Svědectví - Stephen Edwin King

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od Karlos »

Dobrý způsob, jak skoncovat se světem: chybná nanosekundová operace v laboratoři Ministerstva obrany a miliony kontaktů znamenají cestu k řetězové smrti. A den poté: holý svět, zbavený řádu a z 99% vylidněný: svět, ve kterém si hrstka přeživších panicky vybírá strany, na kterých má stát nebo kterými je vybrána. Svět, ve kterém jsou nejhorší noční můry zla ztělesněny mužem s osudným úsměvem a nevýslovnou silou: temným Randallem Flaggem. Kingova apokalyptická vize: svět zničený morem a chaosem způsobí boj mezi dobrem a úplně vzkříšeným zlem…

http://www.legie.info/kniha/3574-stephe ... -svedectvi
Uživatelský avatar
rudde
VIP
Příspěvky: 580
Registrován: 17.03.2011 14:19

Re: Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od rudde »

Český překlad má 1053 stránek !
Přečetl jste to někdo ?
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od Karlos »

Ano precetl a co se me tyce tak by to klidne mohlo byt shrnuto do 500 stran bez jakekoliv ujmy... je to strasne rozvlacne ;)
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od Kedr »

Taky přečteno a trochu souhlasím s Adminem - i když na druhou stranu, krom těch nových počinů mám od S. Kinga, troufám si tvrdit přečteno prakticky všechno a je to jedna z věcí na kterou si člověk musí zvyknout. Má ve svém popisování prostředí,nálad,situací a předmětů svůj vlastní a hodně osobitý styl - který má v sobě kousek určité nostalgie, když to pak člověk čte - alespon tak na mne pocitově působí.

Doporučuju od něj hlavně ty kratší povídky - jako Dollanův Cadilac ve formě sbírek atp... Mimo to je taky parádní četba a k mému překvapení i film s názvem "Pavučina Snů" - taky od Kinga, kterou rozhodně doporučuju :)
Uživatelský avatar
brigman23
Příspěvky: 12
Registrován: 07.08.2011 9:40
Bydliště: Havířov

Re: Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od brigman23 »

Já jsem tu knížku kdysi přečetl úplně celou. Přes tisíc stránek hodně náročného čtení, jak je od Stephena Kinga běžné. Málo kdo ví, že byl natočen podle knihy taky film, má 4 díly. Knize se však podle mně nevyrovná. Jestli by byl zájem, mohu dát odkaz na stažení.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od Karlos »

Byl by (ale samozrejme stahovat nebudeme) :shake
Uživatelský avatar
brigman23
Příspěvky: 12
Registrován: 07.08.2011 9:40
Bydliště: Havířov

Re: Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od brigman23 »

Stahování z internetu není v našem právném řádu trestné. Trestné je to na internet dávat nebo to zdílet jako např. v případe P2P sítí nebo torentů. Kromě toho, tento film normálně běžel v naši televizi a lidi kteří si to náhodou nahráli na videorekordér, nebo DVD-rekordér určitě neporušili zákon. Stáhli si to pro vlastní potřebu, podívali se na to a pak to smazali. Co já vím zatím videorekordéry zakázaný nejsou. Dále u nás není trestné dávat odkazy na stažení, pokud se stahovaná věc nachází mimo webový prostor kde je odkaz. Moje slova potvrzuje bezproblémový běh např. našeho největšího českého úložiště uložto. Nechci ale jít proti, na tento web chodím rád a pokud si to vedení webu nepřeje, přispůsobím se. Žádné odkazy sem dávat nebudu...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od Karlos »

Tak to jsi mě špatně pochopil, vím že odkazovat (zatím) není trestné a také proti tomu nic nenamítám (nemusíme být papežštější nez papež) ;)
Nicméně co se týče toho stahování tam už to tak jednoznačné není, jsou v zásadě dva výklady, přičemž jeden tvrdí to co ty a druhý tvrdí že i stahování je trestné (ted se bavíme pouze o audio, video, textu). U software je to bez diskuze trestné vždy. Schválně si zavolej do OSA a zeptej se jaké stanovisko zastává jejich právník... záleželo by pak případ od případu jak by to rozhodl soud...
Uživatelský avatar
rudde
VIP
Příspěvky: 580
Registrován: 17.03.2011 14:19

Re: Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od rudde »

odkazování __zatím__ není trestné ...

http://dddcz.blogspot.com/
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od BOGOVIK »

Ale bodl by alespon nazev, at je stahovani trestne ci neni. Kdyz nebudu vedet nazev, nemam sanci si ho ani koupit ci vedet co hledat v TV programu.
Uživatelský avatar
rudde
VIP
Příspěvky: 580
Registrován: 17.03.2011 14:19

Re: Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od rudde »

mato2722
Příspěvky: 139
Registrován: 25.07.2012 16:18

Re: Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od mato2722 »

Jedna z jeho najlepších kníh...aj keď dlhá ako týždeň pred výplatou...neradil by som ju až tak medzi čistokrvnú PA literatúru, lebo viac než polovica knihy (a hlavne pointa) je o boji medzi svetlom a temnotou...
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od Tina »

Taky jsem to četla a můžu jen doporučit. Považuju to dodneška za Kingovu nejlepší knihu (a přečetla jsem od něj všechny, které byly k nám přeloženy), mám ho v oblibě.
Pravda, je to kapku delší, já navíc mám to nezkrácené vydání, ale fakt to stojí za to. On sám říká, že neumí psát krátké knihy, že jeho slovní editor má průjem. Ale mě se jeho styl líbí. A tuhle knížku nedoporučuju číst v období chřipkové epidemie, to pak každé zakašlání za sebou vnímáte úplně jinak :-)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od dracekvo »

Já to po pár stránkách vzdal.
Roztahaný knížky, kde autor má snahu vždy na několika stránkách popsat zcela jednoduchou situaci a pocity pomocí co nejvíce možný slov, na jaké si jen člověk vzpomene, zkombinovaných do nejrůznějších přirovnání mě fakt nebere. :)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od Nicotinick »

Škoda. Já tu knihu četl 3x. :oops:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od CombatMedic »

Moje nejoblíbenější kniha, koupil jsem čtenou za 900,-. Chtěl bych jen upozornit, že je právě k prodeji nový dotisk! Hledejte v knihkupectví. Je dost možný, že bude rychle pryč.
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Svědectví - Stephen Edwin King

Příspěvek od marabu »

Moc jsem od Kinga nečetl, ale toto bylo rozhodně zajímavý. Má to rozsah neuvěřitelný, originál byl ještě košatější a King to musel kvůli nakladateli ořezat :) později to vyšlo znova a komplet. Ale jako celek to funguje dobře. Chápu, že to nemusí sednout všem, je tam ta mystická linka, teda v podstatě hlavní motiv :-)
Odpovědět