Co dovézt z USA?

Tipy na obchody s výhodnou nabídkou zboží (pouze ve vztahu k zaměření tohoto fóra) a společné nákupy zajímavých komodit.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dovézt z USA?

Příspěvek od Fabulous »

Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Co dovézt z USA?

Příspěvek od Patrol »

Hmm,mám zase nad čím přemýšlet.Pulsar je hodně dobrá značka v tomhle směru, ale zatím jsem se vždy setkal s názory, že ty levnější modely stojej za prd. Kamarád chválil Pulsar DIGISIGHT N 770, zatím jsem tím neměl možnost koukat,ale to už je tak 40tis.
Jestli jsem to dobře pochopil, tak to tvoje kukátko je v základu, bez přísvitu jen asi za 16tis,tak pokud je to použitelný, musím to někde okouknout. :o
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Co dovézt z USA?

Příspěvek od dracekvo »

Přivez si hadry a je to. To co se u nás vydává za značkové jeansy je ve státech považováno za pracovní kalhoty :D
Uživatelský avatar
lukasXXC
Příspěvky: 33
Registrován: 20.11.2012 15:00
Pohlaví: muž

Re: Co dovézt z USA?

Příspěvek od lukasXXC »

Je to trochu mimo tema, ale verim, ze nekdo poradí. Chtěl bych si nechat poslat oficiální cestou asi 30 zásobníků, ktere tu nejsou k sehnání. Co vsechno musim k vysledne cene pripocitat? Jen clo a dph? Netuší nekdo vysi cla? Neplatí se dph az z castky navysene o clo? Nepodléhají zásobníky nahodou nejakym tem vyvoznim restrikcim? Jak to ověřit? Diky
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Co dovézt z USA?

Příspěvek od PeFi »

lukasXXC píše:Nepodléhají zásobníky nahodou nejakym tem vyvoznim restrikcim? Jak to ověřit? Diky
http://www.bis.doc.gov/index.php/licens ... umber-eccn

Až budeš mít ECCN, tak se dá dohledat zda to spadá pod Department of Commerce, nebo pod Homeland Security.

Zásobníky skoro jistě budou Homeland Security, a na tom nejspíš skončíš - bez exportní licence to legálně nejde. A ta sranda s licencí by měla smysl, kdyby nešlo o 30 zásobníků, ale o stovky kusů. Hledal bych jiný zdroj, než USA.
Abys mohl požádat o licenci, musíš být zaregistrovaný. Registrace je cca 1000 USD, pro cizince tuším 1500 USD.
Kdyby to spadalo pod Department of Commerce, tak by to s trochou štěstí někdo poslat mohl.

Pokud tam máte známé, tak si ověřte ECCN a pod koho vývoz spadá. Kdyby vám zkusili bez licence dovézt nebo poslat něco, co spadá pod Homeland Security, tak taky mohou (s trochou nadsázky) skončit na Guantanámu - budou čelit obvinění za nelegální obchod se zbraněmi, a to ikdyby šlo o reexport vystřelené nábojnice ráže 9x19 Sellier&Bellot (původně vyrobeno v ČR). ...
---------------
Ze "zbraňových" věcí se dají dálkoměry (pro lovectví/golf ne military, tj. ECCN: EAR99) a lovecké (!) puškohledy (ECCN: 0A987).

Z USA mám potravinové doplňky a vitamíny, které v ČR nejsou / jsou na předpis / jsou špatně dostupné, a dále pak oblečení, které je tam i u značek dostupných u nás nejen levnější, ale hlavně materiálově kvalitnější.
Vynikající outdoorové hadry má značka Kuhl.
Uživatelský avatar
lukasXXC
Příspěvky: 33
Registrován: 20.11.2012 15:00
Pohlaví: muž

Re: Co dovézt z USA?

Příspěvek od lukasXXC »

Dekuju za info :yes
Odpovědět