Vteřinu poté - Forstchen William

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od štaflík »

To Fab: jo, mám to podobné. Miluji čtení PA románů obklopen svými nejbližšími (od 5.56 po 9mm) :lol:
Jinak jsem hodně rád, že v rodině nemám někoho závislého na inzulinu. To je fakt handicap jak prase.
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Kubak »

nevíte někdo jak to vypadá s pokračováním? Už je to přeloženo?
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Stenny »

Kubak: Není, ale Vteřina poté mi stejně přišla lepší. "Rok poté" vlastně už ani moc nevím o čem byl, děj si pamatuju dost mlhvě... prostě mě to nechytlo, i když mi připadalo, že popisně by to mohlo dost stavu rok po EMP odpovídat.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Fabulous »

Ach jo. Nemám rád smutné příběhy a tohle bylo teda kulervoucí. Autor knihu pojal především (a možná i výhradně) jako důrazné varování a podle toho je také patřičně depresivní :(
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od step »

Tak mě po přečtení napadlo, co bych asi dělal s trezorem, který má elektronický zámek. Rozbít nejde a rozbrušovačka asi po EMP nepůjde. :head
Asi by to byla zábava na několik hodin či spíše dnů. Mám trezor, ne plechovou skříň.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od miselito »

Ahojte,
chcel by som sa spytat ci je mozne tuto knihu este niekde kupit? Na slovensku bez sance a obchody, ktore ju maju uvedene na sklade mi odpisuju, ze zial vypredane.
V cechach som ju nasiel v dvoch obchodoch a z jedneho mi poslali mail, ze tiez vypredana.
Dakujem za radu
__sXe__
Příspěvky: 57
Registrován: 01.08.2016 11:15
Pohlaví: muž

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od __sXe__ »

Nová kniha "Sloup do nebe" od neho je už nejaký ten piatok na pultoch, ale teraz je na slovenskom Martinuse za 2,30 (stála 19 eur) a keďže sa mi prvá kniha od neho veľmi páčila, objednal som si aj ďalšiu jeho knihu na podobný žáner. Už sa teším ako malý chlapec :angel

Neviem či môžem vkladať link na lacnú kúpu, ak nie tak ho zmažte, ďakujem

https://www.martinus.sk/?uItem=214040
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Kubak »

Jak to vypadá s českým překladem toho pokračování? :) Nějaké novinky?
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
Samotář
Příspěvky: 338
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Samotář »

Sloup do nebe není pokračování, a to ani volné, předchozího románu Vteřinu poté.

Sloup do nebe vyšel v češtině už v roce 2015.

Je to úplně jiný příběh, rozpad společnosti je jen kulisa. Kniha je čistá sci-fi o tom, jak budují výtah do vesmíru.
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Kubak »

Myslel jsem "One Year After", což by, pokud se nepletu, mělo být pokračování Vteřiny poté :)

http://www.goodreads.com/book/show/2384 ... year-after
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
jockey
Příspěvky: 9
Registrován: 11.03.2017 23:21

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od jockey »

knížku mám ted rozečtenou a je z toho cítit kapitán amerika. :ne
Algernon
Příspěvky: 19
Registrován: 29.06.2017 19:01

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Algernon »

miselito píše:Ahojte,
chcel by som sa spytat ci je mozne tuto knihu este niekde kupit? Na slovensku bez sance a obchody, ktore ju maju uvedene na sklade mi odpisuju, ze zial vypredane.
V cechach som ju nasiel v dvoch obchodoch a z jedneho mi poslali mail, ze tiez vypredana.
Dakujem za radu
Jestli je řeč o „Vteřinu poté“, tak se alespoň PDF verze nechá najít po netu (třeba i na uloz.to). Jinak jako papírovou knihu jsem ji nikde nenašel — všude vyprodáno?

Případně co antikvariáty?
(Ale tedy nevím, jak antikvariáty na Slovensku.)
http://muj-antikvariat.cz/hledani?q=vte ... sub=Hledat
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od bivoj »

Tak konečně jsem si doplnil mezeru v literárním vzdělání rozpadlíka a přečetl tuto (dnes už) "klasiku". A vzhledem k tomu, že jsem v USA osobně nějakou tu dobu byl, tak mě ten tolikrát zmiňovaný a kritizovaný patriotismus, který opravdu z knihy prýští co ob čtyři stránky, až tak moc nevadil - oni totiž amíci (ve valné většině) takoví patrioti skutečně jsou!

Co se týče čtivosti (českého překladu), není to žádná sláva ale rozhodně ani žádná tragédie - z literárního hlediska dobře odvedená řemeslná práce. Samozřejmě téma samotné zaujme daleko více ty jedince, co se o PA zajímají, než nestranného čtenáře. Některé logické konstrukce byly až příliš násilně naroubované na příběh samotný a textu se ani nevyhla (opět!!!) nepřesná terminologie při popisování zbraní. Nečetl jsem anglicky psaný originál, takže nevím, jestli to není způsobeno jen nepřesnostmi překladu, ale věta, cit: "...Svůj starý revolver měl u boku i ve spaní a náboj byl vždy v komoře..." prostě vyvolá trochu úsměv. Možná jen nepřesně přeloženo. Protože revolverový válec má "komory" a ne "komoru". V daném kontextu by měla věta znít "...Svůj starý revolver měl u boku i ve spaní a vždy plně nabitý..." - tohle by bylo mnohem lepší.

Naštěstí se kniha nějaké podrobnější terminologii kolem zbraní úspěšně vyhýbá (a tím v ní nemůže moc chybovat) a spíše se věnuje popisu pocitům protagonistů a popisu děje. A z tohoto hlediska ji mohu v klidu doporučit všem PA pozitivním.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Samotář
Příspěvky: 338
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Samotář »

William Forstchen napsal třetí pokračování.

Jmenuje se to The Final Day a vyšlo to v lednu 2017.
http://www.en-ebooks.cz/final-day.html
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Lyster »

Hm, tak by už taky někdo mohl přeložit tu druhou. Nebo už je? Nikde jsem jí v CZ nenašel.
Excalibur73
Příspěvky: 51
Registrován: 16.06.2016 9:38

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Excalibur73 »

Líbilo se mi. nemoh jsem rozdejchat chybějící inzulín pro dceru.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Argonaut »

Také jsem přelouskal a pěkné dílko. Hodně amerického patosu, ale také skvělý popis stávajícího života, kdy je vše Just in time, žádné sklady a pak stačí málo, aby náklaďák se zbožím nedorazil...

Dnes obchodům konkurují zásilkové služby, které dováží již i jídlo. A kdo nemá zásoby, pak je už nikde nedoplní.
Uživatelský avatar
Nihlus
Příspěvky: 4
Registrován: 16.06.2018 22:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeňsko

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Nihlus »

Karlos píše: ale proboha tady u nás? Vždyť jsme Američané!
Jojo, přesně při tomhle jsem též valil oči v sloup. Nebo když tam někoho popravovali a strašně vymýšleli, kterak při tom vypotřebovat co nejmíň nábojů. To jsem též jaksi nepobíral (snad si to teď s něčím nepletu). Ale jinak se mně to hodně líbílo. Nejvíc mně dostala inzulínová krizovka.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od Lyster »

Tak právě jsem objednal E-book Rok poté. Tak jsem zvědavý. Že ale trvalo, než to přeložili.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vteřinu poté - Forstchen William

Příspěvek od bivoj »

Nihlus píše:...Nejvíc mně dostala inzulínová krizovka.
Mě se na tom, přes ten patos, líbilo to, že tam prakticky nebylo až tak moc happyendů - inzulínová dcera zakukala, psa sežrali, a třetina studentů padla při obraně před nájezdníky - poměrně tvrdé leč reálné zakončení...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět