Nakupujte střelivo!

Tipy na obchody s výhodnou nabídkou zboží (pouze ve vztahu k zaměření tohoto fóra) a společné nákupy zajímavých komodit.
Odpovědět
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Pez »

Tip kde koupit zápalky 4,4 SP S&B ?
Všude vyprodáno a prý dlouho nebudou. :o
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Stenny »

CzechAmmunition oznámilo, že v nejbližší době neočekává obnovení dodávek devítek Alsa Pro. Je v tuhle chvíli ve Středočeském kraji nějaký rozumný zdroj na "spotřební" devítky pod 4,5Kč/ks? Než někdo navrhne GetLoad - ty mi v Glocku lítaly zle.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Fabulous »

Proarms Průhonice měl hromady levnějších nábojů. Značku si nepamatuji.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Pez »

Středočeský nevím ale třeba Limit má rozvoz od 5 000,- a ceny prebijenek 9 Luger kolem 4,-
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Bill Masen »

Limity za 3,90 v Glocku a CSV používám dlouhodobě a bez problémů. Jedinej problém je u tý karabiny v kombinaci s třicetiranným ETS zásobníkem, to se občas kousne v okénku.
Ale jako rezervu mám sypaný SB.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Fabulous »

Jsme svědky brutálního zdražování prakticky ve všech oblastech obchodu. Inflace raketově roste a troufám si říci, že u desítek procent neskončí. Máte volné peníze? Nakupujte střelivo a vlastně cokoliv do zásoby, co v průběhu času využijete. Protože hotové peníze vám ztratí hodnotu :(
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od bivoj »

Kupoval bych rád, ale už to pomalu není kam dávat... :twisted: Na střelivo dedikovaný (a poměrně velký) trezor, i přesto, že jsem z něj už před časem vyndal všechny nepotřebné věci, které z hlediska zákona nemusí být "pod zámkem", už je nacpaný k prasknutí.

Že já blbec nepostavil kdysi tu trezorovku... :(
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Montezuma »

Vono taky kdo ví, jestli se sem z východu ještě nějaké kosivo vůbec dostane... Podle mě bude za chvíli utrum a čínské nebo ruské 7,62x39 budou najednou nedostatkové zboží.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Haluziak »

Když už jsme u toho nakupování střeliva neviděli jste teď někde na moravě zajímavou akci na .223 a na .45?
Zjistil jsem, že jsem se dostal na kritickou hranici zásob a jaksi je vše nesmyslně drahý :)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od cipis »

Špatně hospodaříš ... Tohle jsi měl zjišťovat před měsícem, před čtvrt rokem. Resp. ideálně, když to sem Fab napsal ...
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Pez »

Bohužel na Moravě nic, i co jsem měl objednané tak mi zrušili nebo nabídli cenu 9 - 10,20 u 45acp
Kupoval jsem nakonec tady na sklad do trezoru.
https://www.hromadastreliva.cz/levne_st ... ier-bellot
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od vratnikp »

u Dvořáčka máme objednávku za 50 tis peněz někdy z konce dubna (223, 5.45, 7.62 x 39 a 9L). jediný co měl v květnu skladem byly 62gr GGG. Od tý doby čekáme co z toho bude...

jinak kdyby to někomu pomohlo, 11.8. bude beareka zavážet Plzeň. Něco brát budeme, tak kdyby někdo z okolí něco chtěl a nemohl to převzít při závozu, můžem se domluvit a já to převezmu.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Haluziak »

cipis píše: 10.07.2021 14:37 Špatně hospodaříš ...
Nalakali ma kamosi na kurzy a nejak som to vystrielal inak som mal svoju peknu zasobu na tych par ran za mesiac by mi to vydrzalo este dlho :)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1294
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Kapo »

Haluziak, akosi si rýchlo prešiel z psaní na písanie. Si na dovolenke u mamy? :D

V rámci šetrenia streliva prechádzam pomaly znovu na stielanie šípmi. :roll:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od cipis »

Zasoby se nedelaji na to, co prumerne vystrilis, ale na co mas prostor a penize. Tzn. v tisicich, ne stovkach. Vidis, jak te rozhodilo par obycejnych kurzu, co teprve nejaka mimoradka?
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Haluziak »

Kapo no jo no, to je ta prdel ked si zo slovenska ale cez 10 rokovo zijes v CR. Ale ano jak idem k nasim tak je to vzdy poznat.

Cipis zasoby jsem mel minimalní, holt bylo treba prachy pchat jinam
Takze to bylo 1000+ na zbran a na tech mich cca 50 naboju za mesic, kdyz za cely minuly rok jsem vystrilel cca 150 223ek, se to dalo vzdy operativne dokoupit. Jenze ted kurzy a to je tam 200 tam 300 a v trezoru je prazdno :( (teda mimo minimalni palebni prumer a neco navic)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od guntroll »

Ve 2013 byly 7,62 bxn za 2,9 a daly se sehnat nontoxy 9mm za 3,5 - ale asi nema smysl cekat az se tam ceny vrati, coz? :mrgreen:

Ikdyz v usa to trosku polevilo, od 4 nasobku (9, 7,62 za dolar) to je uz jen na dvounasobku. Takze treba jeste slevy budou.

A mena je pevna, reforma nebude CNB zvysila sazby! :mrgreen:
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Wdog »

Naše měna je pevná, na jejím základě vystavíme společně hráz proti imperialismu.

Jediná možnost, na levné náboje, je pokud se otevřou nějaké staré sklady se zásobami, například nyní nabízí Zel.Sport několik desítek let staré ruské 7,62x25 za 6,- Kč/ks.

Nově vyráběné náboje už levnější nikdy nebudou. Ani potom, až jednou opadne současné panika v US. Proč si to myslím?
... suroviny. Aktuálně je globálně citelný nedostatek surovin, cena jde nahoru, zpracovatelské kapacity jsou většinou v číně, a globální zdroje surovin se také dostávají pod čínskou kontrolu. V EU je tlačená elektromobilita, jednou ze základních surovina na baterky je měď, shodou okolností také základní surovina na nábojnice a pláště střel.
V globálním světě je globální přebytek peněz, ale globální nedostatek surovin. To se nesrovná během roku. Otevřít nové lokality pro těžbu a zpracování, to je spíše na hodně let.

Ale my zde v CZ to přežijeme, schopnost přizpůsobení je veliká, staneme se prostě zemí přebíječů nábojů. Kdo nechce přebíjet, ať si alespoň koupí akcie firem jako je Lee, RCBS, Hornady, Dillon, atd., tedy jestli jsou obchodovatelné ... ceny komponentů pro přebíjení ale půjdou nahoru také.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od cipis »

No, má to trochu podstatnou chybu. Nejsou ani komponenty na přebíjení, to není jen zrecyklovaná nábojnice (tu také nejde používat donekonečna) a střela (lidi už sbírají i střely, nejen nábojnice na střelnicích, které pak doma taví), ale hlavně prach a nyní těžce nedostatkové zápalky. Takže přebíjením si nepomůžeš, pokud nemáš zásobu z minula.
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Nakupujte střelivo!

Příspěvek od Wdog »

"zásoba z minula" pomůže překonat rok, dva, než se ustálí nová rovnováha a pokryje současné poptávka. Na našem malém trhu se tržní nabídka vyprodala také právě díky tomu, že si teď každý raději udělal zásobu.
Nová rovnováha bude ale za jiné ceny. Už to nebudou zápalky za 0,60 Kč/ks. Ale i nyní, si můžeš koupit zápalky, akorát to nebudou SaB a budou stát dvojnásobek. Ale za rok za dva, ty SaB budou stát také dvojnásobek dnešní ceny. Také jsou z mosazi.

Přebíjením si pomůžeš i v budoucnu, protože, s vyjímkou těch nejmasovějších ráží, přebiješ náboj levněji a lépe.
Odpovědět