Hrozba války ve střední Evropě

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od vratnikp »

pánové,
myslím že napíšu něco co už jsem tu párkrát psal. k Ukrajině se obecně nevyjadřuju protože:
a) Hagen tu opakovaně píše, že ve válce se lhát musí a má pravdu, jediné "informace" co se tedy dozvím jsou předžvýkané proukrajinské lži a polopravdy, z pochopitelných důvodů. Toto je zákaldní důvod proč neivestuji čas do studia lží a polopravd, takže si troufnu říct že mám nadhled, protože ohledně tématu nejsem informačně přetížen

b) myslím si že v zájmu každého člověka co neprodělal lobotomii je, aby svět jednoznačně demonstroval, že překreslování politické mapy tanky se nikdy ekonomicky nevyplatí, provokace a falseflag akce tu dycky byly a budou (střelci na Majdanu co stříleli do obou stran atp.), ale zkrátka věřím, že v zájmu každého normálního člověka je, aby ukrajina dostala takovou podporu, aby si uhájila své hranice. Na druhou stranu uvedu, že historicky se vícenárodní státy nikdy neosvědčili a pokud východní ukrajinci chtějí být rusy, mělo by to být předmětem diskuse a nějakého smírného řešení. Např Krym, heslovitě z jeho historie, po 2WW politicky svěřen pod ukrajinský správní celek, tedy se z krymských rusů přes noc stali ukrajinci a pak jimi zůstali...

pokud s tímto bodem někdo nesouhlasí, pak věřím že jednoduše říká "silnější pes mrdá" a upřímně bych rád znal jeho pohled na věc, jestli si uvědomuje důsledky toho, pokud se toto stane geopoliticky platnou normou


c) to že ukrajina byla je a bude zkorumpovaný bordel na kolech, kdy se zahraniční pomoc rozkrádá na všech úrovních je za mě irelevantní faktor, ukrajinci stejně jako rusové slušnost a ohleduplnost nepovažují za ctnost, ale za slabost. zkrátka je třeba s nimi jednat na hranici pozice síly, čemuž by měl rozumět každý nízko postavený diplomat řešící zahraniční pomoc tam a jednat s nimi tak, aby rozuměli tomu kde je čára v písku, což v podání východních stepních národů znamená výkružky a demonstraci síly a převahy

a neustále mi fascinuje, jak se dokázou neustále hloupě hádat lidé tady na foru, lidé názorově a hodnotově blízcí. Věřím, že to je přesně to co nepřítel chce. na slovo nepřítel si každý může dosadit toho chcete, vyjde to nastejno.

jo a po eurovolbách přestávám volit Svobodné, protože je na čase volit menší zlo, než nechat propadnout hlas. rozhoduju se mezi SPD, protože k nim šel Mach a Rajchlem. EU vidím jako daleko větší zlo než Rusko, protože EU mi už vládne, podělává život na každém kroku, kdežto rus o tom hodně mluví, ale sám tomu asi ani nevěří. Prostě hra s pravděpodobností.

mé doporučení: buďte asertivnější, naučte se spolu, alespoň tady v zájmové skupině lidí s podobnými hodnotami a cíli, mluvit. Otázka "proč" dokáže divy. Pitomec vám svůj názor nezdůvodní, protože není jeho ale má ho naočkován a argumenty protistrany vás můžou překvapit.

tak jsem si znepřátelil oba tábory s klapkami na očích a můžu si dát kafíčko. Tímto zdravím Seržu, který je asi jediný další aktivní rozpadlík podobně jako já rozkročen mezi oběma tábory, snad tu eště je
Naposledy upravil(a) vratnikp dne 25.03.2024 9:44, celkem upraveno 1 x.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Wdog »

kiv01 píše: 25.03.2024 1:56 Že by 1% obyvatelstva EU, tedy SR, s podílem 0,4 % na celkovém jejím HDP mohla, ať již negativně či pozitivně, jakkoli ovlivňovat mezinárodní politiku ? :D
....
Tak samozřejmě i menší země může aktivně ovlivňovat mezinárodní politiku, může totiž v EU hrát roli užitečného idiota a páté kolony pro nějakou jinou mocnost. Stejně jako to dělali Němci s orientací na ruský plyn a jako jsme to ještě donedávna dělali my pro Čínu.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od vratnikp »

kiv01 píše: 25.03.2024 1:56 Že by 1% obyvatelstva EU, tedy SR, s podílem 0,4 % na celkovém jejím HDP mohla, ať již negativně či pozitivně, jakkoli ovlivňovat mezinárodní politiku ? :D
jen takový brainstorming. Myslíš že se EU bude cukat odepsat 0,4% HDP? je to jen otázka ceny a ta nemusí být ve finále nijak vysoká, aby to dávalo ekonomicky smysl. Lezení do Brusele je naprosto stejný extrém jako lezení do Moskvy. Priority Brusele vidíš dnes a denně, Zelený úder, bezuhlíková společnost kde nebudeš nic vlastnit a budeš šťastný. Ono ze států východní evropy na západ odchází nemalé peníze a hodnoty, každý prostředníček bruseli do ksichtu je prozatím přínosný
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
sigurd
Příspěvky: 397
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od sigurd »

vratnikp, úplný súhlas s tvojimi poslednými príspevkami. Snažím sa byť nad vecou, a nereagovať, keď zdravý rozum ustupuje psychicky narušeným štváčom, ale niekedy mi to nedá...
Za pár rokov sa budeme za správanie v tejto epizóde nášho života smiať, prípadne hanbiť.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od mhi »

vratnikp píše: 25.03.2024 9:37 a neustále mi fascinuje, jak se dokázou neustále hloupě hádat lidé tady na foru, lidé názorově a hodnotově blízcí.
Myslim, ze jadro je prave v tom, ze lide si tu az tak hodnotove blizci nejsou (ti co diskutuji v techto vlaknech). To se mi obecne jevi jako celkem zasadni problem stredni Evropy, ktery by mohl hodne zamichat kartami.

Skoda, ze se tu clovek alespon nedozvi odpovedi na sve laicke otazky ohledne obrany/valceni/vojenstvi. Diskuse s prispevky typu "a prece si koupim nase pivo v Rusku" je opravdu jen offtopic hazeni h*ven, nejen v tematu o stredni Evrope.

Abych nebyl offtopic, mate nekdo informace o priprave na valku v PL ? Videl jsem i nejaka YT videa o zvysenem zajmu o "rozpadlictvi" resp. pripravu na SHTF, ale tezko rict, jestli to bylo tendencni, nebo ukazuji realitu. Zajima mne spis "nalada", o cem se mluvi a tak.
Krevel
Příspěvky: 132
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Krevel »

A co chceš o Polsku vědět? V posledních letech masivně investovali do armády, ruské techniky se v podstatě zbavili a vyměnili za to nej co USA a západ nabídli a další modernizace probíhá (mění třeba abramsy a leopardy za korejské k2), mají tuším okolo 500 moderních samohybných houfnic KRAB, jestlije v Evropě někdo připraven válčit, tak je to Polsko a upřímně jako jedni z mála jsou i skutečně odhodláni. Nemluvě o americké základně přímo na jejich území. Co se týká lidí, tak všichni tam jsou stejně naštvaní na vládu jako my, spousta projebaných peněz, korupční kauzy atd.,EU jim pořád něco diktuje, ale narozdíl od nás nelezou bruselu do zádi a jsou schopni si vyjednat výjimky. S každým s kým jsem mluvil Rusy nesnáší.
A ještě si tu odložím jedno zamyšlení nad Slovenskem, pokud budou Slováci opět kolaborovat jako za druhé světové, tak je čr pěkně v řiti, protože náš účel v případě konfliktu s ruskem je dělat především logistickou podporu. Slovensko a Maďarsko jsou součástí určitého nárazníkového pásma, které když zmizí, tak se ocitneme na potenciální frontové linii a na to armáda není vůbec připravena (ne že by byla připravena na tu logistickou část, upřímně jsme v rámci takového konfliktu pro NATO momentálně úplně k h***u).
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Samotář
Příspěvky: 350
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Samotář »

mhi píše: 25.03.2024 11:42 [Abych nebyl offtopic, mate nekdo informace o priprave na valku v PL ? Videl jsem i nejaka YT videa o zvysenem zajmu o "rozpadlictvi" resp. pripravu na SHTF, ale tezko rict, jestli to bylo tendencni, nebo ukazuji realitu. Zajima mne spis "nalada", o cem se mluvi a tak.
Ano, polští preppeři válku s Ruskem řeší a docela hodně.

Na Domowy Survival dokonce pořádají webináře (něco jako on-line seminář a odpovědi) na téma válka s Ruskem, jak se evakuovat, polská civilní ochrana.

Ale neviděl jsem to, nerozumím mluvené polštině.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Hagen »

mhi píše: 24.03.2024 12:18 A hlavne jsem doposud nedostal od nikoho odpoved na otazku o protivzdusne obrane, jak by to u nas vypadalo. Jestli bychom alespon vedeli a jak moc dopredu, ze na nase uzemi neco leti, jak by se udaj o dopadu zpresnoval. Do Prahy to je od hranice cca 100-300 km, takze takova Ch-101 letici 700 km/h to ma za 8-25 minut (ne ze by ten udaj byl kvuli spolupraci NATO zasadni, jen pro predstavu).
Pravdivé odpovědi na otázku o naší PVO se asi nedočkáš.
Kdo o tom něco ví, tak to pochopitelně nebude ventilovat na veřejnost, a kdo o tom ví hodně (všechno), tak to ani zveřejňovat nesmí.
Co se všeobecně ví, že naše PVO by byla jakž-takž schopná eliminovat jednotlivé útoky ve smyslu omylem "ztracených" raket, ale to co posílá putin na Ukrajinu, tedy plnohodnotné útoky, by celkem úspěšně dokázala odhalit, ale nedokázala by ty rakety sestřelit.
Zhruba do 5. let by jsme mohli mít vybudovanou "celoevropskou PVO" pomocí nových systémů.
Mělo by to být něco Izraelského a Německého,atd.
Ta koncepce obrany Evropského prostoru se dá najít na netu.
V současné době nejsme na takové ostřelování jaké provádí putin na Ukrajině připraveni.
Naštěstí s ruskem hranice nemáme, a něco by tak snad dokázali sestřelit naši sousedé.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Haluziak »

Obrázek
Zatím!
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od pepaf »

Tato scénka ze sitcomu Kosmo patří k mým nejoblíbenějším.
Je to z r. 2016 a nenapadlo by mě, že v r. 2024 to už nebude znít jen jako super situační humor...
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od mhi »

Krevel píše: 25.03.2024 13:59 A co chceš o Polsku vědět?
1) nejake verohodne zdroje pracujici s cisly co se deje na oficialni armadni urovni. Tzn. jak by mela dle planu vypadat polska armada za 1,2,5 let.

2) Co se deje oficialne na poli civilni ochrany.

3) Co se deje neoficialne (to jsou ti prepperi, civilni strelnice, apod.)

4) jake jsou nazory Polaku na moznou valku, jake z toho maji pocity, atd., jestli sysli zasoby, maji pripravene nouzove zdroje vody, atd.

Videl jsem nejake dokumenty o Svedsku a tam pod bodem 4) i 3) vidim nejaky pohyb, samozrejme jen z tech YT dokumentu. Ale asi bych se mohl nejakeho Sveda zeptat. Napr. jestli mam spravne informace, tak Finove maji obrovske mnozstvi ukrytu CO ... na rozdil od nas.

Moje primarni motivace je "ukotvit se v realite". V mem okoli asi nikdo o valce neuvazuje, "fronta je daleko", stat tohle taky vubec neresi, osveta 0, nic. Pocitam trosku s tim, ze az dopadne prvni raketa, tak bude stejne prekvapeni jako maji silnicari v zime.

Hagen píše: 26.03.2024 11:10 Pravdivé odpovědi na otázku o naší PVO se asi nedočkáš.
Tohle fakt nechapu. Rozumim tomu, ze se nejake detaily taji, ale taky verim tomu, ze Rusak dobre vi co +/- umime, ze ma informace "primo od zdroje". Tak nechapu proc neposkytnout alespon zakladni informace obyvatelstvu, aby tusilo na co se ma pripravit.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Hagen »

Základní informace jsou pochopitelně k dispozici.
Stačí nebýt líný, a najít si to.
Je toho víc, než běžný občan potřebuje vědět ;) .
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od mhi »

Hagene, mozna jsem liny, nevzdelany, malo inteligentni, nebo mam poruchu kognice, ale opravdu by mi pomohlo mne nejak nasmerovat. Verim, ze podobne postizeni jako ja jsou zde take.

Ve vojenskych otazkach se vubec nevyznam. Google pouzit umim, a dostanu se treba (prvni odkaz na https://www.czdefence.cz/clanek/ceska-r ... sna-obrana ) - jenze to vytvari spis hromadu novych otazek, nevim jake "verze" zminovanych systemu jsme poridili, kolik ceho mame, k cemu to je pouzito, atd.

Budou 4 KUBy dost ? https://acr.army.cz/technika-a-vyzbroj/ ... b-m-89751/ Co to dokaze sestrelit? Co to bude chranit? Atd... desitky otazek, ktere znaly clovek zodpovi za chvili.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od vratnikp »

Cisla nemam zadna, ale ze sveho kratkeho pusobeni v acr v roce 17-18 bych ti heslovite rekl, ze nase armada neni ani na papire koncipovana k obrane uzemi, teoreticky je schopna chranit krit. Infrastrukturu (dost pochybuju ze ale nekdo pocital s takovou intenzitou utoku, jake zaziva ukrajina). Popravde verim, ze acr dokaze chranit infrastrukturu proti sabotaznim a zpravodajskym cinnostem jednotlivcu. Civilni obrana u nas neexistuje. Pokud se nepletu, tak nasi jedinou PVO jednotkou je strakonicky pluk. Nekde na kariera armyby melo jit dohledat na jake pozice a v jake mire nabiraji, z toho lze odhadnout realny stav jednotky. Jestli si dobre pamatuju, tak min. Jejich rota AZ cvici u Temelina... Z toho si taky lecco odvodis. Acr ma rekneme 30 tis profiku a 4 tis zalozaku. Pomer tooth-to-tail budeme brat 1:10, tedy vojaku, kteri jsou cviceni na primy boj muzeme hrube odhadnout na 3500 kusu. Vyskovem rocne projde rekl bych 500 profiku a tak 150 zalozaku. V lepsim pripade tedy pocet neklesa. Odvodovy potencial cr je 2 mil. Muzu, kapacita vycviku js ovsem rekneme nedostacujici viz vyse. Zkratka nebudeme mit do tydne milion odhodlanych vycvicenych muzu na hranicich jako drive. Vse uvedene je muj nekvalifikovany odhad. Nasi jedinou obranou je clenstvi v nato. Klasicke zalozaky nemame zadne. Ti co prodelali vycvik, tj zacatkem 90tek sedeli na baracich dva roky, vycvik davno zapomeli, byli cviceni s dnes muzijnim voj. Materialem a hlavne jim tahne na 50. Pokud to s nami kdokoliv bude myslet vazne, budem tu mit stredovek se vsim vsudy behem par hodin. Pro kontext pogoogli velikost pravidelnych armad jinych zemi, at uz srovnatelnych co do poctu obyvatel a/nebo hdp nebo ruznych chudych bananistanu co jsou na pokraji hladomoru. Muj nazor, nepodlozeny aktualnimi fakty, muzu si lecco blbe pamatovat
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
kiv01
Příspěvky: 34
Registrován: 09.02.2015 10:41
Pohlaví: muž

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od kiv01 »

Hagen :
Věř /nebo nevěř/ ale naše PVO je s současnosti ve velice dobré kondici vybavená technikou, kterou se rozhodně nechlubí .. :D
Plus máme o dost víc času než by sem od východu něco zlého ošklivého doletělo ... ;)
To, že se o tomto nedočteme na Iděsu či Seznamu je snad vcelku logické, ne? :D
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Hagen »

No, ... rád bych, ale, ... nevěřím :lol:
Ale každopádně to neřeším.
Informace o naší PVO pošli Mhi. Ale radši soukromě.
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od gadžo »

Po 2 rokoch som sa premohol a preletel politicku diskuziu na tomto fore, či už realita (drahe energie, drahy benzin, drahe potraviny) trocha neprepleskala tunajšich rusobijcov a neprešli nejakou sebareflexiou. Ale vidim, ze lobotomistom to nehrozi. Tunajšia de-genarácia snehových vločiek od mala vychovavana v nenavisti voči všetkemu ruskemu a opičom obdive k všetkemu americkemu nie je schopna o politickych otazkach samostatne premyslat a davat ich do kontextu s kazdodennou realitou, napr. s tým zdražovaním všetkeho. Vie iba opakovať katechizmus, ktory im na skolach vtlkaju do hlav. A ked dostane priamu otazku, aby uviedla konkretne argumenty pre svoje tvrdenia, tak sa zmoze iba na vagne dristy, ze co sa tu da vysvetlovat, ze hagen?
Tak len pre taku zaujimavost, USA sa vyjadrili, ze vojakov na ukrajinu neposlu. Rovnako Stoltenberg potvrdil, ze NATO sa do vojny na ukrajine nezapoji. A ani Nemecko, dokonca ani Polsko, ktore na hraniciach uspesne blokuje ukrajinske kamiony s obilim. Takze ostal iba osamoteny pološialeny Macron, ktory si chce takto riesit rekordnu domacu nepolularnosť a traja pobaltskí ratlici -litva, lotyssko a estonsko. Tí by boli na smiech, keby to nebolo do plaču, ked traja ratlici, ktorí maju dohromady 8 milionov obyvatelov si to chcu rozdat s jadrovou velmocou, ktora ma 6000 jadrovych hlavic. A samozrejme češi, s "futralem vší moudrosti na hrade" ktorí v hujerstve boli vždy neprekonatelný. A to to rychlejsie potom vždy otačali o 180 stupnov aby boli zase najvacsi hujeri v opacnom garde.
Nie slovaci, ale vy česi ste pomylený, a aj coraz viac osamoteny. Vase vojnove tance uz nezdiela skoro nikto. Aspon nikto, kto zostal aspon trochu pričetny. Ukrajina tu vojnu nedokaze vyhrat, a keby sa do toho zapojilo NATO, alebo USA, tak skor alebo neskor by to preraslo do vojny jadrovej, ked by jedna zo stran zacala prehravať. To potvrdil aj byvali cesky nacelnik gš gen. Šedivy, ktory na rozdiel od sušasnej dementnej českej verchusky si ešte zachoval triezvy rozum.

Ban. Bod 4. a 19. Pravidel. Fab
lz1
Příspěvky: 65
Registrován: 10.02.2012 9:16

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od lz1 »

Synu, synu, čo si to tu popísal.... Si zjavne ideologicky zmätený a svetonázorovo pomýlený! Inak si to neviem
vysvetliť.
Už si na tom skoro ako ja :-)
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od Hagen »

gadžo píše: 27.03.2024 14:35 Po 2 rokoch som sa premohol a preletel politicku diskuziu na tomto fore, či už realita (drahe energie, drahy benzin, drahe potraviny) trocha neprepleskala tunajšich rusobijcov a neprešli nejakou sebareflexiou. Ale vidim, ze lobotomistom to nehrozi. Tunajšia de-genarácia snehových vločiek od mala vychovavana v nenavisti voči všetkemu ruskemu a opičom obdive k všetkemu americkemu nie je schopna o politickych otazkach samostatne premyslat a davat ich do kontextu s kazdodennou realitou, napr. s tým zdražovaním všetkeho. Vie iba opakovať katechizmus, ktory im na skolach vtlkaju do hlav. A ked dostane priamu otazku, aby uviedla konkretne argumenty pre svoje tvrdenia, tak sa zmoze iba na vagne dristy, ze co sa tu da vysvetlovat, ze hagen?
Tak len pre taku zaujimavost, USA sa vyjadrili, ze vojakov na ukrajinu neposlu. Rovnako Stoltenberg potvrdil, ze NATO sa do vojny na ukrajine nezapoji. A ani Nemecko, dokonca ani Polsko, ktore na hraniciach uspesne blokuje ukrajinske kamiony s obilim. Takze ostal iba osamoteny pološialeny Macron, ktory si chce takto riesit rekordnu domacu nepolularnosť a traja pobaltskí ratlici -litva, lotyssko a estonsko. Tí by boli na smiech, keby to nebolo do plaču, ked traja ratlici, ktorí maju dohromady 8 milionov obyvatelov si to chcu rozdat s jadrovou velmocou, ktora ma 6000 jadrovych hlavic. A samozrejme češi, s "futralem vší moudrosti na hrade" ktorí v hujerstve boli vždy neprekonatelný. A to to rychlejsie potom vždy otačali o 180 stupnov aby boli zase najvacsi hujeri v opacnom garde.
Nie slovaci, ale vy česi ste pomylený, a aj coraz viac osamoteny. Vase vojnove tance uz nezdiela skoro nikto. Aspon nikto, kto zostal aspon trochu pričetny. Ukrajina tu vojnu nedokaze vyhrat, a keby sa do toho zapojilo NATO, alebo USA, tak skor alebo neskor by to preraslo do vojny jadrovej, ked by jedna zo stran zacala prehravať. To potvrdil aj byvali cesky nacelnik gš gen. Šedivy, ktory na rozdiel od sušasnej dementnej českej verchusky si ešte zachoval triezvy rozum.
Pro JOBU a Sigurd
Tak o těchto Slovácích jsem psal. To je to Slovenské národní neštěstí.
Lidi, kteří mění názor v závislosti na cenách energie, benzínu jídla,... Lidi, kteří dokáží projevit statečnost jen v přesile, a jinak se vzdají a nechají zotročit,... Lidi vystrašení a zbabělí,...
Prostě lidi, co se dají snadno koupit a ovlivnit.
sigurd
Příspěvky: 397
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Hrozba války ve střední Evropě

Příspěvek od sigurd »

V každom národe sa nájdu takéto pramene poznania, ktoré v tom majú úplne jasno- tie české majú trochu lepší pravopis, alebo majú viac súdnosti, a neprispievajú...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Odpovědět