Výrobce plastových oken

Tipy na obchody s výhodnou nabídkou zboží (pouze ve vztahu k zaměření tohoto fóra) a společné nákupy zajímavých komodit.
Odpovědět
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Výrobce plastových oken

Příspěvek od Tomáš »

Zdravím,
chtěl bych příští rok vyměnit mamce na baráku 25let stará plastová okna za nová (kvůli ceně opět plastová).

Nemá někdo tip na dobrého výrobce v Plzni, případně v okolí?

Mám malé zkušenosti s okny RI-okna, ale to jsem záměrně vždy bral to nejlevnější a vlastně od nich nic neočekával. Takže těžko hodnotit.
Dále jsem uvažoval o oknech Vekra, ale už když jsme stavěli, tak mě od nich odrazovali (už si nevzpomenu proč).
A jako poslední máme se ženou naprosto tragickou zkušenost s okny Sulko. Výrobek možná tak špatný není, ale jednání a servis děsný.

Takže budu rád za dobré tipy.

Díky:)
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Výrobce plastových oken

Příspěvek od Haluziak »

Slovaktual. Měli je naši jak na bytě, tak na baráku a nebylo potřeba s nimi nikdy nic dělat. Tchýně tento rok do rekonstrukce dala oknoplast a ze 4 oken už jsme tři reklamovali.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Permonik
Příspěvky: 498
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Výrobce plastových oken

Příspěvek od Permonik »

Mám ri-okna. Když jsem vybíral, tak jsem prošel snad co šlo a u každého výrobce byl nějaký profil, co odpovídal mému požadavku. Můj dojem je, že mezi nimi (ekvivalentní profily různých výrobců) nějak moc rozdílu není. Takže bych vybral parametry co chceš a poslal jim poptávku, protože cenově se můžou lišit fakt hodně bez nějaké hmatatelně vyšší hodnoty oken.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Výrobce plastových oken

Příspěvek od Joe Azbest »

Mohu s čistým svědomím doporučit okna od firmy Fenstar. Nemají nikde reklamu, vyváží většinu produkce do Německa a Francie (je to asi francouzká firma, výroba u Brna). Jsou sice dražší ,ale když obchoďákovi ukážete srovnatlelny okna od jiné firmy, tak je schopen cenu upravit směrem dolů.
Jejich okna s trojsklem už mám 16 let bez sebemenšího problému a seřizování (první seřízení po montáži a druhy mělo být za pár měsíců až si to sedlo, ale to už jsem nepotřeboval). Teď je budou montovat kolegovi na novej dům, jednání s obchoďákem bez problémů, přijede, zaměří, dohodne cenu a firma namontuje. Jakej mají servis nevím, nepotřeboval jsem ho.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobce plastových oken

Příspěvek od Fabulous »

Používám polská okna střední třídy od firmy Oknoprofil. V základu mají slušné izolační sklo, ale doma jsem skla kompletně vyměnil za Heat Mirror. Rozdíl je velmi citelný.

https://www.tospur.cz/heat-mirror/
https://oknoprofil.cz/kontakt/
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Výrobce plastových oken

Příspěvek od Tomáš »

Díky za tipy, pár jsem jich oslovil, tak uvidíme jak to zase dopadne :D :beer
Odpovědět