AKM

Tipy na obchody s výhodnou nabídkou zboží (pouze ve vztahu k zaměření tohoto fóra) a společné nákupy zajímavých komodit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

AKM

Příspěvek od herman »

Nemá někdo zájem? Nemít už své, hned bych to bral.
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/21 ... lmi-pekny/
Přílohy
AKM hunting.jpg
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: AKM

Příspěvek od golem »

Z inzerátu: "vyrobená z ruských dílů, montáž v Polsku"...
Mám takový pocit, že puška je rumunská, ruské je tam podpažbí, vyměněno v Zeleném sportu....
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AKM

Příspěvek od štaflík »

Ten čumák taky není "čisté AKM".
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: AKM

Příspěvek od herman »

Golem podle čeho soudíš na rumunskou výrobu?
štaflík na té fotce je vidět i odšroubovaný originální "kompenzátor" AKM
Přílohy
akm_ustova_matka_kompenzator_big.jpg
akm_ustova_matka_kompenzator_big.jpg (4.89 KiB) Zobrazeno 15065 x
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: AKM

Příspěvek od golem »

Stopro jistotu samozřejmě nemám, ale zaujalo mě, že podpažbí je výrazně světlejší než zbytek pažbení (ZS ho u rumunských pušek měnil, rumunský originál má v jednom kuse dřeva vytvořenou i přední pistolovou rukojeť) a nosič závorníku je černěný.
A ten příběh o v Polsku sestavené zbrani z ruských dílů... víte někdo něco seriozního o tom, že by se toto dělo?
Kompenzátor sice zjevně není původní, ale to si různě mění kdekdo a o původu zbraně to neříká nic.
Škoda že ty fotky jsou natolik nekvalitní, že nejde přečíst značení, to bychom měli jasno hned.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: AKM

Příspěvek od herman »

To předpažbí si mohl vyměnit i sám. Krom toho to vypadá na čisté dřevo, kdežto pažba je ta laminovaná "překližka", či jak se ten materiál jmenuje.
A o tom sestavování se sovětských dílů v Polsku mi tvrdil i prodejce mého AKM. Samozřejmně že mohl kecat.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AKM

Příspěvek od štaflík »

Mám pocit, že to sestavování pod "značkou" Works se dělo někdy v době, kdy se Radom stěhoval z původní fabriky Luczniku do nové továrny za městem a to sestavování dělala snad nějaká jejich dceřinka, ale mimo Radom. Možná bych dohledal kde. Je to už déle.
Každopádně šlo jen o sestavování z dílů různého původu (většinou Bulhaři, Rumunsko, něco SSSR). S polskou produkcí to nemělo mnoho společného, byť se to někdy snažil dovozce evokovat značením Works 11, což byl odkaz na původní polskou produkci ("11" bylo v rámci VS označení polských zbraní). Každopádně bulharská produkce se většinou sekala na repasovaných strojích z Luczniku. Mám pocit, že Lucznik si totiž dělal i obráběci stroje (+ velkou civilní produkci). Na těch mašinách pak v Radomi sekali kalachy, RAky apod. Po opotřebení dostaly nové nože a šly do Bulharska a RADOM si nechala nové storje ze svého koncernu.
Naposledy upravil(a) štaflík dne 11.12.2016 23:01, celkem upraveno 1 x.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: AKM

Příspěvek od golem »

herman píše:To předpažbí si mohl vyměnit i sám. Krom toho to vypadá na čisté dřevo, kdežto pažba je ta laminovaná "překližka", či jak se ten materiál jmenuje.
Ano, mohl si to vyměnit i sám, ale přesně takhle to mají rumunské AKM ze ZS.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: AKM

Příspěvek od herman »

No, pokud neznáme výrobní značení, je to jen plácání o ničem. Na druhou stranu, proč by si prodávající vymýšlel? Vždyť kupující by poznal, že kecá.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: AKM

Příspěvek od golem »

Plácání o ničem... No, jak už jsem psal, dvě podezřelé věci vidím už na těch nekvalitních fotkách, ale jistotu by nám dalo značení. Tedy nám co o tom alespoň trochu víme. Většina potenciálních kupujících z něho původ zbraně nepozná. Prodávající si může vymýšlet proto, že si myslí, že to takhle působí hodnotněji. A nebo si to mohl vymyslet už ten, od koho to koupil. Dokonce může mít ruský nebo polský původ i v průkazu zbraně...
Odpovědět