Útok Brusele na svobodnou mobilitu

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od Joe Azbest »

PeFi píše: 12.03.2023 14:15 Jo ESG bude vražda. Potkal jsem se s lidmi, kteří to prosazují u nás (a mají prsty až do Bruselu), a je/bude to totální noční můra.
Tak ESG pravděpodobně položilo SVB.
...Banka SVB byla na své ESG aktivity pyšná. Ve svém ESG reportu za minulý rok vyjmenovává osm týmů, které se zabývají reakcí banky na změnu klimatu, strategií environmentální udržitelnosti nebo zajištění diverzity mezi zaměstnanci banky...
https://www.syrzdarma.cz/clanek/prvni-p ... chem-vhuru
Solo_Kameň
Příspěvky: 59
Registrován: 27.02.2021 12:28
Pohlaví: muž

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od Solo_Kameň »

Trace píše: 13.03.2023 8:51 Když si byrokrat začne myslet, že fyzikální a ekonomický problém vyřeší papírem s razítkem, nastává velký problém. EU ten USSR ještě předežene.
Tiež si to myslím, ale malá časť mňa chce vedieť, do akého absurdna sa to dá dohnať, než sa to konečne rozsype. Mal by som sa asi viac venovať uvádzaniu veľkej časti informácii na tomto fóre do praxe :oops:
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od Liqid »

Jedna z nejvyšších kapacit v oboru se vyjadřuje k EURO 7

https://www.youtube.com/watch?v=NM52_0PgO_k&t=114s
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od vratnikp »

Frans Timmermans to s námi myslí upřímě

https://motorguru.cz/tag/zelena-evropa/ ... -internetu
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od mhi »

No, ja myslim, ze tady proti tomuhle je dobra cesta zamest si pred vlastnim prahem a treba v Praze vyhnat Hriba. To je jako mit kozla zahradnikem.

Kdyz tihle saboteri nebudou mit moznost lokalne skodit, tak i ta snaha o ocykleni evropy se bude mijet ucinkem.

Ja vim, ze rozpadlici jsou spis solisti, ale uhybat se neda vecne. A ono se to nezda, "do prevodovky neni nutne nasypat pytel pisku, staci par zrnicek". I takova vec jako nevyznamna zadost dle 106ky ve spravny okamzik leckdy dokaze divy (az mne to prekvapilo, ucelem mych dotazu vzdy byla informace sama, ovsem vetsinou jsem roztocil vnitrni kolecko uradu kdy se zaclo meziodborove resit "proc se ptam").
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od eotto »

Malý příklad, prosím. (třeba smyšlený)
"Mors certa hora incerta"
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od mhi »

Muzu dat i konkretni priklady, ale jde o to, ze kdyz je nekde nejaka cernota, tak si dotcene osoby davaji pozor, aby je nechytli, a casto to je prvni krok smerujici "k chyceni", protoze musi vydavat dukazy proti sobe. A spolehlive to s nimi prislusna pracovnice vyrizujici zadost dle InfZ konzultuje ... co s tim.

Nekolikrat jsem potreboval opravdu (z meho pohledu) "nevinne" veci, obcas se stane, ze neprijde odpoved, nebo mi dokonce *volali*. Pani se ptala sice "co potrebuju" (->"viz zadost"), ale pak z ni vypadlo, ze ji zajima spis proc to potrebuju. Kdyz jsem ji rekl sve duvody, rekla ze si oddychla, protoze se to nelibilo nejakemu namestkovi a ze pry tam zacli dohledavat nejake souvisejici veci (to mi asi nemela rikat, ale tak byla uprimna, zrejme mne prestala vnimat jako riziko).

Co se asi bude dit kdyz clovek zacne zjistovat jak vypada nejaka studie+projekt pro cyklostezku odnikud nikam; nebo kdo a proc rozhodl o zuzeni silnice a vytvoreni cyklopruhu, kdo rozhodl o instalaci retarderu (a byly k tomu zakonne duvody??). Ono se to nezda, ale to jsem teda rypal do konkretni veci kterou nechci primo zminovat, tam to bylo instalovano bez zakonneho duvodu, a uz je to pryc. Nevim jestli muj dotaz pomohl, ale casova souhra je prinejmensim zajimava :).
Solo_Kameň
Příspěvky: 59
Registrován: 27.02.2021 12:28
Pohlaví: muž

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od Solo_Kameň »

To znie ako skvelý spôsob na hodenie kameňa medzi ozubené kolesá systému, značím si :yes

Nie sú takéto veci ale na veľmi dlhé lakte? Koľko tvojho času úradníci zabijú tým, že sa pýtajú, prečo sa pýtaš? A samozrejme, vďaka za info.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od mhi »

No ja si temer pokazde zadam jen informace, ktere potrebuju k necemu vlastnimu (napr. se to neprimo tyka nejakeho pozemku apod.). Neposilam "buzeracni" zadosti, teda vyjma asi 3 pripadu kdy jsem zkousel jestli pujde zvratit nejake upravy v oblasti dopravy, kudy jezdim pravidelne.

Zadost vypada treba nejak takhle (pro CR! Nevim jak je tomu napr. v SK).
Mesto xyz
adresa
333 55 mesto
podatelna@mesto.cz

Vazeni,

dovoluji si timto pozadat dle zak. 106/1999 Sb. o:

- kopie/opisy všech nájemních či obdobných smluv k objektu xxx

- kopie/opisy všech smluv se společností xxxxx

Preferuji doruceni e-mailem.


Velice dekuji a jsem s pozdravem,

Moje Jmeno
datnar
adresa bydliste
e-mail: muj@email.cz
Trvalo mi to napsat asi 5 minut, ted trvalo dele to anonymizovat. Nejvetsi zdrzeni u te dopravy je identifikovat spravne povinny subjekt. A samozrejme taky obcas nekdo neodpovi (proti necinnosti lze take brojit), nebo neposkytne, casto s nejakym nesmyslnym oduvodnenim (nejlepsi bylo "autorska prava" na posudek o cene nemovitosti).
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od eotto »

Dík :)
"Mors certa hora incerta"
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od Trace »

Jak je mozne reagovat na pripadne obstrukce a absurdni oduvodneni proc informaci nemohou poskytnout?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od Hdm »

Ono by bylo super kdyby mhi byl ochotný sepsat nějakou stručnou "příručku" jak postupovat. Včetně příkladů a začlenění získaných zkušeností.
Protože jedna věc je přečíst si zákon a druhá podle něho konat bez předchozích zkušeností. Aby si nás nemohli, jak se říká "namazat na chleba" ;) :D
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od PeFi »

mhi píše: 16.03.2023 15:46 Nekolikrat jsem potreboval opravdu (z meho pohledu) "nevinne" veci, obcas se stane, ze neprijde odpoved, nebo mi dokonce *volali*. Pani se ptala sice "co potrebuju" (->"viz zadost"), ale pak z ni vypadlo, ze ji zajima spis proc to potrebuju. Kdyz jsem ji rekl sve duvody, rekla ze si oddychla, protoze se to nelibilo nejakemu namestkovi a ze pry tam zacli dohledavat nejake souvisejici veci (to mi asi nemela rikat, ale tak byla uprimna, zrejme mne prestala vnimat jako riziko).
Bohužel ve výsledku bude dost zásadní rozdíl, pokud podle InfZ požadujueš informace od slušných lidí, kteří tuší, že pouze ten kdo nic nedělá taky nic nezkazí, a tedy se logicky bojí, že udělali někde nějakou chybu nebo něco nedomysleli a ono se na to přijde.
A pak je úplně jiná liga, když podle InfZ zkoušíš žádat oi informace zkorumpované šmejdy, kteří moc dobře ví že jsou darebáci a od počátku si kryjí záda.
Mě ubili tím, že mi sice nakonec poslali několikastránkový elaborát, který na první dojem působil jako poctivá a pracná odpověď na mé otázky, ale fakticky jsem se nedozvěděl vůbec nic. Ptal jsem se proč a na základě jakých podkladů vydali nesouhlasné stanovisko a odpověď byla plná dobře působících prázdných žvástů. Pak (asi tak po třetím kole) mi definitivně došly síly a taky mi došlo, že proti mě stojí parta zkušených darebáků, kteří v tom umí chodit a navíc zatímco já s nimi bojuji ve svém volném čase a znamená to pro mě stres a úsilí, tak oni to dělají v pracovní době a vyjebávání s občany je pro ně každodenní rutina za kterou jsou placeni.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od mhi »

Mel bych predeslat, ze nejsem vzdelanim pravnik. Uplne nevim co mam sepsat, ale klidne odpovim na otazky. Pravda, moje zkusenosti s InfZ jsou asi mnohem "mene vyzivne" nez kdyz clovek jedna s velkym uradem (kraje apod.) a chce "velke veci", kde ta korupce buji ve velkem a takova zadost o inf. jde rovnou za vedouci pravniho oddeleni. Mozna. Ted si domyslim.

Brojit proti necinnosti napr. zde https://www.mvcr.cz/clanek/ochrana-pred-necinnosti.aspx

Proti nesmyslne/neuplne/jinak vadne odpovedi se da podat opravny prostredek opet google nasel MVCR: https://www.mvcr.cz/clanek/jak-zadat-o- ... 53908.aspx

Je potreba na splneni formalnich zalezitosti-nedate svoji celou adresu/jmeno/datum nar, jinak nejspis nic nedostanete.

O e-mailovou odpoved zadam, protoze "scanovani je zadarmo" (jinak: "udelame 50 kopii A4 a posleme postou, zaplatte 75 Kc na ucet ... do te doby neposkytneme). Obecne je dobre zadat o konkretni informace (konkretni smlouva, nebo kdyz nevim, lze si vyzadat obsah spisu, ktery se ze zakona musi vest a tim to je jen o tom to nascanovat/vytisknout ("Spis musí obsahovat soupis všech svých součástí, včetně příloh, s určením data, kdy byly do spisu vloženy."). Pak zadam o konkretni listiny, aby clovek nespadnul do pasti "rozsahleho vyhledavani".

O spouste veci rozhoduji i mali urednici, kteri v tom prilis chodit neumi. Ti dostanou tuhle zadost a tak trosku se v tom topi. U tehle lidi to muze mit i ten efekt, ze priste budou rozumnejsi. Je jasne, ze za velkym dotacnim penezovodem bude odpoved ve stylu PeFi, a nejspis to muze i protizakonne podrzet odvolaci organ. Na druhou stranu predpokladam, ze z tech mnoha stran to byla z 99% jen omacka a najit tam odvolaci body a sepsat je zase nestoji tolik casu. Takove cviceni v argumentaci. Tedy, je na cloveku kolik ho tomu venuje.

Jsem lehce offtopic, tedy samozrejme jak se to vezme.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od PeFi »

Pokud úřad není zrovna ochotný, tak je možné jej zkoušet fackovat správním řádem, který vůbec není napsaný špatně a jsou k němu výborné judikáty. Dobrý klacek jsou také různé metodické pokyny ministerstev. Bohužel ale je to tak jak píše mhi - ve velké městě to jde přes právníka a jeho automatickou snahou bývá od počátku hledat jak vám do ruky nedat pokud možno žádnou informaci. A vzhledem k tomu o jakou oblast šlo, tak jejich právníci jsou trénovaní docela slušně už i proto, že i příslušná vedoucí daného odborného odboru byla pro jistotu právník - v dané odborné oblasti s enormním korupčním potenciálem se pokybují velké ryby a odborná podstata je mnohem méně důležitá, než formality - a nikomu nepřijde divné že jedna šikovně formulovaná lež (polopravda) stíhá druhou.

Máš pravdu, body, které by se daly rozporovat by se tam určitě najít daly, ale dostali jsme se do stádia, kdy já už měl nervy totálně na dranc a na další přetahování bych si musel najmout právníka, navíc takového, který se vyzná v poměrně specializované oblasti a bylo jasné, že bysme skončili u soudu.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od mhi »

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ev ... 47ab5f122/
To je případ i bouřlivě diskutovaného odchodu od aut se spalovacími motory. V roce 2026 mají státy EU vyhodnotit, zda je sázka na výhradní výrobu elektrovozů po roce 2035 ekonomicky proveditelná a sociálně únosná. Pokud dojdou k tomu, že ne, může se náběh elektromobility zpomalit.
Tusite nekdo nejake podrobnosti k tomu boldface ?
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od miselito »

Ono celkovo by sa malo najprv rozmýšľať a potom sa do niečoho vrhať.
Každopádne uvidíme, ja pevne verím, že sa v európskej únii nájde dostatok príčených ľudí, ktorý urobia správnu vec.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od Grunt »

Pánové, já začínám být asi trošku mimo obraz. Až teprve teď se mi dostalo, že se v česku spustila výroba legendárního mopedu akorát prostě elektrizovaného. Mopedix. V česku vyrobeno, kvalitní díly, úspěšná homologace, medrní design. Podsuď fajn. Tomu fandím.

Akorát jsem se trošku zakuckal u ceny. Na to aby moderní elektrický moped mohl třeba k osmnáctinám dopřát potomkovi jsem si spočítal že bych musel z roboty nosit tak o 400% více než doposud v ideálním případě (který teď rozhodně nepanuje). Pamatuje si někdo ještě kolik stála třeba Babetta za minulého režimu vzhledem k vaší výplatě? Si připadám fakt jako ze starého železa.
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od vrb »

http://www.jawamania.info/poradna/detai ... onid=61826

Babeta i Pionýr cca 3000 Kčs. Tj cca 1,3 násobek průměrného platu.

Výkonově ekvivalentní čínské vozítko se prodává za 30-50k. Na bazaru jsou od 15 do 25k. To tak nějak odpovídá realitě.
Nenech se vysmat ceskou vyrobou. Jako motor je v zadu klasický čínský buben za 5k a ostatní komponenty na tom budou asi podobně.
https://m.aliexpress.com/item/100500567 ... a5e82de509

Cenově i funkčně je to fakt jen uzkoprofilovka pro fajnšmekry a pár bohatých hipsteru. Zkoušeli dělat i elektrické prase CZ 175 ale dopadlo to špatně.

Btw. Potomek k osmnactinam potřebuje nějaké menší
obratne auto, aby se mohl dopravovat za vrstevníky bez ohledu na počasí. S tímhle by si akorát utrhl ostudu.
Na fichtlu jsme jezdili odmala a v 15 ofiko řidičák. Když si vzpomenu jak jsem jel na Jawa Mustang za spolužačkou přes okres 30km a po cestě domů jsem zmokl a pak to zdechlo a poslední 2 km jsem tlačil... nikdy více. Zlatá Felicie, v tom se dá i šukat za deště.

Co mě na Bruseli štve, jak zařízli elektrokola. Dle ČR zákonů bývalo kolo s pomocným motorkem do 1kw. Na tom se dalo super dopravovat po okrese do 20 km. Jelo to tak 40kmh a když člověk hodně slapal tak i vic.
EU to omezila na 250w a jen asistenci šlapání. To je mi úplně nanic. Těch 250w skoro ani nepocitim jako dopomoc. Jedině ty nejdražší verze s motorem před kazetou, kdy se to ještě zprevoduje. Tak ať mi nikdo neříká, že EU jde o ekologii. Jde jim jen o to omezovat lidi a utahovat šrouby. Od té doby vím, že EKO je jen záminka a kašlu na nějaké eko nesmysly.
Naposledy upravil(a) vrb dne 14.06.2023 23:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Útok Brusele na svobodnou mobilitu

Příspěvek od Rafael »

Celkem mě to zaujalo a tak jsem čenichal a našel toto:
https://www.idnes.cz/auto/historie/unik ... jetiny_fdv

Jako student jsem v té době chodil brigádničit na blízké tehdy NHKG. Na válcovnu.

A za jeden prázdninový měsíc jsem si tam v té době vydělal něco málo přes 2000Kčs.
Ale byly v tom i nějaké přesčasy a nějaká prémie či co.
Nevím přesně co, ale měli mě tam rádi a chodil jsem tam vypomáhat i během celého roku.
A to i když jsem ještě ani neměl 18let a dělal i noční...
*
Takže na tu tehdejší Babetu bych si hravě za dva měsíce vydělal...
Ale měl jsem jiné zájmy. (Hi-fi).

Ale stejně bych si ji tehdy nemohl bez známostí sehnat...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět