D: hlinik

Prodej, nákup, výměna... aneb seženete co potřebujete, prodáte co již nepotřebujete.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

D: hlinik

Příspěvek od Jason »

Daruji vetsi mnozstvi hlinikovych plechovek jestli by jste je nekdo chtel na taveni. Je toho cca 15 pytlu takze na dodavku plus cca 20kg roztaveneho. Kdyby jste nekdo mel zajem a cestu pres Susici rad prenecham. Posledni taveni na ohni se zvrtlo v peknou chlastacku tak mi menzelka vysvetlila ze uz tavit nebudu :D
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
BOB2016
Příspěvky: 147
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: D: hlinik

Příspěvek od BOB2016 »

Aky je dovod tavenia plechoviek na "ingot"? Okrem uz spomenutej prilezitosti na "oslavu"?

Predej do zberu za vyssiu cenu? Co energia vynalozena na tavenie?
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: D: hlinik

Příspěvek od Jason »

Nejde o taveni za ucelem zisku, to by byl vysmech. Vzdy jsme na konci letni sezony tavili na zahrade "alko-cihlicky" - ze si kazdy zucastneny odnesl domu cihlicku s pocitem ze musel pres leto vypit treba 300 plechovek aby ji ziskal. Takze takova sranda.. do sberneho dvora muzu vyvezt kdykoliv, spise jsem myslel jestli by to nekdo nevyuzil na domaci taveni (staci prohledat forum, je tady na to i tema)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
JOBU
Příspěvky: 1825
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: D: hlinik

Příspěvek od JOBU »

U vás sa nerecykluje?
BOB2016
Příspěvky: 147
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: D: hlinik

Příspěvek od BOB2016 »

Ak to je, bola, akcia na zmensenie objemu " koristi" vaha zostala rovnaka a dala sa teda "dokazat" zasluhovost na likvidacii piva, tak rizumiem. A rozumiem aj preco zakrocila manzelka :-) .

Na SK su momentalne vsetky plechovice a PET flase zalohovane.

V zbernych surovinach sa vykupovali hlinikove plechovice za 10 centov za kilo. Ked obcas kupim v CZ pivo, tak plechovicu hodim v garazi do vreca a ked je vrece plnsie, cca raz za rok tak to odveziem.

Alebo je moznost ze to vyhodim do separovaneho zberu niekde na sidlisku...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5365
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: D: hlinik

Příspěvek od Rafael »

Jason, dobrá akce, to se mi líbí.
A moc i, (když pivař už dlouho nejsem a plechovkový jsem nikdy nebyl. Sud je sud...).

To zakončení pivní sezóny a památeční ingotky pro zúčastněné je super nápad.

Nenechej si to vzít a zakázat!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
JOBU
Příspěvky: 1825
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: D: hlinik

Příspěvek od JOBU »

Polep na ne patričný čiarový kód a zoberie ti to recyklačný automat hocikde ;)
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: D: hlinik

Příspěvek od eotto »

Vzal bych je, ale to by mě už asi žena majzla po hlavě. Mám jich doma pěkný dva pytle a těším se na letní taveníčko :). Letos bych chtěl odlít kameny.
"Mors certa hora incerta"
Odpovědět