Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Grunt »

Já teda osobně absolutně nevím co si mám myslet. Podíval jsem se asi na troje televizní noviny (večerní z dneška tady) a ano. Jsou si vědomi, že jsou obklopeni, ale přijde mi, že to absolutně neřeší. V anketě na ulici se vyjádřila většina lidí v tom smyslu, že nevěří na to že nějaká válka bude (babičky ještě zamáčkly slzu nad starými dobrými časy družby Běloruska, Ukrajiny a Sovětu). Obrona kordonu na svých místech a bude jak bude…
Přitom jsem si to přepnul na hlavní zpravodajství u nás kde Nikol Lenertová přepnutá ze studia dramaticky v přímém přenosu analyzuje bojové síly na onou stranách hranice právě probíhajícího ozbrojeného konfliktu — jako fakt nevím co si mám o situaci myslet. Přijde mi že tady se to řeší čtyřikrát víc jak na Ukrajině, kde prostě dneska a zítra bude další nádherný slunečný (téměř klidný) únorový den.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Nicotinick »

Proboha snad nečekáš relevantní informace od tuzemských "sdělovadel". Potřebují sledovanost, ukotvit diváky u obrazovky/monitoru kvůli reklamě, ne podávat zprávy. Covid už je obehraný, tak ždímají "krizi" na Ukrajině do poslední kapky. Pozítří udělají drama zase z něčeho jiného. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ulfhednar »

Zdá se, že Američané těm 03:00 hodně věří. Bidenův patetický projev "v předvečer invaze". U něj i US komenty zněly ve smyslu "aby to vypadalo, že Biden zahnal Rusy", kdyby náhodou invaze nebyla. A probíhá noční evakuace americké mise ze Lvova do Polska. Počítače a ICT infrastruktura na ambasádě údajně zničeny. Pokud útok nebude, bude to je ještě trapnější, než v Kábulu. Tam alespoň utekli před někým, kdo přišel.

UA Ministerstvo obrany pod kyberutokem.
Flightradar je teď docela zajímavý. V posledních dnech to připomíná jednu povídku, co jsem před pár týdny rozepsal :angel
Každopádně chartery do Hurghady pořád lítají... :D
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ulfhednar »

Dobrý je Blackhawk, co pendluje mezi Lvovem a Polskem a pořád se objevuje a mizí. A z Polska Globemaster, nad Charkovem Global Hawk.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Maric »

Některé nepravidelnosti na Flightradaru svědčí o rušení GPS, ale to může být práce jak Rusů tak Američanů.
že by přišlo na řadu sestřelení civilního, či neozbrojeného vojenského letadla ve stylu Gliwice?

A ani bych se nedivil, kdyby "prosáknutí plánu invaze" bylo jen dalším produktem ruské dezinformační války. Podstrkování falešných informací dvojitými špióny je staré jako válčení samo. A hodně by to podkopalo důvěru v americký establishment a zpravodajské služby, a nabouralo by to momentální situaci, kdy mediálně zpracovaná veřejnost zná jen dva stavy. A to "Rusové ve všem lžou" versus "Američani mají ve všem pravdu".
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Maric »

Ulfhednar píše: 15.02.2022 23:52 Dobrý je Blackhawk, co pendluje mezi Lvovem a Polskem a pořád se objevuje a mizí. A z Polska Globemaster, nad Charkovem Global Hawk.
Globemaster odletěl ze stejného letiště (u Rešova), na které pendluje ten Blackhawk. A ještě jeden Globemaster odlétal přímo ze Lvova.

Edit: A další Globemaster se k Polskému Rešovu blíží.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak když už nám nevyšly ty 03:00, tak si alespoň plivnout. Jen mohli sehnat něco výživnějšího, než pantátu, co povídal, že zná paní, a ta povídala, že se k ním do vchodu nastěhovala jedna ukrajinská rodina a jedna ruská, a ta ruská je tvrdší a proto jsou všichni Rusové tvrdší. TVL to už ani není novinařina :lol:

Mimochodem já znám taky jednu rodinu z UA, paní OK, děcka mimo a táta chlasta a vyvádí. A znám rodinu z Ruska, kde oba manželé dělají u nás v divadle (ostatně velká část uměleckých pozic našeho divadla je tvořena Rusy) a jsou velmi kultivovaní. Kdy o tom vyjde headline? A co na to Jan Tleskač?
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Haluziak »

Maric píše: 15.02.2022 23:55 A ani bych se nedivil, kdyby "prosáknutí plánu invaze" bylo jen dalším produktem ruské dezinformační války. Podstrkování falešných informací dvojitými špióny je staré jako válčení samo. A hodně by to podkopalo důvěru v americký establishment a zpravodajské služby, a nabouralo by to momentální situaci, kdy mediálně zpracovaná veřejnost zná jen dva stavy. A to "Rusové ve všem lžou" versus "Američani mají ve všem pravdu".
Nevýhoda SigIntel, já ti nakvákám hovna a ty je musíš vyhodnotit. Tady mohli Amíci jen prohrát, protože kdyby neudělali nic a Rusko tam vlítlo tak to posrali, takhle rozšířili, že to ví, Rusko tam nevlítlo a tak jsou ti co řvou VLK. Well played comrades, well played! (pro neangličtináře: Dobře zahráno soudruzi, dobře zahráno!)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Montezuma »

Já se přiznám, že jak to poměřování pindíků tentokrát bylo dlouhý a proválečná rétorika západu (hlavně USA) jela na plný koule, tak jsem na dnešek neměl moc klidný spaní. Pořád jsem si říkal, že se asi zase nic nestane, že jenom zase strašej, ale občas mě napadla neodbytná myšlenka, co když zrovna tentokrát tam nějakej "rus hovořící americkou angličtinou" něco odpálí?
pivniciar
Příspěvky: 98
Registrován: 07.11.2021 20:22

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od pivniciar »

Este je to stale mozne... Tych 3:00 vo Washingtone bude az za chvilu a potom este budu k dobru 3 hodiny, ak to bolo naplanovane podla Pacific Time ;)
Forum sa stalo desivo zaslepene jednostranne politicke. Tolerancia nenavisti miestnych prospievatelov degraduje uzitocne a zaujimave forum. Nepiste mi nikto, stratil som zaujem o akekolvek info odtialto. #freeUlfhednar
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Montezuma »

Je fakt, že taky jsem se nikde nedočetl, jestli to mělo být ve 3:00 AM nebo PM :lol: .
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Nicotinick »

Otázkou je, jestli někdo nezapomněl informovat Putina, v kolik že má zahájit tu invazi. :)

Několika měsíční mediální masírka, stažená OBSE, 40 ambasád v Kyjevě vyklizených, archivy přesunuty z Kyjeva do Lvova, vyčištěný vzdušný prostor na UA, Javeliny oprášený, pirátský ministr války už má vyfasovaný blembák, Ťokův průsmyk opravenej pro konvoj na Slovensko a on si ten blbec v Kremlu ani nenařídí budíka. Normálně bych na něj za to uvalil sankce. Ale jako fakt ty nejsankcionovatější. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od colek »

Z mého pohledu se povedlo Rusům udělat ze Západu kokoty a tudíž vyhráli... :oops:
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Reccol »

Vyhráli co? Posílenou Ukrajinu?

Strategická a zpravodajská hra je to ale zatím zajímavá, to ano, z obou stran.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Nicotinick »

V čem posílenou ?
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od jerry.mysak »

kaýdopádně naše lžimédia to podají jasně. Když tam rusáci vlítnou tak napíšou "my to říkali" a když ne, tak napíší že se rusko zaleklo a rozumí jen síle.

Mě osobně rusáci přijdou jako ti, co se snaží situaci deeskalovat. Naopak amíci tu válku prostě potřebují.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Radeq »

Posílenou - nemůže tam dojít k převratu. Už nemají v Kyjevě americkou ambasádu .. ;)
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od jerry.mysak »

Docela se mi zhnusil Lukáš Visinger. Považoval jsem jej vždy za odborníka na papírové údaje zbraní. Ale když jsem slyšel jak vypráví že rusko určitě ukrajinu napadne, ale jen pokud nezaprší, tak už jsem to nedal.

Je to prostě další prodejná děvka.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Podle mě je současná situace nejlepší řešení. Lepší je měsíce prokecat než hodiny bojovat.

Teď už zbývá vše stranám jen dělat ramena a neztratit tvář -

Rusko: Podívejte jak jsme silní. Stačí udělat pár manévrů na svém území a západ se bojí a zmatkuje. Ani jsme nemuseli bojovat.

Západ: Podívejte jak jsme silní. Stačí naznačit a Rusko zanechá imperiálních choutek a nenapadne Ukrajinu i když určitě chtělo.

Čína: Podívejte jak jsme silní. Rusko ani západ se nepustí do boje, protože se bojí oslabit svoji pozici na mezinárodní scéně, abychom na ně nevlítli. Nedejbože nám poničit náš majetek zakoupený na Ukrajině.

Jerry: Dej prosím odkaz na zmiňovaného Visingra. Zajímalo by mě co říkal. Občas je trochu tendenční, ale vždycky mu to myslelo a snažil se zachovat realistický pohled.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ulfhednar »

Rusáci nic nedeeskalují. Jedou si tvrdě svoje a dělají to úspěšně a dobře. Dnešní Rusko je béčko Izraele. Což berte jako poklonu.
Hlavně s přihlédnutím k tomu (podceňovaný fakt), že k tomu by the way bravurně pořešili Kazachstán.
Ale prosím, nepřičítejte Rusku nějaké ušlechtilé deeskalační pohnutky. Tohle je výborně zahraná kapitola z teorie her, bojů o zdroje. Morálka v tom není (na žádné straně, samozřejmě).
Óðinn á yðr alla
Odpovědět