Společný nákup - žiletky Derby

Tipy na obchody s výhodnou nabídkou zboží (pouze ve vztahu k zaměření tohoto fóra) a společné nákupy zajímavých komodit.
Odpovědět
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Společný nákup - žiletky Derby

Příspěvek od Reiser »

Chystáme koncem srpna tohoto roku hromadný nákup žiletek Derby z Turecka přímo od výrobce. Vzhledem k tomu, že půjde o odběr cca 4 - 5tis. kusů vychází cena za současného kurzu cca 12 CZK za krabičku, tj. 5ks žiletek. Cena jedné žiletky je tím pádem cca 2.40 za kus což je luxusní vzhledem k tomu, že běžná prodejní cena je cca 8 - 9 CZK/ks.

S žiletkami této značky mám osobní zkušenost a je to značka, kterou preferuji. Jedna žiletka mi vydrží na 5 - 7 oholení, přičemž si holím každý den hlavu a vousy. Většina lidí, co tyto žiletky vykoušela o nich tvrdí, že to je vynikající poměr cena / výkon.

Z celkového počtu bude k prodeji cca 1000 - 1500 ks, protože nějaké předběžné zájemce už mám. Žiletky jsou podle informací, které mám baleny v kartonech po 100ks, v těch jsou pak krabičky standardně po 5ti kusech. Minimální odběr bude 200 ks, tedy 2 kartony.

Rezervace začne kolem 20.8. dokud nebude zarezervováno 1000ks. Zájemci pak pošlou peníze na účet do 5ti dnů od potvrzení rezervace. V případě, že rezervace nebude urhazena včas postoupí se volné kusy dalším zájemcům. Jakmile bude zarezervováno a zaplaceno všech 1000ks proběhne objednávka. V případě, že se objednávka nakonec neuskuteční budou peníze vráceny zpět na účet.

Přesné ceny upřesním kolem 20.8. Cena záleží na aktuální ceně výrobce, aktuálním kurzu a poštovném. Cenu nastavím tak aby mi pokryla náklady na poštovné. Můj záměr je prakticky doživotní zásoba žiletek a nemám potřebu na tom vydělávat.

V případě dotazů pište sem, případně SZ.
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Společný nákup - žiletky Derby

Příspěvek od Frank »

Pokud dobře počítám, když objednám 200ks, dostanu se na cenu 2,38 takže tomuto společnému nákupu moc nerozumím ;)

http://www.ebay.co.uk/itm/100-DERBY-EXT ... 27cfd3af6b

Nebo se jedná o nějaký jiný druh?
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Společný nákup - žiletky Derby

Příspěvek od Reiser »

Tak jsem tu teď proseděl snad 30 min s kalkulačkou..i s clem mě to výjde sice o něco dráž (cca 2.70 CZK na kus) ale i tak jsem se rozhodl nakoupit to přes link co sem dal Frank a nekomplikovat si zbytečně život. Koupil jsem 2000ks čistě pro osobní spotřebu. Rozhodl jsem se tak nakonec hlavně proto, že za celou dobu se mi ozval jen jediný zájemce. Při tak malém zájmu bych se pak musel poměrně složitě zbavovat přebytků, které nechci.

Tím prakticky tohle vlákno pozbylo smyslu a možná by bylo rozumější přesunout ho do Koše, případně smazat.
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Společný nákup - žiletky Derby

Příspěvek od Frank »

Promiň, se clem a DPH jsem nepočítal, většinou se snažím nakupovat v EU a na tohle jsem zapoměl. Psal jsi, že zájemce budeš sbírat až kolem 20.8. proto se ti nikdo neozval. Bylo by možné až ti přijdou od tebe koupit jdnu nebo dvě jako vzorek? ještě jsem s nima neměl tu čest, i když se o nich na netu dost píše.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Společný nákup - žiletky Derby

Příspěvek od Reiser »

Rezervací je myšleno, že zájemce už pošle peníze a rezervuje si tím konkrétní počet kusů. Nechcel jsem vybírat peníze zbytečně dopředu a držet je u sebe. Připouštím, že organizační stránka v tomhle případě trochu selhala.. Jak už jsem psal ozval se mi jenom jeden člověk. Pokud by byl přecejen větší zájem můžu přes SZ poslat kontakt na člověka, přes kterého se to mělo původně nakupovat. Myslím si ale, že to je zbytečné vhledem k tomu, že i přes eBay se dají sehnat za rozumnou cenu a tím pádem skupinový nákup opravdu postrádá smysl.
Odpovědět