Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
Solo_Kameň
Příspěvky: 59
Registrován: 27.02.2021 12:28
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Solo_Kameň »

Joe Azbest píše: 21.02.2023 9:57 Už nás celkem jasně připravují na válku s ruskem.
https://echo24.cz/a/HEPm2/zpravy-domov- ... mada-valka
Vzhľadom k tomu, že je celkom možné, že Ukrajina nakoniec po dlhých rokoch vyčerpávajúcich bojov podľahne ruskej agresii, tak je tu reálny predpoklad, že bude potrebné sa na vojnu s Ruskom pripraviť. Myslím, že každému okrem ruských kolaborantov mohlo byť po 23.2.2022 jasné, že ruské reči o ochrane menšín v Donbase sú prázdne reči, keď ruská armáda tiahla na Kyjev.

Keď k tomu prirátame zarážajúco veľké množstvo ruských kolaborantov na území Slovenska, tak máme zarobené na veľký problém a bude sa treba pripraviť na jeho odstránenie v blízkej budúcnosti.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od dracekvo »

Pokud rusko obsadí ukrajinu. Tak bude mít dost práce s okupací.
mhi
Příspěvky: 469
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od mhi »

Mne spis nez ta vyjadreni typu "pripravuji nas na valku" zaujal dnesni Putinuv projev. Opravdu nevim co si o tom myslet. Vcera vecer kdyz jsem videl Moskevskou reklamu na to, nemel jsem uplne dobry pocit. A nemam ho ani ted, aby to zase nebyla nejaka hra - nedava mi to zatim smysl. Jestli nekdo umite do tohoto vnest trosku svetla, budu rad.

dracekvo: Podle meho nazoru jde okupace delat i v "lowcost" rezimu - zemi odzbrojit a jen drancovat, cimz vznikne pouze "bordel", ktery se Rusum muze hodit. Doufejme, ze se k tomu ani nepriblizime.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1589
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Grunt »

mhi píše: 21.02.2023 20:27 Mne spis nez ta vyjadreni typu "pripravuji nas na valku" zaujal dnesni Putinuv projev. Opravdu nevim co si o tom myslet. Vcera vecer kdyz jsem videl Moskevskou reklamu na to, nemel jsem uplne dobry pocit. A nemam ho ani ted, aby to zase nebyla nejaka hra - nedava mi to zatim smysl. Jestli nekdo umite do tohoto vnest trosku svetla, budu rad.
Já hlavně nechápu co si o tom všem myslí běžní Rusové. To by mě zajímalo ještě víc.
vrb
VIP
Příspěvky: 909
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Mhi: Jakou část máte na mysli? Ten projev je dosti rozsáhlý, ale v jádru nic nového.

V kostce co v tom jeho projevu je:
Západ si dělá co chce a rozvraci regiony kde se mu to hodí. Rusko chtěl rozvratit taky a UA bylo jejich beranidlo. Fašisti na UA, teroristi atd. Domluvit po dobrém se se západem nedalo. Tak jsme museli rozjet SVO ač neradi. Čím větší dostřel budou mít na UA, tím dál od sebe si je musíme držet.
Děkuje všem kdo na tom dělají. Čest padlým. Minuta ticha.
Sankce Rusko moc neoslabily. Nikdo nelituje jachet a nemovitostí zabavenych oligarchum. Dobře jim tak hajzlum, aspoň si uvedomi komu lezou do pr. Zabavili nám naše dolary, sami si snížili důvěru.
Dolar je omezován coby mezinárodní měna.
Sankcemi se Evropa střílí do vlastní nohy.
Doteď jsme byli jen levny zdroj surovin. Musíme zamakat na hi-tech, rozjet výrobu a více se ekonomicky osamostatnit.


Já osobně tam nevidím nic nového, desiveho ani válečného. Spíše mi to přijde nečekaně umirnene.

Dracekvo: nedovedu si představit dlouhodobou okupaci 50M státu když sám nebude chtít. To by vázalo tolik zdrojů, že by to nedal nikdo. Ani USA nedokázali dlouhodobě uspesne okupovat pár arabských států.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Západní média pořád píší, že je putin mimo realitu. Já si to až tak nemyslím.
Jeho speciální operace měla trvat pár dní (nebo týdnů-to je fuk), a i dementovi by muselo dojít, že se to po roce jaksi nevyvíjí podle plánu.
Myslím, že chce přesvědčit své ruské občany, že tou operací neudělal chybu, ale že ta operace byla nevyhnutelná.
A myslím, že se mu to podaří.
Teď vsadil nejspíš vše na ofenzívu, na dobytí Donbasu a spol., ale už se připravuje na možnost, že neuspěje.
Vymění (už vyměnil) pár generálů, a fiasko této operace hodí na ně.
Jedině tak si může zachránit krk, a ještě zůstat pro rusáky hrdina.
Je to samozřejmě jen můj pocit. Respektive asi bych to takhle navlíknul já.
Solo_Kameň
Příspěvky: 59
Registrován: 27.02.2021 12:28
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Solo_Kameň »

Hagen píše: 22.02.2023 0:48 Myslím, že chce přesvědčit své ruské občany, že tou operací neudělal chybu, ale že ta operace byla nevyhnutelná.
A myslím, že se mu to podaří.
Ak naozaj väčšina ľudí v Rusku verí tomu, že invázia na Ukrajinu bola nevyhnutná a musí sa podariť, tak už naozaj nie je priestor na mierové riešenia. Škoda...
mhi
Příspěvky: 469
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od mhi »

vrb píše: 21.02.2023 23:39 Mhi: Jakou část máte na mysli? Ten projev je dosti rozsáhlý, ale v jádru nic nového.
...
Spíše mi to přijde nečekaně umirnene.
Prave tohle a nekonzistence ve srovnani s jinymi propagandistickymi informacemi (smerem dovnitr i ven RF). Navic v Putinovi nevidim zmenu, ktera by k tomu "lepsimu pochopeni reality" vedla.

Vite nekdo zdroj informace kolik sil bylo vazano za WW2 nemci v okupovanych zemich a jak ta sila byla strukturovana? To by nam mohlo dat predstavu o nutne sile k okupace UA, pokud vezmeme v potaz nove podminky a moznost podstatne brutalnejsi verze (jim principielne ani nemusi jit o zdroje, takze staci pouzivat opravdu hodne hrubou silu).
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1134
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Haluziak »

Víc než Pootainovo řečnění je podle mě důležitější tohle
Screenshot_2023-02-22-12-09-15-435_com.facebook.katana.jpg
Čichám čichám "referendum"
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Serža píše: 25.02.2022 18:59 imho do pondělí bude hotovo
většinou tak tři dny a pak se to láme
Zítra to bude už rok, co se Ukrajina statečně brání ruskému agresorovi.
Za ten rok se ukázala jako houževnatý a statečný národ, který nejenže nepodlehl, nevzdal se, ale naopak se dokázal sjednotit, a ukázal světu co to je touha po svobodě.
Příští výročí už doufám bude svobodná. Snad opět David porazí Goliáše.
Držím palce,... sláva Ukrajině,... hrdinům sláva.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

to je ale veliká lež a dezinformace
Ukrajina zatím existuje v podstatě jen díky materiální a informační pomoci západních velmocí.
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od d-s »

Materialna a financna pomoc neobetuje svoj zivot na fronte za svoju slobodu.
Ukrajinci to robia.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

d-s píše: 23.02.2023 22:38 Materialna a financna pomoc neobetuje svoj zivot na fronte za svoju slobodu.
Ukrajinci to robia.
hrubě jsi nepochopil, o čem je řeč
takže Hagen citoval můj odhad krátkého vývoje konfliktu
moje následná reakce byla ve smyslu, že bez západní materiální a informační podpory by to +/- bylo, jak jsem odhadoval

tvůj příspěvek je sice krásný a růžový, ale naprosto mimo....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od d-s »

To si skor ty nepochopil zakladne hodnoty...

Materialna a financna pomoc by bola k nicomu keby Ukrajinci neukazali ako "houževnatý a statečný národ, který nejenže nepodlehl, nevzdal se, ale naopak se dokázal sjednotit, a ukázal světu co to je touha po svobodě."

Materialna a financna pomoc je bez toho k nicomu, ako sme videli napr v Iraku a Afganistane.

A ano, samozrejme je nasa pomoc klucova. Bez nej by tie ruske svine vyhrali.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

válka je v první řadě matematika...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Serža píše: 23.02.2023 22:36 to je ale veliká lež a dezinformace
Ukrajina zatím existuje v podstatě jen díky materiální a informační pomoci západních velmocí.
Schválně jsem si vybral tvůj názor na "speciální voj. operaci".
Zajímala mě reakce, a názor po roce.
Většina těch se stejným názorem už totiž dostala BAN.
Za ty 3. dny co jsi Ukrajině dal, se materiální ani informační pomoc projevit samozřejmě nemohla, takže v první řadě šlo, a pořád jde o Ukrajinskou statečnost, odhodlání, a víru ve vítězství.
Bez toho by jim nepomohli ani všechny rozvědky a zbraně na zemi.
Všiml jsem si, že mnohem méně se ve vývoji událostí mýlili ti co Ukrajině věřili, ti co ruský útok považovali za nespravedlivou agresi. (mimochodem Proforma má asi fakt křišťálovou kouli-bacha na ní :lol: ).
Takže hlavní důvod proč putin prohraje je síla Ukrajinského ducha.
Ale jsem rád, že jsi mě tou odpovědí nezklamal. Přesně takovou jsem čekal.
Přesně kvůli tomu jsi se tak moc mýlil.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

materiální a informační podporu západu dostávala Ukrajina už dávno před zahájením invaze, v rozsáhlejší míře minimálně od zahájení války na Donbasu
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
vrb
VIP
Příspěvky: 909
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Jak už jsem psal na začátku tohoto konfliktu.
Pokud se podaří spojit Ruská surovinová základna s Čínským výrobním a technologickým potenciálem ( hlavně v oblasti elektroniky a UAV ), tak to může znamenat značné posílení jejich potenciálu a tím i komplikace pro další obranu UA.
Doteď jelo Rusko hlavně na sebe a staré zásoby. Ano byly tam Iránské drony a zpětný odkup munice od některých států, ale v nijak zásadním měřítku.

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... k-40423868
Čína dodá Rusku drony, píše německý týdeník
Ruská armáda a čínský výrobce dronů Xi'an Bingo Intelligent Aviation Technology jednají o masové výrobě dronů pro Rusko, píše německý týdeník Der Spiegel. Čínská společnost už souhlasila s tím, že ruskému ministerstvu obrany do konce dubna vyrobí, otestuje a dodá stovku prototypů dronů ZT-180.

Jelikož Rusko spotřebovalo většinu nejtěžších zločinců, kterých se chtěli stejně zbavit a v Severní Koreji opět hrozí hladomor.
Jsem zvědav jestli dojde na výměnu vojáků za jídlo.
Severokorejští vojáci jsou beztak ohrožení smrtí hladem už teď. Při posledním KLDR hladomoru šly oběti do milionů. Tak pár set tisíc vojáků umírajících hladem poslat na smrt na UA a tím zachránit několik milionů pracujících pro režim by byl pro KLDR výhodný obchod.
( BTW povšimněme si, jak nehumánní to jsou počty. V našem civilizovaném měřítku nepředstavitelné )

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... m-40422989
Nedostatek potravin v Severní Koreji je tak velký, že země po více než dvaceti letech snížila potravinové příděly svým vojákům, píše agentura Reuters s odvoláním na jihokorejské ministerstvo pro sjednocení. Soul tvrdí, že Severní Korea problémy de facto přiznala, když svolala mimořádnou schůzi stranického vedení k situaci v zemědělství.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od dracekvo »

Kdyby se EU vyprdla na nějaký zelený úděl, tak může za ty peníze v pohodě přesunou veškerou strategickou výrobu na domácí půdu a klidně citelně odříznout čínu.
Kdyby se čína měla rozhodnout jestli kvůli RU obětuje EU a USA trh, tak myslím, že máme jasného vítěze. Číně jde především o prachy.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Serža píše: 23.02.2023 23:14 válka je v první řadě matematika...
Kdyby byla válka v první řadě matematika, tak by museli rusové i Amíci museli vyhrát v Afghánistánu.
Američani ve Vietnamu,....
Válka je v první řadě odhodlanej a motivovanej voják.
A nemyslím si, že by se chytrá Čína spojila s ruskem. Pro ní je výhodnější partner Evropa a USA.
Naopak si myslím, že postupně Čína rusko požere.
Odpovědět