento sám chladí vzduchem po dobu mnoha desítek let - postupně se rozpadají kdejaké radionuklidy s rychlejším rozpadem.. Povrchová teplota cca 60°C.
Poločas rozpadu U-235 704 000 000 Let - takže nějak hřát se to bude ještě hodně dlouho.
Tudíž ideální zdroj vytápění obytných domů ;) Stačí si dát jeden Castor do sklepa a energetická krize je zažehnána :lol:
Občas míváme v práci na tyhle potvory zaparkovaný vagón a byl jsem přímo v provozu, kde se tyto kontejnery nakládají.
Přeprava-98-tun-kontejneru-CASTOR-do-Rakšic-2009.JPG
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od dracekvo »

To mi nějak nesedí s tím, že sankce na rusko nemají prej žádný vliv.

https://www-gazeta-ru.translate.goog/bu ... r_pto=wapp
Ministerstvo financí navrhlo resortům snížit schválené výdaje v příštím roce o 10 %
Dne 12. září RBC s odvoláním na výpočty ruského ministerstva financí oznámila , že příjmy federálního rozpočtu v srpnu 2022 klesly v nominálním vyjádření asi o 11 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2021. V červenci byl pokles o 26 % ve srovnání se stejným měsícem loňského roku. Příjmy federálního rozpočtu tak klesaly již druhý měsíc v řadě.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1134
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Haluziak »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... vat-214372

To jsou ty HIMARSy co už byli 6x zničeny? Just bych je tam poslal, ať ty skurvence vypráskají až za Ural. :twisted:
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od viktor »

„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od dracekvo »

Mě se líbí jak kdejakej student humanitárních škol je najednou expert na vojenskou taktiku a může vynášet soudy jak ten konflikt asi dopadne.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od viktor »

kazdej byl jednou studentem, ale ne kazdej se z nich stane velvyslancem ve francii :-) dehonestovat takovym zpusobem cloveka jen proto ze jeho nazory nejsou plne v souladu s tvymi je nizke a nedustojne... navic jako obvykle u manipulatoru je argument zcela vytrzeny z kontextu s cilem dehonestovat cloveka jineho nazoru..
toz asi takle dracekvo..:-))
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od d-s »

viktor píše: 15.09.2022 19:18 zajimavy rozhovor https://www.youtube.com/watch?v=xoTvOxp-RTg
viktor
Vzdy ked sa budeme stazovat na iba 20 stupnov nastavenych na kureni si treba spomenut na to ake zle to v zime kvoli ruskym sviniam maju Ukrajinci. A podporit ich viac nez doteraz.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od dracekvo »

viktor píše: 15.09.2022 20:00 kazdej byl jednou studentem, ale ne kazdej se z nich stane velvyslancem ve francii :-) dehonestovat takovym zpusobem cloveka jen proto ze jeho nazory nejsou plne v souladu s tvymi je nizke a nedustojne... navic jako obvykle u manipulatoru je argument zcela vytrzeny z kontextu s cilem dehonestovat cloveka jineho nazoru..
toz asi takle dracekvo..:-))
Já ho nedehostuji. Ani mi nejde o to jestli říká, že UA prohraje, nebo vyhraje. Já prostě nevidím důvod, proč bych měl názor tohoto člověka brát vážně. Asi tak stejně bych bral jeho názory vážně, když by vedl rozhovor o tom kolik se příští rok vypěstuje obilí, nebo budou stát energie.
Já jsem prostě člověk, že pokud mi někdo má dávát nějaké informace, tak si musím být jistý, že má na to adekvátní životní zkušenosti, nebo vzdělání. Tento člověk je politolog a bývalý český velvyslanec a ještě k tomu v FR. Kdyby to byl aspoň velvyslanec v UA nebo RU. Co asi tak může vědět o tom jak skončí tento konflikt?
Já už jsem prostě nakrklej z dob kovidu. Kde byl kdejakej jouda najednou odborník na virologii. Teď je zase každej odborník na konflikt UA vs RU.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od viktor »

jj v lescem mas pravdu ci s tebou dracekvo souhlasim, mame dobu personalniho nedostatku a to i na nejvyssich postech a uz vubec nedostatek autorit. Z hehos samozrejme plyne neduvera to v rade pripadu vice nez opravnena k tomu co kde a jak jaka autorita tvrdi. Covid byl toho zarnym prikladem. Kdo ma ty "spravne" nazory je samozrejme lepsim odbornikem. :-)) coz je samozrejme problem a to i tady protoze tady musi byt tvz " proruske lziservery" musi byt umlceny i kdyby mely tisikrat pravdu.. tvz "prorusky" lziserver je jakykoliv pokud nechrli tu spravnou nenavist. Co se tyka https://www.youtube.com/watch?v=xoTvOxp-RTg tak to beru jako nazor cloveka ktery zastaval dulezite misto v zahranicni politice a ma z teto pozice jisty prehled. Nebyl to veĺvyslanec nekde nejake bezvyznamne zemi nam daleko ale ve FR coz je ne bezvyznamna zeme. Co se tyka jeho znalosti a valky na UA tak valka je dledkem politiky a jeji pokracovani. Takze i podpora UA je politicke rozhodnuti zapadu, protoze je asi kazdemu jasne ze pokud by UA nedostalo tak rozsahlou voj podporu tak uz davno neni v te podobe jako je. Z toho to pohledu muze mit zcela kvalifikovany nazor na dasi vyvoj i kdyz treba nerozezna tank od tanku... protoze z jeho uhlu pohledu je to bezvyznamne, protoze rozhodnuti o podpore ci ne jsou na vyssi urovni.
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Hagen
Příspěvky: 1379
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

viktor píše: 15.09.2022 19:18 zajimavy rozhovor https://www.youtube.com/watch?v=xoTvOxp-RTg
viktor
Rozhovor je to zajímavý. Pravda je, že podobných názorů slyším denně dost, a nijak mě to už nevzrušuje.
Mimochodem být diplomat není žádný studijní obor, ani zkouška inteligence.
Je to prostě práce. Jako diplomat dostal samozřejmě větší mediální prostor než Pepa od nás z hospody, a jako každý člověk co má do zadku díru, má i nějaký názor.
On i ten putin má nějaký názor, a to je dokonce prezident. A putin tvrdí že speciální operace jede podle plánu, tak mu to někdo může baštit :lol: .
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od viktor »

no Hagene priznam se ze neznam plany Putina, ty zna jenom Seznam.cz. Nicmene pokud mel v planu srazit EU na kolena letosi zimu a to bez pritomnosti jeineho vojaka RF na uzemi EU tak musim uznat ze se mu to fakt dari.
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Hagen
Příspěvky: 1379
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Přesně tak. Neznáš plány putina (to ví jen seznam.cz), ale nějaký promovaný diplomat ví, jak to vše dopadne ;) .
A co se Evropy týče. Mám opačný názor. Evropa se díky putinovi restartuje. Odstřihne se od ruských energií, hodí do kanálu grýndejl, a podobné hovadiny,... a nakonec to pro ni bude požehnání.
Ty jsi na kolenou??? Já se mám třeba letos líp než loni ;) .
Evropa narozdíl od ruska to zvládne, neboj.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od dracekvo »

To bohužel není pravda. Někteří politici jsou tak zabedněný, že vidí v obnovitelných zdrojích budoucnost. A o to víc se je teď snaží prezentovat jako energetické osvobození od ruska.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hohepa »

co je to "promovaný diplomat"?
Hagen
Příspěvky: 1379
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Co je to " zchlupykund" ? ;)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hohepa »

nezlehčujte to
on fakt je někde na VS obor "promovaný diplomat"
Odpovědět