Zahraniční obchody / eshopy

Tipy na obchody s výhodnou nabídkou zboží (pouze ve vztahu k zaměření tohoto fóra) a společné nákupy zajímavých komodit.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od devlop »

Dovoz zásobníků se už tady řešil v jiném vlákně,
PeFi napsal:

"http://www.bis.doc.gov/index.php/licens ... umber-eccn

Až budeš mít ECCN, tak se dá dohledat zda to spadá pod Department of Commerce, nebo pod Homeland Security.

Zásobníky skoro jistě budou Homeland Security, a na tom nejspíš skončíš - bez exportní licence to legálně nejde. A ta sranda s licencí by měla smysl, kdyby nešlo o 30 zásobníků, ale o stovky kusů. Hledal bych jiný zdroj, než USA.
Abys mohl požádat o licenci, musíš být zaregistrovaný. Registrace je cca 1000 USD, pro cizince tuším 1500 USD.
Kdyby to spadalo pod Department of Commerce, tak by to s trochou štěstí někdo poslat mohl."
Quirinus
Příspěvky: 12
Registrován: 21.11.2013 22:51

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od Quirinus »

Rainier Wolfcastle: A co to objednat z Německa? Žádné clo, žádné DPH, žádný ITAR...

http://www.brownells-deutschland.de/epa ... /486000003
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od proforma »

Uvazuju o IWB hybridnim pouzde od Foxxe, nebyl by tu nekdo, kdo by se chtel podelit o postovne? 15 USD na objednavku za 40 USD se mi davat nechce :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od štaflík »

Dnes, na Den vítězství, je sleva na Gorky na:
http://rusvvo.com/sk/oblecenie/gorka3k-khaki

No, za necelé 2000,- bunda+kalhoty i s dopravou jsem neodolal. Sice je to jen BARS, ale stejně... Vždyť je to cenu ponožek od Fjalravenu, nebo tak nějak :-)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od kregan »

Tenhle komplet mám docela rád. Zatim asi nejpohodlnější co sem měl.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od štaflík »

Tak musím přidat zkušenost s RUSVVO.COM (Gorky, Sumraky, Tělňašky, Maskchalaty...) od Rusů ze Slovenska.

Moje Gorka mi byla poněkud velká a když jsem si objednával řemen na pušku a pásek, jen tak mezi řečí jsem se zeptal, zda by šlo Gorku vyměnit za užší. Podotýkám, že bylo po zákonné lhůtě na výměnu. Setkal jsem se s naprostou ochotou, typy jak měřit atd. Gorku jsem odeslal, zabalil (ale asi ne Českopoštabombenfest) a Gorka dorazila prý s flekem (rozhodně ho neměla, když jsem balil), pomuchlaná (no možná trochu, ale spíš jí pošťáci vezli někde pod radlicí k zahradnímu traktůrku) a bez etikety. Nicméně kromě této velmi slušně formulované výtky od prodejce nebyl žádný problém a nová Gorka dorazila obratem. Za mě: :yes
Mám tam spadeno na další věci (zimní flot tělňašku, 2. vrstvu VKOB apod.), takže už to nehodlám honit přes e-bay a rusvvo doporučuji.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od štaflík »

Dnes sleva na letní dlouhoruké tělňašky a další drobotě na rusvvo.com. Den ruského námořnictva.
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od gasoline »

štaflík píše:Tak musím přidat zkušenost s RUSVVO.COM ...
Moje Gorka mi byla poněkud velká ... Setkal jsem se s naprostou ochotou, typy jak měřit atd.
Prosím, nechtěl bys ty praktické tipy na správnou velikost gorky utrousit i sem, ať my nezkušení můžeme případně objednat na první dobrou? :)
A pak ještě vyčkat na další významný ruský den a vychytat slevu. ;)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od štaflík »

Prostě je fakt velká. Změř se podle návodu, drž se v intervalu k dolní hodnotě a pak ještě jednu uber.
Teda pokud to chceš nosit spíš jako odolné nenápadné spíš civilní oblečení. I tak v ní bude dost místa.
Ona je fakt naducaná, protože pod tím tahají balistiku, sumky a přes to mají chrániče apod., které jim to stáhnou. Takže pokud to chceš na válení se v blátě na airsoftu, tak klidně podle návodu a držet se spodního okraje. Pokud to chceš jako outdoorové, relativně normálně vypadající hadry, klidně číslo uber.
Já jsem 1.5 čísla pod mojí velikostí a pohodlně se vlezu se dvěma svetry.
On je to takový hybrid maschalatu a demisezoního outdooru. Tak to ber podle zamýšleného účelu.
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od gasoline »

štaflík píše:...Pokud to chceš jako outdoorové, relativně normálně vypadající hadry, klidně číslo uber.
Já jsem 1.5 čísla pod mojí velikostí a pohodlně se vlezu se dvěma svetry.
...
Přesně na normální relativně civilní/outdoorové nošení jsem myslel, ať v tom člověk není jako v pytli. ;) Díky moc
Oni tu tabulku velikostí mají dost komplexní, tak snad by se mělo dát trefit podle velikosti každého soudruha.
A BARS doporučuješ, nebo jsou nějací lepší a horší výrobci? BARS prý dodává přímo pro armádu, tak by to nemusel být asi úplný shit, ne?
Reconman
Příspěvky: 17
Registrován: 07.08.2016 0:11
Pohlaví: muž

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od Reconman »

Sice je to téma o zahraničních obchodech, ale pomalu se mění na gorka tak už je to asi jedno. Gorku 3K od Bars mám uz rok a používám ji pravidelně téměř každý týden do práce a čas od času i do přírody. Pred gorkama jsem hodně nosil české 95 v ripstopu a před tím ruzné americké tak to mám s čím porovnat. Dle mého velice pohodlná, jednoduchá a funkční uniforma, připomíná mi ruské zbraně :) které třeba nejsou žádný zázrak, ale zvládnou hrubé zacházení a hlavně nezklamou. Jedním z duvodu proč jsem ji koupil je také to, že nemá kamuflážní vzor. Nevypadá tolik vojensky a když jste v přírodě pro kolemjdoucí jste třeba myslivec nebo nějaký ochranař. Jediná věc kterou bych vytkl jsou špatně přišité knoflíky které se hodně pářou, vyřešil jsem to tak, že jsem je všechny odparal a sám prisil, teď jim již veřím :) Zkusil jsem taky vosk od fjalraven a důrazně nedoporučuji voskovat celou uniformu, pouze části z te celtoviny ,,palatka,, z těch tmavších se začne totiz loupat a dělat mapy a je to zkrátka hnus, nakonec jsem to musel vymývat horkou vodou a prát. Gorka je skvělá uniforma a mohu ji opravdu doporučit.

Co se velikosti týče mohu potvrdit ze je dost velká a ač jsem měl svoji představu o velikosti kterou si objednam, Petr z RUSVVO mi to slusne rozmluvil a dál jsem na jeho radu a dobře to dopadlo :)

A ještě k tematu- mám ji také od RUSVVO, sice před rokem eShop ještě nebyl ale jsou to oni. Spokojenost maximalni, rychlá komunikace a ochotně poradí. Jestli to je moc reklamní tak poslední odstavec zruste.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od štaflík »

Také musím potvrdit skvělou zkušenost s RUSVVO a jinak si myslím, že to Reconman popsal velmi dobře. Mám také Bars, protože RUSVVO. Komplet jsem měl v akci za 60 éček, na Děň pobědy... za ty prachy cena výkon super. Fjalraven vosk jsem napatlal všade, tak mi to asi vyleze... Jinak si myslím, že je to ideální rozpadlický a bugout hadr. V přírodě nejsi vidět, ale není to maskáč, který je problém (viz Miliho publikace), je to robustní, opravitelné, vydrží víc než goráč, nešustí... Hardy od Fjalraven mají podobné výhody a jsou jistě v řadě ohledů výrazně lepší, ale ta cena je asi sedmi-osminásobná.
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od gasoline »

Díky za postřehy a tipy. Teď by to ještě chtělo, ať na RUSVVO udělají zase nějakou slevovou akci.
Zatím mají jen poštu zdarma při nákupu nad 100 EUR. A při nákupu nad 150 EUR kupón na 15% slevu z dalšího nákupu.
Nebo doufat, že se ujme některý z těchto významných dnů :)
1.10. - Den pozemních sil
4. 10. - Den vzdušných obranných sil (den vypuštění Sputniku)
4.-6.11. - Den jednoty (st. svátek)
27. 11. - Den námořní pěchoty
17. 12. - Den strategických rakeťáků
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od proforma »

Nejvyznamnejsi je prece 7. listopad! :-D

A dale - kdybychom prosvihli ty podzimni svatky:
23. unor - Den obrancu vlasti
9. kveten (vime, ze)
12. cerven - Den Ruska

Predpokladam, ze na MDZ asi slevy ocekavat nemuzeme, i kdyz to rusti muzi slavi mohutne :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od proforma »

A jeste dalsi ruske vyznamne dny (vedene v kalendari) - to uz by na RUSVVO byly slevy prakticky porad :-)

21.1. - Den inženýrů a vojáků
27.1. - Den zrušení Leningradské blokády (1944)
2.2. - Den Bitvy u Stalingradu (1943)
27.3. - Den policie a ministerstva vnitra
12.4. - Mezinárodní den letectví, Den kosmonautů
Druhá neděle v dubnu - Den vzdušných obranných sil
7.5. - Den Radia
28.5. - Den pohraniční stráže
10. 7.- Den bitvy u Poltavy (1709)
Poslední neděle v červenci - Den ruského námořnictva
2. 8. - Den výsadkářů Ruska
6. 8. - Den vojáků železničních
9. 8. - Den první vítězství ruského námořnictva v bitvě u mysu Gangut (1714)
12. 8. - Den ruského letectva
Třetí neděli v srpnu - Den letectví
22. 8. - Den ruské vlajky
23. 8. - Den bitvy u Kurska (1943)
8. 9. - Den bitvy u Borodina (1812)
11. 9. - Den bitvy Tendra (1790)
Druhá neděle v září - Den tankového vojska
4. 10. - Den raketových vojsk
25. 10. - Den celníků
7. 11. - VŘSR
10. 11. - Den policie
19. 11. - Den dělostřelců
1. 12. - Den bitvy u Sinop (1853)
5. 12. - Den začátku protiútoku v bitvě o Moskvu (1941)
17. 12. - Den strategických raketových sil
20. 12. - Den pracovníků FSB
24. 12. - Den dobytí Ismail (1790)

A to jsem vybrala jen ty, ktere jsou tematicky vhodne :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od Stenny »

Také jsem se díval na Gorky, konkrétně na velikostní tabulku. Je tu někdo, kdo má délku 7? Protože podle tabulky jsou rukávy strašně krátké - největší délka 7 je má údajně 61 cm dlouhé, přičemž třeba DPM Smock ve velikosti 190-120 má rukávy ve švu dlouhé skoro 70cm. Buď je to měření divné, nebo mají Gorky extrémně krátké rukávy.
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od gasoline »

štaflík píše:...Pokud to chceš jako outdoorové, relativně normálně vypadající hadry, klidně číslo uber.
Já jsem 1.5 čísla pod mojí velikostí a pohodlně se vlezu se dvěma svetry.
...
Ještě bych rád doplnil dotaz na to ubrání velikosti. Platí tohle i pro výšku postavy, nebo je gorka předimenzovaná jen do šířky a délka/výška je normální?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od štaflík »

Výšku bych se držel u dolního údaje tvé velikosti. Tedy pokud se plácáš někde mezi (třeba) 5 - 6, ber 5. Kalhoty jsou velmi vysoké. Neexistuje, aby ti táhlo na cemr, nebo ti při prolejzání mlázím padalo jehličí mezi půlky a bunda je dlouhá dost.
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od gasoline »

Díky moc. :yes
Ono by asi bylo bývalo fajn, kdyby tohle doporučení psali prodejci gorek u zboží rovnou velkým tučným písmem, protože tím pádem asi většina lidí prostě nevědomky přestřelí a pak mají doma pytel na slony za 2500 Kč. A buď se s tím smíří a nosí pytlovou velikost, nebo musí řešit výměnu. :)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zahraniční obchody / eshopy

Příspěvek od štaflík »

Výměnu mi vyřešili velmi vstřícně a velikosti prostě uvádí tak, jak se má (optikou vojenských hadrů) Gorka nosit. To, že si z toho děláme salonní buřtfraftovou záležitost je druhá věc. :D
Odpovědět