Theodore Dalrymple - Ztraceni v ghetu

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Odpovědět
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Theodore Dalrymple - Ztraceni v ghetu

Příspěvek od Joe Azbest »

Tuto knihu jsem četl před rokem a teď jsem si na ni vzpoměl. Když si představím, jak to v Anglii vypadalo před rokem 2001 kdy kniha vyšla (mohla vyjít, dneska by ji už asi nikdo neměl odvahu vydat), tak ani fantazie mi nedovoluje udělat si představu jak to v tamních ghetech vypadá dneska. Velice doporučuji přečíst, je možné, že zrovna toto nás brzy čeká.

Anotace:
Šokující, srdceryvné příběhy z anglických městských ghett, jež napsal literárně talentovaný vězeňský lékař a psychiatr, jsou především obžalobou levicového liberalismu a multikulturní ideologie intelektuálů. Těm se totiž podařilo přesvědčit tzv. spodinu společnosti, že je především obětí nespravedlivých společenských podmínek, že nezodpovídá za svůj život a že je naprosto bez šancí. Tolerantní postoje k deviantnímu chování a ke zločinu odsuzují ty nejzranitelnější (děti a ženy) k životu v gangsterském prostředí násilí, drog a každodenní hrůzy. Ohromná mašinerie sociální pomoci nevede k soběstačnosti ani neumožňuje únik z ghetta. Ideologická představa, že z bídy neexistuje osobní východisko, pouze sociální dávky, tak vytvořila velké patogenní společenství (24 % mladistvých neumí v Británii číst ani psát), které se paradoxně opravdu stalo obětí systému a žije v sebeklamu neviny, bezmoci a beznaděje.

Nechť se tento dramatický a strhující zápis strašlivé skutečnosti stane pro nás varovným mementem.
abbadc
Příspěvky: 11
Registrován: 02.06.2016 12:17
Pohlaví: muž

Re: Theodore Dalrymple - Ztraceni v ghetu

Příspěvek od abbadc »

A tady je jeden jeho citat:
Cílem mnoha milionů lidí je svobodně si dělat, co se jim zachce, a nechat za to pykat jiné, když se něco pokazí.
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Theodore Dalrymple - Ztraceni v ghetu

Příspěvek od Yeah »

Těší mě, že je zde zmínka i o této knize. Celkem povinná četba pro lidi pohybující se poblíž oblastí zalidněných tzv. nepřizpůsobivými, dále povinná kniha pro jakous takous dobu fáze rozvratu před rozpadem - pochopení smýšlení, určitých skupin a nakonec je to nositel světla v tématu degenerace západní civilizace.

Čítal-li jsem knihy o kolapsech starých civilizacích, či degeneraci mladších, bylo to rozhodně zajímavé, když čítáte tohle, máte to před sebou teď a dnes. V souvislosti s tímto je pro mě naprosto nepochopitelné, že GB stále existuje a tváří se jako funkční civilizovaná země protože pokud by byl problém popsaný v knize pouze u 15% obyvtelstva, neni možné aby ten stát přežil. Ale on se stále tváří, že funguje, třebas je to trochu přestřelené, třebas ne, ale faktem je, že minimálně některé kapitoly například "DĚLÁ SVINČÍK PRASATA?" sedí téměř dokonale bohužel už i u nás.

zde k dispozici pdf pravděpod. po omezenou dobu:
http://www.vzdelavaci-institut.info/?q= ... rymple.pdf
https://app.box.com/s/vxf2b9dxml0r30whw8fk
https://www.ulozto.cz/!YZo4GaTn/dalrymp ... ghettu-pdf
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Theodore Dalrymple - Ztraceni v ghetu

Příspěvek od Apokalyptik »

Práve som ju dočítal.

Je to fakt SILA!!!!

Či sa jedná o sociálny experiment, kde je GB ak pilotný projekt, alebo či sa jedná o samovoľnú degeneráciu ľudstva, to je ťažké posúdiť.

Skôr asi to druhé!
Ako sa v knihe píše: "Taková hloupost v přírodě zkrátka neexistuje. Na ní je třeba pracovat nebo jí záměrně dosáhnout".

A potom sa takýmto svinčíkom bude "obhajovať" jeho "vyčistenie."

Ale, sme fakt tak tupý živočíšny druh, že si toto necháme?
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Theodore Dalrymple - Ztraceni v ghetu

Příspěvek od Count »

Dočetl jsem. A MÁ PRAVDU! Zatracenou pravdu. Žena se mě dnes ptá, co že je pro mě tak špatné na Dienstbierových návrzích. Nechal jsem ji přečíst teorii Overtonova okna a pak jí položil stejnou otázku. Bylo jí hodně nedobře.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Theodore Dalrymple - Ztraceni v ghetu

Příspěvek od Chorche »

pánové celej proces je řízenej a má svuj cíl, nic z toho se neděje samovolně...
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Theodore Dalrymple - Ztraceni v ghetu

Příspěvek od Yeah »

Když tak čtu a koukám co se tam v té GB děje (Dalrymple, Kuras...), vychází mi z toho, že to bude jedno z nejhorších míst k žití na planetě. A jako horší se budou řadit už jen chuťovky ála samozvaný IS, nebo sev. korea ačkoliv nepochybuji, že by statisíce, dnes už spíše milióny lidí, zejména pak dětí, dívek a žen, dobrovolně raději emigrovali do severní koree.

V souvislosti s tím, co byla GB vůči sama sobě (záměrně píši pouze vůči sama sobě) před 70ti lety, tedy hrdá, nezdolná, bojující do posledního muže, ostrov svobody v evropě, nedokážu pochopit, ale absolutně nedokážu pochopit, kam to ten národ dotáhl. Naprosto kapituloval na vše. Nechal si sebrat zbraně, svobodu mluvit, psát, kreslit, svobodu pohybu, svobodu úplně všeho. Nechal si sebrat celá předměstí a celá města, náboženství a víru. Vzdělání i spravedlnost. Nezůstalo jim vůbec nic. GB se stala karikaturou na národ. Jsou zlomený, fackovací panák, který strpí vše. Jak to mohl za jednu generaci takto mocný národ takto zazdít? To prsotě neni možný, a přece se to stalo. Žádná hrdost, žádná starost o rodinu, o děti o budoucnost. Žádná defenestrace. Žádná občanská válka.... Zrovna v GB by občanská válka měla smysl a i kdyby je to vrátilo o 20 let, vyhráli by.. za předpokladu, že by vyhrali teda...

GB je memento naší doby. Memento Britannia, nebo možná Memento Germania bude dost možná v budoucnu slavný citát. Prvně v životě říkám, že jsem rád za rusa který je relativně za prdelí. Na účinný odpor u nás moc nevěřím, takže budeme nejspíš ještě rádi, že budeme mít kam zdrhat.
Odpovědět