Baofeng - společný nákup

Tipy na obchody s výhodnou nabídkou zboží (pouze ve vztahu k zaměření tohoto fóra) a společné nákupy zajímavých komodit.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Baofeng - společný nákup

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Ahojte,
Plánuju koupit UV5R, ale rád bych se vyhnul českým obchodům a ušetřil nákupem v zahraničí. Pokud by měl někdo také takové plány rád bych se přidal a mohli by jsme jich vzít víc.
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Baoefung

Příspěvek od cipis »

To se moc nevyplatí, pokud nebude dohoda na průměrné ceně. Před rokem jsem kupoval pro kamarády tři kusy a dohoda právě byla, že cena za jeden bude průměr, jeden odchytli, dva prošli, tak to tehdy vyšlo na tisíc Kč na každý.
V čes. obchodě to máš za 1390 Kč, což vzhledem k záruce atd. není až tak šílený nárust.
To se spíš domluvit s nimi a zkusit ukecat cenu při větším odběru...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Baoefung

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

no já co jsem proletěl ebay, tak kolem 800 se dají sehnat i z anglie/německa takže by nemělo byt co odchytávata. Takové ceny jsem našel při odběrech 3 a více kusů
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Baoefung

Příspěvek od cipis »

Jen aby tam nebyla cedulka, že to nebylo celně odbaveno v EU, jak bývá u skladů některých obchodníků zvykem :(
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Baoefung

Příspěvek od K4cer »

Na ebayi dou kupit Baofengy i s velkou baterkou místo malé
Pokud někdo používá jen velkou baterku (já), je zbytečný kupovat vysílačku s malou a dokupovat velkou.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Baoefung

Příspěvek od pepa_z_brna »

Pridal bych se a vzal bych 2 kusy......z Nemecka bych mohl dovezt, budu tam ted do 23.10. takze by byl cas to dat dohromady (do 10 kusu co jsem nasel). Predani v Brne a nebo pak dle dohody Brno-Praha-Plzen-Rozvadov, bohuzel az bych jel zase do DE, cesta zpet bude mimo tuto trasu. Hledal jsem chvilku, tak pokud ma nekdo lepsi/levnejsi, tak to hodte sem.

http://www.ebay.de/itm/10x-BaoFeng-UV-5 ... 5d4500c266
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Baoefung

Příspěvek od kregan »

Kdyby chtěl někdo zorganizovat spolecnej nákup, vzal bych dvě.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Baoefung

Příspěvek od Desouza »

Já bych byl pro příslušenství k baffungu, zejména redukce na baterie a podobné příslušenství. ;)
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Baoefung

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

pepa_z_brna:
To by bylo ideální, kdyby to šlo takhle vyřešit, hlavně aby tam nebyl probél s neproclením jako psal Cipis.
Co jsem se díval, jsou i menší "balení", takže by se nutně nemuselo brát 10 kousků
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Baoefung

Příspěvek od krvfx »

Já bych taky jednu (nebo dvě) vzal, už se je chystám objednat dávno.
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Baoefung

Příspěvek od pepa_z_brna »

S tim proclenim nevim. Kupuji na ebay jen "pouzite veci" (nove co nekomu lezi doma) a spis jsem mel problem s postou, ze meli stavku a vseobecne tady je posta o nicem - balik nechaji na desti pred dvermi atd.
Ja jsem psal.....nemusi to byt 10 kusu, klidne jiny inzerat, tam me zaujala cena a posta gratis, ale hledal jsem jen chvilku. Jinak bych vse i zaplatil (pokud budou zavazne rezervovat provereni clenove rozpadu) a bud vzal pak eura a nebo koruny s kurzem - stred. Abych to jeste upresnil, ta cesta zpet do DE bude asi 1.11. +- a cesta zpet do CR toho 23.10. bude pres Passau - Český Krumlov a pak nejakou cestou do Brna. Videl bych to CB, J. Hradec, Trebic.... :cry:
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Baoefung

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Ok, tak to by bylo super. Chapu to tedy spravne, ze ted jsi v Nemecku a vracis se 23.10.? Tzn. ze by jsi to dovezl toho 23?
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Baoefung

Příspěvek od cipis »

S tím proclením to je tak, že existují různé "bezcelní" sklady nebo jak to nazvat, prostě se do nich dostane zboží bez průchodu celnicí. A jelikož všechno zboží musí přes tu celnici projít, tak se na tu zásilku napíše, že to nebylo procleno a tím pádem je to určeno k proclení v cílové zemi. Takže je celkem normální, že jsou ty mezisklady v některé zemi EU, že se prodejce prezentuje tak, že posílá ze země v EU, ale už nikde nenapíše, zda to prošlo celním řízením nebo to šlo přes výše popsaný "mezisklad". Tento způsob používají i "firmy", nejen drobní prodejci. Jediná výhoda tohoto je to, že to tu máme klidně druhý den. Ale riziko odchycení celníkem v Praze je defacto stejné, možná o maličko menší, protože si nemusí všimnout té cedulky, že to nebylo celně odbaveno.
Takže na místě by byl dotaz prodejci, zda to bylo v Německu celně odbaveno nebo ne. Logicky, pokud bylo, tak ta cena bude o něco vyšší (typicky DPH tam). Jinak se může stát, že při doručení v Německu bude pepa doplácet daň/clo, úplně stejně, jak u nás. Jediná výhoda nákupu přes něj by byla ta, že by to někde mohl vyzvednout osobně. Ale jestli mu zase budou po cestě někde prohrabávat auto, tak nevím, jak vysvětlí 10ks zabalených nových vysílaček ...
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Baoefung

Příspěvek od pepa_z_brna »

Kdyz se bude vedet zavazny pocet kusu, tak se muze najit vhodny inzerat (dle mnozstvi,ceny atd). Pak muzu prodejci napsat jak to je se clem. Jinak kontrola na ceste zpet by asi byla sakra nahoda , protoze za celou dobu jsem nemel ani jednu kontrolu a ted spis koukaji co jede k nim.....a ani to neni nic extra. Dnes jsem jel pres Rozvadov a jen jedno civil auto. Po ceste jsem si dalsiho nevsiml a to se po nich divam...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Baoefung

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

no tak dejme nejaky deadline na prihlaseni k nakupu
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Baoefung

Příspěvek od pepa_z_brna »

Ok, jsem pro. Nejlepe kdyby se toho nekdo ujal...a ja bych to prevzal ve fazi kdy se bude vedet kolik a jaky inzerat. Nechal bych termin treba do 13.10. to je dost casu abych poslal platbu a posta to dorucila.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Baoefung

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

ok tak se kluci vyjadrete, ja bych bral jednu
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Baoefung

Příspěvek od krvfx »

Beru dvě.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Baoefung

Příspěvek od Artifex »

... a nechcete raději vzít BF-F8? Měla by mít vychytané UV5Rkové chybičky, kupříkladu 2m skvelč a další drobnosti.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Baoefung

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

pokud tam neni nejaky obrovsky cenovy rozdil tak je mi to ve sve podstate jedno
Odpovědět