Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

zase jedna vyvrácená válečná lež...
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... u-40428134
"Kyjev pokus o znovuzískání elektrárny nikdy oficiálně nepotvrdil, když jej loni oznámily okupační úřady, tak to popřel."
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od JOBU »

Ak klamu jední, tak je to iba válečná lež, ak druhí, tak propaganda. :lol:
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od mhi »

Z Wiki:
Propaganda (lat. propagare = rozhlašovat, rozšiřovat, rozmnožovat) je vnímána jako rozšiřování názorů a informací za účelem vyvolání anebo zesílení určitých postojů nebo jednání mas ovládaných skupinou, která dané mase vládne pomocí ideologie.
K valecne lzi zadnou definici nevidim, spis by asi bylo lepsi pouzivat jiny termin, ktery vede k jasnemu urceni toho, ze cilem je zmast takticky nepritele (napr. tim, ze zatajime nejaky svuj utok novou zbrani, nepritel se o nove zbrani nedozvi).

Pokud zde bylo cilem vzbudit dojem v zapadnich zemich, ze UA vojaci nepachaji nic spatneho, tak je to zjevna "zapadni propaganda". Pokud to byla takticka (dez)informace, aby treba Rusove neco (ne)delali, tak to je ta druha kategorie.

Je to slovickareni, ale dle meho nazoru ma smysl byt presny, hlavne zde. Ukrajincum (a i Rusum) bych odpustil tu taktickou (dez-)informaci, ostatne myslim, ze i valecne pravo nikomu nenarizuje byt pravdomluvny :).
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Mhi, vždyť je to tu pořád dokola ;) .
Ve válce (a nejen v ní) se lže. Musí se lhát. Je to součást války. A válčící strana která nelže tak za prvé neexistuje, a za druhé prohraje.
A všichni alespoň částečně inteligentní lidi to chápou.
Nehledě na to, že může klidně lhát ten deník The Times, může to být dezinformace z ruska,
(novináři rádi skočí na kde co),....
Takže pokud tam někdo nebyl, a neviděl to na vlastní oči,.... hledal bych pravdu až po válce. ;)
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od mhi »

Nevim, zda si rozumime, mne jde o otazku, zda je pro mne prijatelne, aby mi muj vlastni stat ci spojenec lhal (manipuloval se mnou) v zajmu valky. Nehledam ted konkretni pravdu, nebo neci autentickou realitu.

Od lhani bych striktne oddelil nesdeleni nejake takticke informace, ale po nejake rozumne dobe by melo dojit k odtajneni.

Ruzne po internetu koluji zrejme fotky z tech uniklych zprav USA/NATO, tusite kde jsou ke stazeni v nejake konsolidovne podobe? Uplne si nejsem jist, jestli nasi novinari predzvykali ty informace spravne :-).
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od cipis »

Ze strategického hlediska je to nutné zlo.
Pokud potřebuji vyklidit budovu, protože je tam bomba, tak také nebudu řvát na celé kolo, že je tam bomba, ale vymyslím něco jiného.
Řekněme je to jednání v krajní nouzi.
vrb
VIP
Příspěvky: 898
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Kdyby řekli: Z taktických a strategických důvodů nebudeme další informace v tomto směru podávat - tak to beru.

Když se něco podělá a ještě proflákne a zatloukají jak malé děti a vztekají se u toho...
Jedna věc je výpověď nepodat a druhá věc je křivě vypovídat.
Ale chápu, že účel světí prostředky. I policie někdy úmyslně lže aby vlákala určité lidi do určitých situací a pak měla navrch.

Takže si teď oficiálně pomalu schvalujeme, že si budou lidi lhát a je to tak v pořádku.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

mhi píše: 11.04.2023 14:57 Nevim, zda si rozumime, mne jde o otazku, zda je pro mne prijatelne, aby mi muj vlastni stat ci spojenec lhal (manipuloval se mnou) v zajmu valky. Nehledam ted konkretni pravdu, nebo neci autentickou realitu.

Od lhani bych striktne oddelil nesdeleni nejake takticke informace, ale po nejake rozumne dobe by melo dojit k odtajneni.

Ruzne po internetu koluji zrejme fotky z tech uniklych zprav USA/NATO, tusite kde jsou ke stazeni v nejake konsolidovne podobe? Uplne si nejsem jist, jestli nasi novinari predzvykali ty informace spravne :-).
Pro mne je přijatelné, aby mi můj vlastní stát lhal v případě že to pro něho bude pro přežití výhodnější než říct mi pravdu.
Přežití státu (potažmo národa) má vyšší prioritu než můj život, a má znalost pravdy.
Konkrétně Ukrajina to nemá jednoduché. Její přežití záleží na pomoci západních států, a ta pomoc není bezpodmínečná. USA třeba nesouhlasí s útoky na ruském území. (přestože nevidím žádný důvod proč by Ukrajina nemohla útočit na stát, který útočí na ní).
Proto i Ukrajina musí občas zalhat USA, nebo jiným západním státům.
Je to chůze po tenkém ledě, a neustále se musí zvažovat pro a proti, ale chápu to. Ukrajinci nemají moc na výběr, a jde jim o přežití.
Pokud západní státy ( jejichž občani si sedí doma v teple s el. proudem v zásuvce) nesouhlasili s útokem na Záporožskou elektrárnu, a Ukrajinci vyhodnotili že tu elektrárnu potřebují, tak nevidím důvod, proč by se měli těmi útoky na elektrárnu chlubit.
Pokud západní státy nabízejí pomoc, ale s podmínkami a omezeními, tak se nemůžou divit, že jim pak Ukrajinci lžou. Nebo minimálně zamlčují pravdu.
A divit se, nebo rozčilovat, že my doma na gaučích tu pravdu neznáme???
Čert vem naši informovanost, a celou posranou pravdu. Účel světí prostředky, a důležité je vítězství Ukrajiny.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

vrb píše: 11.04.2023 15:47 Kdyby řekli: Z taktických a strategických důvodů nebudeme další informace v tomto směru podávat - tak to beru.

Když se něco podělá a ještě proflákne a zatloukají jak malé děti a vztekají se u toho...
Jedna věc je výpověď nepodat a druhá věc je křivě vypovídat.
Ale chápu, že účel světí prostředky. I policie někdy úmyslně lže aby vlákala určité lidi do určitých situací a pak měla navrch.

Takže si teď oficiálně pomalu schvalujeme, že si budou lidi lhát a je to tak v pořádku.
Až ti bude někdo rozbíjet hlavu, zkus sousedovi říct "sice jsi kretén, a chodím ti za ženou, ale mohl bys mi pomoci?"
Ne, budeš mu lhát, aby ti pomohl, a zachránil sis krk.
Ukrajina válčí, není to nějaký turnaj podle pravidel.
Ať tedy klidně lže, pokud je to pro ni výhoda. Já se s tím smířím spíš, než s vítězstvím ruska.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Trace »

Lhát spojencům, chovat se k nim nadřazeně, nebo je dokonce špehovat - to se určitě nedá označit jako přátelské jednání. Časem toho spojenci začnou mít plné zuby - je to krátkozraké řešení, v dlouhodobém horizontu nahrává těm fujky fuj proruským dezinformacím, které přesně tohle tvrdily od začátku.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Máš na mysli špehování a nadřazené chování USA (a i jiných států) vůči Ukrajině? ;)
Politika není čistá hra, a zpravodajské služby mají v popisu práce mlžit a lhát ;) .
Ve skutečnosti si všichni lžou, a všichni se špehujou. Jde jen o to, co vyplave na povrch, co se objeví na veřejnosti, a čím jsou pak občané (kteří neví jak to chodí) pobouřeni.
Veřejné mínění je důležité, a proto je důležité, aby se takové věci odehrávali bez vědomí veřejnosti.
A u spojenců jde o to, aby ty lži, špehování,... nepřesáhly určitou hranici, která by se už pak dala považovat za nepřátelské či poškozující chování.
Taková je realita.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Trace »

Realita je ta, ze silnejsi spehuje svoje vazaly. Staty na podobne urovni pro ktere je jejich spojenectvi oboustranne vyhodne se snazi vyhnout akcim ktere druhou stranu ci jeho obyvatelstvo zbytecne nastve, aby nedoslo k ohrozeni jejich paktu.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

To Trace: A tohle tvé tvrzení se opírá o které důkazy?

Ono je úsměvné už jen to, že v diskuzi o tématu války rusácka proti Ukrajině se za špatnost vydává sběr informací ze strany USA, když na druhé straně to funguje rovnou tak, že si rusák dosadí do požadované země diktátorskou loutku a tím pádem mu tak malicherná věc jako spřádání špionáže může odpadnout. I Češi bez výpadku paměti by si to mohli pamatovat z vlastní historie. Ještě se ti zlořádi z WallStreetu mají co učit, když své evropské spojence neovládají tímto jednoduchým způsobem.

Btw. Jak ti funguje obchod s PHM, které jsi nakupoval vloni za 48,-Kč s tím, že je to nejlepší čas na hromadění zásob? :D :D
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Trace píše: 12.04.2023 7:39 Realita je ta, ze silnejsi spehuje svoje vazaly. Staty na podobne urovni pro ktere je jejich spojenectvi oboustranne vyhodne se snazi vyhnout akcim ktere druhou stranu ci jeho obyvatelstvo zbytecne nastve, aby nedoslo k ohrozeni jejich paktu.
Nezlob se na mě, ale tvá naivita je až zarážející.
Realita je taková, že všichni špehujou všechny, a snaží se vyhnout tomu, aby to "prasklo".
A vzhledem k tomu, že to dělají všichni, tak pokud nedojde k překročení tolerované hranice, tak se případné odhalení vyřeší diplomaticky a jede se dál.
Taková je realita.
I z těchto důvodu jsem musel v práci podstoupit bezpečnostní prověrku, abych odolal svrbění pouštět si "hubu na špacír".
vrb
VIP
Příspěvky: 898
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Tady musím 100% souhlasit s Hagenem.
Ať se nám to líbí nebo ne, všichni špehují a všichni jsou ostatními špehováni.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Trace »

Sarkafarka.Loupeznik píše: 12.04.2023 9:28 Btw. Jak ti funguje obchod s PHM, které jsi nakupoval vloni za 48,-Kč s tím, že je to nejlepší čas na hromadění zásob? :D :D
Máš pravdu, v tom jsem se mýlil. Ale za 48 jsem je nikdy nenakupoval, když to bylo drahé, jel jsem ze zásob.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od dracekvo »

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... n-40428636

Připoměl bych maďarům jejich slova, až by rus zaťukal na jejich hranice.
Chceme přece mír a nebudeme eskalovat konflit nějakou snahou pomoci maďarům. Ať si vyženou okupanty ze svého území pomocí pálivého guláše.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Maďarům se to vrátí, Polsko už je háže přes palubu.
Ale stejně mě nepřestane udivovat ta chcimírská představa, že pokud se přestanu bránit, tak útočník přestane útočit, a nastane vytoužený mír.
Takové stupiditě nemůže přeci nikdo věřit, a ani ten zmetek Orbán tomu nevěří.
Jednoduše parazituje na strachu a lidské hlouposti. (stejně to dělal i Bureš ;) )
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

no to je náhodička....máme v brzku čekat zprávu o přistání emzáků v Kyjevě?
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... a-40429150
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Samotář
Příspěvky: 344
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Samotář »

Možná se začalo něco dít na jihu Ukrajiny.

Záporožská oblast
https://twitter.com/TreasChest/status/1 ... tJgZg&s=19

a silné ostřelování okolo Chersonu a Nové Kachovky
https://twitter.com/PStyle0ne1/status/1 ... Paowg&s=19
Odpovědět