František Kotleta

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

František Kotleta

Příspěvek od Jason »

Znate? Ctete? A nepripomina vam to nekoho? Styl psani? Vzhledem k totalnimu utajeni autora a docela povedeny tvorbe mam docela podezreni :D :D

Samozrejme ze to neni primo PA i kdyz nejake ty naznaky se daji najit (kdo vi jaky PA muze prijit), spise zajimava smes akce atd.. Klasicka brakovka na odreagovani...

Zaujal me uz jeho "zivotopis"
Spisovatel, trestanec, podnikatel, jesenický Mauglí a řezník. Pochází z umělecké rodiny, jeho matka byla tanečnice, gymnastka a špionka, již pro neohrožené občanské a politické postoje perzekuovali natolik, že byla nucena před StB uprchnout do zahraničí. Její pozoruhodná kariéra agentky CIA, která po celá osmdesátá léta deptala svými úspěchy jak StB, tak KGB, dosud nebyla publicisticky zpracována a je zahalena železnou oponou ukovanou z tajemství, mýtů, legend a polopravd. V polovině devadesátých let zmizela v Brazílii a nejsou o ní žádné zprávy.

O Kotletově otci se také nic neví. Podle některých indicií je jím Michail Gorbačov, kterého Kotletova matka svedla během tajné návštěvy Bruntálu. Podle zlovolných bruntálských jazyků jím ale může být prakticky kdokoliv, kdo kdy ušetřil padesát korun a mohl si dovolit krátké, avšak vzrušující dobrodružství v ilegálním nevěstinci, který Kotletova matka příkladně vedla jako zástěrku svých špionských aktivit.

Po dramatickém útěku matky do Polska se Kotleta od svých šesti let probíjel životem sám. Tato neradostná zkušenost a trauma ho posléze v umělecké tvorbě velice poznamenaly.

Dva roky strávil ve věznici Heřmanice, za což ale mohlo pouhé nedorozumění. Vzhledem k datu jeho narození si policie spletla nevinnou párty s ilegální oslavou narozenin Adolfa Hitlera. Při pokusu o rozehnání večírku zbil Kotleta sedm policistů do bezvědomí a jejich veliteli usekl několik prstů na ruce řeznickým sekáčkem.

K literatuře se dostal až ve výkonu trestu, kde se seznámil s dílem velikána české akční sci-fi, Jiřího Kulhánka. Po několika neúspěšných pokusech rozvíjet Mistrovo dílo (kterýžto nápad mu posléze ukradl Martin Moudrý) se rozhodl vstoupit na trnitou cestu originální tvorby a hned jeho prvotina byl jednoznačný zásah do černého.
a jak se vubec dostala na svetlo sveta jeho prvni knizka:
Začalo to poměrně nevině. Na fotbale v Teplicích, což je mimochodem nejlepší fotbalový klub na světě, aby bylo jasno, jsem se seznámil s nějakým ranařem, kterého krátce před tím pustili z věznice v Heřmanicích. Když zjistil, že se zajímám o fantastiku, ukázal mi své tetování na zádech. Kromě mořské pany a myšáka Mickeyho tam měl vytetovanou první kapitolu Hustýho nářezu. Četl jsem to nahlas a až na konci jsem si uvědomil, že celej stadion ztichl, fotbalisti přestali hrát a každej chtěl vědět, jak to bude dál.

Když jsem dočetl, začali zase fotbalisti kopat do míče a fanoušci pokřikovat, ale já jsem pochopil, že jsem narazil na něco velkýho. Mukla jsem se hned vyptal na všechny podrobnosti o autorovi a začal po něm pátrat. Ve vězení už ale nebyl, takže to bylo složitější, ale nakonec jsem na něj získal email, vnutil ho vydavateli Egonu Čiernemu z Poutníka a ten pak vydal Frantovu první knihu.
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: František Kotleta

Příspěvek od Dagobert »

Spekulace o tom, že Kotleta je Kulhánkův pseudonym už ve scifi komunitě kolují dlouho. :-)
Za mě: je mně to jedno, dokud jsou knížky čtivý.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: František Kotleta

Příspěvek od Jason »

Pro jistotu mam vsechny jeho knizky v prvnim vydani, clovek nikdy nevi... Treba jeho posledni PDSP je ciste o magii a nema zhola nic spolecnyho s nejakym naznakem invaze mimozemstanu a s tim souvisejici PA.. Je jasny ze je to ciste brak a na odpocinek super...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: František Kotleta

Příspěvek od Chorche »

srovnávat kotletu s Mistrem (nebo si dokonce troufnout tvrdit, že je to Mistrův pseudonym) je asi stejný jako srovnávat sardelovou pastu s ruskym kaviárem...
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: František Kotleta

Příspěvek od Strelec45 »

Jsem si koupil eknihu Loffci (Lovci :mrgreen: ), tak jsem zvědav. A teď mi přišla od Alzy nabídka na novinku Vlci. Četl to už někdo?
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: František Kotleta

Příspěvek od Chorche »

já už vot tohodle hňupa nic číst nebudu. Uráží to muj fkus.
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: František Kotleta

Příspěvek od Dagobert »

Lovci jsou takový slušný zábavný splatter s několika zajímavými nápady. Vlky jsem nečetl.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: František Kotleta

Příspěvek od Strelec45 »

Tak jsem dočet Lovce. Mno... není to můj šálek kávy, ale dalo se to. Implantáty a vylepšení, transformace, já nevím, takový nevěrohodný ani pro rok 2050. Dal bych tomu 2,5 max. 3 hvězdy z pěti. :oops:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: František Kotleta

Příspěvek od RobertK »

Tak kotleta má novu PA knihu SPAD

http://www.databazeknih.cz/knihy/spad-296894

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. V sutinách Prahy přežívá pár desítek tisíc lidí a snaží se ze všech sil uchovat něco jako civilizaci. Jenže zbytek světa nemá o civilizaci zájem. Zbytek světa chce za každou cenu přežít, a to zpravidla na úkor někoho jiného. A tak lidský život nemá moc velkou hodnotu – možná několika masových konzerv nebo pilulek proti ozáření. A čím dál od někdejšího hlavního města, tím divočejší poměry panují. Skupina válečných veteránů musí Prahu opustit. Čeká je cesta územím, kde se každou chvíli mění vláda podle toho, kdo má v jaké přestřelce navrch, kdo tam zrovna přitáhne a má víc chlapů nebo střeliva. Musí totiž splatit jeden dluh. Čestný dluh z časů, kdy takové věci měly ještě hodnotu.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: František Kotleta

Příspěvek od Jason »

Behem vikendu koupim a asi necham na vanoce at mam co cist behem volna.

Zatim mam vse o tohoto autora a jako oddychova brakovka to neni spatny (muj nazor ktery nikomu nenutim)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: František Kotleta

Příspěvek od Strelec45 »

No, Kulhánek nebo Žamboch to není... ale dá se. ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: František Kotleta

Příspěvek od Chorche »

nedá, fskutku nedá :roll:
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: František Kotleta

Příspěvek od dolmar »

Kulhánek ani Žamboch to vskutku není, ale Bratrstvo Krve bylo super, Perunova krev taky dobrý... V rámci žánru rozhodně nadprůměr. Takže dá se, dá :-)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: František Kotleta

Příspěvek od Chorche »

to bych pak chtěl vidět co považuješ za potprůměr... :lol:
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: František Kotleta

Příspěvek od DanBlack »

Spad přečtený. :ugeek:
Typický Kotleta, s výrazným postapo motivem. A to sakra reálným... :?
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: František Kotleta

Příspěvek od Jason »

Spad mi prisel asi zatim nejlepsi z knih o tohoto autora (nikomu nevnucuji, jenom muj ciste osobni nazor).
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: František Kotleta

Příspěvek od viktor »

jj mam to rozecteny, dobry, jen bych chtel predvest jak autor roztrhava naboj 357 mag :lol: , alke jinak supr cteni,
necekat nic hlubokomyslneho ale je to ctive
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: František Kotleta

Příspěvek od Jason »

Pro ty kteri radi ctou Kotletovo knihy - vysly ted dve knihy, volne navazujici na Spad:
Polocas rozpadu
https://www.databazeknih.cz/knihy/poloc ... 0800?c=all

Razova vlna
https://www.databazeknih.cz/knihy/spad- ... lna-349395

Prvni jsem lousknul za noc, na druhe ted pracuji.

Rekl bych ze takova klasika co pise Kotleta, je tam dokonce mene sexu tak se to da normalne cist..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: František Kotleta

Příspěvek od Jason »

Trosku edit, precetl jsem i treti pokracovani.. Po pravde zacatek knihy se mi zdal slabsi ale pak se to docela "rozjelo".. Zaver hodne mazec, naprosto to neodpovida klasickemu Kotletovi.. Vazne doporucuji... ...kdyz proc nic jinyho tak jen pro ten dnesni den... za me 5/5
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: František Kotleta

Příspěvek od Stenny »

Mně se tahle trilogie zatím četla z Kotletových děl zdaleka nejlíp. Palec hore za konec.
Odpovědět