Tip na svítilny z ebay?

Tipy na obchody s výhodnou nabídkou zboží (pouze ve vztahu k zaměření tohoto fóra) a společné nákupy zajímavých komodit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Tip na svítilny z ebay?

Příspěvek od dracekvo »

Ahoj,
potřeboval bych se zásobit nějakejma svítilnama za pár kaček. Prostě do aut, na klíče, do šuplíku u kterejch by mě nemrzelo že je zničím nebo poztrácím. Z nabídky oblíbeného výrobce Fenix nic nejde vybrat snad jen s přihmouřením oka by vyhovovala Fenix E01 za 300,- Kč. Ale i tak je to stejně dost peněz.

Potřeboval bych ruční na 1xAAA, 1xAA, 1x18650.
Čelovku na 1xAA nebo 1xAAA. Rozhodně né na 3x.

Máte někdo ozkoušený nějaký konkrétní model s dobrou mechanickou odolností, bez zoom, rozumnou svítivostí a výdrží?
Kdysi dávno jsem si koupil z ebay svítilnu na 1xAAA, ale ta vůbec nesvitila a měla obrovskou spotřebu. Tomu bych se rád pro příště vyvaroval.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Tip na svítilny z ebay?

Příspěvek od Cep »

Pořídil jsem z gearbest.com UltraFire WF - 502B EDC LED Flashlight za 11 dolarů a teď mám na cestě UltraFire 501B za necelých 7 USD .
Se svítivostí jsem naprosto spokojen a vypadá to na slušný kus hliníku. Odolnost proti vode je IPX 65 (potažmo IPX 7).
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Tip na svítilny z ebay?

Příspěvek od bacil »

Jsou k tomu i výměnné "žárovky" a tlačítko na drátě. červená a zelená mají jenom vyp-zap, bílá má několik funkcí a není proto s myším ocáskem vhodná.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Tip na svítilny z ebay?

Příspěvek od Cep »

Dorazila UltraFire 501B. Cca stejná velikost s WF-502B a svítí možná i líp.
Na rozdíl od popisu na webu má měnitelný focus. Mění se posunem, ne otáčením. Někdy by se to mohlo hodit.
Co se mi ale nelíbí je to, že čočka ginglá. Takže IPX-7 bych tomu nevěřil :-(
Je taky plastová, skleněná na WF-502B se mi líbí víc.
Ale jinak za 170 kč slušná baterka. A hlavně mám kam strčit tu druhou z 18650 baterií, které jsem dostal k WF-502B.
(Baterka by si snad měla pamatovat poslední mód, ve kterém byla spuštěná. Ale obě se o jeden posunou )
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Tip na svítilny z ebay?

Příspěvek od jameson363 »

Mel jsem par levnejsich svitilen z judebaj v cenovce kolem 150-200kc a uz bych to nechtel ani zadarmo. Po castem noseni v radech nekolika malo tydnu az mesicu se vsechny vysraly, takze pokud je moznost znackovej Fenix, sel bych radeji do nej.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Tip na svítilny z ebay?

Příspěvek od Cep »

To je těžký. Za v podstatě stejný peníze jsem koupil Tekut a Sanrenmu. Kvalitativní rozdíl opravdu značný.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Tip na svítilny z ebay?

Příspěvek od dracekvo »

Co jsem viděl, že fenix udělal levnou svítilnu na jednu AA za 300,- tak už nemám potřebu toto téma řešit :)

Zkusil sem si z ebay objednat Warsun Q5 500LM jako svítilnu do auta, ale po měsíci a půl zatím nedošla a asi už ani nedojde.
Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 127
Registrován: 14.12.2014 17:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Tip na svítilny z ebay?

Příspěvek od jirka911 »

Já mám v každým autě a každým batohu tuhle čínskou. Vyhledávat na aliexpressu: Portable Mini Penlight XPE-R3 LED Flashlight Torch Hugsby XP-1 Pocket Cena do 3 dolarů a zatím se ani jedna nepokazila.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Tip na svítilny z ebay?

Příspěvek od skafloc »

Aliexpress - Sipik - 100 ks za 306 doláčů, to už by za společný nákup stálo, ne?
Před cca rokem jsem jich na zkoušku koupil cca 10, něco rozdal po rodině, doma mi zůstaly tři. Co vím, tak všechny dodneška fungují, v těch co jsou doma, jsou rok staré baterky, pořád to svítí.
Jediné, co bych jim vytknul, je poněkud utopený namačkávací vypínač, takticky to jednou rukou/palcem jde fakt nic moc.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1065
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Tip na svítilny z ebay?

Příspěvek od Artifex »

Z levných pak doporučím třeba tento model, kdyby někdo stál o čelovku, taktéž jsem jich rozdal po okolí hromadu, všechny fungují, jsou přiměřeně odolné a svítí suprově. http://www.ebay.com/itm/272241498644
Co se týče ručních, nedám dopustit na WF-502b v jakékoli variantě, jednu mám napevno na kose, jednu v tašce, jednu na stole pro případ výpadku a ještě bych jich vyhrabal víc. Náhradní díly jsou za babku, kupříkladu těsnění, svítící gumičky spínače atd., takže i tím jsem lehce předzásoben.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Tip na svítilny z ebay?

Příspěvek od K4cer »

Já mám několik těch levnejch čínskejch s voranžovým tlačítkem, na ebayi je jich asi milion. Cena směšná, cca $1. Ve vláknu vo svítilnách je i fotka.

EDIT: tajdleto je nejspíš vona http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Ultrafire ... SwInxXMgcb

Já je mám jen jako zálohu zálohy, takže jsem je prakticky (kromě vyzkoušení) nepoužil, ale kolega je používá v práci běžně a po roce furt fungují. Není to teda Ledlenser, ale za ty peníze to svítí jak ďas, takže je mám tak porůznu v kapse bugout maskáčů, v batohu, v jiným batohu, atd - kdybych byl naprostej osel a zapoměl si fšechny další svítilny.
Fungují na 1ks AA, s trochou improvizace (natažení strunky uvnitř) i na 1ks AAA; zmíněnej kolega je krmí nějakejma asi 3V (nevím, já takový nepoužívám) baterkama a funguje to taky, dokonce to líp svítí. To je pro mě veliká výhoda, páč jednu tužkovou nebo mikrotužku seženu kdykoli, vykuchám z dálkovýho vovladače nebo čehokoli.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
tomasko77
Příspěvky: 1
Registrován: 09.10.2018 0:32

Re: Tip na svítilny z ebay?

Příspěvek od tomasko77 »

Zdravím,

Máte skúsenosti s poslaním takým extrémov typu tento luster? https://www.ebay.co.uk/itm/Modern-ceili ... 2657360247

lebo vyzerá to dosť krehké a neviem či to nepríde rozbité, trocha sa bojím :(

Tomáš z Mumbay Mongolsko

Spam. Ban. Fab. To si vážně ten kokot nemytý myslí, že to tu zůstane?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Tip na svítilny z ebay?

Příspěvek od Serža »

tuším modrou...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Tip na svítilny z ebay?

Příspěvek od golem »

Tohle bych snad ani nemazal, to je spíš na přesunutí do vtipů. Ten ....... dal do vlákna o svítilnách odkaz na lustr. Fakt lustr. :lol:
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Tip na svítilny z ebay?

Příspěvek od DeadMan »

niektorí majú v tých hlavách fakt nasraté :lol:
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět